Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) wwenigma válasza ncc1701 (#350) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Kivéve ha nem akartál kockáztatni és kompromisszumot kötni dolgokban. Én utólag sajnáltam hogy nem X-es procit vettem.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#352) CPT.Pirk válasza wwenigma (#351) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csak annyi hátrányát érzem ugyanennek a választásnak, hogy az all-core tuning miatt ami 4GHz körül ér véget, a single core teljesítmény alacsonyabb 2600-al, ami meg számít pl. a Stellaris alatt.

Emiatt vagy 3600X, vagy 3700X lesz az utód. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#353) DraXoN válasza CPT.Pirk (#352) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

3600 és 3600X között nincs akkora különbség mint 2600 és 2600X között...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#354) CPT.Pirk válasza DraXoN (#353) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen tudom, de már nem szeretnék "simát" venni. Kicsit olcsóbban fogok hozzájutni, szóval a különbözet se túl nagy ügy most nekem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#355) Robitrix válasza CPT.Pirk (#354) üzenetére


Robitrix
senior tag

Azért van ám még egy érv a sima 3600 mellett...... még pedig az, hogy elméletben az csak 65 wattos proci. Amíg az X-es meg 95 wattos.
és itt nem az áram árára gondolok... hanem a melegedésre... Azért nem egyformán melegszik a 65 és a 95 wattos proci....

(#356) DraXoN válasza Robitrix (#355) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Az 3600 és 3600X esetében jó ha van 3-5W fogyasztás különbség, a 3600X egyszerűen "nem tudja kifutni" a 95W limitet..
az eddigi tesztek alapján legalábbis ez látszik..

egy kis érdekesség, nem tudom volt-e már róla szó:
AMD Wraith Spire vs. Wraith Spire, Copper Vapor Chamber Gone!
..a 3600X-hez adott hűtő kicsit "olcsósított" a korábbi 2600X-hez adott Wraith Spire-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#357) CPT.Pirk válasza Robitrix (#355) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

DraXoN jól összefoglalta, annyival egészíteném ki, hogy ezek a számok maximális TDP keretszámok, amikkel gazdálkodhat a processzor. A tényleges 95W fogyasztáshoz még kellene 1-2 mag.

Amúgy volt húzott 8 szálas FX procim amivel a prime95 alatt túllépte a gép a 300W konnektori fogyasztást, de a jelenlegi Brocken2 hűtőm azt a procit is le bírta hűteni 90 fok alá. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#358) wwenigma válasza DraXoN (#356) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Az a lenyeg hogy a Wraith Prism ne valtozzon! Van itthon most 3. :))

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#359) Robitrix válasza CPT.Pirk (#354) üzenetére


Robitrix
senior tag

Nagyjából 2,5% a teljesítmény különbség a 3600 és a 3600X közt. Vagyis ha az egyik hoz mondjuk egy játékban 100 FPS-t, akkor a gyorsabb meg mondjuk 103 FPS... és?????
a 2600 és 2600X közt 6,5% volt a különbség.

az árban úgy 13 ezerre a különbség. 3600-at már kapni 66-67 ezer körül. a 3600X-et meg 79-80 körül indulnak az árak. Külföldön kb 42 dollár a különbség.
nagyjából a 9900K van hasonló teljesítményen igaz az 8mag/16 szálas proci és annak az ára 152-155 ezernél indul..... bár ezek ryzen 5-ösök, amíg az meg core I9-es... eleve nem egy osztályban vannak....

(#360) Ragnar_ válasza Robitrix (#359) üzenetére


Ragnar_
addikt

Ha a 9700k-hoz hasonlítod akkor kb. rendben is van. a 6c/12t az nagyjából ugyan az, mint a 8c/8t. A 9900k-t már inkább a 3700x-3800-hoz érdemes hasonlítani. Persze ha csak játék akkor még jogos is lehet.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#361) CPT.Pirk válasza Robitrix (#359) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Vedd számításba az olyan játékokat is, mint pl. a Stellaris. Masszívan 1 szálon fut és bizony számít neki, ha mondjuk 100MHz-el többet tud az X-es proci 1 szálon hozni...

Amúgy mivel rendszeresen fordítok dolgokat forráskódból, így gondolkodom a 3700X-en is, de még nem döntöttem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#362) satz18 válasza CPT.Pirk (#361) üzenetére


satz18
őstag

Van teszt a neten róla, hogy pont annyival tud többet az X mint a sima amennyivel a másik gyári hűtő. Ha felcserélték a hütést akkor az X lett a lassabb. Magyarul ha megveszed a simát és veszel rá egy combos hűtést, akkor spóroltál az X hez képest és még gyorsabb is.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#363) Pro!Petya válasza CPT.Pirk (#361) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Mikor én vettem akkor kemény 29 euróval került többe az X-es a simánal. Nem volt kérdés hogy bezsákolom az X-est.
Már temérdek teszt és videó van fent a neten így lehet mazsolázni.
Viszont az eléggé fontos tényező hogy az 1.0.0.3-as agesa óta nem boostolnak rendesen az X-es procik. Single és all core alatt is vissza esett a teljesítményük és a tesztek 99%-ban ezzel az agesa-s biossal mértek.
Többek között ezért is ilyen csekély a difi.
Az 1.0.0.2 alatt hozták a papirformát sőt jobb hűtéssel fölé is mentek, szval most várjuk mikor adja ki az AMD a "normál boostos" - os agesa-t. Pár hetente jönnek a friss biosok szval csak idő kérdése..

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#364) CPT.Pirk válasza satz18 (#362) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Viszont nekem az X-es procira lesz jóféle hűtő. :)

propetya85: ezt jó tudni, köszi!

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#365) RevoneX


RevoneX
csendes tag

Köszönjük, a tesztet! :)

(#366) Bandit79


Bandit79
aktív tag

[Ryzen 5 3600 Vs. 3600X]
Én az árkülönbözetet inkább egy jobb hűtőre költeném. Látszik hogy kb semmivel nem jobb a 3600x , inkább parasztvakítás. Van amelyik játékban jobb a minimuma a 3600-nak. Lehet később lesz valamennyi előnye ,de nem hiszem. Valahogy mindig kell várni egy új driverra.. ez megy évek óta.

(#367) Pro!Petya válasza Bandit79 (#366) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Khmm azért van ott difi alapból is, és a manual OC-t se felejtsük ki mivel sokan úgy használják.

All core 4,4GHz

Vagy itt egy 4,5GHz-es SMT OFF

Sima 3600-nál már az allcore oc 4,3GHz is cherry picked, de nagy átlag inkább csak 4200.. :K

Nem azt mondom minden 3600X megy ennyit , de valószínűbb hogy jobban húzhatóak mint a sima. Már csak a neten lévő tesztek /videókból is látszik. (reddit, oc.net , stb stb) Nem csak az alap xfr+pbo-s tesztek vannak! :K

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#368) Chaser válasza Pro!Petya (#367) üzenetére


Chaser
titán

4g és 4,4g közt van kemény 10% difi, ami aztán gyakorlatban lehet annyi sincs, ahova nem elég előbbi, utóbbi is esélyesen kevés lesz, nem ghz-s oc-ről bezélünk, sz@ros pár száz mhz-ek már ezek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#369) L4mie válasza Chaser (#368) üzenetére


L4mie
veterán

Örülök, hogy valakinek 10% bármiben is smafu.
mondjuk ennyiért nem váltanék generációt meg platformot...

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#370) wwenigma válasza Chaser (#368) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ez igy megy a szomszédba is... :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#371) DraXoN válasza Chaser (#368) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

ez kicsit olyan mint az a végtelen ciklus amiben vagyok:
0. FXem van, "8 magos", de 4.1 az én példányom "vége"..
1. szerezzek be jobbat ami mondjuk bírja a 4.6-4.8Ghz tartományt? bár ez lutri sikerül-e kifogni (az alaplapom valószínű bírná), de, azért az akkora ugrás nem lenne relatív teljesítményben és ezen kívül..
2. nem éri meg az FX-be pénzt rakni, menjek inkább újabb platformra, de...
3. a mostani teljesítménye is elegendő arra amire használom "még" nem érzem igényét a sok-sok forint elégetésének egy új gépbe (bár akarok valami változást mert már "unalmas", hogy nincs vele semmi), de ...
4. kevés pénzből változás lehetne egy jobb FX cpu (csak a "poén kedvéért kimaxolni a dolgot"), de FX nem éri meg, legyen akkor mondjuk egy "öreg xeon valami" (egyszálasban kb. hasonló az alacsony órajel miatt, de van neki sok-sok többlet szállja a 8-10 magos "szörnyeinek")? de ez is sok pénz elégetésével járna, még ha az FX maradékát el is adom, akkor is van egy "megbízhatatlan kínai" alaplapom az esetben (az FX lapom meg pont igen jól felszerelt példány, kár lenne veszni hagyni)...

..és innen elölről a 0. helyzetből ... ebben szenvedek vagy 3-4 hónapja .. de nem jutok dűlőre ... :U

Úgyhogy most az van, hogy "megvárom" amíg kevésnek érzem... (bezzeg másoknak már pár ryzen/intel stb. konfigot összeraktam, csak az enyém egy "lelet" :D )

a magam részéről úgy vagyok vele, hogy a 30-50% teljesítményben való előrelépés hiánya esetén nem feltétlen éri meg sokat rákölteni valamire ... persze, modern ryzen vagy intel rendszerrel ez bőven meglenne ... de mégsem érzem még szükségét, mert amivel játszok (úgy 2-3 hetente) az bőven elszalad a gépen, ha kell bírja normálisan a programozási feladataimat (jobban mint a munkahelyi gépem, az most majd cserélve is lesz)..
még kivárok ... minimum amíg nem cserélem a munkahelyi gépemet és akkor "összemérem" megérné-e az otthonit is cserélni (az ősz végét várom még ki a cserével, akkor költözik az "iroda" így nem gond a pár nap esetleges kiesés)..

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#372) Pro!Petya válasza Chaser (#368) üzenetére


Pro!Petya
addikt

"kemény 10% difi"
"sz@ros pár száz mhz-ek"

Jah tök lényegtelen dolgok ezek!! :N (igaz h más kevesebbért is procit cserél vagy még lapot is vele khmm intel.. :DDD )
Zen2 -nél a leggyengébb és legerősebb proci között sincs GHz-es eltérés frekiben még OC mellett sem, sőt még Zen és Zen2 között sem , csak sz@ros pár száz mhz-ek. Ezek alapján akkor minden mindegy vegyük az olcsóbbat...
Én kérek elnézest hogy az én véleményem eltér a tiédtől. ;] :P

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#373) Chaser válasza L4mie (#369) üzenetére


Chaser
titán

10% tuning 10% anyagi ráfordításooal oké, sokkal nagyobb ráfordításal nem oké
arról nem beszélve, lehet h minden tesztben oké a cpu, de valós feladatokban pedig hibázik, sztem ami a határán van, azt kár b@szogatni

wwenigma
tudom, ott is csak mosolyogtam
aki a hobbi kedvéért csinálja az egy dolog, de legtöbb emberkének csak epénisze nő
én akkor hagytam abba, amikor még 2,4g-ről lehetett 4g-re rántani a cpu-t erőlködés nélkül, és nem kellett hozzá k cpu, meg z lap ( : mostani cuccoknál kis finomhangolás feszültségeknél max és hadd szóljon

propetya85
én azon filózom egyáltalán vegyek-e desktopot ( :
nyers cpu erő jó lenne renderekhez, optimalizálatlan szutykok, kell nekik a kraft
először 2600-ban gondolkoztam, nemrég láttam 2700 alig drágább, ha megy 3,5g-n allcore alapfeszen v alatta, akkor kánaán, ha még többet akkor még nagyob kánaán ( :

propetya85
elmondtam az én álláspontom, elnézést h eltér a tiédtől ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#374) CPT.Pirk válasza DraXoN (#371) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Abszolút budget Ryzen build:

Veszel Asus Prime B350 Plus lapot használtan, 20k vagy alatta van.
Veszel 2x8GB Aegis 3000MHz CL16 ramokat (F4-3000C16D-16GISB), 28..30k
Veszel Használtan Ryzen 2600 procit és tuningolod all-core 4.0+ GHz-re, vagy veszel használtan 2600X procit. 45k-ért vannak 2600X-ek az aprón, 41k körül 2600 a boltban.

Ez a konfig így egy i7-8700k procis gép teljesítményének kb. 80%-át hozza, CB méréseim alapján. Egy 4.0GHz-es FX az kb. jó, ha a felét hozza a 8700K teljesítményének. CB pontok alapján egy 4.3GHz-en járó FX az 55..60%-al lassabb, mint az R5 2600 4.0GHz-en, mind egy, mind pedig több szálon. Azt hiszem ez az az ugrás, amit keresel. :) Szerintem már láttad, de hasonló gépváltásom története: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#375) gbors válasza Pro!Petya (#372) üzenetére


gbors
nagyúr

Tulsarkitod a dolgot, az olcso meg a draga kozott nem csak a freki a kulonbseg, hanem a magszam is, az meg rogton nem 10%. Amugy azonos magszam mellett en is a legolcsobbat vennem a mai termekskalakbol, de ertelemszeruen ez a sajat preferenciam, ha valakinek kell a +10%, akkor lehet jo az X.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#376) DraXoN válasza CPT.Pirk (#374) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

tudom... rengeteget számolgattam már mi-hogy-mennyi lenne..
általában amiben kevés a gépem az sokszor a ram, a 16GB-el-el fogy egy-egy komolyabb munka művelet közben, de másban elég.. még a "néha játszom" dolgokra is (ami inkább zavar vele, hogy "hangos" a benne levő 4db merevlemez miatt, csak ha már azt "megoldanám", akkor máshoz is hozzányúlni, "stb." ... inkább akkor most még se, majd később megteszem, vagy ha ténylegesen kevésnek érezném arra amit csinálok).

de fejlesztéskor emiatt nekem minimum a 32GB-ram kellene... (2011 vége óta 16GB-on "ragadtam" :D )..
illetve, talán a monitor az amit előbb lecserélnék, jelenleg 2 monitoros a felállás, de csábító valami ultrawide, hogy a 2 helyett 1 széles nagy legyen (lehet abba "ölném" előbb a pénzt, csak nekem színhűség az inkább fontos, a képfrissítés annyira nem, de a színhűbb monitorok meg drágák)...
így ha egy részhez hozzányúlok, akkor már máshoz is nyúlnék, így nehezen állna meg félmilla alatt a "projekt".. ha "eddig vártam" kicsire meg már akkor nem adok :DDD .
...de még függ az új iroda helyétől is, még nem végleges "hova" és több helyről megy a vita, ha "jó a hely" akkor az otthoni munka kvázi megszűnne (max "vész esetén"), így egy-két paraméterből akkor lejjebb lehetne adni (pl. elegendő "normális" IPS/VPA monitor, mindenféle sRGB vagy adobeRGB hitelesítés nélkül)... mondjuk NT-t akkor se vennék.. ramból is lehet beérném akkor továbbra is 16GBal...

sok tényezés ez, hogy "mennyitől éri meg"... egyenlőre vannak fontosabbak, hogy mire költsek (jelenleg egy veteránkorú autóba "lapátolom" a pénzem.. ez se "jobb hobbi" ;] )

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#377) Pro!Petya válasza gbors (#375) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Nem véletlen sarkítottam ki ennyire, de így viszont mindenkinek átjött a mondandóm!

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#378) CPT.Pirk válasza DraXoN (#376) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én csak azt tudom, hogy a Ryzen óta már nem kéne vissza az FX... :N
Nálam nagyobb kód fordítás jelenti a komolyabb munkát a géppel, meg időnként x264 / 265 videó átkódolás, de az amit ezeknél tud nyújtani, eszméletlen jó. Ráadásul a konnektori fogyasztás megfeleződött. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#380) datatomm


datatomm
tag

Több évtizede arról szól a gépek fejlődése, hogy egyre keskenyebb csíkszélességgel tudnak gyártani. Ennek elvileg kell legyen egy legvégső határa. Mikor érik ezt el, és mennyi lesz ez a csíkszélesség? Egy atom csíkszélesség elérhető? (nem hiszem) És ha elérik ezt a határt utána hogy tovább?

Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.

(#381) DraXoN válasza datatomm (#380) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

"megnyugtatásul":
amit manapság 7-10-14-28nm-nek nevezünk, valódi méretben közük sincs ehhez.. van egy-ként szigetelő kapu ami elvileg "ilyen szélességet közelít" benne, de az elemek java a tsmc 7nm-ében pl. inkább 60-130nm körül van (ebben senki se kivétel, mindenki "így számol")..

ezek a számok már régen csak marketing értékek ... úgy a 90es évek közepe óta.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#382) datatomm válasza DraXoN (#381) üzenetére


datatomm
tag

Ez érdekes, és ennek ellenére növelik a teljesítményt, úgy hogy nem nő egekbe az energiafelvétel. Részletesebben lehet erről valahol olvasni? Most már tényleg kíváncsivá tettél, hogy akkor mi van a fejlődés mögött? Hiszen a magméret se nő annak ellenére hogy egyre több tranzisztorból állnak a processzorok. Min múlik eszerint a fejlődés?

Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.

(#383) _DiEGO_ válasza datatomm (#380) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Egy egészen ÚJ processzort kell kifejleszteni az alapoktól , ami egyre kevesebb kódot használ . Kevesebb kód futtatás gyorsabb műveleteket eredményez. Csak nehéz elhagyni egy már be járatott utat . Lásd pl MS Windóz esete... Win 7 a lelke mindennek , vagy talán Vistáig is visszanyúlik a jelen Win 10 felépítési struktúrája.
Nem véletlen ez a sok balfaszkodás a tizzel.
Itt is valóban egy teljesen más felépítésű oprendszert kellene megalkotni a nulláról. Lassan-lassan 50GB :Y lesz egy szűz 10-es oprendszer , elég gáz . :U

(#384) wwenigma válasza _DiEGO_ (#383) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Mehh, pedig a DOS belefért pár MB-ba, visszafelé fejlődünk. :(

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#385) _DiEGO_ válasza wwenigma (#384) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Nekem sem tetszik ez a fura fejlődés :( mert ez nagyon nem az és nem is az a céljuk.
;] Hogyan tudunk egyre jobban elrejteni dolgokat rendszeren belül , hogy a felhasználó ne tudjon rálátni dolgokra, ne tudjon kikapcsolni mindent amit kiszeretne. Nekünk meg kellenek az adatok mindenképp minden tetteiről lépéséről és ez a felhasználónak nagyon nem kell tudnia. Nem azt kapnak amit szeretnének , hanem azt ami nekünk felel meg, igaz néha szőrszál esik emiatt a programba , de mi szabjuk meg a mit-miértet. ;]
Felhasználó örül amit kap.

(#386) djyuri


djyuri
őstag

https://www.youtube.com/watch?v=zTsUH3P9oCI

Ryzen-es oldalon szívesen ajánlom a srác videóit és a vasárnapi tech stream-eit is.
Komoly részletességgel belemászott a témába a kezdetektől és ha végig követed idővonal szerint is, akkor gigasok mit-miért-hogyan lappangó kérdéseidre is választ kapsz.

Egyszer arra is képes volt, hogy twitch-en élő adásban 10+ órán keresztül mutassa és elmagyarázza a gép finomhangolását (VGA, RAM, CPU, base-clock...) És nem az utolsó alkalom, mert több ívben is bátran visszatér elmondani, elmagyarázni.

Ha gépalkatrész ajánlást említ, akkor konkrétan elmondja miért ajánlja azt vagy miért nem...és nem a márkafanboy szól belőle, mert ha valami szar, azt ki is mondja. És a jót is megindokolja.

És annyira szókimondó technikailag, hogy bizony le is mentettem gépre a videót már, mert kisebb beszólásért is láttam törölve csatornákat. Pedig kész tényeket tartalmaztak azok is.

A stream-ekben is elég segítőkész. És az odaszokott nézőcsapat is technikailag egyre felvilágosultabb, tehát nem az ömlesztett nyári szünetes bagázs.

Én kezdetben a VOD-okat javaslom a teljes youtube videói megtekintése után, hogy a téged nem érdeklő részeket áttekerhessed,mert mint közösség, szeretnek ők is a tech világon kívül másról is beszélgetni. A Youtube az csakis tech oldal. A twitch a vasárnapiakon kívül erősen beszélgetős gamer, de fogalmaznám úgy,hogy nincs game stream tech szakaszok nélkül :)

:R

(#387) datatomm válasza wwenigma (#384) üzenetére


datatomm
tag

A DOS óta eljutottunk a több Gb-os videokártyákig. Szinte élethű grafikáig. Mi kell ahhoz hogy eljussunk az egyszerű kódokig? Az a baj hogy az egész világ ezt használja, és mindent ki kellene cserélni? Kihajintani? Más téma de most eszembe jutott: Az EAX 5.0 miért halt meg? Hardveresen és már szoftveresen is. Rengeteg grafikus motor létezik, tudnak létezni fejlődni. A linux jobb mint a Windows?

Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.

(#388) _DiEGO_ válasza djyuri (#386) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Köszi a linket és az infót ! :R :C

(#390) MongolZ válasza b. (#320) üzenetére


MongolZ
addikt

Az, hogy szerinted MINŐSÉG a minimum 144 Hz. 2-3 ms-okról beszélünk.

(#321) Ragnar_: 60 Hz vs 60 Hz freesync is észrevehető. 75 Hz-ig az emberek többsége látja a különbséget, 100 Hz-ig is egy jó része, 144 Hz-ig még talán érzékelhető, a fölött azért nagyon erős a placebo hatás.

(#391) MongolZ válasza nemszabad (#343) üzenetére


MongolZ
addikt

Na ezért utáltam a Q3A-t, mert ilyen b*zi konfigokkal lehetett "csalni".
Egyébként én is szívom a fogam a modern taktikai fps-ekben, én CS-n nőttem föl, de lássuk be, öregek vagyunk, a mai fiatalok meg röhögve észreveszik, amikor egy falevél meglibben, mert ehhez vannak szokva...

(#392) b. válasza MongolZ (#390) üzenetére


b.
félisten

Azt írtam a 60 Hz és a 144 Hz között a minőség a különbség. A mozgásmegjelenítés minősége...tanulj már meg értelmezni .
A képfrissítés és a késleltetés pedig két különböző dolog. Az első a másodpercenként megjelenített képkockák számát jelenti és mivel a videokártyám általában képes azokban a játékokban stabilan 100 FPS fölötti sebességre,amikkel én játszok, ezért nem fogok 144 Hz alá bemenni főleg, hogy az általam preferált felbontásban ( 1440P/ WQHD)ilyen hogy 100 Hz vagy 120 Hz nem vagy alig létezik 75 Hz vagy 144 Hz az általános... Aki a kettő között nem látja a különbséget még aktív freesynccel is az vagy vak vagy felesleges neki PC-n kompetitív FPS-t játszani...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#393) wwenigma válasza b. (#392) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Mennyi a reakcióidőd, mérted már? :U Szerintem siman a simabb megjelenitest erzed mert ezredmasodpercekrol beszelunk... [link]

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#394) b. válasza wwenigma (#393) üzenetére


b.
félisten

Tehát mit akarsz ezzel nekem leírni magyarul?
20 éve kompetitív FPS-t játszom , ne győzködjük már meg egymást arról, hogy a 60 Hz meg a 144 Hz között nincs különbség , főleg 100 + FPS esetén,köszi.
nem írtál le semmit magyarul, belinkeltél egy videót és ezzel most mit kezdjek?csapjak a fejemre , hogy jah tényleg nem jobb a 144 Hz és placebo?

Én inkább ajánlom neked ezt az oldalt ,[link] tesztelgesd aztán ha megvagy a legjobb eredményeddel szívesen elküldök én is neked egy képernyőképet :)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#395) wwenigma válasza b. (#394) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Magyarul leirtam fentebb.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#396) zseko válasza MongolZ (#391) üzenetére


zseko
veterán

"a mai fiatalok meg röhögve észreveszik, amikor egy falevél meglibben, mert ehhez vannak szokva..."

Meg a wallhack-hez és az auto aim-hoz...

HR24.hu

(#397) Motaba78


Motaba78
őstag

Sziasztok,

Milyen érdekes mire megvenném a 3600x-et minden nappal drágább.. Úgy látszik nem akar hozzám költözni :D ,
Várunk tovább... ,hátha lesz fekete pénteki akcsió.

(#398) lacam


lacam
aktív tag

. (Rossz helyre)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.