Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) adise válasza Pjotr (#530) üzenetére


adise
őstag

és akkor biciklit használsz auto helyett? ;]

(#552) S e t h válasza Parallaxis (#492) üzenetére


S e t h
nagyúr

Inkább olvass utána, van benne.

"a Note vásárlók sem nagyon használják az S-Pent rendszeresen."

Erről van vmi hírforrás, kimutatás, statisztika? Mert viszont én szeretek utána olvasni dolgoknak és ez érdekelne.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#553) nutfile


nutfile
aktív tag

iPhone X 380 ezertől indul????
nemár!!!! egy telefonért????
(amíg szegény Jobs élt, addig legalább minden új telónál volt valami wowww hatás. mostanában ezt nem érzem, de az árak csak mennek feljebb és feljebb...)

[ Szerkesztve ]

(#554) buvartacsko válasza KAMELOT (#522) üzenetére


buvartacsko
addikt

A telefont oldod fel vele, fizetsz, stb. El lett mondva a bemutatón, a touch id-t váltja.

(#555) -secret- válasza nutfile (#553) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Biza'

(#556) joey04 válasza Ed Parker (#541) üzenetére


joey04
titán

Nem maga az érintőképernyő volt a lényeg, azt évek óta használták WM-nél, meg Symbian UIQ-nál is. Ebből a szempontból az ujjal való vezérelhetőség volt a fontos. itt nem a technikáról van szó, mert mondjuk a multitouch meg kapacitív érzékelés elterjedt volna idővel, hanem az ezen technológiák által lehetővé tett gui megalkotása. például.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#557) satee76 válasza adise (#551) üzenetére


satee76
aktív tag

Nana... bőven vannak bicajok 180 000 HUF felett :D

(#558) buvartacsko válasza ToniSoprano (#535) üzenetére


buvartacsko
addikt

Nézd már meg, hogy hogyan fogja azt a szerencsétlen telefont. Így persze hogy kényelmetlen...

(#559) Pjotr válasza bagkri01 (#550) üzenetére


Pjotr
senior tag

A vezeték nélküli töltés helyett nekem a gyorstöltő jött be. Apple mondjuk eleve kisebb akksit tesz a telefonba és azt gyorsan is tölti fel. A Qi átka pár éve az volt, hogy 1Amperrel nyomta a Nokia-ba és nagyon lassú volt. Nem tudom most hol tart, lehet már 2Ampert is tud, de az apple kis akku és azt gyorsan tölti megoldásával akár jó is lehet. Ebbe én nem kötnék bele. Még a telefonba se, mert az apple nem csinál szart. De az ár...

(#560) Pjotr válasza adise (#551) üzenetére


Pjotr
senior tag

Céges autó ;) a bicajom mondjuk drága volt, de nem is bolti áron vettem, hanem dolgozóin, 10 éve. 115-ert. 3 kiloert eszembe se jutott volna bicajt venni alapból. Hogy jon ez ide? :)

[ Szerkesztve ]

(#561) aelod válasza jUUh (#33) üzenetére


aelod
veterán

Úgy ahogy a bemutatón. Hibásan :) ;]

----

Véleményem szerinte ezzel a küytüvel vári kellett volna amúgy. Addig legalább is amíg az ujjlenyomat olvasó beépítése megoldott lett volna a kjelzőbe. Ez a face ID egy szükség megoldás. Izzadság szagú. Először rányomok a kijelzőre, aztán pofámhoz fordítom és utána még swype-olok felfelé? Ugyan már. Jobs forog a sírjában.
Az ára meg hát hagyjuk is.
A 8 lehetett volna sima 7s speciel. Nem hiszem, hogy a 7 tulajok okvetlenül váltani fognak az újakra, pláne az X-re - az ár tekintetében meg főleg nem.
Note 8 topikban mindenki rinyált, hogy drága. Hát nesztek :DDD

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#562) ToniSoprano válasza buvartacsko (#558) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Azért fogja szerencsétlen így telefont hogy elérje az alját és el tudja érni és így suhintani tudja a home gombot És szerinted mindeki rosszul fogja a telefont, szinte minden videón kiesik a kezéből a telefon? [link]

De mondom én több mint egy éve gesztussal vezérlem a telefont ezzel a programmal: [link]
Itt tetszőlegesen lehet variálni melyik gesztusra legyen a home gomb. A legrosszabb megoldás ha a telefon aljáról felfele suhintás a home gomb mert azt használod a legtöbbet. (első dolog volt hogy átállítottam oldalra suhintásra) Ez a telefont aljáról suhintok áletveszélyes megoldás. Főleg egy káva nélküli telefonnál ahol a kijelző alja nagyon lentre kerül.

Biztos azért csinálták minél több legyen a törött telefon, jó a szervíznek, de nem csak ez a gáz ezzel, hanem baromi hamar elfárad az ujjad kezed ezzel a megoldással.

[ Szerkesztve ]

(#563) vodrosjozsi válasza hemaka (#545) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Sokkal :DDD

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#564) Soybex válasza vodrosjozsi (#563) üzenetére


Soybex
őstag

Kiégett kakas 2.0 ;]

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#565) Pjotr válasza aelod (#561) üzenetére


Pjotr
senior tag

A bemutatón szerintem egy nulláról bekapcsolt telefon volt kitéve. Első bekapcsoláskor minden eszköz kéri a kódot. Valami ugrancs amatőr hibát vétett, gyanús, hogy épp munkát keres.

[ Szerkesztve ]

(#566) Ed Parker válasza ToniSoprano (#562) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ő most elment pihenni.

(#567) <Lacy85> válasza adise (#527) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Lehet, hogy nekünk más számokat tanítottak a suliban, mert nálam a 6495 (S8+) többnek tűnik, mint az 5555 (i7 Plus).
Akkor miben is olyan verhetetlen az iPhone?
Annyira szeretem, amikor az 1 magos teljesítménnyel jönnek a fanboy-ok. Csak hát a droidokban egy kicsit több van a magokból. Ha az Apple meg ezt a kakaót engedné 4 magra, vagy megsülne a teló, vagy bírná 3 órát az akksi.
Semmivel nem gyorsabbak az Apple cpu-k. Nem is tudom, honnan ered ez a baromság.

(#568) vodrosjozsi válasza Soybex (#564) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Beszél a döglött, egyszemű, nikotinfüggő varjú ;]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#569) Soybex válasza vodrosjozsi (#568) üzenetére


Soybex
őstag

Lakáspénzből 7 ilyen? ;]

[ Szerkesztve ]

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#570) vodrosjozsi válasza Soybex (#569) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

37,5 darab lenne nálam az x-ből 400 ezer ft-os áron. De 7et se vennék majdnem 3 milkáért. Max egyet azt is hozzád vágnám miközben menekülnél ;]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#571) csongi válasza .LnB (#391) üzenetére


csongi
veterán

Androidon ugyan így legeltem..:)
A megoldás az lett, hogy előre létrehoztam a tárolón egy mappát és saját tetszőlege nevet adtam neki, majd belemásoltam a zenéket, és tádám minden számot látott a lejátszóm :)

[ Szerkesztve ]

(#572) adise válasza <Lacy85> (#567) üzenetére


adise
őstag

Köszi, hogy megerősítesz. Pont ezt írtam én is. Hogy kb csak az i7 szinten (1 évvel ezelőtti modell) van a konkurencia nem az új cpu szinten.
Az meg, hogy több mag van szintugy nem számit amit megannyi speedtest megmutat, hogy mennyit ér Nehéz beismerni, tudom.

(#573) KAMELOT válasza hemaka (#545) üzenetére


KAMELOT
titán

Ez nagy gif :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#574) <Lacy85> válasza adise (#572) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Most mi ebben olyan nagy csoda? Amikor kijön pl. az új samu, akkor valamivel gyorsabb, mint a fél évvel korábban kiadott iPhone. Amikor kijön az új iPhone, akkor valamivel gyorsabb, mint a fél évvel korábban kiadott Samsung.

Mekkora logika, mi? :D
Hogyne számítana a több mag. Pont ez a lényeg, hogy semmivel nem gyorsabbak az Apple cpu-k. Mindössze az iOS 2 magra van optimalizálva(tehát 2 magból gyúrják ki a sz@rt is), az androidot meg 4+-ra írják. Ennyi a trükk.
Ettől még egyik sem jobb, mint a másik. Ezt kéne megérteni, ha elmúlik az alma köd.
A némi sebesség előny az iPhone javára meg szimpla optimalizáció. Nem CPU erő.

[ Szerkesztve ]

(#575) ToniSoprano


ToniSoprano
addikt

Mindenki próbálja ki, hogy suhintson a telefonja legaljától felfele kb. 10-szer egymásután. És megérzi mennyire elgémberedett a keze/hüvelyk ujja az erőlködéstől.

Pedig a Home gombot/ gesztust nem 10x-szer fogja használni hanem jóval többször az iphone X-en.

Iphone X használhatóság szemponjából szerintem most egy kalap sz.a.r. kuka az egész nagyon fárasztó a használat: [link]

[ Szerkesztve ]

(#576) aelod válasza <Lacy85> (#567) üzenetére


aelod
veterán

Háhh :DDD
Droid sokra megy a 8 magjával. Látszik is, hogy minden program kihasználja. Ja nem..
Na de off volt ez.

Kérdéses télleg ez a gesztus vezérlés az x-nél. Majd a gyakorlat eldönti.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#577) Ádám16


Ádám16
addikt

A RAM-ok hogy alakulnak a 8 széria esetén?
Az X esetleg nem kapott 4 gigát?
Akksikról van valami infó?

(#578) kutga válasza <Lacy85> (#574) üzenetére


kutga
nagyúr

Ettől még egyik sem jobb, mint a másik. Ezt kéne megérteni, ha elmúlik az alma köd.

Kb. be is zárhatna a fórum mert nem csak IOS vs. droid fronton megy ez. ;]

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#579) Soybex válasza ToniSoprano (#575) üzenetére


Soybex
őstag

Bal kézzel próbálgatja.. és alig éri el amit akar. Btw jobb kezes a srác hülyeség a videó

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#580) adise válasza <Lacy85> (#574) üzenetére


adise
őstag

Igen , valamivel gyorsabb. Ez meg most sokkal jobb lett.
Mit számít, hogy több magra irjak? Meg a több ram? Ugyanaz a művelet lassabb és még a programokat is bezárja a csillió ram ellenére. Ezt is meglehet nézni több helyen.
Persze akkor talán olyat sem irnal, hogy 2 magra van optimalizalva az IOS mikor ugye már egy ideje nem 2magos cpuk vannak

(#581) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nyilván lecserélem a 7+-t, mert megérett rá és tényleg használva volt az 1 év alatt rendesen, soha nem hagyott cserben, a világ egyik legjobb telefonja, hanem a legjobb még mindig, viszont rondának találtam mindig, erre ez az X is egy kicseszett szappantartó lett, csak ez szebb és talán formásabb, vagy a franc tudja... és valószínűleg ultra gyorsabb (lesz) mindenben..
Apple dizájnereknek lóf...izé lócitrom a szájukba.

(#582) Malachi válasza Ádám16 (#577) üzenetére


Malachi
addikt

3 GB a 8 Plus és az X.

(#583) TBMC válasza ToniSoprano (#575) üzenetére


TBMC
addikt

egyelőre így belegondolva/videón elég nagy kapufa.
kíváncsi leszek azért a tesztekre.

nekem a touch id hiánya alapból kizáró tényező pl. behozták végre a macbookba, erre most kinyírják az iphoneba, mert nem volt idejük :W , hogy megfelelően implementálhassák a kijelzőbe. vicc.

remélem a későbbiekben azért ezt vissza fogják hozni... :U

markbellus.hu 

(#584) ToniSoprano válasza Soybex (#579) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Akkor práblágasd jobb kézzel ha jobb kezes vagy suhingatni a telefon alját de a legaljától. Ezt a mozdulatot kb napotna 100-200-szor kell megcsinálni ez a home gomb. Csak csináld meg 50-szer a jobbik kezeddel és utána válaszolj mit érzel a kezedben,/hüvelykujjadban.

De itt egy másik videó is nézd meg 1:50-től a videót [link], bár teljesen alul fogja a telefont a srác, alig éri el a telefon alját.

[ Szerkesztve ]

(#585) hyperspace válasza buvartacsko (#497) üzenetére


hyperspace
őstag

Nem tudom, hogy ez a fazon miért erőlködik ezen a fórumon, mindig csak szürkén látom :DDD

Tetszik nekem ez a X, kivéve a kamera. Remélem egyszer a fogyasztói igények elmennek majd jobb irányba. Viszont nem hittem volna, hogy lesz képük még egyszer kiadni ezeket a formákat ( és kávákat).

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#586) <Lacy85> válasza aelod (#576) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Miért is kéne 8 magot használni bárminek, amikor általában 4+4-esek a snapdragonok?

(#587) Looserke válasza ToniSoprano (#575) üzenetére


Looserke
őstag

hát ez elég gáz, nem tudom miért nem fért el egy home gomb az alma logó alatt...

(#588) <Lacy85> válasza adise (#580) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"Persze akkor talán olyat sem irnal, hogy 2 magra van optimalizalva az IOS mikor ugye már egy ideje nem 2magos cpuk vannak"

Atya ég. És én még ilyen fogalmatlan emberekkel akarok vitázni? Inkább nem. :DDD

(#589) Soybex válasza ToniSoprano (#584) üzenetére


Soybex
őstag

Jogos de ezt csak huzamosabb idő után lehet bebizonyítani. Tény hogy nekem se tetszik ez a baromság.. home gomb párti vagyok minden téren.

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#590) bebuci válasza buvartacsko (#422) üzenetére


bebuci
tag

Nem azért, de egy kicsit követhetetlen ez a vergődés. Néhány kommentel feljebb hangsúlyozd, hogy a sim, dex, led, jack, rétegigény. Most meg azt követeled, hogy neked ne mondja meg senki, hogy mi az ami neked kell(réteg igény) egy telefonba... A képlet szerintem egyszerű: rohadt 1450 euróért, legyen már benne minden ami jelenleg elérhető, aztán a drága felhasználó eldönti mi az amit használ és mi az amit nem. Jelen állás szerint az én szemszögemből ez így néz ki : Apple megmondja, hogy nekem nem kell sd, dual sim, ujjlenyomat olvasó, led, dex stb. Samsung: itt van minden baccátok meg, még egy toll is, oszt használjátok belőle amire szükségetek van(majd 400 euróval olcsóbban). Szóval nem is tudom melyik is a
rétegtelefon...

HTC Diamond, Desire, Incredible S, Sensation, One X, One M7, One M8, Samsung Note4, Samsung S8, HTC U11 +, Samsung Galaxy Note 8

(#591) TBMC válasza ΞΔGLΞ (#581) üzenetére


TBMC
addikt

mire cserélsz?

markbellus.hu 

(#592) Robertoq


Robertoq
őstag

A control center tényleg felkerült fentre?

(#593) ToniSoprano válasza Soybex (#589) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Mondjuk ezen lehet változtatni én is gesztus vezérlést használok, de a home gombnak nálam a kijelző jobb vagy balszéléről való suhintás felel meg . Sokkal kényelmesebb megoldás, mert szinte mindig középen van a kéz.

Saját tapasztalat, hogy az irány jó tényleg lehet gesztusokkal vezérelni egy telefont, de ez a megoldás gáz, főleg hogy káva nélküli a telefon és még lejjebb van a kijelző alja ezért extra gáz a kijelző aló részét elérni.

Én azért vezérlem gesztusokkal a telefont ezzel a programmal: [link], mert 5,5 colos a kijelző és így kényelmetlen egy kézzel kezelni a telefont és fárasztó. Én az egykezes használatot szeretem és a nagyobb telefon/kijelző esetén így tudtam megoldani, mert elég kicsi kezem van.

[ Szerkesztve ]

(#594) Bazijoe73


Bazijoe73
senior tag

Hát ilyen ronda telefont már rég láttam mint az X. De tudom ez erősen szubjektív!

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#595) sphe


sphe
senior tag

Touch ID helyett face ID?

Már előre látom a biztonságias :D felhasználók véleményeit, hogy az Apple-nél majmok dolgoznak. :D

Az arcfelismerő rendszer gyenge fényviszonyok között pl. éjszaka nem fog működni (ha csak az éjszaka közepén meg nem vakítja szegény felhasználó magát azért hogy látsszon az arca), jó megvilágítás mellett pedig egy jó minőségű fotó elegendő ahhoz hogy megtévessze a face ID rendszert (mert ugye nagyon rámentek arra is, hogy ne tévedjen, tehát engedékenyebb, rugalmasabb), míg az ujjlenyomat olvasó esetében azért nem olyan egyszerű leszedni egy ujjlenyomatot Facebookról. A csillámpóni szemű újApple fan, vagy mobilvillogtató viszont megveszi, mert új és "jobb" (nem). Legalább több lesz a "nemlopott" iPhone a vidéki adok-veszek fórumokon. :D

Nekem mindegy, mert a mostani iPhone-omon sem használom az ujjlenyomat felismerőt, de még innen nézve is ordító az átgondoltság hiánya.

[ Szerkesztve ]

(#596) -secret- válasza Robertoq (#592) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

X-ben lehet, de a többiben alulról húzod, mert ugye X-ben a "home gomb" az lentről felpöccintés.

(#597) Scholes9 válasza szupermacs (#13) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Egyetértek, nekem max a 6S/7 az amit használnék, de az 5S mérete a legkényelmesebben használható jelenleg számomra.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#598) Soybex válasza ToniSoprano (#593) üzenetére


Soybex
őstag

Akkor hosszú távon viszont tényleg szenvedés lesz vele a leírtak alapján.

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#599) mike710 válasza ToniSoprano (#593) üzenetére


mike710
aktív tag

Én 6s-m szerettem volna lecserélni végre DE ugyanazt a dizájnt nem fogom megvenni még egyszer ez az X meg valahogy nem lett az igazi a home gomb nélkül és baromi drága is. Trollkodás nélkül mondom, én komolyan elgondolkoiztam azon, hogy meg várom mit gurit az S9 márciusban és jövök vissza droidra... :W :(

(#600) Ádám16 válasza Malachi (#582) üzenetére


Ádám16
addikt

Szóval a 8 mivel tud többet, mint a 7?
Vezeték nelkuli toltes, és üveg hátlap, valamivel (kb feleslegesen) jobb proci?
Ezt a mellélövést...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.