Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) DRB válasza worxland (#50) üzenetére


DRB
senior tag

Csak a megerősítése volt annak amit amit írtál. :)

(#52) bacus


bacus
őstag

Én vissza adom a teszt kártyámat, ha fizetni kell érte, mert ingyen "úgy szar ahogy van", azaz nem szóltam, hogy nem működik, nincs lefedettség, de 1000 Ft-ért már csak működő szolgáltatás kell, amit tudok is használni. Persze decemberben futok még egy kört, hogy mennyit javult azokon a helyeken, ahol használtam volna..

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#53) zoli62 válasza dajkopali (#40) üzenetére


zoli62
addikt

Na ja, csak egy ilyen belengetés hónapokkal korábban nem fair játék, ha mondjuk december elsejétől alapjaiban kedvezőtlenebb paraméterű lesz.

(#54) Segal


Segal
veterán

A végén még lesz egy második sim kártyám :DD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#55) Duree


Duree
veterán

Úgy gondolom ezért az árért érdemes megfontolni,persze egyenlőre nem a vátást, csak egy második simet rakni a telefonba.

duree54

(#56) SkyLine3000 válasza worxland (#46) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Amíg ott laktunk, ahol digi kábel volt, ott sem emelkedtek az árak. Illetve ahogy feljebb írták, a net sebessége növekedett évről-évre. Talán 20/10-el indultunk, utoljára meg vmi 90/80 volt. Ha azt veszem alapul, hogy meglévő digi előfizetésekhez (kábel és műhód) lehet igénybe venni, akkor valószínűleg tényleg nem fognak változni.

[ Szerkesztve ]

(#57) MrBazsi


MrBazsi
senior tag

Hagyom is ott a telenort jövőre azonnal. Egy éve megvan a tesztkartya, teljesen jól működik, lefedettség meg úgyis nőni fog idővel.

[ Szerkesztve ]

(#58) joey04 válasza Dare2Live (#26) üzenetére


joey04
titán

fapados összetákolt cég, ott spórolnak ahol tudnak. amivel SEMMI baj nincs, csak tudni kell, hogy ez az alacsony ár oka. ezt valaki vagy bevállalja vagy nem. de tudom, itt a digi amolyan szuperhős szerepben tetszeleg évek óta, és mindenki őket akarja bántani fentről. én elengedtem a témát. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#59) Aryes válasza joey04 (#58) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem tetszeleg semmiben, az egyetlen távközlési cég Magyarországon, amelyik kartellezés helyett valódi piaci versenyt folytat. A hatalmas szembeszél ellenére is...

(#60) Dare2Live válasza joey04 (#58) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mi az, hogy összetákolt?

Én éveket éltem a tkom/upc vonalon fizettem 20éve 10.000Ft+t ADSL/1Mbites netekre, miközben az akkori fizum 60.000Ft volt.
Aztán jött Digi és 30mbitet adott. Havi ~4.000Ftért. Emlékszem haverokkal egyszerűen nem hittük el, kerestük a hibát de nem volt. Tényleg 30*annyit adott harmad áron. Néztük kigülled szemmel hogy mennyivel jön DCn a film.

Igen azóta a digi nálam "szuperhős". Nem mert abban tetszeleg hanem a fenti miatt.

Ugyanezt vártam mobil vonalon is. Erre rájuk szabott mondvacsinált okkal kizárják őket a frekvencia pályázatokról. Tökéletesen kilóg a lóláb. Hogy ehez egyesek még tapsolnak is az külön hibátlan.

Tegyük hozzá ez az egész engem személyesen nem érint. Nekem kétkártyás a mobilom hibátlan a domino+digi. Töredékére esett a telefonra költött összeg. Kösz digi! Csak én abba a ~1%ban vagyok aki tudja mi a kétkártyás mobil...

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#61) joey04


joey04
titán

köszönöm a válaszokat, elfogadom őket, de a témát ahogy mondtam, elengedtem. :R

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#62) cskamacska válasza clon (#15) üzenetére


cskamacska
addikt

"Az évek múlása amúgy is csökkentette a díjakat"

Nagyon vicces kedvedben vagy ma. :U Telekom 2005 elején árcsökkentette az első teljesen lebeszélhető csomagját, Relax 100-ban 3300 forintért(+200 forint hívószámkijelzés, mert már akkor is görények voltak :D ) az ember kapott 100 percet akárhová, és ez másodperc alapon volt számlázva.

Ma a leges legkisebb rendelhető T csomag 3400 forintos (+600 forint csekk díj) Mobil S + 4GB, ahol kap az ember 50 perc lebeszélhető időt, perc alapon számlázva, és ezen felül minden további perc 37 forint. De tavaly ilyenkor még 3600 forint volt a legkisebb, abban egy lyukas perc nem volt, csak T irányban ingyen, és minden más irányba 35 forint percenkénti számlázással.

Jah kérem, ha ilyen vadul csökkennek a havidíjak, lesz itt még 160 forintos perc díj megint.
:DDD :O

"A DIGI mobil nagy reményekkel indult és jelenleg közelében sincsen annak amit szeretett volna..."

Hát jelenlegi helyzet az, hogy a Digi örülhet ha nem lehetetlenítik el, hogy később jelképes 1 forintért, és a tulajnak egy menlevélért cserébe átvegyék az egészet. :(

alt="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""" title="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""""

Mert megérdemeljük. :R

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#63) NandoXXL válasza #10949376 (#37) üzenetére


NandoXXL
senior tag

'veszi a hülye magyar' Ez TE vagy, és nem tehetek arról hogy nem ismered az erőfölénnyel való visszaélést, plusz a kartellt. A modi kérdezte mi a baj, az országgal. A felső 10-100 ezer. Mindegy kire szavazol, fent ők vannak. Mint ahogy volt egy normális szakmai lapcsalád, de már nincs. Ha nincs reális alternatíva marad a pöcegödör, hiába nem vagy disznó. Digit is ellehetetlenítik.. De COVID alatt foci van, még ha többség nem akarja. Nem az országgal van a baj, hanem a gondolkodás móddal sok esetben, csak a kisebbség a leghangosabb/erőszakosabb mindig. (ugye bármire az ország kis része szavaz... a többségnek nincs mire). Mint ahogy én se tudom befolyásolni a Telenort, Vodat a legkisebb csomagon kívül az árazásról..

(#64) spatrik16


spatrik16
csendes újonc

Én drukkolok nekik, jelenleg van 2 kártya is a családba, városban remekül működik, de amint kimozdul az ember 0 jel.
Másik kártyám telekomos, ami szintén sok helyen használhatatlan, cserébe 5x annyiba kerül az előfizetés.

(#65) Kbali válasza Aryes (#59) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha van alapos dokumentációd/bizonyítékod a kartellezésről, akkor hajrá, irány a Versenyhivatal, ügyészség, lehet feljelentést tenni. De ha nincs foglamad sem arról, hogy egy szolgáltató (bármilyen szektorban) hogyan áraz, akkor nem kell felülni a hülyeségnek.
A DIGI-nek megvan a helye a szolgáltatói paicon, mobilban jelenleg nem versenyképesek mindeki számára, mint a másik 3, ahol azért nagyon kell nézegetni, hogy hol nincs térerő (és itt nem az eldugott völgyekre gondolok, hanem mondjuk 30 ezres városokra, beltérre, stb...).
Szóval van hová fejlődni. Ha pedig beruháznak, akkor az árak is emelkedni fognak (ők is a profitból élnek, nem humaitárius okokból vállalkoznak).

(#66) Kbali válasza Dare2Live (#60) üzenetére


Kbali
nagyúr

Összetákolt: UTP kábellel végighúzva a lakótelep? Ha működik, OK, de ha nem, akkor biza az ügyfélszolgálat nem lesz a helyzet magaslatán.
SAT TV 2-3 éve: felvevős beltérit akarsz? Vedd meg magadnak vagy tőlünk 100e Ft-ért.
Nem kell isteníteni, ha mást nem próbáltál, helyén kell kezelni.

(#67) wwhy válasza Armagedown (#36) üzenetére


wwhy
veterán

De, drágították a külföldi hívásokat.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#68) andor80 válasza Kbali (#66) üzenetére


andor80
senior tag

sarkítasz de durván...

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#69) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

Nekem is 2. kártyaként van bent a Digi, az egy dolog, hogy sok helyen nincs lefedettsége, ezt elfogadom. A nagyobb városokban, főbb utak mentén, turista helyeken van térerő. Viszont ahol van lefedettség, ott is többnyire kritikán aluli a sebesség, sok esetben konkrétan nullához közelít. Teljesen jellemző szituáció, hogy fullos térerő, kapcsolok mobilnetet mert épp kéne megnézni valamit gyorsan, indítanék egy waze-t stb és ... semmi, vagy minimális adatcsorgás. És a vége mindig az, hogy visszaváltok a T kártya 200MB-os adatcsomagjára, mert az működik.
Szóval részemről a digi addig érdekes amíg ingyen van, de még ezek az egyébként fantasztikusan jó árak SEM érik meg nekem, még az 500Ft-ot sem. Kár, és igen, a Qrva anyját a kartelező vityatámogatott 3 cégnek akik ebben a fenenagy demokráciában simán megtehetik teljesen hivatalosan, hogy személyreszabott törvényekkel és kiírásokkal belenyúlnak a normális gazdasági versenybe. Én drukkoltam a diginek, mert csak jól jártunk volna velük. Így viszont szerintem önálló kártyának senki nem fogja választani, dualsim-nek is csak módjával.
Mellesleg az optikájuk is elég érdekes, Tökölön lakom és nemrég kerül bevezetésre hozzán az 1000-res optika. Teszteken szép a tempó, torrent is csorog, de nem egyszer előfordul, hogy sima youtube FHD anyag megáll, mert még a preload is elfogy. Szóval vannak azért szépséghibák a szolgáltatásaikban itt-ott. Ezzel együtt jó, hogy itt vannak, mégjobb lett volna, ha a mobilpiacot kicsit lerendezik ahogy a kábelest.

https://divecenter.hu

(#70) FattyDove válasza Kbali (#66) üzenetére


FattyDove
őstag

"UTP kábellel végighúzva a lakótelep?"

Hát én nem értem, hogy mi a probléma azzal, hogy az alagsorban van egy switch és onnan húzzák ki a cat6 kábeleket a lakásokba, neked pedig csak egy router kell. Amikor nekem régen behúzták, akkor szóltam nekik, hogy hagyjanak már rá egy 10 métert, hátha később át lesz alakítva a szoba és szó nélkül letekertek ennyivel többet.

[ Szerkesztve ]

(#71) gippazoid válasza FattyDove (#70) üzenetére


gippazoid
senior tag

Mostanság pedig már tele a lakótelep optikai kábellel: FTTH-ra térnek át mindenhol.
Hú de nagy probléma, miért is nem rézkábel van mint a T-nél még nagyon sok helyen?

A T-nél pedig a legjobb árak még a domino-s (feltöltő kártyás) ügyfeleknek van. A flottás SIM-em rosszabb percdíjakkal megy mint a domino a "Most" opcióval és a heti domino akciók sem érvényesek a flottásokra. Érthetetlen stratégia annak fényében hogy T-s céges szinten mindig azt nyomták a dolgozóknak hogy tereljék át az ügyfeleket előfizetésre.

A bruttó 4 Ft-os percdíj annak fényében hihetetlen hogy pár éve még nettó 4 Ft volt a szolgáltatók önköltségi ára 1 perc hívásra - ahogy én hallottam.

Gippazoid Novelties Inc.

(#72) janeszgol válasza spirit007 (#31) üzenetére


janeszgol
félisten

Na ja. Nekem a Telekomnál van havi 1890 forintért 3 giga netem. Ez a csomag változott 4 GB/2190 forintra, majd eltörölték a nulla percet, így már hiába 2290 ft a 4 giga net, mindenképpen kell hozzá egy ezresért a havi 50 perc, nem engedi nulla perccel rendelni.
Jó mi? Természetesen nem is fogok hosszabbítani.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#73) janeszgol válasza gippazoid (#71) üzenetére


janeszgol
félisten

Az már töredéke lett. Hát igen, ha lejárt az előfizum a Telekomnál, akkor dominos leszek. Jobban megéri nekem.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#74) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Az NMHH-nak köszönhetően marad a szar lefedettség, szar sebesség és a kis teherbírás is. Nem versenyképesek, ezért lesz ennyi, és ezért csak Digi kábeles / műholdas előfizetőknek lesz. Röviden ennyi. Én ezért még 500 Ft-ot se nagyon fizetnék, volt szerencsém ingyen kipróbálni korábban. Ja, a rendes iPhone támogatás hiányáról már ne is beszéljünk.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#75) ballazol válasza DRB (#49) üzenetére


ballazol
senior tag

"a T 1000/1000-s netje sokszor még a garantáltat sem hozza."

ez mennyire gyakori?
és hol? másutt is van ilyen?

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#76) szabogabor10 válasza ballazol (#75) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nálam tökéletes.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#77) #06658560 válasza spirit007 (#31) üzenetére


#06658560
törölt tag

VoIP és VoLTE mellett, meg WhatsApp esetén hívással se "telefonál".

(#78) hypno skate


hypno skate
senior tag

Csak én emlékszem úgy, hogy amikor a Vodafone betette a lábát az országba, akkor két évig a konkurencia, vagyis a Westel900 és Pannon GSM adótornyait használhatták és használták is.
Úgy azért viszonylag könnyű volt infrastruktúrát építeni és az üzletet bővíteni.

Ehhez képest amit a GIGI-vel művelnek, az elég gyalázatos.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#79) szabogabor10 válasza hypno skate (#78) üzenetére


szabogabor10
veterán

A Voda viszont tudott szerezni közben saját frekiblokkokat, a Digi meg nem tud.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#80) hypno skate válasza szabogabor10 (#79) üzenetére


hypno skate
senior tag

Egyebek mellett ezért írtam, hogy gyalázatos.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#81) SunyaMacs


SunyaMacs
aktív tag

Én a mobilnetjük miatt szívesen kipróbálnám a leg"drágább" csomagot is, de úgy sajnos nem tudom, hogy mellékesen szükséges hozzá egy vezetékes vagy műholdas előfizetés. Sajnos a lakhelyemen sem a normál sem az optikai kábeles netjük nem érhető el, TV-t úgysem néznék...

(#82) Armagedown válasza Kbali (#65) üzenetére


Armagedown
őstag

Romániában is csak azután lett olcsó a mobil, miután megbűntették a multikat pár millió euróra kartellezésért, még 2007 körül.
Ez nem kitaláció, hanem létező dolog.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#83) Depression válasza Kbali (#65) üzenetére


Depression
veterán

"mobilban jelenleg nem versenyképesek mindeki számára" Így van, és soha nem is lesznek versenyképesek, ha folyton elgáncsolják őket.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#84) Qtya123 válasza Kbali (#66) üzenetére


Qtya123
őstag

Ezzel az összetákoltsággal nekem szerencsére teljesen ellentétes a tapasztalatom.

2 megyeszékhelyen, illetve a fővárosban is volt T-s vezetékes internetem. Azonnal cseréltem őket Digire, amint lehetett. A 3-ból 2 helyen egy retek volt a T... Az hagyján, hogy drága és lassú volt, de számtalanszor voltak fél-1 órás üzemszünetek. Ping néha az egekben. Megyeszékhelyek, nem világ vége után kettővel egy tanya.

Ráadásul egyszer gusztustalan módon le is akartak húzni. Még nem volt Digi bekötési lehetőség az adott lakásban, de kellett net és tudtam, hogy nemsokára jön oda is a Digi, így interneten megrendeltem a T-s vezetékes netet HŰSÉG NÉLKÜL. Eltelt kicsit több, mint 1 év és jött a Digi. Lemondtam a T-t és jött a szívatás. Közlik, hogy már pedig nekem a rendszerben hűségidő van rögzítve. Mondom nekik, hogy egyrészt gondolkozz már ember, hogy lenne hűségem, ha a hűség nélküli magasabb havidíjat fizetem. Másrészt átküldtem nekik a megrendeléskor kapott visszaigazoló e-mailt, amelyben benne volt, hogy én hűség nélkül rendeltem.
Ültek rajta egy darabig, majd elfogadták, de lezárásnak kiszámláztak már a tököm tudja milyen nevetséges dologra több, mint 8 ezer forintot, hogy én azt fizessem be. Visszaírtam nekik, hogy valami nagy gáz van a rendszeretekkel, hogy ilyen hülyeségeket számláz ki. Utána sztornózták. Nem beszélve róla, hogy az online ügyfélportáljuk egy iszonyatosan lassú oldal volt.

Jelenleg 3 ingatlanunkban is Digi van és sosem panaszkodtak rá sem a bérlők, sem mi. A legrégebbi előfizu már sok éves. Mindig gyors, üzemszünettel egyszer találkoztam és mindenhol lecserélték optikára a kábelezést. Mindhárom ingatlanban az 1000/1000 net sebessége hozza a maximum sebességet, vagy nagyon közel van hozzá.

A mobilos szolgáltatásuk ahol működik ott kifogástalan mindig. Az meg irtó nagy gáz, hogy úgy írják ki a pályázatot, hogy már előre ki vannak zárva.
Igazi piacba belenyúló, banánköztársaságokat idéző mentalitás, bár nyilván ezen már egyáltalán nem lepődtem meg.

[ Szerkesztve ]

(#85) Duree válasza Qtya123 (#84) üzenetére


Duree
veterán

7 éve költöztem Rákoscsabára és akkor csak telekom tévé és net volt. Az egész úgy volt sz@r ahogy volt, 100Mb net és IP tévé, ennél rosszabb nem is lehetett volna 14 ezer forintért. A telekomos szerelö nem győzött állandóan járni hozzánk mert mindíg gond volt a rendszerrel.
2 év elteltével meg jött a digi optikai kábelen gigabites net 136 tévé csatorn, és azóta minden tökéletesen megy, egyszer volt gond mert a vihar letépte valahol a főkábelt de fél nap alatt meg csinálták, és ez csak 6500ft-be kerül. Ha ilyen szintű lesz a mobil akkor gondolkodás nélkül leadom a telekomos kártyámat és jöhet a digi. Gondolom a szám hordozás megoldott.

duree54

(#86) janeszgol válasza Duree (#85) üzenetére


janeszgol
félisten

Bizony. A Digi a király nálam is!
Most Pakson a keresztanyám telefonját nem tudja megcsinálni a Telekom. Egy éve nem jó. Egy éve.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#87) szabogabor10 válasza Qtya123 (#84) üzenetére


szabogabor10
veterán

Az a Digi 1000/1000 az inkább 1000/300 lesz. :D

Amúgy nekem sose volt gondom a Telekom optikával, Digit cseréltem le, igazából azzal több gond volt, de azzal se olyan sok, csak a központi hibák.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#88) togvau válasza joey04 (#24) üzenetére


togvau
senior tag

Kókány munka az a telekom teleNER, Vodafone szolgáltatás hiszen átlagban 30x nagyobb sávszélességgel, amiben benne vannak a jól terjedő 800mhz-s sávok is, több helyen jobb térerőt produkál a digi. De olyan helyekkel is találkoztam, ahol digi volt, másik 3-ra még csak fel se tudott csatlakozni a telefonom.

Roaming az eddig is tökjó volt digin, aztán januárig megmondják, most hogy lesz. tudniillik nem azt mondták hogy nincs roaming hanem azt hogy még nincs eldöntve hogy milyen feltételekkel lesz.

hitler, sztálin, micro usb

(#89) togvau válasza joey04 (#58) üzenetére


togvau
senior tag

Ott spórolnak ahol tudnak?

Aha, lehet, de nekem tökre jó, hogy 3 éve behálózták optikával a kerület küslő részét is, az agglomerációs falvakkal együtt, és a 12 ezres 50 adós (azt is csak stb-vel), 30/5 mbit trógerkom koax helyett, 6 ezerért kapok 130 adót doboz nélkül, 1000/300 mbit mellé.

De a telekom az tökre fejleszt, hisz ugyan azon a koax hálón már akár 25 mbites feltöltést is kaphatnék :D (de csak azért mert van digi, amúgy max 125/10 lenne itt is)

De visszautasítom a telekom "remek" ajánlatát :)
Anno örömmel mondtam a telekomos ügyintézőnek, hogy "de hát ha lemondja, akkor a hűségidő miatt kötbért kell fizetni! Tudom, de így is vastagon megéri" :)

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#90) joey04 válasza togvau (#89) üzenetére


joey04
titán

Na, te egy boldog ember vagy. Az jó.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#91) Romvr


Romvr
őstag

Nekem a Digi csak azért van hogy legyen mobilnetem munkában, mert a céges hálón kb csak 3 oldal jön be a többit tiltják. Budapest határától kb 1 kilométerre, ami max átjön az a 2Mbit, ha tiszta az idő és a bolygók együttállása is megfelel. Arra jó hogy 480p-ben Youtube-ozz, online rádió, vagy elolvass pár cikket a neten, de másra nem igazán.
Szóval ha marad ez a hihetetlen sebesség akkor amint fizetős lesz váltani fogok. Anno Telenor-os ~100Gb-os Hypernetem volt azt hiszem 7000-ért, az se volt egy szélvész de 15-20Mb simán jött télen-nyáron, ami pont 10x olyan gyors mint a Digi.

Szóval számomra Digi addig marad amíg nem kell fizetnem is a sz@rért. Aztán majd nézek valami alternatívát.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#92) emelhu válasza clon (#19) üzenetére


emelhu
aktív tag

"miért is nem teszi ezzel az árral mindenkinek hozzáférhetővé"

Mert kevés a frekvenciája, így nem tud korlátlan számban szolgáltatást nyújtani.
Az árai meg olyan alacsonyak, hogy a nyereség nem a mobilból jön, hanem a többi előfizetésből.
Egymást kompenzálják.

(#93) Bluesummers válasza Romvr (#91) üzenetére


Bluesummers
őstag

"Szóval számomra Digi addig marad amíg nem kell fizetnem is a sz@rért. Aztán majd nézek valami alternatívát." - szerintem ez nem valami szép kifejezés. Ha sz@r, nem kell használni, ha ingyen van, akkor meg pláne, mert ezzel saját magadat minősíted, hogy megelégszel valami sz@rral. Akkor lehetne sz@rozni, ha vennél 2 év hűséggel például egy előfizetést, és sz@r szolgáltatást adnak, és nem tudsz szabadulni, folyton kifogásolnak. Nem a DIGI-t védem, de a legyen olcsó és tökéletes minőség, valahogy a kettő üti egymást.
Van gondolom egy korrekt (nem sz@r), még meglevő DIGI-s előfizetésed.
Ha az ügyfélszolgálatos kislány minden DIGInél ezzel kezdené: "Kedves aktuális ügyfelünk. Ön jelenleg itt kijelenti, aláírja, hogy ingyen fogja használni a sz@r mobilszolgáltatásunkat, ezzel elismeri, hogy magának megfelel a sz@r is, amíg jobbak nem leszünk benne. Mehet a sz@r? Aláírná kérném itt és és itt és itt, hogy 0Ft-ért sz@r adhassunk?" :U

Mondjuk tény, hogy vannak elvásáraid, mivel össze tudod hasonlítani az erősebbel, tény. Családtagjaimnak hoztam el összesen 4db SIM kártyát, tavaly óta. Mondták, hogy ha tudják használni, akkor jó, s bár ők szeretnek mindent lesz@rozni, ezt mégsem teszik. Miért? Mert ingyen van.

Viszont amivel egyetértek Veled: "Szóval ha marad ez a hihetetlen sebesség akkor amint fizetős lesz váltani fogok." --> akkor tényleg nem valami jó opció, de reméljük, hogy nem így lesz.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#94) darthsmoke


darthsmoke
Korrektor

Beszéltünk a Digi ügyfélszolgálattal, úgy tűnik, hogy a hálózaton belül ingyenes telefonálásra sem lesz lehetőség ezekkel a díjcsomagokkal. :(

Azért ciki, mert a családot most vittem át egy vodás flottás csomagból, mert gyakorlatilag a XIV. és XV. kerületben, panelban nem tudtunk normálisan telefonálni, a Digi meg rendesen működik. Plusz az állandó home office miatt én nem bánom, hogy gyenge a mobilnet, itthon van Wi-Fi meg gigabites net.

Remélem, januárig kitalálnak legalább valami családi opciót, hogy egymás között ingyen tudjunk beszélni... :W

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#95) AxBattler válasza darthsmoke (#94) üzenetére


AxBattler
félisten

Miért lenne ciki? Ma már a legtöbb telefon DS-es.
Kértek mindenkinek még egy SIM kártyát, és a kettő mehet egymás mellett.

Vagy félreértettem valamit?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#96) 8th válasza joey04 (#24) üzenetére


8th
addikt

Anno Kispesten az utca sarokról négy villanyoszlopnyi kábelt kellett volna elhúzniuk mert a szomszéd utcában ők is szolgáltatnak. Felhívtuk őket mondtuk a címet erre kinyögi a fickó, hogy:

- Azt nem lehet mert egy lakossági igénylés miatt nem jönnek ki és nem húznak ki kábelt.
- ???. De szívesen kifizetjük.
- Akkor sem. Egy előfizető miatt nem.
- ...

Szóval maradt a jó kis invitel közel háromszoros áron.
Köszi digi...

(#97) Aryes válasza darthsmoke (#94) üzenetére


Aryes
nagyúr

Egy csomó mobilnettel működő ingyenes messenger létezik hanghívás lehetőséggel. Ha nem videócseteltek, akkor nem sok adatot fogyaszt.
Ugye jól tudom, hogy hiába net alapú a VoLTE meg a VoWIFI, ugyanúgy percdíj alapon számláz érte a szolgáltató? Sosem használtam, ezért nem tudom.

(#98) Romvr válasza Bluesummers (#93) üzenetére


Romvr
őstag

"Ha sz@r, nem kell használni, ha ingyen van, akkor meg pláne, mert ezzel saját magadat minősíted, hogy megelégszel valami sz@rral."

Ezt jól látod a semminél az ingyen sz@r is jobb, de mikor már fizetőssé válik akkor inkább váltok valami másra. Vagy szerinted 2021-ben a ~1,5 megabit az lehengerlő teljesítmény?

"Akkor lehetne sz@rozni, ha vennél 2 év hűséggel például egy előfizetést, és sz@r szolgáltatást adnak, és nem tudsz szabadulni, folyton kifogásolnak. Nem a DIGI-t védem, de a legyen olcsó és tökéletes minőség, valahogy a kettő üti egymást."

Hűség nélküli Telenor Hipernet 7600, ami majdnem 8x annyiba kerül mint a Digi, de majdnem 10x annyival gyorsabb is nálam. Azaz a megabitenkénti ár az olcsóbb mint a Diginél (ráadásul 30Gb vs 150Gb). Tehát olcsóbb és jobb... hmmm mégsem annyira lehetetlen, csak meg kell nézni minden oldalról. Jelenleg a megabitenkénti ára a Diginek a legjobb, Januártól ez változik :)

"Kedves aktuális ügyfelünk. Ön jelenleg itt kijelenti, aláírja, hogy ingyen fogja használni a sz@r mobilszolgáltatásunkat, ezzel elismeri, hogy magának megfelel a sz@r is, amíg jobbak nem leszünk benne. Mehet a sz@r? Aláírná kérném itt és és itt és itt, hogy 0Ft-ért sz@r adhassunk?"

Egy őszinte világban ez így lenne. És igen aláírnám hogy 0 forintért adjanak 1,5 Megabites netet, ott ahol az idő 90%-ban használnám (és nem egy cseppkő barlang mélyén vagyok) mert elviselem a lassúságot 0 forintért. De attól még nem kell istenítenem és felmagasztalnom a szolgáltatást, ha éppen hogy képes ellátni azt a feladatát amiért egyáltalán beszereztem.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#99) darthsmoke válasza Aryes (#97) üzenetére


darthsmoke
Korrektor

Anyum és apum még nagyon régi nyomógombos Nokiát használnak (és nem is akarnak okostelefonra váltani, szerencsére), szóval a Dual SIM és a messengerek is kiesnek.
Nem baj, akkor januártól vezetékesen beszélünk ingyen...
Mondjuk én is azt a véleményt osztom, hogy nem véletlenül dobták be három hónappal előbb ezeket a díjcsomagokat, kicsit tesztelik a reakciót, és remélhetőleg finomítanak rajta még.

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#100) Qtya123


Qtya123
őstag

A DIGI indított egy petíció szerűséget a frekvenciák miatt: [link]

(#101) Aryes válasza Qtya123 (#100) üzenetére


Aryes
nagyúr

Aláírtam! 👍

(#102) AxBattler


AxBattler
félisten

Másik szolgáltatótól, számhordozással lehet majd ezekre a csomagokra váltani?
Gondolom igen. A másodlagos, feltöltős kártyám számát vinném át... :B

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#103) togvau válasza AxBattler (#102) üzenetére


togvau
senior tag

Eddig is lehetett

hitler, sztálin, micro usb

(#104) Vektast


Vektast
aktív tag

A fenti ajánlatok vezetékes vagy műholdas szolgáltatással rendelkező DIGI- és Invitel-előfizetők számára érhetők el.

Bekaphatják-imho

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#105) AxBattler válasza Vektast (#104) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor ennyi. :(

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#106) ntomka


ntomka
nagyúr

Meg is jött az értesítés:

ツ Headphones on - World off

(#107) gippazoid


gippazoid
senior tag

Vajon miért nincs roaming egyik csomagban sem?

Gippazoid Novelties Inc.

(#108) cskamacska válasza gippazoid (#107) üzenetére


cskamacska
addikt

Van

https://digi.hu/roaming

5ft/perc ánglusföldről haza. Olcsóbb mint a Telekom itthoni díja.

Amúgy Digi net sebessége igen mérsékelt. M5 pályán 1-4 Mbit/sec közötti, ahol épp van jel, de általában volt. Érdekesség hogy néhol a Telekom és a Digi hálózata felváltva volt elérhető, és épp csak valamivel tudott jobb átlag elérhetőséget mint a Digi, pedig a Tének elvileg országos a hálózata.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#109) gippazoid


gippazoid
senior tag

Aki próbálta már: az éles díjcsomag beállító oldalon nektek sincs mentés gomb? Amikor választok a legördülő listából díjcsomagot azt egyből meg is jegyzi és mondjuk január elsején az aktiválódik majd ami akkor épp ki van ott választva?

Nincs semmi véglegesítő gomb?

Úgy tűnik megjegyzi a választást amúgy, ha ki-belépek ott van amit választottam. De módosítható.

Gippazoid Novelties Inc.

(#110) togvau válasza gippazoid (#109) üzenetére


togvau
senior tag

ha megjegyzi akkor jó

hitler, sztálin, micro usb

(#111) gippazoid válasza togvau (#110) üzenetére


gippazoid
senior tag

Hát, nem jegyezte meg... mindkét SIM a MAX csomagra került. Pedig egyikhez Junior volt választva. Már módosítani sem lehet a felületen, de az ügyfélszolgálat kap egy nagy piros pontot mert rugalmasan rendezték a dolgot. Képben is voltak, nem is akartak lerázni. Megoldották díjcsomagváltással.

[ Szerkesztve ]

Gippazoid Novelties Inc.

(#112) ntomka válasza gippazoid (#111) üzenetére


ntomka
nagyúr

Személyes ügyfélszolgálaton?

ツ Headphones on - World off

(#113) gippazoid válasza ntomka (#112) üzenetére


gippazoid
senior tag

Telefonon. Ráadásul számlázással kapcsolatos panaszt választottam a menüben mert nem találtam semmit ami jobban passzolna a mobil díjcsomag problémához.

Ha nem oldódik meg akkor úgy is számlapanasz lett volna belőle. :)

Gondolom azért olyan sokan nincsenek hogy ne értene mindenki az összes folyamathoz, de más cégeknél azért hasonló esetekben ide-oda kapcsolgatnak.

[ Szerkesztve ]

Gippazoid Novelties Inc.

(#114) ntomka válasza gippazoid (#113) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nekünk is volt ez a probléma de a telefonos ügyintéző szerint mi nyomkodtuk el biztosan és ők amúgy sem tudják megoldani, személyesen menjünk be.

ツ Headphones on - World off

(#115) gippazoid válasza ntomka (#114) üzenetére


gippazoid
senior tag

Engem részletesen kikérdezett, hogy mi volt a weboldalon és mit csináltam.

Első alkalommal benéztem a webre és az első telefonszámnál legördítettem a listát, benne volt a 3 csomag, úgy hagytam, kiléptem.
Másodjára meglepődtem mert az első telefonszámhoz be volt állítva a MAX, a másodikhoz semmi.
Ekkor állítottam be mindekettőt (MAX és JUNIOR) de nem volt save gomb. Kiléptem, vissza és minden úgy volt ahogy kiválasztottam. Ezt írtam fentebb is pár napja.
Talán még egyszer visszaléptem és a roaming-ot is aktiváltam.

Aztán ma beléptem és MAX volt mindkét díjcsomag, nem is lehet változtatni.

Gippazoid Novelties Inc.

(#116) gippazoid válasza ntomka (#114) üzenetére


gippazoid
senior tag

Ráadásul nem is én vagyok az előfizető, de elegendő volt bekonferenciázni a hívásba őt is. Nagyon morcos lettem volna ha ezért be kell mennie személyesen, tekintve hogy idős ember.

Gippazoid Novelties Inc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.