Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Locutus


Locutus
veterán

Ráadásul a világ legnagyobb videokártyái jelenleg, állítólag :)
Sok sikert 336mm-t beilleszteni pl egy hétköznapi midi toronyba.
(mondjuk nekem a dizájn se tetszik)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2) tibaimp válasza Locutus (#1) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Aki ilyen VGA-t midi toronyba tesz, az vegyen nagyobb házat is. Dög nagy házakba valók ezek a 3 ventis szörnyek.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#3) wattafaka


wattafaka
senior tag

Vagyis kijött valami új, ami még drágábban nincs? :DD

(#4) flashpointer válasza Locutus (#1) üzenetére


flashpointer
őstag

az egy sima hazban elfer, nekem 300 mm-es megy a 15l-es itx hazba...

(#5) Szeleya


Szeleya
tag

Ide hallom a pci-e foglalatok recsegését.

(#6) wattafaka válasza Szeleya (#5) üzenetére


wattafaka
senior tag

Csapnak hozzá alátámasztót. Meg egérpadot. Szóval így már tökre megéri. Ja nem :)

(#7) #16939776 válasza wattafaka (#6) üzenetére


#16939776
törölt tag

Majd azzal az alátámasztóval megpróbálhatod szíven szúrni magad, ha rájössz, hogy nem tudsz egymás mellé 2-nél több dp csatlakozót bedugni a 3db dp aljzatba. A paddal törölgetheted le a röhögéstől kicsorduló a könnyeidet, ha azzal sem jutsz semmire. ;]

[ Szerkesztve ]

(#8) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

2 milla alatt meg lehet majd kapni nettóban?

(#9) Spirit válasza Dr. Akula (#8) üzenetére


Spirit
őstag

Persze, 600k-ért lesz nem kapható.

(#10) Találtgyerek válasza Locutus (#1) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Nekem már mindegy,hogy hogy néz ki a kártya ,csak legyen jó a hűtése és lehessen kapni aránylag normális áron. :DDD

06-3o/9759I39

(#11) jedis válasza Találtgyerek (#10) üzenetére


jedis
senior tag

Hát te se nagyon rakjál ágytálat az ágyad alá éjszakára, nehogy reggelre ...... :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#12) 4264adam


4264adam
veterán

~1900gramm 370W TDP a 3080? :Y
Értem én, hogy a teljesítmény növekedés... De a Maxvell korszakban alacsonyabban érkeztek a szörnyek.
GTX1080: 180W
RTX:3080: 370W

nem történt semmi performance/power comsuption fejlődés az évek alatt?
Oké 2.5x erősebb FPS számokban is, de kétszeres energiafelvétellel :DDD

(#13) Alaplapvevő válasza Szeleya (#5) üzenetére


Alaplapvevő
csendes tag

Nekem is ez jutott eszembe :Y

(#14) wattafaka válasza jedis (#11) üzenetére


wattafaka
senior tag

Akkor nem ezeket a droidokat keresed ;]

(#15) Dragon3000 válasza 4264adam (#12) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az rtx megjelenésnél hol voltál? Már a 2080 is 215W-ot kért a 2080 super meg már 250-et, így nem egyik napról a másikra lett ekkora növekedés :D
Amúgy ha 2,5x több fps-t tud, kétszeres fogyasztással, akkor a teljesítmény/fogyasztás arány is javult valamennyit.

[ Szerkesztve ]

(#16) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Mindenhol csak ezeket a góliátokat látom én meg ölbetett kézzel ülök, és várom a 3050-ket :(

(#17) Puma K válasza -Faceless- (#16) üzenetére


Puma K
veterán

A burzsikon meg a türelmetlen gyerekeken úgy is van mit fejni ;]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#18) DRB válasza Dragon3000 (#15) üzenetére


DRB
senior tag

mégsem szólok hozzá, elnéztem valamit :D

[ Szerkesztve ]

(#19) Locutus válasza -Faceless- (#16) üzenetére


Locutus
veterán

De miért? A 3050 teljesítmény szintjén most is kapsz VGA-t, kb bármelyik generációból.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#20) GhostRider93 válasza Dragon3000 (#15) üzenetére


GhostRider93
tag

Rtx 2070 meg 195w al megelégedett de ezeket a TDP értékeket mindenki tudhatja. Ezekhez képest itt a 12 vs 8nm nem sokat változtatott. Mondhatni maradhattak volna 12 nél amit finomhangolva a tsmc-vel plusz az architektúrát optimalizálva hozhatták volna ugyan ezt a szintet fogyasztásban. De gondolom lejárt a szerződés és nem volt lehetőség meghosszabbítani vagy valamilyen más ok volt a háttérben. Fejlődés így is történt csak nem sok.

R5 2600@4Ghz 80W , B450M Pro4, DDR4 16GB 3200MHz cl14 B-die, Hellhound 6700XT 12GB

(#21) -Faceless- válasza Locutus (#19) üzenetére


-Faceless-
őstag

Nvidia broadcast. Teljesen hidegen hagy a puszta teljesítmény a legkomolyabb játék amivel játszanék az Rimworld, és talán Civ6. Csak a mikrofon javító, és kamerás cucc miatt vennék RTX-et. Plusz szeretem a keveset fogyasztó kompakt halk gépeket.

(#22) Dragon3000 válasza GhostRider93 (#20) üzenetére


Dragon3000
veterán

Vagy a 3. lehetőség, hogy 12nm-en még jobban elszálltak volna a fogyasztással és sokkal nagyobb lett volna a chip is. Ha azt nézzük, hogy a 3070 220W, míg a 2080ti 250W és ha az rt is szóba jön, akkor előrébb végez a 3070, nélküle kb azonos a teljesítményük, azért javult az a fogyasztás.

(#23) flexxx2 válasza Locutus (#19) üzenetére


flexxx2
őstag

Biztos arra számít, hogy a mostani 1050ti árban fogja megvenni. Ami 2 éve még így is volt, de kezdem azt hinni nem így lesz.

(#24) -Faceless- válasza flexxx2 (#23) üzenetére


-Faceless-
őstag

Nem számítok arra. Ha bin-elt 2060-ket olcsóbban adnának egy szavam nem lenne, de szinte 0 játékkal kicsit nehezen tudok igazolni egy 100k+-os GPU-t.

De igazából mindegy is ha valamilyen módon egy 1660 szintjét hozná 100k alatt RTX-el előre lépés lenne.

[ Szerkesztve ]

(#25) GhostRider93 válasza Dragon3000 (#22) üzenetére


GhostRider93
tag

Valóban nagy lett volna a csip amit már nem tudták volna ésszerű keretek között gyártani ennyi tranzisztorral. Én csak arra gondoltam amit az amd csinált hogy maradtak ugyanazon a 7nm-en amivel ha ki is vonjuk a képletből az Infinity cache-t szép gyorsulást tudtak felmutatni. Minimális fogyasztás többlettel mert az 5700xt is 215w tdp-re volt hitelesitve miközben a fogyasztása megállt 180- 190w-nál(brutal oc verziókat kivéve) csak gondolom a peak -ek feljebb is tudták menni .

R5 2600@4Ghz 80W , B450M Pro4, DDR4 16GB 3200MHz cl14 B-die, Hellhound 6700XT 12GB

(#26) Dragon3000 válasza GhostRider93 (#25) üzenetére


Dragon3000
veterán

Kérdés itt még, hogy a samsung 8nm mennyire jó kihozatallal működik, mert elég szépen belejátszhat a megadott tdp-be is, hogy minél több működő gpu legyen az adott vga-khoz. Azért a tsmc 7nm nem most jött és elég sok termék készült már rajta, így az amd-nek ebből a szempontból előnye volt. Amúgy a radeon7-et megnézve az amd se sokat lépet vele a 7nm-rel igaz ott nem kimondottan erre lett tervezve a gpu.

(#27) GhostRider93 válasza Dragon3000 (#26) üzenetére


GhostRider93
tag

A kihozatalrol sok spekuláció van de a tény miszerint a választott tranzisztorsűrűseg 8nm-en milyen órajelekkel működik hatékonyan (~1.5Ghz) adott de hogy sikeresen megtudják tartani a legerősebb "csúcskártya" címet fel kellett húzni 2Ghz fölé ahol már szépen megnő a fogyasztás csak nem annyival mint a teljesitmény. Ha maradtak volna 1.5-en hatékonyabban működést értek volna el de ezeket a paramétereket kb 2 évvel hamarabb meg kell határozni amikor csak halvány sejtés van arról mit hoz a konkurencia.

Az már csak spekuláció hogy a csipek sok százaléka elvileg nem képes stabilan tartani a gyári órajeleket így a kihozatal alacsonynak mondható ami meg "lejön" azonnal felvásárolják a bányász farmok.

Radeon kártyák a navi2 csipekkel elég jó pozícióban vannak a tsmc szárnyai alatt. Amd elég jó alkupozíciót tudhat magának , nem hiába nem sikerült tavaj nvidiának "ellopni" a gyártókapacitás egy nagy szeletét és kifogni a szelet abból a virtuális vitorlából. Valószínűleg olyan árát mondtak nekik ami baromi magas volt.

[ Szerkesztve ]

R5 2600@4Ghz 80W , B450M Pro4, DDR4 16GB 3200MHz cl14 B-die, Hellhound 6700XT 12GB

(#28) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

A Lightning Z kulturáltabb volt, azt már nem folytatják?

(#29) Frozen


Frozen
őstag

Nagyon nagy a kártya nekem 3080 van msi trio x es a baratnommel egyutt raktuk bele a mid toronyba. Elfér benne de olyan hosszu hogy egy kabel alaszorult a vegen es igy letort egy darab belole. Vissza ragasztva nem is ertem minek ilyen hosszura csinalta az msi annak a 2cm es darabnak nincs is jelentos szerepe szerintem csak a hosszat noveli es konnyen bele akad barmi es lepatanhat mint nekem is. Sztem egy nagyobb hazban ugyan ugy fent all ennek veszelye. Azt meg sem jegyzem a kartya kivetel is nagyon korulmenyes mert nem fersz hozza a kartya vastagsag miatt rendesen a pcie pockehez

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#30) Alaplapvevő válasza Frozen (#29) üzenetére


Alaplapvevő
csendes tag

Letört egy darab..... Új ház 25 ezer
kártya 550 gratulálok.

(#31) Locutus válasza Frozen (#29) üzenetére


Locutus
veterán

Apropó PCIE pöcök :DDD
Ehhez nálam is nőgyógyász skill kell. Pedig ez egy D15S mellett van. Ha sima D15 lenne, akkor ott valszeg még ez a hurkapálcányi rés sincs. (azzal értem el)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#32) Dr. Akula válasza Locutus (#31) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ezért kell AIO-t venni propeller helyett.

(#33) Locutus válasza Dr. Akula (#32) üzenetére


Locutus
veterán

Volt 3, soha többet, köszi.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#34) Frozen válasza Alaplapvevő (#30) üzenetére


Frozen
őstag

1000 euro volt a kartya ezen felul a nagyobb hazba sem fer jobban be. A jelenlegi mid toronyba 400mm es kartya fer el. Nem azzal van a baj hanem azzal hogy az msi a kartya veget hulyen tervezte meg es eleg hosszu. Igy barmilyen hazba is teszed be konyen beleakadhat barmi es lepatanhat.a mukodesben semmilyen szerepet nem jatszik,de azert vissza ragasztottam hoalo ragasztoval 200 fokot a hatlapi panel leg vege tuti nem fog elerni szoval ennyit. Amugy folyamatban az uj hatlap beszerzes ha nem sikerul kap majd egy vizet azt kesz. Ez a nagyobb haz szoveg hulyeseg. Amugy van akinel a proci van akinel meg mas serul meg elofordulhat barkivel.

Locotus
Nekem is hasonlo a gep de nagyobb a res a gephaz eleje es a kartya kozt.

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#35) Dr. Akula válasza Locutus (#33) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Miért? Az első AIO-m 1 "kockás" volt, és simán bírta a HEDT procikat is, pedig tetőtérben, nyáron is, klíma nélkül kellett 0-24h üzemet teljesítenie. Nem is emiatt cseréltem le, hanem mert a mostani házban van hely 2x140-es bordának is, és inkább biztosra mentem (meg a jobb hűtés miatti hosszabb turbó órajelre). Én pont azért kukáztam a propellert, mert rálógott a RAM-ra, kábelcsatlakozókra, akadályozta a szerelést, és még feleslegesen is húzta le a súlyával a socketet. Szóval nem nagyon értem mi bajod lehet vele.

[ Szerkesztve ]

(#36) Locutus válasza Dr. Akula (#35) üzenetére


Locutus
veterán

Nem a teljesítményükkel van a baj, hanem a megbízhatóságukkal. Nálam mind a három ketyeregni, kerregni kezdett 1 év után. Nincs rá szükségem.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#37) Alaplapvevő válasza Frozen (#34) üzenetére


Alaplapvevő
csendes tag

Nagy 47es lábad belelóg :DD :DD

(#38) Dr. Akula válasza Locutus (#36) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Leginkább a ventillátor szokott csapágyasra menni, de az a levegősnél is ugyanúgy baj. Néha bele kell fújni a gépbe kompresszorral. Sok éve megy nálam, rendesen megterhelve, ez már nekem bizonyított. Nálad valami egyedi hiba lehetett, ami bármiben előfordulhat, nem az AIO jellemzője. Nekem pl. 2 terás WD Green ment tönkre 2 hét alatt, az se tipikus.

(#39) #72042496 válasza Locutus (#36) üzenetére


#72042496
törölt tag

Kíváncsiságból kérdezem, milyen típusok voltak ezek?

(#40) Locutus válasza #72042496 (#39) üzenetére


Locutus
veterán

1 antec, meg 2 corsair.
Soha nem a ventivel volt a gond, mindig a pumpával.

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#41) #72042496 válasza Locutus (#40) üzenetére


#72042496
törölt tag

Valameyik Corsairről én is hallottam ilyen panaszt. Nem tudom, mennyire általános a dolog, de teljesen értem, hogy ilyen tapasztalatok után nem akarsz több AIO-t.

(#42) Puma K válasza #72042496 (#41) üzenetére


Puma K
veterán

Nekem a Corsair H75 közel 4 év után kezdett el kerregni. Aztán kiszerelésnél láttam hogy a radiátorának a közepén van pár centiméter távolságra egymástól két pici lyuk amit a vízkő(?) befoltozott... Az 5 év garanciának köszönhetően vissza kaptam az eredeti vételárát.

A később vásárolt ARCTIC Liquid Freezer 240-ben meg egyik napról a másikra megállt a pumpa... már a BOOT is furcsa volt és a Windows is akadt mint a veszedelem... BIOS-ban láttam hogy az akkori 4790K a fixált 4700MHz és 1,265v-al 98-99°C-on áll... beléptem Windows-ba hogy biztos csak valami mérési hiba... hát nem... a HWiNFO a pumpára 0 RPM-et írt a 4 magra Windows alatt 98-99°C-ot...

Az AF240-et visszavíve kérdeztem, hogy sokat hoznak vissza ebből a típusból? Az adott bolt ügyintézője mondta hogy előttem 35 darabot hoztak vissza belőle... pár napra rá kb mindenhonnan lekerült a boltok polcairól. Én meg kb 2 hét múlva vissza kaptam az eredeti vételárát.

Most épített vízhűtésem van, de tanulva az AF240 esetéből, a HWiNFO a Windows-al együtt indul és a CPU magjaira és a pumpa fordulatára riasztást állítottam be ami jelez ha gond van.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#43) Amerigo57


Amerigo57
őstag

A külföldi tesztekben és vásárlói értékelésekben ,
az MSI Suprim X GeForce RTX 30-as VGA-k ,
és a Zotacoc RTX 30-as VGA-k lettek a legjobbak.

(#44) Amerigo57 válasza Amerigo57 (#43) üzenetére


Amerigo57
őstag

Az MSI GeForce RTX 3070 8GB SUPRIM X VGA-t megrendeltem Svédországból ,
szállítással együtt 275 ezer Ft volt.
Link:

(#45) Skyhunter válasza Amerigo57 (#44) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Gratula, itthoni árak figyelembevételével jó biznisz volt.

(#46) Dr. Akula válasza Amerigo57 (#44) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Gyorsan ránéztem a 3090 Suprimra, 720k az ára (Hungarisztánban 780k), ami fasza, csak erre még rájön a szállítás (nemtom mennyi, de 10k biztos van), 50k vs érvényesíthető gari (a svédeknél ki fog tudni vitatkozni, ha nemet mondanak? Jó, itthon is vannak Mistral félék), hát nemtom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.