Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) helltp


helltp
aktív tag

310€-ért nem sok értelmét látom az A8 mellett.

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#2) Pete55555


Pete55555
addikt

HD kijelző, meg microUSB 100.000-ért :C :W

...Szeretem leracsniztatni...

(#3) Hallosz


Hallosz
senior tag

Kedvelem ezt a stílust, de a kissebbik model felbontását szerénynek gondolon.

[ Szerkesztve ]

Mert lakni, muszáj.

(#4) vittgen


vittgen
aktív tag

Széééép-szééép....deeeee...

A hátlapon azok a csúnya szürke csíkok....
Mint egy elfuserált focipálya rajzolat...

(#5) janeszgol válasza helltp (#1) üzenetére


janeszgol
félisten

Hát igen, pont A8 ár. Na mindegy, ők tudják.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#6) AMD Power


AMD Power
titán

Remeljuk hasonloan jok lesznek a nagyteso A8.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7) Zso83


Zso83
tag

Komolyan nem értem ezeket a gyártókat vagy én vagyok a hülye... Engem ezek a péklapát méretű telefonok akasztanak ki. Tényleg nincs igény 4-5 colos telókra? :F Nekem A3 2017- van és tökéletes...

[ Szerkesztve ]

"Egész életedben egy dolog lesz, ami mindig kitart melletted: az árnyékod..."

(#8) janeszgol válasza Zso83 (#7) üzenetére


janeszgol
félisten

Szerintük nincs. Mondjuk ez az A6 hosszban alig nagyobb, mint egy átlagos 5 colos. Az meg szerintem a legtöbb embernek pont elég. Szélességben sem lehet sok híja, bár ott egy szint felett minden mm számít.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#9) Hopkins95 válasza janeszgol (#8) üzenetére


Hopkins95
addikt

Az A6 méretben teljesen rendben van, egy FHD kijelzővel, Android One rendszerrel el is fogadnám. Viszont az A6+ már szerintem is nagy, 70 mm fölött pedig számomra a szélességnél minden mm számít.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#10) #65577472 válasza helltp (#1) üzenetére


#65577472
törölt tag

Ok, de egy január óta piacon lévő modellhez hasonlítod, aminek a nyitóára 430 EUR volt.

(#11) RRamstein válasza Zso83 (#7) üzenetére


RRamstein
tag

Én meg azokat nem értem akik tele sírják a fórumot e miatt :)
Pete55555: j5 soc lesz a kisebbikben azt meg teljesen felesleges megkínozi fullhdvel :) inkább legyen pörgős a rendszer ,ne úgy csinálják mint a Huawei hogy az amúgy is harmatos soc kap még a nyakába full hd felbontást aztán jönnek az idegesítő nyögvenyelősen betöltött főoldal és társai :(

[ Szerkesztve ]

(#12) Tkulcsar


Tkulcsar
kezdő

Majd a szolgáltatók eladogatják szépen a hozzánemértőknek. Mert ez egy kb. felesleges telefon. A HD felbontás pedig egy vicc 100k-ért.

"Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy nem lehet tudni róluk hogy valódiak-e" (Petőfi Sándor)

(#13) pit stop


pit stop
addikt

Ahogy írták majd a szolgáltatóknál fog futni - aki nem tudja megvenni S9-et, annak majd tolják, mert hasonlóan néz ki, és méretre is nagyon hasonló....
Kisebbnek lett volna értelme, így nem látom értelmét.

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#14) ollie válasza helltp (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ennek van Dolby Atmos minősítése, ami nagyon sokat dob a zenén (S9-ből kiindulva). Bár feltehetően az is fog jönni az A8-ba jövőre.

(#13) pit stop: feltehetően a J szériát váltja, és így gyorsan fog esni az ára, és szolgáltatónál olcsóbb lesz, mint az A8.

(#12) Tkulcsar: nem kevés az a középkategóriában. A kisebbik a J5-öt váltja, annak is HD a felbontása 5.2 colos kijelzővel, és egyáltalán nem vészes. Ennek a kijelzőnek ugyanolyan a szélessége, mint a régi 5.2 colosé, hosszában nyúlt csak meg, de úgy a felbontás is nagyobb lett.

[ Szerkesztve ]

***

(#15) ollie válasza Zso83 (#7) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pont olyan széles, mint egy Galaxy S6: [link]
Jó, 5 mm-mel hosszabb, de az kevésbé számít, mint a szélesség, és a navigációs gombok a kijelzőre kerültek, vagyis pont ugyanott vagyunk, mint egy fizikai navis 5-5.2 colos kijelzős mobilnál.

***

(#16) #65577472 válasza ollie (#14) üzenetére


#65577472
törölt tag

A J5 (2017) 170 EUR áron nyitott, megnyújtották a kijelzőjét és majd' kétszer annyiért dobták piacra A6 néven. Ezt akárhonnan nézzük, vicc a köbön.

(#17) ollie válasza #65577472 (#16) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Jelenleg is 259 euró Németországban, szóval nem nyithatott annyival.

mod: közben megtaláltam, 279 euróval nyitott, ez meg 310 euró lesz.

[ Szerkesztve ]

***

(#18) #65577472 válasza ollie (#17) üzenetére


#65577472
törölt tag

Olcsóbb lesz az jóval.

(#19) ollie válasza #65577472 (#18) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De te nem a hivatalos árat linkelted. Az MM is ugyanazon az áron adta a megjelenésekor, mint a Samsung. A lényeg, hogy 279 euróval kezdett, vagyis "csak" 30-cal lesz drágább az A6.

***

(#20) #65577472 válasza ollie (#19) üzenetére


#65577472
törölt tag

A jelenlegi hivatalos árat linkeltem, lévén a MM hivatalos partner. A nyitóárra rosszul emlékeztem.

[ Szerkesztve ]

(#21) atosan válasza #65577472 (#20) üzenetére


atosan
addikt

Majd egy év múlva ez is fog annyit esni.

Maine coon

(#22) #65577472 válasza atosan (#21) üzenetére


#65577472
törölt tag

Igen, pont annyi idő múlva lesz kifutó termék a szolgáltatóknál.

(#23) zdanee


zdanee
őstag

Ugh. 720p-s PenTile AMOLED 5.6"-en? Az azért elég látványosan pixeles lehet.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#24) #65577472 válasza zdanee (#23) üzenetére


#65577472
törölt tag

294 ppi nem akkora dráma.

(#25) roli543 válasza ollie (#15) üzenetére


roli543
őstag

Nekem spec továbbra is az a problémám, hogy nem maradnak 5-5.2 colnál és ahhoz kicsinyítik a készülékházat, hanem fordítva :/

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#26) AMD Power válasza #65577472 (#20) üzenetére


AMD Power
titán

A8 nyito aron ennyi volt nalunk. 159.990 Ft

Akcios ara 127.990Ft

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#27) Hopkins95 válasza roli543 (#25) üzenetére


Hopkins95
addikt

Igen ez nekem is problémám. Hiába nő a kijelző és kicsi a káva, azért így mindig lassan-lassan néhány milliméterrel kúszik feljebb a méret. Lassan már tényleg nem lesz kis középkategóriás ill. csúcstelefon az iPhone-on kívül.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#28) DS39 válasza Pete55555 (#2) üzenetére


DS39
nagyúr

Gsmarena szerint usb type-c.

(#29) GaborGh


GaborGh
őstag

Nekem tetszik.
100e-ert egy A6+ bevallalok :)

(#30) Richoo44


Richoo44
aktív tag

Hm ,ez meglehetősen èrdekes árazás.Nen tudom, ilyen specifikáciò tudatában mi a fene indokolja ezt az árat.Komolyan nevetsèges.(nyilván a neve, de azèrt ennyit elkèrni finoman szólva is pofátlanság.)

(#31) #65577472 válasza DS39 (#28) üzenetére


#65577472
törölt tag

(#32) zdanee válasza #65577472 (#24) üzenetére


zdanee
őstag

294 a zöld színre. De mivel Pentile panel, a kék és a piros kompones kevesebb, mint 200. Azt azért látod. A Galaxy S3 720p-s kijelzőjén is nagyon látszódott, pedig az csak 4.8" volt.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#33) ollie válasza zdanee (#32) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Sokat fejlődött azóta az AMOLED technológia, kevésbé látszódnak a pixelek ugyanakkora DPI mellett. Pl az anyám Galaxy J5 2016-osánál sem látszódik, hogy pentile lenne (720p 5.2 colon), pedig biztos, hogy az.

***

(#34) sutyi^


sutyi^
senior tag

Mi ez a HW ennyi pénzért? :|

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#35) Tannen


Tannen
tag

Mo.-on május második felétől a boltokban:
A6 99.990 Ft
A6+ 119.990 Ft

[ Szerkesztve ]

(#36) Zso83 válasza Tannen (#35) üzenetére


Zso83
tag

Viccesnek tartom ezt a kezdőárat... :Y

"Egész életedben egy dolog lesz, ami mindig kitart melletted: az árnyékod..."

(#37) AMD Power válasza Zso83 (#36) üzenetére


AMD Power
titán

Az A5 2017 alapara 92-95e brutto. Mennyinek kene lennie az A6-nak?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#38) Tannen válasza Zso83 (#36) üzenetére


Tannen
tag

Kezdésnek túlzás talán, de néhány hónap és lemegy az.
Amúgy szerintem ez a J5 - J7-hez hasonlóan sikeres lesz, mert bár belül kissé buták, de a külső az tetszetős, szuper kijelzővel. Az átlag felhasználónak, akik a vásárlók zömét adják szerintem nincs igénye a csúcs szériák tudására, de a megjelenés sokat számít.

(#39) Almonen


Almonen
aktív tag

A8 kapott ip68-as védelmet víz ellen, ez pedig nem.

Szóval amíg az A8 jó eséllyel megmarad egy kiadós zápor után, ez nem.

(#40) AMD Power válasza Almonen (#39) üzenetére


AMD Power
titán

Heti szinten hasznalom az A8 vizben es viz alatt is. Zapor neki semmi. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#41) Garfield85 válasza AMD Power (#40) üzenetére


Garfield85
tag

Semmi szükség az ilyen cinikus hozzaszolasnak, vagy ne adják annyiért az a8at vagy normális kezdoarat adjanak. A tavalyi modellt sem kell figyelembe venni azt is, mint ezt eladják aki nem nézi mit kap a pénzéért. Az h vízálló védettsége van nem jelenti azt h víz alatt kell használni, de ha van 1 kis baleset nem kell megijedni.
Én ezért max 60k adnék , ha több akkor inkább a8 vennék.

(#42) gippazoid válasza Garfield85 (#41) üzenetére


gippazoid
senior tag

Mindenki mindig a kezdőáron van kiakadva, nem értem, miért.
Ez úgy működik, hogy pl. minden J5 teló 90e Ft körül jelenik meg (2016 és 2017 is így volt) majd szépen le-lemegy akciókban 60e környékére, végül 60e alá is. A J5 2015-öt 48e Ft-ért vettem meg (Media), a J5 2017-et 63e Ft-ért (szintén Media). Utóbbival nem vártam meg a megjelenés éve utáni év tavaszát, hanem még tavaly szeptemberben megvettem. Azóta a legkisebb ára 60e Ft volt.

Az A3 2017 is volt mostanában többször 68e Ft. Ezek hivatalos, kártyafüggetlen árak, a MediaMarkt-ból.

A megjelnést követő évre már az a jellemző, hogy 1-2-3 napra visszatérnek a régi árakhoz, de utána megint jön egy tartós akció és leviszik a "rendes" árra.
2-3 napja ért véget egy ilyen akció, most megint 159e az A8, 90e az A5 2017, stb. Előtte joy napok voltak, utána 2 napig fent voltak az árak, majd 1 hétig megint lent.

A Media és a Samsung mindig egyforma árakkal dolgozik, ami akciós a Media-ban az akciós az Experience Store-ban is, forintra egyformán. Tehát ezek jól kitervelt "akciók" a gyártó részéről.

El kell csípni egy ilyet (nem is feltétlenül a Black Friday, akkor sem volt olcsóbb a J5 2017 mint előtte szeptemberben).

Ezeket a telókat is meg lehet majd ősszel venni 60-70e Ft között.

Gippazoid Novelties Inc.

(#43) ollie válasza gippazoid (#42) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ehhez kapcsolódva most megjegyeznem, hogy jelenleg még kb 1 hétig 75k az A5 2017 minden SES-ben.

***

(#44) gippazoid válasza ollie (#43) üzenetére


gippazoid
senior tag

A Media-ban meg szintén, 74399,- Ft - milyen véletlen. Tegnap még 95e volt.
Mondom én... :K
Ha nem kellene dual sim, már A5 lenne vagy A3 a kis kijelzője miatt.

Gippazoid Novelties Inc.

(#45) Tannen


Tannen
tag

Az indulási árat minden terméknél elég magasra teszik, aztán szépen lecsúszik. Így jojózik az ár kb. 2 évig.
Azért engem a másik oldal is érdekelne, hogy a model ciklus vége felé (pl. A5 2017) vajon hogyan határozzák meg azt az árat, aminél lejjebb már nem viszik?
Ez most kb. 75e hivatalosan és kb. 130e volt indulásnál, vagyis mi lesz az alja? (minimális profit?)

[ Szerkesztve ]

(#46) Almonen válasza Tannen (#45) üzenetére


Almonen
aktív tag

Angol nyelvű fórumokon nagyon savazzák az A6-t a felbontás és az elavult processzor miatt... no és mert ehhez képest drága... de majd a szolgáltatók 0 ft kezdőrészlettel havi min 10k csomaggal kétévre hűséggel szórják.. átverés

[ Szerkesztve ]

(#47) Tannen válasza Almonen (#46) üzenetére


Tannen
tag

Savazzák? Pedig még ki sem jött a teló...

[ Szerkesztve ]

(#48) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Itt a hátlapon van a notch? Vagyis notchok.

meg

(#49) ollie válasza Tannen (#45) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Jelenleg nem számít már a profit, a meglévő raktárkészleteket akarják kisöpörni. A készüléket tavaly gyártották utoljára.

***

(#50) budabe


budabe
újonc

MM-ben már a vitrinben lapul, csak az ára nincs még kint.

Az A5 eMAG-on 71.990 Ft.
De pár napja 69.990 Ft volt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.