Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48) Benőke válasza FefeeX (#45) üzenetére


Benőke
őstag

"hm, érdekes, több kollégám gépét is megcsináltam 4GB-al lapozófájl nélkülire, sőt, még a 2GB mellett is elég volt a 200 MB..."
-Attól függ ki hogyan dolgozik... Netezős gépre elég a 2-4GB. Nekem a 8 is szűkös... Mindenesetre 8GB alatt nem kapcsolnám ki. Persze kinek hogy...

"engem akarsz meggyőzni aki saját használatra már évek óta nem használ 32 bites rendszert? Küldjek képet frissen telepített Win7ről, ami gyári SP1 lemezről települt, és csak a rendszerkarbantartóval lettek kikukáztatva a felesleges telepítési fájlok? Akkor elhiszed, hogy 10 giga körül megmarad? Persze lapozófájl, hiberfil.sys és rendszervisszaállítás nélkül... Nem kell se tamagocsizni, se harakirizni"
-Üresen telepítve persze. Aztán magára hagyod fél napra mert ugye jön csillió millió update. Pláne ha nem SP1 -el van telepítve hanem simával volt még az SP1 előtt... Olyan szépen jönnek a gigák hogy öröm nézni. Persze rommá van telepítve a masina, mert melós gép. De erre is való...Elvileg. :)
Kis netbook -on a 64 Bites os is erősen 10GB fölé hízott telepítve + update -ek. Le is cseréltem 32 Bitesre...

"A beépített rendszervisszaállítás eddig nálam az esetek 80%-ában használhatatlan volt, mikor kiborult a Win, többségében csak az újrahúzás segített. Persze, néha célravezető lehet, viszont annál nincs biztosabb, mint havonta csinálni egy ghostot (ajánlom az Acronis TrueImage-et), és akkor 10 perc alatt egy belakott, tuti működő rendszert kapsz vissza, és ez akkor is működik, mikor a Win beépített rendszere elbukik. Az adatokat meg mindenki tartsa külön partíción, akkor nem veszik el ilyen esetben... Az meg, hogy nem menti le minden nap a beállításaidat... Na ahhoz kell nagy geeknek lenni, hogy minden nap olyanokat állítgass be, amiket sajnálnál, az az igazi tamagocsizás."
-Volt hogy nem segített, de ha jött egy hibás driver amit az update úgy gondolta hogy frankó... stb. Szóval kénytelen használni az ember ha használva van a gép... Lehet csinálgatni image -eket de sok idő amíg összeszedi, ill hely is kell az image -nek... Max az adataimat mentem.

"erre inkább nem írok semmit, tekintve hogy egyrészt már leírtam a rendszereim, másrészt pedig nem én vagyok az aki megpróbálja bebeszélni hogy 10=30... ráadásul 64 gigás tárolóból indultunk ki, tehát még ha 30 lenne is..."
-Még is csak írtál. :) Nem szabad telepakolni, belakja az ember ilyen olyan programokkal, jönnek mennek az update -ek, netezni elég. Nem marad túl sok hely rajta csak ha netezős gép.

Nem mellesleg a Böngésző sem mindegy. Ameddig volt Google Chrome a gépen azt vetem észre hogy fogyogat a hely rendesen. Mikor tetten értem hogy majd 8GB -ot evett csak úgy...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.