Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jacis


jacis
nagyúr

Ez már jobban tetszik mint az elődök.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2) s3nsitivity


s3nsitivity
addikt

hmm, meglepődtem, hogy a misi csak kiadott egy droidos készüléket. :Y

Bár lehet a nagy Nokia ultráknak szánta és elvan cseszve, hogy maradjanak a windwosnál. :DDD

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#3) duvi


duvi
nagyúr

Nem rossz, főleg ha az XDA-s fiúk nekiállnak "testre szabni" :)

(#4) batai15


batai15
félisten

"oepratív" az mi?

(#5) Zolik válasza batai15 (#4) üzenetére


Zolik
senior tag

grammanazi

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#6) SzőkeKapitán


SzőkeKapitán
tag

Az X3 -on már 3 érintőgomb lesz? :DDD

(#7) Sn00k


Sn00k
veterán

Jó, hogy nincs megcsonkítva és adják mellé a here drive-ot.

3njoy the Lif3

(#8) hroberto


hroberto
veterán

Inkább kiadnának valami Lumiát a középkategóriában ...

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#9) HaZse


HaZse
őstag

Én szívesen használnám. Amire én használom a telefont, teljesen jó lenne. Ráadásúl 2 SIM-es és rajta van a Nokia Here navija is.

Ha az üzemideje jobb lesz, mint a Lumia 925-ömnek, akkor váltok rá.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#10) halkow


halkow
őstag

ez már sokkal jobban tetszik

Alcatel onetouch idol2s the king

(#11) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Félve kérdezem: Ez a készülék 68,3 mm-es szélességével, 4,3"-as kijelzővel, és az ehhez tartozó 480x800-as felbontás jónak számít? :F

(#12) batai15 válasza <Adamsky> (#11) üzenetére


batai15
félisten

Elmegy kategória. Mondjuk szvsz max hd felbontás kellene a telefonokba így is.

(#13) lorinser válasza HaZse (#9) üzenetére


lorinser
senior tag

"Ha az üzemideje jobb lesz, mint a Lumia 925-ömnek, akkor váltok rá." - 925-ről a váltás nagy butaság lenne...

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#14) babkukta


babkukta
senior tag

Tudtommal nincs rá play áruház, de van nokia store, + csempés kinézete van. Miben is különbözik akkor a Wp-től? Sztem tök felesleges ez a cucc. Elmondhatják h Android a készülék, de mégis ami előnye lenne a WP-ben szemben, az nincs benne

Üdvözlettel, Tibi

(#15) Bukk900 válasza <Adamsky> (#11) üzenetére


Bukk900
őstag

Hasonló, mint egy Lumia 720 [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#16) xsjado93


xsjado93
senior tag

Lehet lecserélem erre a Lumia 900-am, mert már igencsak rendetlenkedik...Bár az Amoled kijelző hiányozna, cserébe lenne bővíthető memória + hangszínszabályzó ami azért nem elhanyagolandó :)

Your life is a lie.

(#17) CashSider válasza hroberto (#8) üzenetére


CashSider
csendes tag

Hát én nem tudom de valahogy nekem nagyon úgy tünik, hogy semmi egyediség nincs ebben az új nokia készülékekben... Kicsit ilyen, kicsit olyan, de semmiben nem tud kiemelkedőt nyújtani. Here Maps fasza, kell a francnak, IGO, NAVIGON vagy akár a Google MAps... Nokia, Nokia... Hol van az már

(#18) Thaaleum


Thaaleum
aktív tag

Ha igazából is olyan gyors, mint a videóban, akkor nem is rossz.

„Egy szónak is száz a vége...” - Legendd

(#19) Gusztáv válasza CashSider (#17) üzenetére


Gusztáv
addikt

Legális IGO androidra gyakorlatilag nem létezik, aki ilyen kategóriájú telefont vesz, az valószínűleg nem fizet ki plusz 18e Ft-t a Navigon Európa térképére, a Google Maps meg nem offline (ami itthon még elviselhető, de külföldön erős szopás). Szóval nem olyan rossz extra a Here Drive, főleg egy ilyen árkategóriájú telefonhoz.

Laci

(#20) s3nsitivity válasza Gusztáv (#19) üzenetére


s3nsitivity
addikt

A HERE a legjobb navi ehhez nem fér kétség.

Még jó, hogy már portolták a többi droidra is az XDA-s srácok. :DD

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#21) elmepocok


elmepocok
tag

Én nem értem ezt a termékstratégiát... :/

(#22) xmaas


xmaas
őstag

Hat nemtudom meg mindig gagyi fenyes muanyag kinai jatek telefon benyomasat kelti ,30 ezer forintos aron szerintem fasorban sincs a lumia 520 hoz kepest, megerdemel tolem egy "kulonosen nem gyere be " plecsnit foloslegesnek erzem ezt az egesz android vonalukat legfokepen ebben a felalasban

(#23) batai15 válasza s3nsitivity (#20) üzenetére


batai15
félisten

az igen... a here mondjuk ha ló nincs jó a szamár is kategória, sokkal jobb egy sigic pl.

(#24) <Adamsky> válasza batai15 (#12) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Azt hiszem félreértettél. A felbontás egy dolog. A nagyobb gond, hogy 68 mm széles, és csak 4,3"-as. Ez így egy rettenetesen, és feleslegesen durung készülék. Bár, úgy látom (olvasva itt a hsz.-eket), ma már ez abszolút nem szempont. Akár lehetne 7,5 cm-es is.

[ Szerkesztve ]

(#25) nbg


nbg
senior tag

Erroil az Android verziorol van valami tapasztalat? Mennyire hasznalhato, mennyire stabil?

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#26) voyager4.4 válasza xmaas (#22) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Szerintem fasorban van az 520-al :K

Nézzük ezt a készüléket az 520 fényében: nagyobb kijelző, van Clear black, erőssebb proci, 1Gb ram ( ennyi ram 30k-s android telónál samuéknál pl elképzelhetetlen :U ), viszonylag friss android, ami egy app store-al már teljes értékű is kb.

520 előnye: (ami azért valjuk be nagy előny) Wp.

Mind2 teló 30k, na most ha az x2 beesik egy szolgáltatói akcióba, akkor már el is lehet rajta gondolkodni szerintem.

Más: erre kéne majd a Z launcher.

no fate but what we make

(#27) azopi74


azopi74
addikt

"a Microsoft égisze alatt üzemelő Nokia Mobile Phones."

Nokia Mobile Phones ? Az meg micsoda?
Nem Microsoft Devices & Studios Group?
Vagy ha mindenképpen legal entity-t akarunk írni (bár az kutyát nem érdekel), nem pedig szervezeti egységet, akkor is Microsoft Mobile Oy.

De szerintem egyszerűbb lett volna szimplán Microsoftnak írni :-)

Egyébként a megállapodás értelmében Nokia X vonalon 2015 végéig használhatja elvileg a MS a Nokia brand-et, ugye (a már piacon lévő Lumia-kon meg 18 hónapig) ? De valami olyasmiról volt szó, hoy ettől függetlenül hamarabb kivezeti a Nokia brand-et a Microsoft a termékeiről. Biztos, hogy egy Nokia X2 néven kerül majd piacra?

(#28) C$abi


C$abi
aktív tag

Nem találok benne semmi nagy hibát a lakkozott
hátlapon kívül. Ez már sokkal normálisabb, mint az előd.

(#9) HaZse:

Szerintem nem érdemes váltanod. A kamera, a processzor, az OIS meg maga a look-n-feelje sokkal jobb a 925-nek, mint az X2-nek.

[ Szerkesztve ]

(#29) azopi74 válasza elmepocok (#21) üzenetére


azopi74
addikt

Miért mondod? Ez a termék sikeresen ötvözi az androidos olcsótelefonok és az alsóbb kategóriás Lumiák hátrányait, miközben minden előnytől teljesen mentes :)

(#30) tjb007 válasza voyager4.4 (#26) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az erősebb processzor pont az 520-ban van.
1Gb RAM pedig az 520-ban is van, sőt, még több is.

(#27) azopi74

Mivel így lett hivatalosan a Microsoft által bejelentve, ezért nagy valószínűséggel nem Microsoft Surface Phone with X software platform 2.0 néven fog piacra kerülni :)

[ Szerkesztve ]

(#31) azopi74 válasza C$abi (#28) üzenetére


azopi74
addikt

Hát annál nem nehezebb, szerintem nagyon be volt rúgva valaki a Nokiánál, amikor úgy döntöttek, hogy azt piacra dobják. Vagy már magasról sz*rtak az egészre, minden mind1 alapon, úgyis a MS faxával verték már a csalánt.

(#32) azopi74 válasza tjb007 (#30) üzenetére


azopi74
addikt

"1Gb RAM pedig az 520-ban is van, sőt, még több is."

Don't be evil :)

(#33) C$abi válasza azopi74 (#31) üzenetére


C$abi
aktív tag

Nemrég nyomkodtam egy picit, de sok volt az utánhúzása a kijelzőnek meg rajta volt egy Beach Buggy Blitz (ugy lett rámásolva az apk), hát az futott kb. 15 FPS-sel. Mondjuk egy Cortex-A5-től nem várok sokat, mégha kétmagos is.

(#34) leviske válasza elmepocok (#21) üzenetére


leviske
veterán

Ha jól sejtem, akkor ezen a készüléken pont azok a szolgáltatások nincsenek rajta, amik a Google-nek így-úgy pénzt termelnek, ellenben ezek Microsoft-os megfelelői igen.
Nem tudom, hogy a Play Store-t használja-e, mert ha nem, hanem egy saját Nokiás boltba kell átvinni az appokat, akkor ez plusz kapcsolat a fejlesztőkkel a Windows Store-ba tereléshez, etc.

Más kérdés, hogy sokkal jobb stratégia lenne a tabletekre és telefonokra szánt rendszerrel gyorsabban igazodni a piachoz, ahelyett, hogy a droiddal bohóckodnak.

(#35) azopi74 válasza tjb007 (#30) üzenetére


azopi74
addikt

Ja, hogy már be is lett jelentve, lejárt a számláló? Nem voltam figyelmes, azt hittem, még nem hivatalos a dolog, csak a címig jutottam, aztán ugrottam a speckókra rögtön. :)

Microsoft Surface Phone with X software platform 2.0 néven fog piacra kerülni :)"

Pedig olyan jól hangzana :D

(#36) batai15 válasza leviske (#34) üzenetére


batai15
félisten

ez android, gappsal meg lehet oldani.
wp store appok nem kompatibilisek az androidossal.

(#37) azopi74 válasza azopi74 (#35) üzenetére


azopi74
addikt

Egyébként szerintem nem véletlen 2015 dec 31-i határidő a Nokia brand használatára az X vonalon, szerintem addig tervezik piacon tartani Nokia X-eket.

(#38) s3nsitivity válasza batai15 (#23) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Hát nekem egyáltalán nem jött be a szájgik.
Olyan mint a nők.. gyakran félrevezet. :D
Akkor már inkább egy gmaps.
De az meg külföldön nehézkes, a here-ben meg még sose csalódtam. (N9-es nokián)

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#39) Flind


Flind
senior tag

Az alsókategóriás Lumiákba miért nem tudnak 1GB RAM-ot és előlapi kamerát rakni?

(#40) Forest48


Forest48
aktív tag

"Skype hívásokhoz optimizált VGA előlapi kamera"
Na az meg milyen?! :D

(#41) leviske válasza batai15 (#36) üzenetére


leviske
veterán

:DDD Én ezt értem és egy szóval nem mondtam, hogy WP store van rajta WP appokkal. Én azt mondtam, hogy ez egy fork, ahogy az Amazon cucca is. Vagy tévedek? Fork rendszerekre meg szokás saját store-t pakolni, ami tegyük fel, hogy ez esetben Nokia Store, vagy franc tudja. Ennek a használatához meg a fejlesztőknek muszáj a Nokiával, vagy a Microsofttal egyeztetni a megjelenéshez. Gondolom ez jár pl azzal, hogy a Google reklámok lecserélődnek a X-es verzióban Bing-re, meg egyebek. Nem?

Nem olvastam az elődről semmit, szóval nem tudom konkrétan hogy működik ez.

(#42) s3nsitivity válasza leviske (#41) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Én se olvastam de én is így vélem. :K

Legalábbis ez lenen a logikus. :D

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#43) Soil Creep


Soil Creep
csendes tag

Jól emlékeztem, tényleg volt már egy X2...
Akkor ezek egész egyszerűen faszok :F

(#44) s3nsitivity válasza Soil Creep (#43) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Hát igen, ne várj sokat a Microsofttól. ;]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#45) Luck Dragon

Még mindig nem az igazi, ez sem nyerte meg a tetszésemet. :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#46) macskea válasza Zolik (#5) üzenetére


macskea
őstag

Grammarnazi, de mindegy. :D

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#47) elmepocok válasza azopi74 (#29) üzenetére


elmepocok
tag

Az szúrja a szemem, hogy ebbe beleférnek olyan alapvető dolgok, amiknek az elhagyásától például a Lumia 630 egy spórolós, kiherélt, látszatra is olcsónak tűnő ajánlat lett. Valahogy ezen a készüléken kevésbé érezni az olcsóság tényét, miközben elvileg még olcsóbb, mint a 630. (bár annak nem tudom az ajánlott nettó árát) Nekem ez ellentmondás, hogy egy belépőre pozicionált készülék jobban felszerelt, mint egy alsó-középkategóriára.

(#48) azopi74 válasza Soil Creep (#43) üzenetére


azopi74
addikt

Az X2-00 volt, (meg 01,02,05) és alsó kategóriás butatelefonok, még a Nokia adta ki, nem a Microsoft, egyébként meg kutya sem emlékszik rá, nem hinném, hogy érdemben befolyásolná az X2 eladásait...

Viszont majd az X6 majd bezavarhat, mert annak tényleg ez volt a neve, és egy Symbianos okostelefon volt. De a 6-ot úgyse éri meg az X sorozat, vagy ha esetleg mégis, annak már biztos nem szerepel a nevében a Nokia brand.

(#49) azopi74 válasza elmepocok (#47) üzenetére


azopi74
addikt

Mindkettő belépőre van pozicionálva, és mindkettő herélve van itt-ott, csak nem egyformán, egyiknek a jobb, másiknak a bal heréjét távolították el :)

(#50) Gusztáv válasza elmepocok (#47) üzenetére


Gusztáv
addikt

WP vonalon valahogy poziciónálni kell a készülékeket, itt meg nem lesz akkora készülékdömping. Plusz itt a cél átcsábítani az embereket androidról, ahhoz meg valamit mutatni kell.

Szerintem a telefon célcsoportja a fiatalok, oda simán elmegy ez a design (pl iPhone 5C). A video alapján a sebességgel sincs komoly gond, persze jó kérdés, hogy a 3rd party alkalmazások hogy fognak futni. De maga a rendszer jól optimalizáltnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

Laci

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.