Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) babosmiki


babosmiki
addikt

Jé, eljutottak idáig? Már csak az a kérdés, hogy az értesítő ikonra rábökve vajon megnyílik e az üzenet mint a Samsungnál?

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#2) T0rnad0


T0rnad0
addikt

Ez azért nagyon kellett, ha már lehagyták a ledet. Már csak a 3D-s arcfelismerés hiányozna :D

Z Fold 4

(#3) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Ez jöhetne Mate 20 Pro-ra is.

Everybody lies.

(#4) T0rnad0 válasza Barthezz2 (#3) üzenetére


T0rnad0
addikt

Egy időben volt róla hír, hogy fejlesztik, de csak nem kapta meg sajnos.

Z Fold 4

(#5) meganers


meganers
csendes tag

A 404 miatt először ápr. 1-jei tréfára gondoltam. :)

(#6) #86973952


#86973952
törölt tag

Ezt igazából már elég régóta aktuális lett volna... Nem csak a mostani, hanem az összes korábbi modell esetében is, ahol ez a funkció adott. Bár az sem mindegy mennyire széleskörű az app támogatás.

[ Szerkesztve ]

(#7) Ixion77 válasza Barthezz2 (#3) üzenetére


Ixion77
őstag

Hol van már a tavalyi hó! :)
Így is komoly házon belüli konkurenciát jelent a Mate 20 Pro, nem érdekük még erősebbé tenni. Talán majd, idővel, esetleg megkapja.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#8) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Nézegetem az oldalt és az it cafe-t folyamatosan de csak nem akar kikerülni az a fránya pár napos hírecske ;] :C

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#9) hyperspace


hyperspace
őstag

Na innentől izgalmas, mert eddig AOD esetlensége miatt nem választottam volna a P30 Pro-t az S10-zel szemben. :)

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#10) babosmiki válasza hyperspace (#9) üzenetére


babosmiki
addikt

Részben én is ezért váltottam vissza Mate 20 pro-ról..

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#11) Narancskoma


Narancskoma
tag

Az AOD kijelzőre jobban rá kéne feküdni az összes gyártónak, aki amoleddel szereli a telóját. Jó, hogy ezt a huawei észrevette.

(#12) zsoltiz válasza Narancskoma (#11) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

Szerintem meg vissza kéne szokni az RGB értesítő led-re, amit 3 méterről is észrevesz az ember (ha pl otthon a telefon le van téve valahova) és az alkalmazásonként testreszabható színéből egyből tudod, hogy melyik app villog, esetleg még azt is, hogy ki hívott/írt.

(#13) kali válasza Narancskoma (#11) üzenetére


kali
legenda

Az jó, hogy a Huawei észrevette végre, mert eddig alig néhány alap funkcióra volt jó az általa biztosított, kezdetleges AOD, szemben például a Samsungéval, ami régóta sokkal részletesebb és jobban személyre is szabható.
A másik dolog, hogy egyre többen vásárolnak és használnak okosórát, ami mellett már nincs is olyan nagy jelentősége a telefon AOD funkciójának.
Ettől függetlenül, az értesítési LED-et nem kellett volna elhagynia a Huaweinek.

[ Szerkesztve ]

(#14) #86973952 válasza zsoltiz (#12) üzenetére


#86973952
törölt tag

Egészen addig jó a LED, amíg mondjuk valaki nem több értesítést használ. Onnantól már katyvasz az egész színjelzés.

Valakinél van mondjuk Messenger, FB, 2 mail, amiből az egyik céges, Viber...stb...és ez még nem is olyan extrém példa.

(#15) joey04


joey04
titán

Érdekelne, hogy ilyen dolgok hogy történnek meg. Vagyis az, hogy kimarad egy funkció, majd a megjelenés után pár nappal jön egy update, ami tartalmazza. Miért nem volt benne az első szoftverben? Gondolom nem az utolsó pillanatban fejlesztik a végső szoftvert, meg nem is lehet olyan bonyolult egy hasonló funkció beépítése. Tényleg nem tudom, hogy mi indokolja a kihagyást, majd napokon belül update formájában a pótlást.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#16) tibcsi0407 válasza joey04 (#15) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem simán figyelnek a tesztek visszajelzéseire.

https://utdetailing.hu/

(#17) Man0gatya válasza joey04 (#15) üzenetére


Man0gatya
aktív tag

a samsungnál is egy év után kaptuk meg hogy lehessen látni

(#18) Man0gatya válasza zsoltiz (#12) üzenetére


Man0gatya
aktív tag

aztán hova tegyék?

(#19) Man0gatya válasza babosmiki (#1) üzenetére


Man0gatya
aktív tag

azért ne felejtsd, hogy a samsung mióta fejleszti meg huawei mióta....én az s7 edgel 1 évig vártam úgy hogy nem is megjelenéskor hanem fél évvel utána vettem meg

(#20) joey04 válasza Man0gatya (#17) üzenetére


joey04
titán

na épp ez az, hogy 1 év után. én azt tartom furcsának, ha szinte azonnal jön, mert akkor bele is lehetett volna tenni gyárilag.

16: hát lehetséges. de mondjuk gondolhatták volna, hogy ez sokaknak hiányozni fog.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#21) babosmiki válasza joey04 (#20) üzenetére


babosmiki
addikt

"de mondjuk gondolhatták volna, hogy ez sokaknak hiányozni fog"

Biztos, hogy tudták, hiszen a Mate 20 pro-nál is szinte mindenki ezért rinyál már mióta..

[ Szerkesztve ]

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#22) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Zsír ez is pipa
És a tof kamera is aktív most már? Mert azt is ígérték...

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#23) zsoltiz válasza #86973952 (#14) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

Még úgy is többet látsz belőle amikor a telefon tőled 2 méterre le van rakva mondjuk otthon a komódra és le van nemitva. Az AOD-ot kB csak akkor látod, ha a kezedben van a telefon. Akkor meg minek.

(#24) #86973952 válasza zsoltiz (#23) üzenetére


#86973952
törölt tag

Van aki napközben is használja a telefonját. Amikor nem tőle 2 méterre van lerakva. Például munkára, vagy szimplán munkaeszköz.

Ettől függetlenül továbbra is értelmét veszti több értesítésnél a LED. Illetve a fenti példánál.

Szerk.:
Vágyunk egy példát:
Jönnek értesítések, de a zsebemben van a telefon. Ránézek a telefonra és jött egy privát mail, egy messenger üzenet, meg egy alkalmazás push, ami abban a pillanatban nem fontos. Egyik sem munkával kapcsolatos, így akkor foglalkozom vele, más dolog jön vagy ráérek.

[ Szerkesztve ]

(#25) zsoltiz válasza #86973952 (#24) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

Nem tudsz meggyőzni. Nekem van AOD is meg led is. (sajnos nem rgb a led, de így is több mint a semmi.) Az AOD nem rossz, csak nem helyettesíti a ledet. HA a kezedben van a telefon, kézbe veszed, ranezel, akkor jó. De akkor már akár fel is oldhatod. Az rgb led meg azért jó mert adott esetben akár 2 méterről is látod a polcon villogó telefont, és már a színből el tudod dönteni hogy fontos-e vagy sem.
Nekem anno volt olyan, hogy pl telegramon pirosan villogott a feleségem, mindenki más default kéken. Te az AOD ikonjaibol meg tudod állapítani, hogy ki keresett? A led színe egy plusz infó (ha jól konfigurálható). A villogas mintája, sebessege is lehet plusz infó.

(#26) #86973952 válasza zsoltiz (#25) üzenetére


#86973952
törölt tag

Eszemben sincs meggyőzni. Csak tényeket közöltem. Több információt közöl az AOD és felesleges tapogatnom a telefont, ha az éppen nem aktuális.

Teljesen más eset egy olyan telefon, amit valaki privát szférában használ. Jó, fiatal korosztálynál ez sem feltétlen igaz, de erről részletekbe menően nem tudok nyilatkozni. Nyilván ott is van pár alkalmazás használatban. Csevegők, ismerkedős applikációk, játék push -ok...stb.

Saját példám napközben:
- Jön egy játék push. Nem fontos, ráér.
- Jön más, szintén nem kapcsolattartó alkalmazás push. Nem fontos, ráér.
- Jön FB vagy Insta üzenet. Nem fontos, ráér.
- Jön Messenger üzenet. Nem fontos, ráér.
- Jön privát mail. Nem fontos, ráér.
- Lejött egy nagyobb letöltés, amit nem követek végig. Vagy fordítva, tehát feltöltök valahova. Nem fontos, ráér.
- Jön a másodlagos munkával kapcsolatos mail. Ráér, ha éppen fontosabb ügyem van.
- Viber -en kereshet partner is, de általában nem azonnali dolog miatt. Így azzal nem kell azonnal foglalkoznon, ha éppen fontos dolgom van.
- Jön egy SMS. Megnézem, mert csak a parkolás miatt jöhet. Pl. rövidesen lejár.
- Jön egy munkával kapcsolatos mail. Megnézem.
- Nem fogadott hívás. Megnézem. Teljesen mindegy munka vagy magán jellegű. Azért keresnek, mert fontos. Nálam mindenki tudja, hogy napközben senkivel nem cseverészek, mindennek meg van a maga ideje.

A normálisan megírt AOD pont arra jó, hogy szelektálja az ember a beérkező értesítéseket.

Szerk.:
Ez természetesen attól is függ hogy van megírva maga az AOD. Pl. nem baj, ha időzíthető. Az sem rossz funkció, ha rábökdös az ember és közöl kisebb információt az értesítésről. Az sem baj, ha az AOD tartalmaz színeket. Pl.:

...stb...stb.

Azt elismerem, hogy ez nem mindenkinél fontos. Ilyen simán lehet. Ez viszont az AOD értékéből nem von le, és a LED bizony kévés is lehet.

Ahogy simán lehet az is, hogy valakinek bőven elég az egyszínű értesítési LED.

[ Szerkesztve ]

(#27) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Tiszta Samsung szemből ez a mobil, simán összetéveszthető.

(#28) mateban11 válasza Mr.Silkó (#27) üzenetére


mateban11
lelkes újonc

A sima P30-ban is elérhető ez az újítás?

(#29) #86973952 válasza mateban11 (#28) üzenetére


#86973952
törölt tag

Gondolom rossz helyre ment a kérdésed.

Eddig egy ember jelezte, hogy megérkezett neki ez a frissítés. Sok tulajdonos egyelőre nincs, de még nem mindenkihez ért oda az update. Itt és itt.

Fejlődött a funkció, de azért még van mit javítani rajta.

P30 -ról egyelőre nincs info.

[ Szerkesztve ]

(#30) mateban11 válasza #86973952 (#29) üzenetére


mateban11
lelkes újonc

Nem. Engem ez érdekel, hogy erről lehet-e tudni valamit, hogy a p30 is megkapja e az aktív kijelző javított verzióját? Ettől nagyban függ h lesz e ilyen telóm.
Köszönöm

(#31) #86973952 válasza mateban11 (#30) üzenetére


#86973952
törölt tag

Pont erre gondoltam, de te véletlenül a #27 -es hozzászólásra reagáltál. :)

Illetve arról én még nem láttam infót, hogy P30 -ra mikor jön vagy megkapja -e. Gyanítom igen, de tippelésnek ez esetben nem sok értelme van.

Feljebb példákat említettem az újításról, mert amúgy nem sok a visszajelzés ezzel kapcsolatban...a cikk sem tér ki rá.

[ Szerkesztve ]

(#32) samu74 válasza zsoltiz (#25) üzenetére


samu74
addikt

+1.
Az AOD meg a led együtt az igazi. A samsung ráadásul jó erős ledeket szerelt bele pl. az s9-be , jópár méterről látom hogy érdemes oda mennem megnézni vagy ráér(email/face/stb.).

-----------

(#33) Coolmat válasza mateban11 (#30) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Nekem ma jött meg a sima P30-ra ez a frissítés:

A changelog megegyezik a cikkben írt P30 Pro-val.

(#34) mateban11 válasza Coolmat (#33) üzenetére


mateban11
lelkes újonc

Szia, és akkor módosult az Always on is? Köszi!

(#35) Coolmat válasza mateban11 (#34) üzenetére


Coolmat
őstag

Igen, messengerrel és viberrel próbáltam, megjelentek az ikonok az AOD-n.

(#36) Kisechte91


Kisechte91
újonc

Nekem még mindig nem jött frissítés. A 109-es van rajta és azt írja hogy naprakész :( pedig az AOD miatt várom. Hozzászoktam a Samunál és eléggé rossz így.

(#37) T0rnad0 válasza Kisechte91 (#36) üzenetére


T0rnad0
addikt

HiSuite sem dobja fel a frissítést?

Z Fold 4

(#38) Kisechte91 válasza T0rnad0 (#37) üzenetére


Kisechte91
újonc

azzal még nem próbáltam. de megnézem. köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.