Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tikakukac


Tikakukac
titán

mSata SSD és sima nagy kapacitású vinyó a jövő. A 7200-as vinyók csendes gépekben iszonyat hangosak, passzívban szegény x200s kiált az SSD után, kapni is fog hamarosan sajátot.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#2) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az SSHD-vonalnak nem sok értelmét látom úgy, hogy megfizethetővé váltak az igazi SSD-k. minimum 64GB SSD-nek van manapság értelme, lévén erre kényelmesen elfér egy OS +25-30giga program.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) epityesz válasza t72killer (#2) üzenetére


epityesz
aktív tag

Egyetértek veled :C

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#4) Watchdog


Watchdog
aktív tag

Asztali gép esetén is meggondolandó az SSD mellé a 7200-asok szükségessége...

(#5) t72killer válasza Watchdog (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Úgy tűnik, asztaliknál nincs olyan nagy különbség az 5400asok és a 7200asok gyártási ktg-e között. Ill ott az a pár W már nem számít.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) kromatika válasza t72killer (#5) üzenetére


kromatika
veterán

Így van.Hdd és Hdd között nincs nagy sebesség különbség.Viszont a leggyengébb ssd is órási változást hoz a vinyóhoz képest.

(#7) Mr President


Mr President
senior tag

Akinek sebesség kell annak ott az ssd. Adattárolásra pedig elég az 5400as hdd. SSD mellett nem látom értelmét a 7200es vinyónak.

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#8) rootkiller


rootkiller
őstag

Abszolút logikus döntés, szépen lassan kikopik a jó öreg hdd.

Artengo TR 990 Pro

(#9) Mr President válasza rootkiller (#8) üzenetére


Mr President
senior tag

Ez alapján nem hiszem! Ha ezt sikerül bevezetni, akkor még egy pár évig kihúzhatja a hdd! Kell az egyre nagyobb tárolókapacitás! Tárhelyből sosem elég. ;]

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#10) Findzs válasza t72killer (#2) üzenetére


Findzs
addikt

és ha van egy régebbi notim amibe csak egy 2,5 egység tehető és szeretném kicsit gyorsítani de kell min 500gb tárhely és persze minél olcsóbban?

(persze létezik dvd helyére rakható 2,5 keret de az is drágítaná a beruházást nem is beszélve az optikai egység elvesztéséről)

nekem speciel asztali gépembe is sshd van mert olcsóbb volt sokkal mint egy ssd+hdd kombó és érzetre hozza az ssd -t (volt 1,5 évig ssd-m)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#11) #16939776


#16939776
törölt tag

Asztaliban ha csak tárolásra használjuk tényleg felesleges(en hangos) a 7200 Rpm.

A Méret/teljesítmény/fogyasztás/ár mutatója még mindig jobb mint a 3,5"-os társai-é, és van olyan helyzet ahol ez szempont, és az 5400 vs. 7200Rpm közti késleltetés különbség is érezhető.

Ez azt fogja jelenteni hogy menni fognak fel az árak, király!
Egyre kisebb esélyt látok rá hogy legyen munkára egy Raid-5-ös kötetem. Meg kell várni amíg az 512-es ssd-k beérik a a mostani Hdd-ket. (vagy a hdd-h az ssd-k mostani ár "színvonalát" :O )

(#12) merkucyo


merkucyo
aktív tag

"a notebookokat is egyre inkább úgy tervezik, hogy elférjen bennük két darab 2,5"-es tároló" ez alatt az ODD-s átalakítót kell érteni , vagy van olyan notebook amibe gyárilag 2 vinyó is beletehető ?

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#13) Muton válasza Watchdog (#4) üzenetére


Muton
addikt

a WD már évek óta megoldotta ezt a GreePower családdal...

merkucyo: régen a Vostrokban 2 hely volt, plusz ODD. de van egy csomó noti, amiben nem 2,5"-os hdd méretű ssd megy, hanem egy keret nélküli pici izé, olyasmi, mint egy nagyobbacska RAM

[ Szerkesztve ]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#14) mghltm válasza merkucyo (#12) üzenetére


mghltm
addikt

a nagyobb testuekbe sok esetben ket hdd-t pakolhat az ember ( 15, 16, 17, 18 coll )

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#15) Angel1981 válasza rootkiller (#8) üzenetére


Angel1981
veterán

Azért az még messze van. ;)
Ez egy viszonylag kis szegmens visszavonulása, semmi több.

(#16) Benőke


Benőke
őstag

Öreg hír. Egyébként pedig 100 okot lehet keresni amire még kell a 7200 HDD. 2,5 hete halt meg a 1,5éves Kingston SSD és HDD -re voltam kénytelen váltani. Tekintve hogy napi 40-50Gb adatot vések fel a lemezre. Átlag felhasználást feltételezve valóban van a dologban valami, de ilyen drasztikus változás nem történik. Nem fognak Rohanni az emberek 7200 HDD helyett SSD -t venni. 750Gb -ban megkapják 20k környékén. SSD -ben pedig 80-130 környéke az 500Gb. Hát nem egy kategória. Aki ráadásul nagy adat mennyiséget mozgat annak az SSD felejtős. Videó vágásnál pl hamar kidöglene az SSD... Ráadásul érezhetően gyorsabb a 7200 -es HDD az 5400 szemben ... Persze nem vág mindenki videót, na de ez a lényeg hogy ha nem is mindenkinek de bőven van még igény a 7200 HDD -re...

Persze lehet hogy csökken a piaci részesedésük, de szükség van rájuk, Töredékébe kerülnek egy SSD -hez képest, nagy adat mennyiség pakolászásánál pedig nem kérdés melyik a gyorsabb 5400 vs 7200...

Mellesleg az Asztali gépemben is 2,5" HDD van nem első sorban a zaj miatt, hanem mert jóval kisebb a fogyasztása mint egy 3,5" asztali HDD, 8-10W helyett 0,5-2W környéke. Otthoni felhasználásra bőségesen elegendő is. Hasonló kapacitású SSD többszörösébe kerül az OS pedig hideg indításból is feláll 30-40sec alatt. Persze vannak a 64Gb os SSD -k de aki Windows párti annak szembe kell néznie azzal hogy maga az OS telepített programokkal bőven 40GB felett foglal, akár 50GB is könnyedén meg van. Ez pedig csak nőni fog csökkenni nem. Tehát kapásból 120-128GB -os verziókat érdemes venni amik már eleve drágábbak. 25k környékén is vannak ilyenek, de 20k ért lazán kapni 750GB -os 7200 2,5" HDD -t. 128GB vs 750GB. Bő 600Gb a különbség. 128GB elég általános dolgokra? Attól függ. Családi fényképek/videók? Speciel nekem azért van párszor 10.000 db úgy összesen. Alaphangon is ütik a 128GB -ot. Ez pedig nem egy elrugaszkodott speciális felhasználási terület... Persze lehet tartani SSD -t és HDD egyszerre, de azt vagy hajlandó kifizetni valaki vagy nem, mert hát a HDD ről is elmegy minden, ez egy sebesség felár.. :) Hibrid Merevlemez is van persze, de azokról meg nem sokat tudok, és tesztek sem veszik olyan szinten számításba hogy mindig előtérbe kerültek volna. Van aki szerint jó van aki szerint meg hülyeség. Majd egy elektronika eldönti, hogy nekem mire van szükségem... A Windows is mindig így akar dolgozni, aztán valahogy sosem jön össze neki... :D

Frankó az SSD meg talán ha az élettartamát is növelik és nem csak csökkentik ez is szép jövő elé néz, de még nem alkalmas mindenre.

(#17) t72killer válasza Benőke (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tény, az MLC SSD-k idővel megfekszenek a sok újraírástól. Nemhiába használnak még sokan raidbe kötött HDD-ket masszív videoszerkesztésre. Ha nagyon kell a sebesség, és az aktív tartalom elfér 50 giga alatt, akkor akár a RAM-disk is alternatíva lehet.

Hétköznapi használat során (program fut, alkalmasint frissül/párszáz MB-ot átír/tárol) ez nem probléma, egy jó minőségű SSD-nek ki kell bírnia 4-5 évet.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18) vivanto válasza merkucyo (#12) üzenetére


vivanto
tag

Az újabbakban egy darab standard 2.5" hdd + egy mSATA SSD fér el, ami kb akkora mint egy mPCIe kártya.

(#19) Silentfrog válasza rootkiller (#8) üzenetére


Silentfrog
veterán

Igen de addigra a Ph:rangod "jómunkásember" lesz. :P

(#20) Ati1979


Ati1979
veterán

Logikus lépés.

Az ssd kiütötte ezt a kategóriát. Hangos, sokat fogyaszt és lassú (az ssd-hez képest).

(#21) Xaels válasza t72killer (#2) üzenetére


Xaels
félisten

Hát csak akkor vagy szarban, ha BF3-ni akarsz :D Csak az 30GB és még jön az utolsó DLC...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#22) M@trixfan válasza Tikakukac (#1) üzenetére


M@trixfan
addikt

Én úgy gondolom, hogy ez a jelen, a jövő "pure flash", vagy esetleg memristor.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#23) FefeeX válasza Benőke (#16) üzenetére


FefeeX
veterán

Amire Te keresed arra a Velociraptor talán a legjobb választás, vagyis a 10.000 rpm-es, ami szintén nem tömegtermék de nincs is rá tömeges igény.

(#24) t72killer válasza Xaels (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Masszív. Asszem meg fogom győzni magam egy 256gigás ocz vector szükségességéről :DD

Ez már csak azért is idegesítő, mert az új notimban van egy 20gigás intel SSD - amire ezekután még egy valamirevaló játék sem fér fel. Legalább a Starcraft 2 a 12 gigájával felmegy...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) FefeeX válasza Xaels (#21) üzenetére


FefeeX
veterán

A World of Warcraftot csak a 7 nap ingyen nosztalgia miatt tettem vissza a gépemre, de az is 30 giga körül mozog :)

(#26) Tikakukac válasza M@trixfan (#22) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor legyen közeljövő. Mert azért még igencsak kevés az SSD-s gép gyárilag.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27) bteebi


bteebi
veterán

Logikus döntés. Sőt, ahogy más is írta már, desktop fronton sincs már túl sok értelme a 7200 RPM-nek.

#22: Csak flash szerintem sohase lesz, mert tovább fogják húzni a winchesterek, illetve hamarabb jön majd a memrisztor. Bár ha pl. az LCD monitorok, és leginkább a TN panel példájára gondolunk...

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#28) forgonati válasza t72killer (#5) üzenetére


forgonati
őstag

"Úgy tűnik, asztaliknál nincs olyan nagy különbség az 5400asok és a 7200asok gyártási ktg-e között. Ill ott az a pár W már nem számít."

A W lehet nem de a zaj. Hangosabbak, ami azért számít, bár lehet nem mindenkinek. Szerintem nem mindegy hogy az 1m-re mellettem levő házamban 2db 7200RPM vagy 2db 5400RPM HDD van. Nekem volt régebben a gépemben 2db 7200RPM (hozzáteszem, tök egyforma típusok) és amikor csak az egyik vagy a másik ment még nem is volt annyira gáz (bár így is hallhatóan hangosabb volt mint egy 5400RPM) de mikor mindkettő ment akkor valahogy olyan frekvencián rezegtek össze, hogy szinte rázták a házat, ilyen hülye ütemesen búgó hangot adtak ki. El is adtam őket mert nem bírtam. Cserélve lettek 2db 5400RPM-re azóta semmi gond, kussba vannak.
Szerintem amióta tizenezerért lehet venni 60Gb-os SSD-ket, a 7200RPM lemezeknek nem sok értelmük van asztaliba sem. 64-128Gb SSD + egy 2TB 5400RPM HDD oszt jóvan :C

Keelah Se'lai!

(#29) forgonati válasza Findzs (#10) üzenetére


forgonati
őstag

"(persze létezik dvd helyére rakható 2,5 keret de az is drágítaná a beruházást nem is beszélve az optikai egység elvesztéséről)"

Én pár hónapja vettem ilyet, 15EUR-ért ami azért szerintem nem a halálnagy beruházás kategória. ODD-t meg már egyre kevesebbet használ az emberfia, főleg mióta már a wint is telepíted usb-ről 10 perc alatt. Persze ez egyénfüggő, de én lassan 1 éve nem vettem a kezembe lemezt. Még a nemrég vásárolt új alaplapomhoz is netről töltöttem le a drivereket, mert a hozzá adott lemezen eleve elavultat kaptam. De mondom, ez egyénfüggő, lehet hogy te napi szinten használod még az ODD-t.

Keelah Se'lai!

(#30) Findzs válasza forgonati (#29) üzenetére


Findzs
addikt

az asszonynak van egy hp probookja és a született feleségek összes része dvd-n van nagy kedvence sokat nézi, meg a gyereknek vannak mesefilmjei dvd-n
nem beszélve arról, hogy pedagógus és sok oktatóanyag lemezen van

szóval nekünk nagy érvágás lenne a optikai egység hiánya és nem lenne praktikus az usb -s dvd a mobilitás miatt (meg hát akkor ez is többlet költség lenne)

szóval van az a réteg akiknek jobb az sshd és van akinek meg az ssd

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#31) TeeJay válasza Findzs (#10) üzenetére


TeeJay
félisten

7500 körül kapható ez : Raidsonic ICY BOX IB-AC642
ODD-t jó ha havonta 1x használok arra tökéletes a külső USB2 fém ház is
laptopba így meg két SSD/HDD hely lesz szóval összehozható a jelenlegi legjobb felállás --> 1 kisebb SSD (64-128GB) meg egy 1TB-os 5400-as 2,5"-os HDD

nem olyan eszméletlen nagy költség hidd el, nekem így üzemel és tökéletes
ODD-re tényleg semmi szükség nincs már szinte ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32) Tikakukac válasza TeeJay (#31) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha napi szinten vinnéd a notit és használnál DVD-t te is elátkoznád a napot, amikor ODD nélkül vettél gépet. Ez azért relatív.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#33) FefeeX válasza Tikakukac (#32) üzenetére


FefeeX
veterán

Évek óta nem használok ODD-t, semmire (illetve, asztali BD lejátszót eredeti lemezekkel igen, de az nem PC), tehát mondjuk elképzelni sem tudom, miért lehet valakinek ennyire égető szüksége egy letűnt technológiára...

(#34) Tikakukac válasza FefeeX (#33) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem is van 1 tonna DVD-m sorozatokkal. És mivel a main gépem nekem is noti, így máris el tudod képzelni akár Te is, hogy azért ez nem ördögi dolog.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35) Findzs


Findzs
addikt

TeeJay, FefeeX:

emberek ne magatokból induljatok már ki :((

TI nem használtok odd -t akkor ez azt jelenti, hogy más se?

eszem megáll :U

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#36) FefeeX válasza Findzs (#35) üzenetére


FefeeX
veterán

oh, valóban nem azt jelenti, viszont nem is azt, hogy mindenkinek szüksége van rá, mint amiből Ti indultok ki. Ez egy lehetőség, nem egy kényszer, és a mai internetkapcsolatok mellett egyébként ettől függetlenül felesleges az ODD.
Anyámék néha használják, mikor előhalásszák a régi DVDket amikre fotókat mentettek... Egyrészt ez megy a DVD lejátszóban is, másrészt ha ezt külső DVD-ben kellene megcsinálniuk, akkor sem halnának bele. Ettől még nem kell hordozni folyamatosan. Mert ugye korábban arról volt itt szó... Mi az anyámnak? Sorozatot nézni DVD-ről, ahhoz kell folyamatosan a laptopban lennie a DVD olvasónak? :U Csak mert ezt a választ kaptam...
Nem, a fogyasztói társadalom diktálta "legyen meg a lehetősége" alapelv miatt van rá "szükség" folyamatosan - SZVSZ

mondjuk a notebookba kva sok hely kell emberekkel sem értek egyet. Érdekes, nekem elég a 64 gigás noti, persze, el lehetne telíteni 20 TB-ot is, csak mi a fenének? DE felőlem mindenki azt csinál amit akar, viszont hadd legyen már véleményem egy témáról... :U

[ Szerkesztve ]

(#37) FefeeX válasza Findzs (#30) üzenetére


FefeeX
veterán

igen, egyébként valóban, nincs pénz vinyóra, hogy ne DVD-n legyen a sorozat, meg a gyerek meséje, de SSHD-ra lenne, meg természetesen szükség is lenne rá...
ez egy olyan piaci szegmens, ami épp elég flegma ahhoz, hogy lesz@rja azt, hogy kényelmesebb és gyorsabb Legyen neki (nem asztalin és tévén és nem is vinyóról nézi a sorozatot), viszont arra szüksége lenne, hogy kényelmesebb és gyorsabb legyen neki (SSHD-t viszont venne, hogy az ODD benn maradhasson) - csak nekem tűnik ez egy paradoxonnak? Anyámnak soha nem jutna eszébe SSD, annak ellenére, hogy mondom neki, hogy sokkal gyorsabb, stbstb. Persze, lehet érvelni, aztán meglátjuk, mire van kereslet, viszont egyelőre a kínálati oldal nem igazán Téged látszik igazolni...

(#38) TeeJay válasza Findzs (#35) üzenetére


TeeJay
félisten

láttad a linket amit mutattam?
mondta valaki hogy ne használj ODD-t?
vegyél egy 15,6"-os vagy 17,3"-os notit és az ODD-t tedd ki USB-s fém házba a helyére meg megy a keretbe HDD vagy SSD
ODD-t viszed magaddal ha kell és használod ha nem a táskába elfér
ráadásul így máshol is tudod használni pl olyan laptopban ahol az ODD halott... nekem már párszor volt szerencsém ilyenre :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#39) Benőke válasza FefeeX (#36) üzenetére


Benőke
őstag

64 GB -on a Windows is nehezen fér el belakva, nem hogy másnak extra hely + szabad hely mert telepakolva az SSD lelassul...

Ha neked még is elég akkor nó problem. Csak netezős gépen nekem is elég lenne.

(#40) FefeeX válasza Benőke (#39) üzenetére


FefeeX
veterán

régen játszottam a notin, most már ilyenekre nincs időm, PhotoShopra, 1-1 filmre, Office-ra meg netezni bőven elég a 64 giga (a win belakva is 20 giga max, ha valaki ért hozzá kicsit)
Ennek ellenére a notim mondjuk már MacBook Air, az asszony viszont 64es SSDvel használja a Sony 11"-osát, nem csak netezésre, és elfér rajt egy csomó fotó is...

Telepakolva az SSD lelassul: ezt meg honnan vetted? Érdekes, a Macem pl sosem lassult le, pedig azon egy darabig játszottam meg videót szerkesztettem, és azon így mindennapos volt a helyhiány... Az asztalimban meg míg 64es SSD volt, hasonló volt a helyzet W7 alatt... Persze ha az írási időre gondolsz TRIM nélkül, akkor igen, lassul... (nem igen van olyan SSD már ami nem támogat TRIM-et)

(#41) Benőke válasza FefeeX (#40) üzenetére


Benőke
őstag

"a win belakva is 20 giga max, ha valaki ért hozzá kicsit"

Itt el is bukott a dolog. Ki a franc akar azzal bajlódni hogy reszelgesse a Win lelki világát? Biztos akad aki ezzel szeret/akar bohóckodni, de hogy a felhasználók alapvetően nem ezzel akarnak foglalkozni az biztos. Mondjuk a 32bites jóval kevesebb helyen is elfér, de egy 64 bites belakott rendszeren 40Gb olyan szépen megvan hogy öröm nézni... :)

Honnan vettem hogy telepakolva az SSD lassul? Onnan hogy tapasztaltam, és utána olvastam, és valóban ha nincs rajta üres hely 5-6% környékén minimum, akkor be tud lassulni. Konkrétan valamelyik Samu SSD -vel tesztelték 830 vagy 840 már nem emléxem...

(#42) TeeJay válasza Benőke (#41) üzenetére


TeeJay
félisten

valamit nagyon elszúrsz akkor :D
64bites Win7 ultimate SP1 hu oprendszerem van és office 2010 SP1-el meg a számomra fontos dolgokkal 20GB körül van és ez nem reszelt meg trükközött csupán sallangmentes...
sőt még ha azt veszem ez sok is mert benne van a hiberfil.sys ami nálam 4,5GB...
tehát 16-17GB-on is simán el lehet férni :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#43) FefeeX válasza Benőke (#41) üzenetére


FefeeX
veterán

nem kell sokat érteni hozzá, hogy a lapozófájlt, a rendszervisszaállítást és a hibernálást leállítsd, és ez gyakorlatilag a windowst magát 10 gigára szorítja... És ez tényleg tapasztalat.

(#44) Benőke válasza FefeeX (#43) üzenetére


Benőke
őstag

Rendszer visszaállítás használata Windows alatt kötelező jellegű. Mivel stabilitás ismeretlen fogalom, vagy egy félresikerült telepítés romba dönti az egészet és többé nem indul el normál módban akkor véged. Telepítés 1-2 nap nem 1-2 óra. Az a Linux telepítése nem össze keverendő... Imageléssel lehet bohóckodni, de hetente kéne egyet készíteni, még céges környezetben sem csinálják meg. Image -el is csak az alap telepítés kerülhető ki,a teljes belakás akkor is időt igényel. Rengeteg újratelepítéstől mentett már meg a Rendszer visszaállítás.

Egyéb iránt 32 bitesnél max 4Gb memória használható az pedig Lapozó file nélkül harmatos...
64 bites bőven többet eszik (1,5-2x), jelenleg 30Gb -ot nyom (ez csak a Win mappa). Utána lehet nézni, olvasni ez normál méret, mindennek tetejébe a frissítések is hizlalják, nem kicsit.

Biztos lejjebb lehet szorítani tamagoccsizással, de arra ott a kutya, macska, barátnő, feleség, gyerekek... Az OS arra való hogy használják, ne nekem kelljen dolgozni azért, hogy működjön. :K

32 Bites OS használata pedig csak öregebb vagy gyengébb gépeken van értelme. Haladni kellene a korral, nem pedig visszamaradni.

(#45) FefeeX válasza Benőke (#44) üzenetére


FefeeX
veterán

"max 4Gb memória használható az pedig Lapozó file nélkül harmatos"
hm, érdekes, több kollégám gépét is megcsináltam 4GB-al lapozófájl nélkülire, sőt, még a 2GB mellett is elég volt a 200 MB...

"64 bites bőven többet eszik"
engem akarsz meggyőzni aki saját használatra már évek óta nem használ 32 bites rendszert? Küldjek képet frissen telepített Win7ről, ami gyári SP1 lemezről települt, és csak a rendszerkarbantartóval lettek kikukáztatva a felesleges telepítési fájlok? Akkor elhiszed, hogy 10 giga körül megmarad? Persze lapozófájl, hiberfil.sys és rendszervisszaállítás nélkül... Nem kell se tamagocsizni, se harakirizni

"Rendszer visszaállítás használata Windows alatt kötelező jellegű."
A beépített rendszervisszaállítás eddig nálam az esetek 80%-ában használhatatlan volt, mikor kiborult a Win, többségében csak az újrahúzás segített. Persze, néha célravezető lehet, viszont annál nincs biztosabb, mint havonta csinálni egy ghostot (ajánlom az Acronis TrueImage-et), és akkor 10 perc alatt egy belakott, tuti működő rendszert kapsz vissza, és ez akkor is működik, mikor a Win beépített rendszere elbukik. Az adatokat meg mindenki tartsa külön partíción, akkor nem veszik el ilyen esetben... Az meg, hogy nem menti le minden nap a beállításaidat... Na ahhoz kell nagy geeknek lenni, hogy minden nap olyanokat állítgass be, amiket sajnálnál, az az igazi tamagocsizás.

"Haladni kellene a korral, nem pedig visszamaradni."
erre inkább nem írok semmit, tekintve hogy egyrészt már leírtam a rendszereim, másrészt pedig nem én vagyok az aki megpróbálja bebeszélni hogy 10=30... ráadásul 64 gigás tárolóból indultunk ki, tehát még ha 30 lenne is...

(#46) Benőke válasza FefeeX (#43) üzenetére


Benőke
őstag

A Hibernálást SSD -n nem használtam, de most HDD mellett előszeretettel.
Nem kell melóban 40-50 ablakokat újra megnyitogatni előszedni, hanem minden úgy van ahogy elől hagyom...

(#47) FefeeX válasza Benőke (#46) üzenetére


FefeeX
veterán

A Win8ban (és Sony Vaio-n a W7-en is) a sleep mód azonnal bent van a gépben, a hibernálás sebességét kb 10szeresen veri, az akksit egy nap alatt 10%-nál nem húzza jobban, tehát rövid távon sokkal érdemesebb... Hosszabb távon pedig minek a 40-50 ablak?

(#48) Benőke válasza FefeeX (#45) üzenetére


Benőke
őstag

"hm, érdekes, több kollégám gépét is megcsináltam 4GB-al lapozófájl nélkülire, sőt, még a 2GB mellett is elég volt a 200 MB..."
-Attól függ ki hogyan dolgozik... Netezős gépre elég a 2-4GB. Nekem a 8 is szűkös... Mindenesetre 8GB alatt nem kapcsolnám ki. Persze kinek hogy...

"engem akarsz meggyőzni aki saját használatra már évek óta nem használ 32 bites rendszert? Küldjek képet frissen telepített Win7ről, ami gyári SP1 lemezről települt, és csak a rendszerkarbantartóval lettek kikukáztatva a felesleges telepítési fájlok? Akkor elhiszed, hogy 10 giga körül megmarad? Persze lapozófájl, hiberfil.sys és rendszervisszaállítás nélkül... Nem kell se tamagocsizni, se harakirizni"
-Üresen telepítve persze. Aztán magára hagyod fél napra mert ugye jön csillió millió update. Pláne ha nem SP1 -el van telepítve hanem simával volt még az SP1 előtt... Olyan szépen jönnek a gigák hogy öröm nézni. Persze rommá van telepítve a masina, mert melós gép. De erre is való...Elvileg. :)
Kis netbook -on a 64 Bites os is erősen 10GB fölé hízott telepítve + update -ek. Le is cseréltem 32 Bitesre...

"A beépített rendszervisszaállítás eddig nálam az esetek 80%-ában használhatatlan volt, mikor kiborult a Win, többségében csak az újrahúzás segített. Persze, néha célravezető lehet, viszont annál nincs biztosabb, mint havonta csinálni egy ghostot (ajánlom az Acronis TrueImage-et), és akkor 10 perc alatt egy belakott, tuti működő rendszert kapsz vissza, és ez akkor is működik, mikor a Win beépített rendszere elbukik. Az adatokat meg mindenki tartsa külön partíción, akkor nem veszik el ilyen esetben... Az meg, hogy nem menti le minden nap a beállításaidat... Na ahhoz kell nagy geeknek lenni, hogy minden nap olyanokat állítgass be, amiket sajnálnál, az az igazi tamagocsizás."
-Volt hogy nem segített, de ha jött egy hibás driver amit az update úgy gondolta hogy frankó... stb. Szóval kénytelen használni az ember ha használva van a gép... Lehet csinálgatni image -eket de sok idő amíg összeszedi, ill hely is kell az image -nek... Max az adataimat mentem.

"erre inkább nem írok semmit, tekintve hogy egyrészt már leírtam a rendszereim, másrészt pedig nem én vagyok az aki megpróbálja bebeszélni hogy 10=30... ráadásul 64 gigás tárolóból indultunk ki, tehát még ha 30 lenne is..."
-Még is csak írtál. :) Nem szabad telepakolni, belakja az ember ilyen olyan programokkal, jönnek mennek az update -ek, netezni elég. Nem marad túl sok hely rajta csak ha netezős gép.

Nem mellesleg a Böngésző sem mindegy. Ameddig volt Google Chrome a gépen azt vetem észre hogy fogyogat a hely rendesen. Mikor tetten értem hogy majd 8GB -ot evett csak úgy...

(#49) Benőke válasza FefeeX (#47) üzenetére


Benőke
őstag

Ki így ki meg úgy dolgozik, nekem kell a sok ablak, nem azért mert mazochista vagyok, hanem kénytelen vagyok használni. Persze egy asztalon egy káosz, de a windows fejlesztői kihagyták a Linux több asztali ötletét, úgyhogy kerestem egyet ami működik és így kezelhető.

Sleep módot egyszer próbáltam ki. Nekem egy napot sem bír ki. Dell Latitude E6410, 9 cellás akkuval. Mondjuk nem bohóckodtam el vele hogyan lehet ezt növelni... stb.
Meg azért necces, leejtem és vége pillanatra megszakad az energia ellátás és kezdődhet újra. Nem gyakori eset az biztos, de most télen volt hogy tükör jégen az autó mellett dobtam egy hasast és az akksi is kiugrott, hiába volt táskában. :D A gépnek nem lett semmi baja, de ha sleep -ben van akkor kezdődhet újra minden...

Majd egyszer megnézem újra... :R

(#50) MrCsiT válasza Benőke (#49) üzenetére


MrCsiT
addikt

Én nem használnék altató funkciót - hibernálást se - szállítás alatt álló eszközön.. de ez egyedi.

DVD témához: akinek a film a gyereknek csak dvd-n van meg, az 4-5 év múlva simán lehet, hogy nem nézi meg. Pendive vagy usb-s hdd megbízhatóbb, és nem terheli az optikát folyamatosan.
SSD: 128gb ma kb. 25k boltban. Laptopnál kb. kaptál egy újat-érzést hoz egy hdd-hez képest :)

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.