Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gabesz84


Gabesz84
őstag

ár?

Azon gondolkoztam, hogy ez mekkora királyság lenne akár HTPC-nek is, csak kéne bele egy értelmes integrált vga, hogy vigye a fullHD-t is :)

[ Szerkesztve ]

(#2) LSL1337


LSL1337
őstag

Azt kell hogy mondjam hogy majdnem tökéletes lenne pl tesomnak mostani p4-es geforce 5200-as hangoskodo IE+MSN PCnek :D

(#3) szente válasza Gabesz84 (#1) üzenetére


szente
addikt

meg egy kicsivel nagyobb hdd is el kellene bele szerintem.amúgy tényleg jó lesz,ha az ára is el lesz találva.kívülről is tetszetős(nekem).én még elfogadnám a mostani gépem helyett is.a mostani úgy sem alkalmas nagyon játékra.

[ Szerkesztve ]

(#4) durkonorbi


durkonorbi
tag

Sztem felesleges belőle a d-sub-os változat.. minek ezt erőltetni, egy adapter kérdése a dolog.. :F

Jó kis cucc, de szerintem nem fogják erőltetni a HD videózást... nem azért mert nem bírná, hanem mert az a piac egy másik szegmense, drágább gépekkel.. :) persze még ennek sem tudni az árát --- de az A*chanben láttam ma 75-ért hasonló, de VIA alapú mini gépet, szép is volt, jópofa is, de 75ezer volt az ára... :(

(#5) Alex91


Alex91
félisten

Ha olcso lesz (40k FT alatt), akkor jo kis NAS-t lehet belole fabrikalni :)! Gigabites halo, n-es WiFi...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6) Ste


Ste
addikt

2db-ot kérek szépen :)

fogadok, hogy a D-Sub jön ki hamarabb és drágább lesz a Dvi-os :F
csak legyen emberi áron, megy is a levesbe a jelenlegi vasszörny :K

apropo: merevlemez ugye 2.5-es lesz benne?
rammal még lehessen bővíteni :U

jah és jöjjön a konkurencia is, hogy legyen árverseny :D (befejeztem :B )

[ Szerkesztve ]

(#7) Cs_Laci válasza Ste (#6) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Micsoda igényei vannak itt valakinek :)

Nekem már csak egy Hello Kitty-s változat hiányzik belőle...

De szvsz hiába nem csúcshardver és hiába áll olcsó komponensekből nem lesz ez annyira olcsó.. Bár ez Eee 80K, ehez nem kell TFT, billentyűzet és egyebek.. 40-50K ba talán belefér pár hónap múlva..

(#8) Gabesz84 válasza szente (#3) üzenetére


Gabesz84
őstag

hdd szerintem nem gond, mert az szabványos 2,5" méret lesz feltehetőleg, amit könnyen lehet cserélni, ellenben az integrált VGA-val ugye :)

[ Szerkesztve ]

(#9) Sandormaster válasza Alex91 (#5) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Nah hát ez akkor lesz 40 ropi alatt mikor az eeepc, az is úgy indult és 80 lett belőle :W
De legyen igazad, szurkolok neki mert akkor én is beruháznék egyre :))

(#10) szente válasza Gabesz84 (#8) üzenetére


szente
addikt

majd lekaparom a nyákról a gpu-t és forrasztok oda egy 4870 gpu-ját ;] :DDD
amúgy az integrált vga nem zavar,nem nézek nagyon filmet,főleg nem hd-t.csak net néha msn,meg zene.(na jó meg most rá áltam a bf vietnam-ra :B )

[ Szerkesztve ]

(#11) Neil Watts válasza szente (#10) üzenetére


Neil Watts
veterán

:DDD :DDD :DDD

(#12) #67688960


#67688960
törölt tag

:U a via már egy ideje csinál ilyesmiket nem?

(#13) kavicssli


kavicssli
addikt

Mhhh..Letöltő gépnek tökéletes lenne és nagyon szép designnal rendelkezik! Árat esetleg valaki nem tud?

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#14) rviktor25


rviktor25
aktív tag

nekem ez nem tetszik xD

Chiwasuu!!!

(#15) Alex91 válasza Sandormaster (#9) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Mondjuk ha ehhez hozzaadjuk a memot, a HDD-t es a Win-t, akkor tenyleg nem lesz meg ez az Asus se 40k-bol. Bar OS nelkul ossze lehet rakni mar lassan ennyi penzbol egy gepet.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16) Sandormaster válasza kavicssli (#13) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

"The price in US will be:
$269 - 1GB memory + 80GB HDD Linux edition............41.157Ft
$299 - 1GB memory + 80GB HDD XP edition and..........45.747Ft
$299 - 2GB memory + 160GB HDD Linux edition.".........45.747Ft
Plusz gdolom mire ideér mindenki rárak +20k-t :W

(#17) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Remélem, a talpa lepattan. Jól elférne egy TFT mögött a falra fúrt modem és router alatt. :DDD tetszik, de szerintem ennél a verziónál a monitor és perifériák hiánya feláras lesz, ahogy a marketingesek észjárását ismerem. :W

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#18) Eugene Roe válasza Alex91 (#15) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Össze bizony, de itt a méret a lényeg és a zaj

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#19) kavicssli válasza Sandormaster (#16) üzenetére


kavicssli
addikt

Akkor valahonnan küldföldről kell beszerezni mert bizony tuti rárakják azt a minimum 20k hasznot a madzsar :D eladók :W :(((

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#20) legendary


legendary
tag

Hi mindenki!
Szerintetek ez az asus hol van egy intel celeron M 3,06 GHz -es szintén 1 GB ram -os géphez ?

"Mindenki arra született, hogy azt tegye amire született..."

(#21) Cyrin


Cyrin
addikt

Na, alakul ez, a végén még nem kell MacMini-t vennem.

(#22) Gabesz84 válasza legendary (#20) üzenetére


Gabesz84
őstag

hát biztosan kevesebbet fogyaszt, es a teljesitmenye is kissebb.

(#23) Raymond válasza Sandormaster (#16) üzenetére


Raymond
félisten

10-et minimum mert azok ott AFA nelkuli arak :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24) Cyrin


Cyrin
addikt

Az árképzés nálunk a következőképpen néz ki:

$=€
+vám+ÁFA=itthoni ár

(#25) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

LOL, találtam róla tesztet "Load Power 19W" :DD
Azta mindenségit neki, ide nekem vele, ha 40-n lenne az ára, akkor vinnék mint a cukrot, jó lenne letöltő gépnek :))

(#26) Sandormaster válasza Cyrin (#24) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Ne is folytasd... :O

(#27) shteer válasza Cyrin (#21) üzenetére


shteer
titán

azt azért átgondolnám :)

..szerintem jónak tűnik

(#28) szmissz


szmissz
senior tag

Nekem is kellene egy ilyen gép, de 90% hogy zavaró lesz nekem a hangereje. :((( Passzív bordákkal, külső táppal ez lehetne a tökéletes asztali gép. No meg valós, Max 35 ezres bruttó áron.

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#29) Gergő_


Gergő_
őstag

egy ideje figyelem az eee box-ot és el is adom a mostani konfigot mert nem használom ki relatíve sokat fogyaszt,remélem nem megy sokkal 50k főlé(eee 701 is 80k volt azt hiszem a 400$-os kinti árhoz képest),de ígyis-úgyis ilyet vagy hasonlót veszek

(#30) simonzé válasza Sandormaster (#25) üzenetére


simonzé
addikt

Az EEEPC-t 200 USD-s áron harangozták be. Mire boltokba kerülte 400 USD ltt belőle, de mivel mindeki erről beszélt kellett a népnek ennyiért is. Szerintem ez a box változat sokkal életképesebb, pláne ha egy normális integrált VGA kerülne mellé amivel HTPC-ként is megállná a helyét. Tudom hogy ez csak álom, de ez a gép nagyon jó vétel lesz. Viszont én baromira hiányolom belőle a DVD-írót, eddig mindenki átsiklott a hiányán. Ja hogy majd lesz külső? Akkor meg már drága.

I don't fit in. I fit out.

(#31) szmissz válasza simonzé (#30) üzenetére


szmissz
senior tag

Nem siklott át rajta senki. Ebben nincs optikai meghajtó. Ha lenne, már borulna az egész koncepció. Rádugsz egy évben 2x amikor kell egy filléres külső házba rakott mégfilléresebb driveot...

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#32) Alex91 válasza simonzé (#30) üzenetére


Alex91
félisten

Nem kell bele DVD :D! NAS kell, azt halon athuzza a cuccot...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#33) Gergő_


Gergő_
őstag

Sokan ebben az évben térnek át bdre bár nem tudom ugyanaz-e a célközönség . Én is is böjtölök Karácsonyig,egy külső bd-író ami talán akko 40-45 lesz,mint hogy most vegyek egy "nagyon jó" lg-t 20ért

(#34) Grigorisz


Grigorisz
aktív tag

Én két dolgot remélek az árán kívül: Vesa felfogatási lehetőséget és melléadott ~25 cm-es Vga kábelt. felcsavaroznám egy 22"os tft mögé vezetéknélküli billt neki és kész a kicsi keveset fogyasztó gépecske. DVD? minek? kitalálták már a pendrive-ot. a 4-8 GB-os darabokat most szinte ajándékként osztogatják.

[ Szerkesztve ]

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#35) Jancsi


Jancsi
aktív tag

Jópofa cucc, de szerintem nálunk nem fog tulzottan elterjedni, esetleg oktatási intézményekben, vagy hozzáértőknél második harmadik gép ként. Az optikai meghajtó hiánya szeritnem sok laikust elrémiszt, nem hiszem hogy egy $250-300-os géphez valaki még $100-150-ért fog venni egy külső meghajtót, inkább azt mondja hogy ennyiért már vehet olyat is amiben benne van. Adathordozásra jó a pendrie, de játékot vagy filmet nem adnak ki rajta. Egy notebook dvd-rw $50-60, fele kb az ára mint a külső egységé, opcióként szerintem lenne helye a termékpalettán.

(#36) adalbert1 válasza Jancsi (#35) üzenetére


adalbert1
veterán

Második gépnek én is elfogadnám, letöltésre pont jó lenne... ODD nem kell, hálóban bármit át lehet másolni úgy is.
Az árára viszont kíváncsi leszek, attól félek hogy hasonlót még mindig olcsóbban össze lehet majd rakni.

(#37) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nem rossz ez a masina, HTPC-nek lenne a legoptimálisabb. Csak hát ahhoz viszont kevés lesz :(

(#38) #95561216


#95561216
törölt tag

Ha csak 50 wattal is eszik kevesebbet, mint egy normál asztali, és jóravaló letöltőgép módjára non-stop megy, akkor évente 0,05 * 24 * 365 * 40 = 17520 ft megtakarítás 40 ft-os kwh árral, ami csak felfele fog menni, elnézve az olajárak alakulását. Három éves élettartamnál már 50 ezer forint, de ha brutál gépet használt valaki, ami ~120 watt körül eszik (van ilyen?), akkor 100 ezer, igen 100 ezer forintot is meg lehet vele spórolni. Remélem nem b@$ztam el a számolást :DDD

(#39) szmissz válasza #95561216 (#38) üzenetére


szmissz
senior tag

Jók a számok, egy normál gépet használva letöltésre ami 120 wattot fogyaszt éves szinten ~45,000 ft üzemeltetni, míg ezt ~7,000

Nem mindegy. Egy év alatt bejöhet az ára, ha annyiért adják amennyit ér.

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#40) #56573440 válasza szmissz (#39) üzenetére


#56573440
törölt tag

az adatlapos konfigom 60 W körül marad konnektoron mérve. egy normális pl amd-s gép letöltésen még ennél is kevesebbet tud enni, cnq val. mondjuk nekem is változtatja az órajelét de 1500 alatt is vígan mehetne tőlem. és azért ebben egy e6600 van ami még így is megeszi az atomot reggelire ha nem csalódok.
egyetlen bajom ezzel hogy csak egy monitor kimenete van, nekem meg mindenképp kéne a kettő :(

[ Szerkesztve ]

(#41) #06658560 válasza szmissz (#31) üzenetére


#06658560
törölt tag

Es a filmeket, ha nehaneha kikapcsolodaskent meg akarnal nezni valamit hogy fogod megtenni? A szemed elott porgeted a korongot es progressziv szken letapogatod? :U

Es ugy kompletten: torulkozotarto minek melle? A gep, vagy a gazdaja fog beleizzadni a hasznalatba?

[ Szerkesztve ]

(#42) Olasza


Olasza
aktív tag

Ez méretre mekkora?

(#43) nap válasza Cs_Laci (#7) üzenetére


nap
addikt

Csak neked: [link] :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#44) Alex91 válasza #06658560 (#41) üzenetére


Alex91
félisten

Miert, sz.gep nelkul nem lehet filmet nezni? :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#45) #06658560 válasza Alex91 (#44) üzenetére


#06658560
törölt tag

Manapsag egyre kevesbe, ahogy a trendek alakulnak.

(#46) waverider


waverider
senior tag

jobb lehetne, ha az ilyen mini rendszereket már csak "az Asus által Express Gate-nek nevezett technológiával" szerelnék "mely a fő operációs rendszer betöltése nélkül használható, másodperceken belül elérhető".
:U

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#47) szmissz válasza #06658560 (#41) üzenetére


szmissz
senior tag

Vinyóról. Hálózatról. Asztali DVD lejátszóról. Ps2ről. Xboxról. Xbox360ról. 2db Notebookról. Asztali meglévő pécéről. Hordozható DVD lejátszóról. Annyi filmlejátszásra alkalmas cucc van már itthon, hogy belefulladok. Ez egy olyan gép amibe nem teszek lemezt. Mert nem arra kell.

[ Szerkesztve ]

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#48) rdi


rdi
veterán

Ha van rajta mikrofon, akkor (fél)mobil telefonnak is használható :)
Ez nem olyan mint a néhány éve a tápról üzemeltethető "laptopok"?

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#49) #06658560 válasza szmissz (#47) üzenetére


#06658560
törölt tag

khm. pont ezek lehetnenek kivalthatok, ha lenne benne. Mert ha veszek valamit, de nem jatszom, akkor nem kell konzol, ha nem vagyok mobil, akkor nem kell noti, ha meg egy gepet akarok kezelni, akkor egy ilyennel le lehetne tudni, es filmnezesre is jo.
Vinyora honnan teszed fel a filmet? Halozat? Egygepes parkhoz minek? Netrol leszedni? Ha megveheted filelrekert, legalisan, akkor minek a torrenttel kuzdeni- ha neten vasarolt, akkor ez a resz nem el. Stb.

(#50) szmissz válasza #06658560 (#49) üzenetére


szmissz
senior tag

Nekem ez pont letöltőgépnek kellene sorozatokhoz és a notebookra streamelné az adatot wifin.

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.