Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

AC-wifi de csak Fast Ethernet? Olyan ez mint az USB 3.0 hub, ami csak USB 2.0 portba dugható. :F

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) Cobra. válasza lezso6 (#1) üzenetére


Cobra.
őstag

Kb annyit tud, mint egy 14k-s N-es router, csak dupla áron.

(#3) tamas1985


tamas1985
aktív tag

Kinézete tetszik, de az ára már annyira nem ;]

(#4) atti_2010


atti_2010
nagyúr

100 megabitet tudunk rajtuk átpréselni.

Most őszintén hány centel lett volna drágább egy 1000Mb/s tudó Ethernet vezérlő, hát fulladjanak meg.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#5) FefeeX válasza Cobra. (#2) üzenetére


FefeeX
veterán

vagy még annyit sem... ezt alapból a szemétbe szánják, legalábbis az ár/érték aránya a nullát tapossa... :F

(#6) Daywalker válasza lezso6 (#1) üzenetére


Daywalker
addikt

Vezeték nélküli eszközök között nem mindegy, hogy mire képes a vezetékes rész? Nálunk három gép van és egyiknél sem használunk vezetéket, hanem mind N-es Wi-Fin lóg (a telefonok is pluszban). Asztali gépnél sincs madzag.
A 100+ megás net pedig viszonylag ritka (úgy értem, hogy az összes otthoni előfizetésnek csak kis része tud többet, mint 100 mbps). Akinek jobb kell, az vegyen jobbat. A lehetőség adott (R6200 például, az már gigabites minden lyukán).

atti_2010: megérteném a hőbörgést, ha nem lenne alternatíva. De van...tekintve, hogy ez egy teljes termékvonal, amiben van MÁR gigabites porttal is ugyanez...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#7) lezso6 válasza Daywalker (#6) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jogos, de azért mégiscsak ráférhetett volna az a gigabit, hogy ami vezetékről mehet, az fogja feleslegesen a wifit. Megnéztem ezt a 6200-t, ennek gyakorlatilag kétszeres ára van (52k-tól indul). Az a kiakasztó, hogy mit keres a villámgyors új szabvány wifi mellett az ősrégi fast ethernet, aminek már rég ki kellett volna kopnia. Gyorsabb a wifi mint a vezetékes. Én notival dokkolva veetékes gigabitet használok, ezért a hőbörgés. :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#8) Daywalker válasza lezso6 (#7) üzenetére


Daywalker
addikt

Na látod, van alternatíva. Miért csináltak volna féláron egy ugyanolyan tudásút?! Majd lesz olcsóbb. Az N is baromi drága volt, aztán most már lassan a nemzeti dohányboltban is odaadják ingyen a cigi mellé. Ez a helyzet...nyilván a gyártónak is meg kell élnie valamiből. Ez mindig így volt minden újdonság esetében, csak nem értem, hogy ezen miért csodálkozik még most is mindenki. Az újdonságnak mindig ára volt, van és lesz is.
Egyébként meg nem a termék kerül sokba, csak világviszonylatban mi keresünk keveset. :(

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#9) atti_2010 válasza lezso6 (#7) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nálam meg 2 gép van és nagy fájlok másolására nagyon is jó a gigás net most azért biztos nem veszek egy WiFi-t a másik gépbe is pláne hogy 2 betonfalon keresztül alaposan belassulna, nem baj majd másik gyártótól is lehet vásárolni.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#10) Xero válasza Daywalker (#6) üzenetére


Xero
nagyúr

Aztán ha rádugnak egy komolyabb NAS-t és elkezd döcögni a stream vagy a másolás, akkor csak pislognak. :U

(#11) Daywalker válasza Xero (#10) üzenetére


Daywalker
addikt

Akinek van pénze komoly nasra annak legyen routerre is. Nem értem mi nem világos azon, hogy belépő szint? :)

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#12) atti_2010 válasza Daywalker (#11) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Persze világos, de a giganet már olyan régi és olcsó hogy a belépőszintbe is nyugodtan lehetne használni.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#13) Xero válasza Daywalker (#11) üzenetére


Xero
nagyúr

A NAS lehet egy asztali gép is file és media server funkciókkal.
Tehát a belépő szint ne legyen már visszalépés 5 évvel, csak azért mert az eszközök túlnyomó többsége manapság vezeték nélkül is kommunikál.

(#14) TeeJay válasza Daywalker (#6) üzenetére


TeeJay
félisten

nézz körbe UPC többi EU országában már 50-100-150 meg 250megás csomagokat ad egy sebességemelés után így akinek előtte mondjuk 50megás csomagja volt és emeltek neki az adott router már nem fogja bírni a 100megabitet csak mondjuk 70-80-at belőle

én sem értem 2013-ban miért olyan drága még mindig egy gigabites switch a routerekbe :O

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Hát ez szvsz még mindig drága és kicsit lebutított. Nálunk ez majdnem 30 ezer pénz lenne, ami azért még nem az igazi. Ennyit én egy csúcs AC-s modellért adnék...ha nem lenne routerem.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#16) Alchemist válasza atti_2010 (#12) üzenetére


Alchemist
addikt

Sebaj, jó lesz ez a router az atomos netbook mellé, lúzer-belépő-státusz-szimbólumnak... :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#17) erdoke válasza Daywalker (#6) üzenetére


erdoke
titán

Ha 100 Mbps alatti nézed van, miért nem elég ennyi pénzből egy combosabb, többet tudó n-es router az ac-s helyett? :F
28-30e Ft-ért elég jó n-es routert lehet venni, és esetleg nagyobb sávszélesség marad elérhető két szobával, vagy egy emelettel odébb...

A legjobb aláírás a héten

(#18) junkeer


junkeer
tag

100 Mega feletti WAN NAT-olásához CPU is kell... a gibaites vezérlővel együtt pedig drágább, mint az AC-s chipset, plusz olcsó CPU kombó... nem véletlenül ennyi az annyi... ;)

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#19) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Még-még elment volna, ha marad a gigabit...
Egyszerűen ezt nem értem meg...

(#20) Lajtorja válasza Daywalker (#8) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

Annyi a gond, hogy ez az ár sehol nem belépő szint. Dohánybolt és világviszonylat ezen nem változtat semmit.

--- ---

(#21) emiki6


emiki6
veterán

Assassin's Creed wifi. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#22) Daywalker válasza Lajtorja (#20) üzenetére


Daywalker
addikt

Mitől nem belépő szint ez az ár? Van egy sejtésem: mert neked nem az... ;]
Mi szabja meg a belépő szint árát egy adott termékcsoportban? A hangsúly az adott termékcsoporton van. A gyártó. Azért, mert mi szarul keresünk a nyugathoz képest, a gyártó nem fogja itthon olcsóbban adni (Ennyit arról, hogy téged nem érdekel a világviszonylat, pedig itt pont arról van szó).

Vagy szerinted attól lesz belépő, hogy egy N150 router árában adják. Egyébként meg a dlinknek van olyan AC-s routere, ami csak 433 mbps-t tud AC-n és az is 26 000 forint (fast ethernet portokkal). Ez sem belépő ár akkor, mert kapsz olcsóbban N-eset, ami mondjuk tud 450-et 5 GHz-en Gigabites portokkal. Ja, csak az éppen másik termékkategória. Mindent a helyén kell kezelni. Ismétlem, az új technológia drága, mindig megfizettetik a néppel még akkor is, ha az nem tűnik reálisnak. És elárulom: meg is veszik....

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#23) FefeeX válasza Daywalker (#22) üzenetére


FefeeX
veterán

"másik termékkategória"
a router a routerek között :) ez a más termékkategória ebben a megfogalmazásban nem igaz, és pont ezért van kiakadva mindenki, mivel sokkal jobbat kapsz olcsóbban, pont emiatt nem lesz "belépő szint", mert a belépő szint 3 ezer körül van N-nel. wifis? az. router? az. Kb annyi az AC pluszban, hogy tud egy újabb szabványt... Megéri az árát? NEM. Ha disznópörzsölő lenne az N-es, az AC-s meg router, és nem lenne ugyanazon célú termék, akkor lenne más termékkategória.

(#24) madgie válasza Daywalker (#11) üzenetére


madgie
titán

"Komolytalan", belépő NAS-on is gigabit van (pölö).

(#25) FefeeX válasza madgie (#24) üzenetére


FefeeX
veterán

nem olyan komolytalan az ;) mindent tud amit tudni kell gyakorlatilag

(#26) madgie válasza FefeeX (#25) üzenetére


madgie
titán

Tudom, ilyenem van :D

(#27) Lajtorja válasza Daywalker (#22) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

Elnézést, de nekem továbbra is az a véleményem, hogy ez árban külföldön sem belépő szint. Ha elmegy egy random ember a walmartba mert pont bedöglött a régi routere én nem igazán hiszem, hogy ezt venné le a polcról amikor egy belépő megoldást keres, hacsak nem találkozik egy eladóval, aki valamilyen -érthetetlen- okból rátukmálja.
Innentől fogva felesleges boncolgatni, hogy AC vagy N szabvány. Mi tudjuk mit jelent, de a vásárlók döntő többsége nem. Mondhatom úgy is, hogy ha az ár nem pedig a tudás felől közelítjük meg, akkor a belépőszintű routerek és az AC-s routerek metszete üres, legalábbis most, amíg még újdonság. Talán ebben az utolsó mondatrészben még egyet is értesz velem.

Egyébiránt nem értem, miért kell egy termék árazását annyira védeni, hogy ilyen szintű személyeskedésbe menj bele? Miért fontos, hogy én megengedhetném-e magamnak ezt a terméket vagy sem? Ilyen alapon lehet csak releváns valaki véleménye? Nem tartom kulturált dolognak a más zsebében turkálást, sem a közhelyes politikai skandalumok puffogtatását. Lehet velem van a gond és nem tudom mi a dörgés mostanság ph!-n, ez esetben elnézést még egyszer!

--- ---

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.