Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kurta9999


kurta9999
tag

Na ilyesmi kéne nekem, csak 4 vagy 6 sata portal es CPU max 5W-os TDP-vel (csakis x86), ha lenne csak 2x2Ghz, azis bőven elég lenne :D
Csinalhatnának valami Ryzen 1et erre, szerintem lenne rá kereslet. Ultra low power a legujabb architektúrán.

(#2) vottokar válasza kurta9999 (#1) üzenetére


vottokar
senior tag

Sajnos amikor egy AMD integrált processzoros ITX alaplap sem jön össze, akkor az effélék megmaradnak álom kategóriában. Pedig milyen jó is lenne egy efféle... :(

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#3) Tigerclaw válasza kurta9999 (#1) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Valamiert nem latnak a gyartok fantaziat abban, hogy ilyenek elerhetoek legyenek a DIY szegmensben. Lehet hogy ideje lenne lecserelniuk a marketing osztalyon par kulcsembert.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) #16939776 válasza kurta9999 (#1) üzenetére


#16939776
törölt tag

4db! teljes értékű sata-port-hoz kell 4db, szabad, 2.0-ás lane, ami 10W alatti SOC-on annyira nem gyakori, hogy szinte nincs.
Neked olyan dolog kell ami 1-1 hozzáférhető lane-ből, -ami az 5W-os soc-on előfordulhat- kompromisszumokkal de "megcsinál" 6db sata portot. Azt azt hiszem Sata vezérlőnek hívják.

[ Szerkesztve ]

(#5) Graphics válasza Tigerclaw (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mert rétegtermék.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) b2fodist válasza kurta9999 (#1) üzenetére


b2fodist
tag

DIY NAS úgy tűnik túl rétegigény szerintük vagy úgy vannak vele aki épít annak már elfér az ITX lap is.
Viszont amit Te szeretnél azt éppen majdnem össze lehet hozni ebből is :K :
- a 15 Wattos APUkat le lehet konfigolni 10 Wattra
- M.2 slotba mehet egy 2 v 4 v 5 portos SATA adapter (nem néztem melyik fér el)
- ha nem kell a WiFi (úgyse támogatja se Xpenology se TrueNAS) akkor abból is lehet legózni plusz SATA portot
pl. Aliexpress: 2 4 5

[ Szerkesztve ]

(#7) Reggie0 válasza #16939776 (#4) üzenetére


Reggie0
félisten

Jetson nano-n pont van.

(#8) b2fodist válasza Reggie0 (#7) üzenetére


b2fodist
tag

"(csakis x86)" mondjuk ettol fuggetlenul se ertem miert lenne jo a Jetson nano arra amit kurta9999 felvazolt.

[ Szerkesztve ]

(#9) Reggie0 válasza b2fodist (#8) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem nagyon vazolt fel semmi funkcionalitast, szoval ezt nehez megvalaszolni, plane, hogy elsosorban Duracellm.... SOC-os tetelere reagaltam.

Viszont 10W alatti soc, amin van 4db lane, tehat max x86 SOC-on nincs. Nem mellesleg x86 ellenpeldat is tudok: Celeron N2806. Meg az igenyelt 2x2 gigat is tudja :) Ha modernebb proci lenne az igeny, akkor mondjuk i5-7Y57.

[ Szerkesztve ]

(#10) Orcsi válasza Tigerclaw (#3) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Hat igen ez orok problema ... emlekszem mit szivtam a 90-es evek vegen hogy egy nyamvadt beepitett mp3 jukeboxot osszerakjak a nappalimban ... mit szivtam azal a nyomorult SIS 630-as alaplappl meg a rohadt win98-as driverekkel ... a HOSKOR :DD

Same shit, different day!

(#11) Yodafon


Yodafon
senior tag

Ar mennyi? Ez kiraly lehetne HTPC-nek. Levalthatna a mostani AMD Brazosomat.

I'm gangsta!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.