Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GegeWarrior


GegeWarrior
senior tag

Ez egy király csomag, ha nem lenne meg mind a három rész beneveznék rá :)

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#2) Föcsök


Föcsök
aktív tag

PC játékosok esetében nem sok értelmét látom. Ugyanis még talán most is tart a humble bundle WB games sale-je, ahol az AA és az AC néhány dolláért megkapható és ha jól tévedek GOTY kiadás ugyanúgy.
Akkor lenne több értelme, ha az AO GOTY megjelenése után jött volna egy ilyen kiadás (és biztos akkor is fog érkezni egy), de ez utóbbi is 12-13 euróért vagy akár lehet még olcsóbban is beszerezhető, és ha a GOTY csak a season pass-t fogja tartalmazni akkor nem is nagyon érdemes várni, ugyanis kb két tonna skin (-.-"), néhány challange map (-.-') és szerintem egy Harley's revenge szintű fél max egy órás sztorira számíthatunk, ugye ami SPOILER gondolom az after credits scene-t fogja továbbvinni, meg max még láthatjuk a végén hogy hogyan épül az elmegyógyintézet, ez utóbbi már csak feltevés SPOILER VÉGE.

Ez az ajánlat max annak éri meg, akinek még mindig ilyen doboz gyűjtemény fétise van, és kövezzetek meg, de szerintem ennek az ideje lejárt, legalábbis nálam. Csak fogja a helyet, ellenben a digital download-nál kapsz egy kódot és kész. Bőven elég.
A dobozos kiadásoknak már csak a CE/Limited meg ilyen kiadásoknál van nálam értelme, amikor hozzád vágnak egy halom lomot (baba, egyéb kacatok és nem kívánt dolgok (soundtrack, kitűző, lapok, matrica, concept art bár ez utóbbi néha tényleg jól néz ki)).

(#3) gianni85 válasza Föcsök (#2) üzenetére


gianni85
veterán

Szerintem a dobozos játékok még rendben vannak, azokat szívesen kiraknám polcra is, mint a könyveket. Más kérdés, hogy konzolon idővel mindig eladtam a játékaimat, így sose volt 1-2 dvd-nél több egyszerre. Ami szerintem gázosabb azok a díszdobozok, és figurák és társaik. Egy érett felnőtt azért olyanokkal nem dekorálja ki a lakását, na meg csajok szemében se menő dolog :)

WB bundle bezsebelve, így számomra is nonszensz ez a csomag

(#4) kecskebégető


kecskebégető
aktív tag

Hmm látták a HB sikerét és ütik egy picit a vasat.Bár szerintem ez már kicsit megkésett
Az Orginst is meglehet majd kapni hamarosan fillérekért.

Asszonták nekem,hogy szabadujjak meg azoktó a halotttizéktő

(#5) Föcsök válasza gianni85 (#3) üzenetére


Föcsök
aktív tag

Ne is mond. Életemben 2x vettem ilyet.
Egyik az AvP Hunter edition amitől szépen néhány hónap múlva meg is szabadultam, a 2. meg idén történt, az Injustice gods among us-szal ps3-ra (epic fail akkor még nem tudtam hogy jön pc-re is:D). Az a nagy böszöm doboz is csak itt porosodik a "szobor" meg benne van ugyanúgy, elő sem vettem, nem raktam ki sehová, szóval ennyit rólam és a díszdobozos kiadásokról. Inkább akkor filmek.
Az előző posztban is próbáltam érzékeltetni igazából, hogy valójában ezeket sem szeretem (jó persze a kicsomagolós videókat szeretem nézni, de ott nálam abba is marad többnyire a dolog), de ha választani kéne, hogy a jövőben a standard és a limited között melyik maradjon a boltok polcain, akkor utóbbira szavazok, mivel ezek adnak/tudnak valamit, amit egy kód nem tud, és eseteként lehet tényleg jobban mutatnak, mint egy egyszerű tok. All in all fosom a dobozos dolgokat. B|

@kecskebégető: csak nem tudsz valamit ami mi nem? Ki vele!:D

[ Szerkesztve ]

(#6) FLATRONW


FLATRONW
őstag

"Ám azzal mindenképp érdemes tisztában lenni vásárlás előtt, hogy a két letölthető játék mérete meghaladja a 30 GB-ot, így lassú nettel rendelkezők hosszadalmas várakozásnak néznek elébe - előtte feltelepíthetik az Originst, és mire végigjátsszák, leér a másik is.:)"

Sajnos a Steam úgy működik, hogy ameddig játszok egy játékkal, addig a letöltés szünetel.

(#7) #85552128


#85552128
törölt tag

Az egyetlen gond ezzel, hogy az Originshez még jön pár DLC meg valószínűleg egy "GOTY"/Complete kiadás is így ez a pack értelmét veszti (ugyanúgy mint a Mass Effect Trilogy, amihez nem adnak semmilyen fizetős DLC-t).
A konzolosok ráadásul nem is a GOTY-t kapják még az első kettőből sem...

[ Szerkesztve ]

(#8) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

A harmadik résznek semmi köze az első kettő remekműhöz, kár egybecsomagolni, még azt hiszik, hogy az is egy zseniális Rocksteady darab.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#9) Bjørgersson válasza Plazmacucci (#8) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Sajnos egyet kell értsek veled.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10) Plazmacucci válasza Bjørgersson (#9) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Kezdem is előröl az AC-t :)) Az AA-t most fejeztem be, de most se találtam meg minden riddlert.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#11) wolfman válasza Plazmacucci (#8) üzenetére


wolfman
veterán

Ahogy mondod. Tegnap kezdtem nekifeküdni igazán, még mondhatni az elején vagyok, de már most kezd el feltörni az unalom és a sablonosság csírája. Ezt már egyszer láttam, ezt már egyszer megéltem. Akármennyire is élvezetes és szép, ez egy akkora rókabőr, amekkora csak lehet. Még az eredet elnevezés is sántít játékbeli elemek tekintetében.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#12) dilipok válasza wolfman (#11) üzenetére


dilipok
veterán

a jatekbeli elemek tekinteteben csak-csak, de a tortenet eleg jo szerintem.

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#13) csaba951 válasza FLATRONW (#6) üzenetére


csaba951
veterán

Alt+Tab-bal visszaváltasz a Steam kliensbe, és folytatod a letöltést, majd Alt+Tab-bal visszaváltasz a játékba és játszol. Ilyenkor a háttérbe tovább folytatódik a letöltés amíg játszol. :D

(#14) Plazmacucci válasza dilipok (#12) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Igen de semmi bónusz kontent nincs benne. Csak az AA-hoz több száz oldalnyi szöveget írtak, amik fellelhetőek a játékban riddlerek meg rejtett dolgok formájában. Rengeteg karakter bio van benne, rengeteg mellékküldetés, easter egg. Originsban meg nincs semmi.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15) wolfman válasza Plazmacucci (#14) üzenetére


wolfman
veterán

Viszont vannak benne olyan szuper fejlesztésű bat-eszközök, amik megkönnyítik hősünk életét, ellenben úgy véli, hogy ezen éjszaka után már nem lesz rájuk szüksége, így a "későbbi" részekben már nincsenek meg. Nem mellesleg a batruhát is jobbnak látta lecserélni egy egyszerűbb változatra.
Ilyenekre miért nem figyeltek?

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#16) Plazmacucci válasza wolfman (#15) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én úgy tekintek erre a részre, mintha egy másik univerzumba játszódna. Mint a képregényeknél is, ahány író annyi alternatív univerzum. Így egészen elfogadható a játék dizájn. Mint ahogy az új Star Wars részek is modernebbnek tűnnek mint az első három rész, holott előtte játszódik 30 évvel :P

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17) FLATRONW válasza csaba951 (#13) üzenetére


FLATRONW
őstag

Ezt nem tudtam, köszönöm. :)

(#18) Bjørgersson válasza Plazmacucci (#10) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Hogy-hogy nem találtad meg mindet? Vannak térképek, amik megmutatják. Én lassan már fejből tudom mindet, annyiszor végigjátszottam őket. :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#19) genndy válasza csaba951 (#13) üzenetére


genndy
addikt

Sőt, a legújabb Steam frissítéssel már ezt is javították, nem áll meg a letöltés, Alt+Tab sem kell (de nem próbáltam még ki).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#20) Lomha 8V válasza Plazmacucci (#8) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Ez engem is elszomorított. Azért elvagyok vele, de sajnálom, hogy hiányzik belőle az innováció. Számomra az viszi el a hátán, hogy látom második rész helyszíneit eredeti állapotukban, szeretem az ilyesmit. De sajnos ez kevés az igazi boldogsághoz.

(#21) Plazmacucci válasza Bjørgersson (#18) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hát első végigjátszásra pont a felét találtam meg :D Aztán nem volt kedvem a végéről visszamenni az elejére. Második végigjátszásnál meg kb a kétharmadát :) AC-ben meg mind megvolt :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22) a2d2 válasza Föcsök (#2) üzenetére


a2d2
addikt

Köszi a kommentet.
Most vettem meg a 9 játékot 5 dollárért :D

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#23) Gusztáv válasza Föcsök (#2) üzenetére


Gusztáv
addikt

Szia, ez a cd key vétel legális dolog, nem fog a Steam kiakadni erre (mert ahogy nézem tele van ilyen vpn-en keresztül aktiválandó kulccsal)? Te már vettél így kulcsot, működik a dolog? Nem szívesen buknám a accountom alatt lévő 50+ játékot. Köszi.

Laci

(#24) a2d2 válasza Gusztáv (#23) üzenetére


a2d2
addikt

Én most vettem és nem akadt ki, szépen megjelentek a játékok a steam accountom alatt.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#25) csaba951 válasza Gusztáv (#23) üzenetére


csaba951
veterán

Egyszerű! Vegyél meg mindent hivatalos boltban, abból nem lehet bajod! VPN-es kulcsot meg eleve nem vegyél sehol, mert annak használatát (VPN) tiltja az SSA!

(#26) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Honnan szedtétek ezt a VPN-ezést? Nem értem miért azon keresztül kellene egy kódot beaktiválni. Elindítod a Steam klienst, aztán beírod a kódot és megvan a játék.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#27) a2d2 válasza Bjørgersson (#26) üzenetére


a2d2
addikt

Ezt én sem értem milyen vpn-ről beszélnek.
Kifizettem a játékokat, ezután e-mailben kaptam egy linket, ahol fel voltak sorolva a játékok, és hozzá kellett egyesével rendelni őket egy steam accounthoz.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#28) Föcsök


Föcsök
aktív tag

Nekem az origins tetszik a legjobban. Bane, és Killer Croc is teljesen elfogadhatóan néz ki, Enigma is sokkal tetszetősebb még így, a sztori is nagyon találó, végre látjuk Alfred-et, a normális batcave-et, a ruha is normális, batman füle sem olyan idegesítően hosszú, és persze van benne Deathstroke, Firefly, stb. nemcsak charater bio-k. :)) Ezek ellenére várom a city után játszódó részt. Biztos Scarecrow, Hush, és Azrael mellett fog körül fog főként zajlani a dolog, legalábbis remélem hogy nem fog hirtelen Joker feltámadni, kíváncsi vagyok végre mit kezd nélküle az denevér. Biztos Robin-nal is kombózhatunk majd, remélem majd egy Red Hood vs Tim/Batman harc is befigyel majd vagy valami kis Batgirl cameo.:D

[ Szerkesztve ]

(#29) Gusztáv válasza a2d2 (#27) üzenetére


Gusztáv
addikt

Mert pl az Origins-hez csak olyan kódok vannak (olcsón), amik elvileg csak ukrán meg orosz ip-ről aktiválhatók, ehhez kell a vpn.

Laci

(#30) csaba951 válasza Gusztáv (#29) üzenetére


csaba951
veterán

Na, ezek aktiválás után is csak Oroszországból meg Ukrajnából indíthatóak! Magyarországról nem.

(#31) dilipok válasza Gusztáv (#29) üzenetére


dilipok
veterán

aztan meg lehet cumizni az orosz verziokkal... Lasd bf3. Olcso husnak, hig a leve. Ahogy a mondas tartja...

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#32) D1Rect válasza Gusztáv (#29) üzenetére


D1Rect
félisten

Hogy kerül ide az Origines orosz kulcs?
:F

(#33) Peterson_ válasza Plazmacucci (#16) üzenetére


Peterson_
addikt

A Star Warsnál azért ezt "ügyesen" meg is magyarázták ám:K
A lényeg annyi, hogy a háború miatt tűntek el a légies és egyedi vonású űreszközök és lettek helyette az egyszerű és strapabíró, egységes enteriőrök=oldscool lego műszerfalak:DDD

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#34) Ryder62


Ryder62
őstag

Ez Arkham Origins gotyval lenne ütős.

(#35) sad_Vamp válasza wolfman (#15) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Volt egy elejtett mondat az AC-ben. Amikor Alfred valami olyasmit mondott Brucenak, hogy:
"- Uram, miért nem használ egy nagyobb övet, amiben az összes kütyüje elfér?
- Már próbáltam Alfred, de nem vált be!"

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#36) Bjørgersson válasza sad_Vamp (#35) üzenetére


Bjørgersson
félisten

"Too heavy, slowed me down." Ezt felelte rá Batman. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#37) sad_Vamp válasza Bjørgersson (#36) üzenetére


sad_Vamp
őstag

nem vagyok fanatikus, bocs :)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#38) sad_Vamp válasza Bjørgersson (#36) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Viszont most belenéztem az AO-ba hát tényleg inkább más univerzum.... a charakterek megrajzolása is teljesen más (még ha fiatalabbak akkor is) meg ezek a PDA-síott riddler trophyk....hát. De a legroszabb az átdolgozott menü és "RPG" rendszer..... teljességgel képtelen vagyok átlátni a rocksteady-s után!

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#39) Plazmacucci válasza sad_Vamp (#38) üzenetére


Plazmacucci
félisten

ezért kell elfelejteni egy végigjátszás után.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#40) #85552128 válasza sad_Vamp (#38) üzenetére


#85552128
törölt tag

A data packoknak szerintem több értelme van mint világító kérdőjelek gyűjtögetésének, a kihívás/gondolkodós rész ugyanúgy megvan, de itt meg is lett magyarázva, hogy lopott adatokról van szó, ezzel zsarolja az embereket és ezért "kell" összeszedned.
Az RPG rendszert nem tudom mire érted, annyi történt, hogy csoportosítva vannak a fejlesztések, de ez még korántsem RPG szintű fejlődésrendszer (Asylum / Cityben nincs ennyire nyíltan korlátozva, de ott is voltak hasonló dolgok, ráadásul ott nagyon sok dolog a sztori előrehaladtával oldódott fel).
Ami viszont nagyon tetszik, hogy nincs az mint Citynél leugrasz valahonnan azt sem nézed mi hol van csak nyomod az F-et és felcsáklyázik valahová közbe nekiütődik valaminek de az sem baj mert "kikerüli".
Itt igenis van, hogy nem minden épületre tudsz felmászni, figyelned kell merre ugrasz és a harcrendszer is nehezebb lett - valahogy az origins kicsit valósághűbb.
Pont tegnap vittem végig ismét az Arkham City-t és ott is volt egy olyan bug, hogy csak az utolsó mentés újratöltésével oldódott meg mert másképp nem lehet tovább vinni, pedig az már túl van pár patchen egy goty-n, meg live eltávolításon is...

[ Szerkesztve ]

(#41) sad_Vamp válasza #85552128 (#40) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Batman és a valóság.... érdekes egy mondatban olvasni :)

AA és AC azért tetszik mert viszi a képregényes gótikus stílust tovább. Az AO pont úgy mint az új Dark Knight címek ezekszerint próbálja beleerőszakolni a valóságot ebbe az univerzumba..... Voltak jó húzások is benne de azért megváltoztatni a batmobilt meg mittomén :) nekem nem okvetlen jött mindig be.

Még nincs végleges véleményem, mert csak most kezdtem el a AO-t. Egyelőre így látom.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#42) dilipok válasza sad_Vamp (#41) üzenetére


dilipok
veterán

egy picit majd ha haladsz a sztoriban, ez is nagyon jo lesz. Beindul rendesen.

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#43) sad_Vamp válasza dilipok (#42) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Amúgy fura, hogy amit az AA legnagyobb előnyének tartottam, a harcrendszert a mostani nézőpontom szerint ez az AC és a AO legnagyobb gyengepontja nem tom hogy direkt van e így, vagy az asylumban találtam könnyebnek, de kínszenvedés egy kombót összehozni, kvázi semmi időd nincs 2 ütés közt, és már veszik is a multiplier/kombó lehetőség.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#44) dilipok válasza sad_Vamp (#43) üzenetére


dilipok
veterán

valoban nehezebb a harc. A korabbi reszekben, ha mar benne voltal a free flowban, akkor ha egy picivel a counterelheto tamadas jelenek megjelenese utan is belefert meg egy tamadas. Na itt egy picit elorebb haladva (foleg a swatosoknal tapasztaltam), csak akkor tudsz counterelni, ha elotte nem tamadsz meg egyet. Persze ez sem mindig igy van, az egyszeru thugokat siman le lehet nyomni szinte countereles nelkul. igy is fel lehet azert tornaszni 50 fele a kombot, csak jobban kell figyelni, meg tobbet counterelni.

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#45) #85552128 válasza sad_Vamp (#41) üzenetére


#85552128
törölt tag

A valóságot a fizikára értettem.
City-ben enged csáklyázni egy épületre, de már messziről látom, hogy ott egy akadály amin valahogy át kell mennie és ez elég gyengén van megoldva (oldalra libeg valamilyen lehetetlen mozdulattal, vagy neki is ütődik) ez szerintem gyengén van megoldva.
Az originses Bane pedig eddigi legjobban eltalált kinézet, egyedül Gordont találom túl fiatalnak.

[ Szerkesztve ]

(#46) sad_Vamp válasza #85552128 (#45) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Számodra, vagy a képregényhez képest!??

Dilipok: Hát lehet hogy én öregszem már, de nekem ez így már túlnehezített, ha stílusosan szeretnék harcolni.

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#47) dilipok válasza sad_Vamp (#46) üzenetére


dilipok
veterán

lehet pedig nagyon szep, flawless free flow harcokat vivni :) pedig en sem lettem fiatalabb az utobbi idoben ;)

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#48) sad_Vamp válasza dilipok (#47) üzenetére


sad_Vamp
őstag

lehet a probléma gyökere a konzol vs. PC dologban van? :)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#49) dilipok válasza sad_Vamp (#48) üzenetére


dilipok
veterán

lehet, bar en a pc-n is szinte mindent kontrollerrel jatszok. Ezt billentyuzet+eger komboval el sem tudom kepzelni.

[ Szerkesztve ]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#50) Bjørgersson válasza sad_Vamp (#38) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Sajnos egyet kell értsek veled. Azért kíváncsi vagyok vajon mit sikerült volna alkotniuk a Rocksteady nélkül, mert azért ha nincs Arkham City szerintem még ennyire sem sikerült volna.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.