Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ádám16


Ádám16
addikt

:W
Hol van ez egy Passport-tól, úgy minden értelemben.

(#2) janeszgol


janeszgol
félisten

Nem rossz. Ha nálunk is megáll 100 ezernél, talán még a P9 Lite méltó vetélytársa is lehet. Bár utóbbit sűrűn látom 80 ezer környékén függetlenül, nem sufniban.

Szerk.: csak furcsa. Ha a kezemben lenne, szeritem Alcatel pörögne a fejemben, minden egyes rápillantáskor, kézhezvételkor.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#3) matteo_szg válasza Ádám16 (#1) üzenetére


matteo_szg
őstag

Miért a Passporthoz hasonlítod? A DTEK50 ellenfele inkább a Z10 lehetne, ha a nyitóárból indulunk ki.

jupiiii

(#4) Juhaszatti válasza Ádám16 (#1) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A Passport csúcskategória nem? Ez nem az, és nem is akar annak látszani.

Egyébként elég sajnálatos hogy milyen utat jár be a BB, már más által tervezett telefont címkéznek át. :/
Talán még villantanak azért valami értékelhető saját telefont, akár BBOS, akár Android fronton.

(#5) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Én már várom a főzött BB romokat , ahogy pakolgatják rá az Alcatelekre ;]

@Ádám16: Sok értelme nincs a PassPorthoz hasonlítani ,hisz alapvetően nem is azonos kategóriában vannak...

@Juhaszatti: Semmi értelme saját gyártást erőltetni, nem kifizetődő.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) Sebhelyes válasza Juhaszatti (#4) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Az a gyanúm szoftvercég lesz belőlük, nem hiszem, hogy megéri saját hardvert gyártaniuk.

(#7) Polarstar válasza Graphics (#5) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nem lesz főzött ROM ezekhez.
Az egyéb TLC gyártmányokhoz képest chipes védelem van benne a gyári program védelme érdekében.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#8) Samott válasza Polarstar (#7) üzenetére


Samott
addikt

Eleve alig dragabb mint az alcatel (299 vs. 339).

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#9) kárátékutyá


kárátékutyá
őstag

Megvan nekem a teljes tervezési/kivitelezési munkafolyamat. Megosztom, hátha valakit érdekel.

(#10) V B A válasza Graphics (#5) üzenetére


V B A
aktív tag

Ha főzött rom nem is lesz, de már rá lehet mókolni a BB specifikus szoftvereket (pl. HUB) más droidos telóra:

http://forums.crackberry.com/android-apps-f444/working-blackberry-priv-apps-any-android-device-no-root-required-1059855/

(#11) Straw válasza kárátékutyá (#9) üzenetére


Straw
senior tag

Ez gyönyörű :D, bár lehet benne valami

42

(#12) Polarstar válasza Samott (#8) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Visszatérve.... üzletileg érdemes lépés volt a cég részéről egy "megfizethető" mobil kiadása.

Sajnos az egyénisége a mobilnak lemaradt. Meg a mosoly is...

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13) consono


consono
nagyúr

Nekem ez most tetszik, meglátjuk hogy alakul az ára...

"In God we trust. All others must bring data"

(#14) t72killer válasza Sebhelyes (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pontosan. Ennyi erővel csinálhatnának biztonságos "berry" ROM-okat droidos "vázakra" en bloc. Csak kellene hozzá pár nagyobb partner.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#15) hyperspace válasza V B A (#10) üzenetére


hyperspace
őstag

Huhúú, köszönöm :R

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#16) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

100-ért nem is lenne túlárazott.

(#17) Juhaszatti válasza Graphics (#5) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Nem feltétlenül gyártásra gondoltam, legalább a tervezés lehetne saját.
Ahogy már írták is közben, sajnos van rá esély hogy szoftvercég lesz belőlük a nem túl távoli jövőben..

Nem volt egyébként még BB-m, de sosem jó látni ha egy patinás szereplője tűnik el a piacnak, és a droidos készülékeik szimpatikusak is, nem kizárt hogy lesz ilyen telefonom ha talpon maradnak.

(#18) sasa134 válasza Fejvadi (#16) üzenetére


sasa134
addikt

339Euro a nemet BB store-ban amihez kapsz egy 59Euros Powerbankot ajandekba: [link]

Avanti Roma

(#19) Mercel


Mercel
senior tag

Eddig azon ment a sírás, hogy minden BlackBerry túl van árazva, pedig ha nem lenne ilyen drága..

Most itt egy olcsósított darab, ez nem jó mert valaki már rányomott egy másik nevet az amúgy vállalható középkategórias mobilra.

Az androidot meg nem szeretjük mert átjárót csinál a privát szféránkból, bugos, nincs hozzá normális frissítés, lagzik, zabálja a hardvert meg az akkut és különbenis kukadroid.

A problémák legnagyobb részét androidon megoldotta a BlackBerry (meg közben azért az alaprendszer is szépen fejlődik) most épp nem is túl drágán és lesz ez még olcsóbb is .

Akkor most mi a baj?
A magam részéről ki fogok próbálni androidos BlackBerry-t. Ugyanis ha ez nem tetszik lehet venni iPhone-t vagy mezei androidos valamit.

Ez az egész egy múltbarévedős mi lenne, mi lett volna ha alapú hülye hiszti, már boccs.:)

[ Szerkesztve ]

Marcel

(#20) sasa134 válasza kárátékutyá (#9) üzenetére


sasa134
addikt

ennél picit azért többről van szó:

Hardened Linux Kernel: We reduce the Android attack surface with numerous patches and configuration changes to improve security.

Address Space Layout Randomization: This feature scrambles application/system memory, making it more difficult for attackers to target your device.

Hardware Root of Trust: During manufacturing, we establish a Hardware Root of Trust that adds security keys to the processor on every DTEK50 and PRIV as it is built. Those keys track, verify, and provision each device – meaning that the authenticity and integrity of your device is guaranteed, as is the safety of the data it holds
.
A Better Bootloader: Because of our secure boot process, you can trust that only an untampered, BlackBerry-signed OS can be loaded. Each stage of the secure boot chain must first verify that the next component is fully intact before proceeding.

FIPS 140-2 Compliant Full Disk Encryption: U.S. government-grade encryption protects your private information, like personal pictures or banking info, if your phone is lost or stolen

Avanti Roma

(#21) Fejvadi válasza sasa134 (#18) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Elég drága PoweBank.

(#22) Stimpy001


Stimpy001
aktív tag

Hat ez igy ebben a formaban elegge uncsi.... Ez a keszulek nem fogja oket megmenteni oket az biztos, elso blikkre kinai dzsunka kategoria. :W

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#23) eclipse006 válasza kárátékutyá (#9) üzenetére


eclipse006
őstag

Az Eszter körömlakk lemosóban biztos voltam. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#24) kbyte1024 válasza kárátékutyá (#9) üzenetére


kbyte1024
addikt

Wazzeez mekkora:))

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#25) batai15


batai15
félisten

Azt hittem a bbnek nincs lejjebb,de van

(#26) Gymnova81


Gymnova81
tag

Hihetetlenül sajnálom, hogy ebben a készülékükben odalett az egyediség. Még annak idején mikor jöttek a PRIV utáni hírmorzsák a következő telefonjaikról, és azok "render" képeikről (Hamburg,Rome), akkor még úgy gondoltam lehet bele is invesztálok egy BB-re. Azokon a képeken sokkal több egyediséget lehetett felfedezni, sokkal jobban néztek ki, mint ez az Alcatel forma. De ha már ennél maradtak, legalább nézne ki egy az egyben ugyanúgy, mint Kárátékutyá hozzásószólásában is. Kis fémérzet, vagy valami ilyesmi.

Bár ilyen lett volna....

(#27) kárátékutyá válasza sasa134 (#20) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Okés Sasa, értem én, de fura hogy véded, elvégre ez csak egy androidos telefon, semmi több. :) Ezt elhiheted.

Az alapja volt nekem 3 napig, de ment vissza a feladóhoz a gyatra bluetooth miatt. Alakra szép telefon, kivitelre gagyi. Nem hiszem hogy BB-nél ez másképpen lenne. Jó rizsa ez a biztonság, de droidnál inkább hagyjuk :)

[ Szerkesztve ]

(#28) kbyte1024 válasza kárátékutyá (#27) üzenetére


kbyte1024
addikt

Hatalmas plusz! Ez kb,vicckategoria nem más!

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#29) kárátékutyá válasza kbyte1024 (#28) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Nem vicckategória azért, hanem egy átlagos 5,2-es droidos telefon 3Gb memóriával. Ilyenből rengeteg van. Nem rossz az ára szerintem, meg 1-2 hónap, aztán majdnem feléért lehet majd kapni.

(#30) Ricardo


Ricardo
félisten

Én azért kíváncsi vagyok a tesztre. Az akku elég soványnak tűnik.

(#31) tixem


tixem
addikt

Valahogy nem tudom elhinni azt a 80 ezres árat. Lesz az 100 is vagy még több, annyiért meg ez a vas nem az igazi és az akku is elég harmatos.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#32) Polarstar válasza tixem (#31) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Lesz majd megvehető diszkont áras modell őszre. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#33) tomistarkapi válasza tixem (#31) üzenetére


tomistarkapi
tag

Hát a 339 eur az már élből több mint 100 rugó ehhez jön még, hogy kicsit több az áfa nálunk artisjusrol még nem is beszélve kisker árrés jó lesz ez 135-nek is

(#34) sasa134 válasza Gymnova81 (#26) üzenetére


sasa134
addikt

A DTEK50 és a linkelt képen látható készülék nem ugyanaz. Jön egy high end full touch BB is droiddal, elvileg az van az általad mutatott renderen.

@ #27 - nem védem én, csak meg kívántam jegyezni, hogy ez nem csak egy átlagos droid (tényszerűen felsoroltam, miért nem - már ami a hardweres/szoftveres biztonsági cuccait illeti). Nem tudom megítélni, mennyire komoly dolgok ezek, nem vagyok olyan biztonsági szakember, mint itt a topic nagy része. (Sajnos, de majd képzem magam.)

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#35) kárátékutyá válasza sasa134 (#34) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Az ilyen High End 3 kilós droidos BB-re aztán majd legalább akkora igény lesz mint a Privre.
Egészen biztosan bennem van a hiba, de én ezt a BB elgondolást egyszerűen nem értem.

Ez csak egy átlagos Droid. De mire kikerül, már az sem lesz. Igaz, a BerryBlog szerint ez egy flottatelefon lesz. :DDD

(#36) t72killer válasza sasa134 (#20) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez bizony nem több, mint egy főzött ROM.

Hardened kernel: jól hangzik, kérdés mit takar náluk. A valóságban ez nem szokott több lenni az extra szolgáltalások lenyesésénél, amit egy package disabler pro is megcsinál az r=1 usernek, vagy rootolt teló esetén TBP.

Hardware Root of Trust, better bootloader: samsung knox, ill a hamarosan érkező nougat elvileg nem lesz hajlandó bootolni, ha piszkálták a rendszert

ASLR: ez már egy ideje megy az androidnál.

Disk encryption: erre is vannak már megoldások.

Röviden: nem találták fel a spanyolviaszt, csak szépen összecsomagolták, és úgy adják a vásárló kezébe, hogy annak nem muszáj egy hetet a telón lógni, ha az összes változtatást össze akarja hozni (+rootolással sem bukik garit).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37) pomorski válasza batai15 (#25) üzenetére


pomorski
őstag

Ezek szerint akkor mégis van.

(#38) RaveForce válasza t72killer (#36) üzenetére


RaveForce
veterán

+1
Az egyebkent megvan hogy a samsungot fikazno szokas a knox vedelmi megoldas csomagert, amibol annyit lat az egysegsugaru user hogy nem romolhatja szarra, a BB-t meg eljenezik hogy biztonsagossa teszi az androidot?! :D

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#39) fogtunder válasza kárátékutyá (#35) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én azt nem értem, minek szenvednek még egyáltalán a készülékekkel, bár ahogy látom, sok energiát már nem raknak ebbe a témába. már pár éve a szolgáltatásaikból élnek, a készülék eladások a béka segge alatt, csak pár fanatikus veszi még a cuccaikat.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#40) RaveForce válasza fogtunder (#39) üzenetére


RaveForce
veterán

Najah es a kemenymag fanatik kopkodi a privet is meg az androidos bb gondolatat is...tehat max a fanatik megalkuvo retege aki megveszi..

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#41) F34R


F34R
nagyúr

Azzal hogy a BlackBerry megengedte az Android betolakodasast, mint Brand halott, csakugy mint a Nokia.

(#42) consono


consono
nagyúr

Itt van egy hands on, sok képpel, ha valakit érdekel...

"In God we trust. All others must bring data"

(#43) t72killer válasza RaveForce (#38) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Noigen, és slusszpoén, hogy a knox-ot még mindíg nem sikerült feltörni, pedig már fél éve piacon a gép.

Ezen én is elgondolkoztam: igen, a gyári ROM-ban elképzelhető, hogy vannak backdoorok meg felesleges szolgáltatások, de mi a garancia, hogy egy random xda-developer rootoló applikációja, vagy épp az appok, ami miatt rootolva lett a teló nem tesznek bele másik backdoort? "Felesleges" szolgáltatások kérdésében meg egyedül az akksiidő mérvadó, mutasson vki egy rootolt s7-et, ami a rootfüggő debloat után min 20%-al hosszabb akksiidőt produkál, mint a stock.

#41: másodhegedűs lett belőlük. Azért sokkalinkább tőlük vennék telót, mint a csontkínai hamisítványboltból, de egy bb droidban senki se fog jobban megbízni, mint pl egy Blackphone-ban.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#44) Ricardo válasza consono (#42) üzenetére


Ricardo
félisten

A hátlap tetszik. Ez valószínűleg nem csúszik, és az ujjlenyomatokat sem gyűjti.

(#45) moleculez válasza V B A (#10) üzenetére


moleculez
veterán

Köszi, fel is raktam, a HuB nagyon tetszik.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#46) Crafter32


Crafter32
őstag

Mennyi fura ember van itt. Megy a fikázás az OS10 kevés app miatt, jön egy android csúcs akkor hú, de drága mit képzelnek és mikor itt egy jó árú kínai kémprogramok nélküli telefon nem jó, mert nem egyedi?! Esküszöm nem értem. Vegyen mindenki Iphone-t 16 gigával 300-ert azzal lehet menőnek lenni.

(#47) Gymnova81 válasza sasa134 (#34) üzenetére


Gymnova81
tag

Ahhh.... A próféta szóljon belőled! Ha az így van, akkor azt megvárom. Droidból csak BB-m lesz.

(#48) Ricardo


Ricardo
félisten

Kíváncsi vagyok mit hoznak ki a droidból. Ennek lesz esélye elterjedni, nem úgy mint a Privnek.

(#49) kárátékutyá válasza Crafter32 (#46) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Van igázástartalma annak amit írsz...éppen annyi mint kb bármelyik hsz-nek. Mindig előjön ez a vegyen iPhone-t. Valszeg azért nem vesz a legtöbb, mert nem akar.

(#50) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Ez dual-simes? Az Alcatel Idol 4 pl. két SIM-kártyás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.