Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Angel1981


Angel1981
veterán

Vajon mikor fog kilassulni? :U

(#2) #95590400 válasza Angel1981 (#1) üzenetére


#95590400
törölt tag

mielőtt szétlassul. aztán meg össze.

(#3) Apika


Apika
Közösségépítő

A mostani árakat nézve lehet, hogy tovább lassulunk...

(#4) bambano


bambano
titán

hova?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) #95590400 válasza bambano (#4) üzenetére


#95590400
törölt tag

rükvercbe.

(#6) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Amíg a forint ennyire gyenge nem is fog változni a lassulás...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#7) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Az is lehet, hogy mindenki az Ivy Bridge-re spórol. ;]

Nem minden vándorút céltalan...

(#8) KAMELOT válasza 3.Aragorn (#7) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja..vagy az is lehet sokaknak elfogyott a pénze :D
Főleg a mostani HDDárak mellett nem igen akaródzik senkinek PC-t venni. HDD árak mégfeljebb mennek majd.
Nálunk pl. a legolcsóbb 2TB-s HDD WD Green külső 125euro....Ennél olcsóbb nincs sehol nálunk. Emlékszem még az ár emelkedések előtt 2 héttel vettem SAMSUNG 2TB F4-et 77euro volt :D :D

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9) 3.Aragorn válasza KAMELOT (#8) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Akkor mákod volt. Én legutóbb egy, másfél éve talán, vettem a 640-es wd-m. Ha jól emlékszem, 16k körül. Akkor sokalltam. Most az 500-as is 24k... :(

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#10) KAMELOT válasza 3.Aragorn (#9) üzenetére


KAMELOT
titán

Igen mákom volt ,de már előtte 1 hónapig fontolgattam ,hogy veszek HDD-t.
Akkor ezt figyeld nálunk!!! legolcsóbb HDD-k egyes méretekből.
WESTERN DIGITAL Caviar RE4 250GB 64MB cache 95euro
SEAGATE Barracuda Green 1000GB 112euro
WESTERN DIGITAL Caviar Green 1500GB 64MB cache 122euro
Samsung SpinPoint EcoGreen F4 2000GB 144euro

Akkor melyiket éri megvenni? 2TB-set. Másik dolog meg kicsi a készlet is...azaz már egyre fogynak a HDD-k ,áruk meg az egekben van :)
Még jó ,hogy van 4 HDD-ma gépben. :D

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#11) 3.Aragorn válasza KAMELOT (#10) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Az árazás már ősidőktől fogva így van a vinyóknál. Ha a legkisebbtől számolunk fölfele, kb 10%-os árnövekedéssel legalább 50%-os teljesítménynövekedés jár. Így mindig úgy érzed, nagyobbat kell venned, mert csak egy kicsit kell hozzátenni és másfélszer akkora... :N

Nem minden vándorút céltalan...

(#12) zsakos.matyi


zsakos.matyi
csendes tag

Nekem is szerencsém volt, 2TB-s samsung vinyót 20k-ért szereztem be még a nyáron. Majd novemberben a kiszemelt Acer helyett egy Lenovót laptopot vettem, csak hogy relevánsak maradjunk az eredeti cikkhez :)

(#13) Male válasza domperke (#6) üzenetére


Male
nagyúr

Ha megerősödik, akkor fellendítjük a globális piacot? ;]

Amúgy nem csoda a lassulás... pl az átnevezett VGA-kra se sokan akarnak cserélni, prociban sem volt semmi komoly fejlődés, amiért rohantak volna az emberek a boltba, maradt az elöregedett PC-k lecserélése.

( A Lenovo 2010-es eredményénél a százalék nem hinném, hogy 18.8... valami ott nem stimmel )

(#14) afterburner_


afterburner_
őstag

kell pár fincsi program ami erőforrásigénye igen csak nagy (még ha csalással is ) , előbb utóbb fellendülne a piac :D utóbbi időben sajnos szoftverek terén sincs sok fejlődés, vagy csak rosszul látom?! :((

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#15) 3.Aragorn válasza afterburner_ (#14) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Jól látod, a hardverek bőven túlhaladták a szoftvereket. Nézd meg az adatlapomon szereplő gépet. Még mindig elég. A játékok többsége full grafikán döccenés nélkül fut. Jó, 1-2 játéknál érzem, h lehetne jobb is, de már nincs az a késztetés, mint régen. Hogy basszus, ez sem indul el, vagy az sem.

Csalással följebb lehet tornászni a hardver igényét egy játéknak, de kockázatos, mert úgy még kevesebben vennék meg.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#16) afterburner_ válasza 3.Aragorn (#15) üzenetére


afterburner_
őstag

nekem is hasonló konfigom volt tavaly , lecsereltem egy i5 / ssd kombóra igazaból az ssd erejét érzem, más érezhető javulás nem sok történt, míg a konzol a fő platform és ameddig nem jön új generáció addig még bőven elegendőek mostani meg a pár éves hardverek.

bennem sincs már az a késztetés mint 10 éve hogy minden évben új vga, mert kevés a frissen megjelenő játékhoz, de akkor azért volt évről évre látványbeli különbség, most hogy az xbox, ps3 már 5-6 éve a piacon vannak azóta nem sokat változott a grafika sem, eléggé korlátozzák a fejlődést szerintem ezek a fix hardverek :(

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#17) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Az előzményeknél ott az indok is: Pörög a tabletek piaca :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18) 3.Aragorn válasza afterburner_ (#16) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Meg aztán nem is játszik annyit az ember, mint annó. :)

Nem minden vándorút céltalan...

(#19) KAMELOT válasza 3.Aragorn (#11) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja jól írod....csakhogy előtte így nézett ki.
500GB-s HDD volt 40euro
2TB-s volt 77euro és ha HITACHI 2TB-set vettél akkor csak 65euro :)
Hát inkább veszek +10-20euro hozzáadásával 4x nagyobbb hdd-t.

Az a gond a fejlődéssel ,hogy már nincs mit fejleszteni. Szoftvereket akármelyik C2D proci kiszámolja vagy elvégzi. Nem kell szuper gép egy alap internetező / dolgozó egyénnek.
Én gépemen is minden megy döccenés nélkül. KOnfig a cuccaim közt. Pedig nem egy Hardcore gép.
Szóval a gamek már ennél jobabn nem angyon fognak kinézni. Itt már csak a 1440p felbontás fog durrantani amikor majd kezdenek bejönni ezek a felbontású mintorok. Jelen esetben igen drágák és csak néhány gyártó gyárta.
Továbbá ezek a felbontású filmek. Ugye egy FULL HD-s film is 5-10GB helyet foglal. 1440p-s film mégtöbbet fog...sajnos a HDD-k terén is már fejleszthetnének. Örólnék egy 6TB-s HDD-nek. Olyanból 3 darab elég lenne :) :) :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.