Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Erre csak annyit tudok mondani, hogy 3,45V-nál még élt a telefon :Y
3,7-3,6 alatt én még nem láttam egyet se kb. Alatta meg már lekapcsolt a cella védelme. 3,45-nél SE akku biztos 0-át mutat vagy max 1V-ot a védőáramkörön keresztül.
Nokiámat figyeltem anno, 4,2-4,25V a teljes.

Egyébként Li-ion akkunál a 4,2-3,8V a normális üzemi tartomány.

[ Szerkesztve ]

(#2) Balrog válasza quailstorm (#1) üzenetére


Balrog
tag

Képet nem csináltam róla :W , de 3.45V-ra emlékszek igen. Lehet, hogy igazad lesz mert az akkura is 3.8V nominal voltage és 4.35V Caharging voltage van írva. Most merítem megint a telefont és ha eléri az 5%-ot megint felrakom a töltőre. Újra megnézem majd és javítom majd a bejegyzést ha kell. A 99%-nál mért értékek biztosan jók mert azokat már felírtam magamnak.

[ Szerkesztve ]

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#3) quailstorm válasza Balrog (#2) üzenetére


quailstorm
nagyúr

mulitméterrel is mérj rá (friss elem legyen a mérőben)

(#4) gaben1117


gaben1117
senior tag

Én a helyetekben nem mentem volna bele a javításba. Nem merném nyugodt szívvel használni a tulaj helyében.

(#5) quailstorm válasza gaben1117 (#4) üzenetére


quailstorm
nagyúr

(#6) Balrog válasza gaben1117 (#4) üzenetére


Balrog
tag

Nem nagyon volt más választásunk. Az emag elsősorban javít. Csak akkor cserélnek vagy fizetnek ha a készülék nem javítható. Ez esetben elég könnyen elintézték a javítást egy másik akkuval és egy hátlappal. Maga a telefon nem károsodott. De bevallom őszintén mi sem gondoltuk volna a látottak alapján, hogy javítható még. Azt hittük, hogy csere lesz vagy pénzvisszafizetés.

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#7) quailstorm válasza Balrog (#6) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mindig megpróbálják a legolcsóbbat az ilyen rálépett a macska a billentyűzetre márkájú telóknál. Nagyon mást nem is tud max újat adni ha még van. De azt meg neki kell állni, márkaszerviz nincs.

(#8) Balrog válasza quailstorm (#7) üzenetére


Balrog
tag

Teljesen igazad van. Vásárláskor nem gondoltam végig mit is jelent egy noname márka. Hiába van két év garancia ha nincs márkaszerviz, sem pedig új pótalkatrész, így a szerviznek használt alkatrészekkel kell dolgoznia. Többet mi sem fogunk noname telefont venni. Az okos ember más kárán tanul a hülye pedig sajátján. Ezúttal én az utóbbiak közé tartozok. :W

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#9) Csapoati válasza Balrog (#8) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Én meg kaptam az oltást az előző írásodnál, hogy mit fikázom a noname telefonokat. Na pont ez az, amiért tényleg nem szabad venni ilyesmit. Reméljük azért a mostani akksi nem fog felrobbanni, de hogy ilyen gány módon "javítsanak", hát... :(

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#10) quailstorm válasza Balrog (#8) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Vannak nonamek amiket szabad venni, ami fórumon aktív témával rendelkezik, az már bevállalható, alkatrész is lesz kb, max Kínából.
Van az a helyzet, hogy inkább egy "noname", mint egy noname belű de ellenőrzött akkujú és összeszerelésű Samsung, HTC, vagy akármi más. Túlárazzák a gagyi hardvert.
Szvsz én Spreadtrum telót csak annyiért vennék, amennyit éppen ér (egyet vettem eddig, Young2 és 2k HUF, újszerű).
MTK-sat meg neves gyártótól ha tényleg megéri.
Samsungnak vannak bűn rossz telefonjai drágán. Marvellek meg Spreadtrumok.

Noname telóknál amúgy a minőségellenőrzésen és az akkun sokat spórolnak az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#11) Balrog válasza quailstorm (#3) üzenetére


Balrog
tag

(#9) Csapoati
Nehéz olcsón jó telefont venni jó supportal. Ahogy quailstorm is írta a márkás telefonok között is sok a szemét és pont az olcsó készülékekre igaz ez. Egyelőre nem tudom mi lesz ehelyett ha le kell majd cserélni. 30-35e forintnál biztos nem tud többet rászánni egy új telefonra keresztanyám.

Na közben sikerült lemeríteni 4%-ra. Megnéztem Ampere-vel és multiméterrel is. Jól emlékeztem az Ampere 3.45V-ot mutatott most is. A multiméter azonban 3.77V-ot.

[ Szerkesztve ]

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#12) quailstorm válasza Balrog (#11) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Merült elem csal felfelé a multiméternél, de azért jól éreztem, hogy a 3,45 az nagy túlzás. Legkésőbb 3,6-nál kikapcs.

(#13) ncc1701


ncc1701
veterán

Dobd ki a fenébe, nehogy baj legyen. Ha USA-ban élnénk, akkor mondanám, h a szervít, és a gyártót is pereld be, de mivel nem, így nem teszem.

(#14) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Egyébként ezt meg lehet tenni? Hogy használt alkatrészekkel javítanak? Nincs valami törvény, hogy csak újat lehet használni?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#15) Lauda


Lauda
félisten

Szerintem ezt a telefont add el jo gyorsan es addig se toltsed, tedd ki az udvarra mig el nem viszik.

(#16) Balrog


Balrog
tag

Eladni biztosan nem fogjuk mert ha mégis beüt a krach nem akarom hogy más megsérüljön, vagy leégjen a háza miatta.
Kettő ilyen is van a családban. Az egyiket szerintem hamarosan lecseréljük, a keresztanyámét majd csak Novemberben mikor lejár róla a garancia és lesz elég pénz egy normális nem noname telefonra. Addig pedig óvatosak leszünk vele. Csak nappal töltjük amikor valaki tud rá figyelni és messze a gyúlékony dolgoktól.

(#14) icemad
Az emag romániai cég és Román szerviz végezte a javítást is. Elképzelhető, hogy ott a jogszabályok engedékenyebbek a beszerelt alkatrész minőségével kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.