Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D.Orion


D.Orion
veterán

Átérzem a helyzeted. Én is rendszeresen használom a Székesfehérvár - Ajka távolság között vagy a Volán vagy a Somló/Bakony volán járatát. A vonalon szolgáló buszsoförők egytől egyik cefett mód bunkók. Anno az egyik 10 perccel előbb volt itt(Székesfehérvár Zombori) a megállóban, ergo nem értem el. Ajkán a forgalmista ezt megtudta és lecseszte a buszsofőrt, azóta szívózik velem a sofőr, mert ő úgy érzi neki van igaza. Egyszer megunom és helyrerakom... Nekem már most magasabb iskolai végzettségem van, mint a sofőrök 99.9%-ának. Jó lenne ha nem raknák ki az agyukat is lomtalanításkor...
A Volán társaságok valójában magasról tesznek az utasokra, csak a profit érdekli őket. Hidegen hagyja őket a buszok műszaki állapota, ahogy a tisztasága is, sofőrnek meg mindenkit felvesznek akinek jogosítványa van és megfelel pár apró követelménynek. A felvételi feltételek közt nincs ott se az emberség se a kedvesség.

(#2) Robez88 válasza D.Orion (#1) üzenetére


Robez88
tag

"A felvételi feltételek közt nincs ott se az emberség se a kedvesség."
Pontosan így van... szerintetek mi lenne ha egy pincér vagy egy fodrász, aki ugyanúgy szolgáltatást nyújt, így viselkedne...meddig tűrné meg a főnöke...vagy a kuncsaftja? :(

(#3) webdeejay


webdeejay
aktív tag

Sajnos elkeserítőek ezek a mai állapotok. Nálunk helyi buszjáraton(kunság volán) néha olyanokat szólnak be reggelente a sofőrök, hogy a ,,kö**ög öregeknek mért ilyenkor kell menniük".. meg hogy ,,takarodjatok már hátrébb taknyos kölkök". Szörnyű, hogy miket meg nem engednek magukat. :(

(#4) hemaka válasza D.Orion (#1) üzenetére


hemaka
nagyúr

Egyik felet sem védem, de a sok beszólás meghozza a gyümölcsét, és egy idő után beletörődik a buszos, és felveszi ő is azt a stílust. Nameg a fizetés sem magas, és ezáltan a tipikus magyar családi veszekedések is stresszelik. Ez ilyen dolog, ez van. Minden ilyen kevésbé megfizetett szolgáltatásnál ez van idehaza.

(#5) Robez88 válasza hemaka (#4) üzenetére


Robez88
tag

Természetesen Neked is igazad van, csak ha lehet akkor legyenek bunkók, az utas is az velük...sok olyan ember van aki udvarias (értelmesen köszön, mosolyog) és az osztást kapja cserébe! :D

(#6) BloodRay válasza hemaka (#4) üzenetére


BloodRay
veterán

Idehaza a jól megfizetett szolgáltatásoknál is ez van, ez a legfelháborítóbb szerintem. :(((
Bemegy az ember az elvileg "legnívósabb" üzletekbe és teljes mértékben leszarják a csosszadt szőke picsák akiket eladónak csúfolnak...
Én megértem, hogy sokat számít az esztétikum, de azt is elárulhatnák a "hölgyeknek", hogy miért is kapják a fizetésüket.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#7) hemaka válasza BloodRay (#6) üzenetére


hemaka
nagyúr

Na igen, azt sajnos én is tapasztaltam már. Azok csak kirakatbábuk.

(#8) gpatrik


gpatrik
tag

Azért érthető a buszos is, egy két nénikétől agybajt lehetne kapni. Persze nem mondom hogy nincsenek bunkó buszosok, de hála istennek felénk ritka az olyan. Miskolcra járok minden reggel, szóval találkozok pár buszossal. Szoktak köszönni, normálisak, persze néha ez az utasokról nem mondható el. van egy új busz, aminek a leszállásjelzője elég alacsonyan van. Valószinűleg akaratlanul jeleztek jópárszor, ezért a 4 jelzőből 3mat leragazszottak. Nénike le akart szállni, nyomogatta a leragasztott jelzőt, de az nem jutott el a tudatáig, hogy az előtte leszálló 6-8 ember máshol jelzett, ja és persze hogy a buszsofőr volt a hibás.....A másik kedvencem, amikor a pályaudvaron beállnak az ajtó elé az emberek mint vmi sorfal, akik a következő buszt várják, de nem állnának odébb....Úgyhogy azért lehet szidni a sofőröket, de az utasok is tehetnek a dolgokról.

"A világ tele van készséges emberekkel. Az egyik fele kész dolgozni, a másik fele kész hagyni őket dolgozni."

(#9) CounterBoci válasza D.Orion (#1) üzenetére


CounterBoci
senior tag

"Nekem már most magasabb iskolai végzettségem van, mint a sofőrök 99.9%-ának." És akkor te már alanyi jogon nem lehetsz bunkó. Egoista.

(#10) D.Orion válasza CounterBoci (#9) üzenetére


D.Orion
veterán

Soha nem viselkedtem bunkón senkivel. Vegyük a buszt:
-Előre köszönök a sofőrnek.
-Figyelem ha hátrébb lehet menni, és megyek.
-Átadom a helyem idősebbnek, rászorulóbbnak.
-Nem foglalom el a mellettem lévő ülést is.
-Nem koszolom be a buszt.

Ehhez képest én mit kapok vissza a buszon?
Az előbbiekből semmit, mindössze elvisz A pontból B-be amit egy biciklivel is el lehetne érni, csak tovább tart. Nem ezért fizet az ember.

Tegyük fel felszállsz egy repülőre. Mit szolnál, ha a személyzet egy tagja se törődne veled? Akár csak a biztonsági öv bekötésével kapcsolatban... Ki lennél akadva elárulom...

Egoista pedig te vagy, ha azt hiszed, hogy ha veled nem történik meg, akkor mindenki más hülye.

[ Szerkesztve ]

(#11) Badboys


Badboys
őstag

TE nagyképű utasnak titulált..........valaki,ki nem tesz az iskolai végzettségedre.Azzal,hogy szerinted te iskolát végeztél sajnos bizonyos szinten maradtál és ott is maradsz.Ülj oda a helyére és utána nyilvánítsd a véleményed.A kedves utas,ha egyáltalán annak nevezhető,de inkább valami eltorzult elfajzott valaki.Amikor a taknyos zsebkendődet a padlóra dobod ill.az ülések közé dugdosod,oda okádsz az utastérbe,az ülések közé vizelsz rosszabb esetben oda szarsz az ülésre talán nem kellene az iskolai végzettségeddel riogatni az embereket.A magasabb a végzettség nem feltétlen párosul a magasabb intelligenciával, hanem fordított arányban van általában.Itt jegyzem meg TISZTELET A KIVÉTELNEK.Sajnos ez a kevesebb.Amikor elkérem a bérletét v.az igazolványát fölmutatás helyett azt mondja mi a k.....a anyádat akarsz.Mégis mit vársz.Bikaviadalt vagy egyéb jópofa dolgot?Ülj oda csak egy napra a helyére talán megváltozik a megítélésed,de nem hiszem mert Te vagy isten az utas a nagybetűs utas.Az idén kétszer takarítottam szart az ülésről.A tisztelt utas.Gyere csináld havi nettó 80000-Ft ért.Ilyenek mint Te,sajnos ezek miatt süllyedt a gkv szint oda ahol most tart.Ezek szabják meg mennyit kereshet a sofőr.Ez a múltban tisztességes szakma volt tisztességes anyagi megbecsüléssel.Az Én iskolát végeztem juttatta ide ezt a valamikor megbecsült szakmát.Tisztelettel egy buszsofőr. :W

(#12) BloodRay válasza Badboys (#11) üzenetére


BloodRay
veterán

Na azért higgadj szerintem le kicsit.
Akik után sz@rt kellett takarítanod, gyanítom nem fizető "utasok" voltak.
Abban meg igazad van, hogy rettenetesen sok tapló, bunkó, alulszocializált ember van, úgy műveletlen mint műveltebb körökben.
Csak azt se felejtsd el, hogy míg az általad mélységesen utált utasok fizetnek neked(és ezért cserébe azért elvárható egy minimum), addig te nekik a szolgáltatással "fizetsz".
Szóval míg én normális vagyok a buszsofőrrel szemben és még fizetek is neki elvárok egy bizonyos szintet. Ellentétben a suttyó paraszt kölykökkel.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#13) D.Orion válasza Badboys (#11) üzenetére


D.Orion
veterán

Talán nem velem kéne így beszélni... Egyszer nem rondítottam össze a buszt és még egy tiszta papírzsebkendőt sem hagytam ott... Különbséget kéne tenni az emberek közt... A fizetésed meg nem az utasok szavazzák meg, hanem a főnökeid akik szétlopják a céget...

Inkább meg se szólalok, mert úgyis én vagyok lebaszva, mert mindenki olyan marhára mindent jobban tud... :W

80K-ért vezetsz egy buszt és felelsz az utasok életéért nap, mint nap? Ez igen nagy kibaszás. Mondok hasonlót: Édesanyám havi 71K-ért főszakács egy közintézményben(bölcsöde, 150emberre főz nap mint nap szinte egyedül), két gerincsérv műtéten van túl, mert a cég nem vesz fel mellé mást segítségnek. Elküldeni nem küldik, mert 16éves munkaviszonyra sok a végkielégítés. Ha felmond, akkor 40évessen hova menjen? Sehova...

Ha valaki elkap valamit az étel miatt akkor anyámat hurcolnák meg. Azt már nem is részletezem, hogy lisztérzékenyeknek meg más bajban szenvedőknek külön kell főznie. Rajta is nagy a felelősség, éhbérért dolgozik és szakad meg nap mint nap, ő mégsem bunkó azzal a 3 beosztottal és a további 147 emberrel akivel napi kapcsolatban van. Érdekes, hogy őt is szeretik, kivétel a főnökei, mert anyám az istenért se mond fel(nem kapna semmit).

(#14) BloodRay válasza D.Orion (#13) üzenetére


BloodRay
veterán

Na igen, kíváncsi lennék mi történne édesanyáddal, ha(elvont példa) valamelyik rossz gyerekre nem volna hajlandó főzni, elküldené melegebb éghajlatra...(mint mikor állok a buszmegállóban és a buszos pl sz@rik megállni)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#15) Typhoon47 válasza Badboys (#11) üzenetére


Typhoon47
őstag

Miről beszélsz jó ember?
Az a baj, hogy egy úm. "jó utas" is ugyanolyan bánásmódban részesül mint egy "rossz (vagy k. rossz) utas. Az meg hogy odasz*nak, meg egyebek, nem érdekelnek, nem én vagyok az az utas aki ezt csinálja, de sztem az itt lévők között sincs olyan, aki tett már ilyet életében. Igen, elismerem, hogy szar a munka, de Te vállaltad, Te választottad, akkor csináld is tisztességgel, bármennyire is szar, vagy válts.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#16) Badboys válasza BloodRay (#14) üzenetére


Badboys
őstag

Elmondom néktek sajnos most kaptam a bérem 82000 Huf nettó.Ottmaradtál a megállóban sajnos nemegyszer megtörtént szaladtak a megálló felé kinyitottam az ajtót és beleröhögtek a pofámba.Kérdezem TE miként végeznéd a dolgod legközelebb.Föllép a tisztelt diák mindenféle formában mutatja bérletét estére elzsibbad a nyakam felém sem néz minden irányban tekinget sőt elesik mert nem érzékeli a lépcsőt.Kérdezném ki a bunkó sajnos ez nem a sofőrrel született tulajdonság az utasok többsége provokálja ki ezt a sajnálatos magatartást.Valószínű sőt biztosan vannak olyan sofőrök akik valóban olyanok,saját cégen belüli kolléga nem köszön mert Ő a távolsági járaton dolgozik.Sajnos mindkét részt lehet okolni,de bizton állithatom,hogy ez valamikor megváltozik csak sajnos ez a világ jelen állapotában képtelen erre.Még egyszer nem megbántani akartam a fórumozókat ill.hozzászólókat csak vázolnám,hogy a sofőr is ember legalábbis igyekszik az maradni.Köszönöm,hogy hozzászólhattam. :C

(#17) Badboys válasza Typhoon47 (#15) üzenetére


Badboys
őstag

Neked meg szerintem talán hangnemet kellene és modort váltani mert lehet nem egy korosztályból származunk.Nos a te és hozzád hasonlók váltják ki a nemkívánatos viselkedést.Ne csodálkozz azt kapod ami jár.

(#18) Skynet258 válasza Badboys (#16) üzenetére


Skynet258
veterán

Hm, tökéletes iskolapéldája vagy annak a típusú sofőrnek, akit fentebb vázolt a kolléga az írásában... Konkrétan még helyesen fogalmazni és írni sem tudsz b*szod, de azért mondod a sok hülyeséget.
Szerinted ez a srác odaszart az ülésre, amit takarítasz? Vagy az a problémád, hogy valaki szót mer emelni az ellen, hogy a fizetős szolgáltatásért anyázást kap?
Nem kéne mindenkit egy kalap alá venni... vannak idióták, igen, azokkal lehet úgy viselkedni, ahogy megérdemlik. De normális emberekkel... próbálna meg egy sofőr így beszélni velem azok után, hogy én normálisan szóltam hozzá... valószínűleg körbetekerném a fejét a kormányon, hogy ugyan, gondolkozzon már el egy kicsit, mielőtt így szólal meg...

És mi bajod azzal, hogy a kollégának magasabb az iskolai végzettsége? Zavar, hogy ő nem a szart fogja takarítani 80k-ért, mint te?
Tudod, a lehetőség mindenkinek adott...

#17-re: a bunkóság nem korfüggő, azért, mert idősebb vagy, még senki sem fogja megadni a tiszteletet... csak ha kijár. Volt amikor másképp volt, az az idő elmúlt.
Ha pedig így robbansz be ide a fórumra, akkor ne csodálkozz, ha ezt kapod.

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#19) BloodRay válasza Badboys (#16) üzenetére


BloodRay
veterán

Figyelj te továbbra is csak azt nem veszed észre, hogy itt nem te vagy a fizető "vendég", hanem az utas. Itt elsősorban neki lehetnek elvárásai, mert ő fizet a szolgáltatásért.
Ahogy az elöttem hozzászóló is említette, minket normális utasokat nem érdekelnek a buszsofőr/bolti eladó stb szolgáltató egyéni szociális problémái, csak normális szolgáltatást szeretnénk a pénzünkért.
Egyébként soha nem néztem le a buszsofőröket. Gyermekkori álmom volt anno buszsofőrködni. :)
További szép napot és színvonalas utasokat!

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#20) McKane


McKane
senior tag

Üdv.!

Bakony Volán,ahogy olvastam.. Nekem van összehasonlítási alapom,szerintem. Pápán -Bakony Volános "terület" tanultam- de Győrben - Kisalföld Volános "terület" - fordulok nap mint nap, de járok Veszprémbe - Balaton Volán - . A sofőröket inkább ne mhasonlítom össze,mert mindenhol akadnak jó fejek,de sajnos rosszak is. Ellenben a minőség színvonala teljesen különböző. De nem írom le a sorrendet.

Üdv.: McKane

(#21) Typhoon47 válasza Badboys (#17) üzenetére


Typhoon47
őstag

Már bocsánat, de te robbantál ide, mint akit vérig sértettek.
Neked meg szerintem talán hangnemet kellene és modort váltani mert lehet nem egy korosztályból származunk.
Idősebb lehetsz, de a tisztelet nem ennek az aránya.
Ne csodálkozz azt kapod ami jár.
Te se csodálkozz ezek után ha mindenki lebunkóz, leparasztoz.(megj.: jogosan.)

[ Szerkesztve ]

"Education is important but big biceps are importanter"

(#22) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Kérem a Tisztelt Fórumozókat, hogy itt abban a hangnemben, ahogy eddig tették, ne vitázzanak tovább ! Kulturált hangon is megbeszélhetőek ezek a kérdések.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#23) Csemike válasza BloodRay (#19) üzenetére


Csemike
csendes tag

Lány létemre gyerekkoromban én is buszsofőr akartam lenni. :)) Gyönyörűséggel néztem mindig a harmonikaajtós Ik 260-as buszokon azt a sok szép színes gombot, amivel lehet csengetni, nyitni-csukni az ajtókat... Teljesen elvarázsolódtam tőlük 5-6 éves fejjel. :C
A színes gombok miatt akartam pénztáros is lenni (kiskoromban még ilyen mechanikus pénztárgépek voltak "pörgős" kijelzővel, és volt rajta piros, sárga, kék gomb). :D

[ Szerkesztve ]

(#24) Csemike


Csemike
csendes tag

Fősulis koromban mindennap volánoztam. Sajna több volt a bunkó sofőr. :(:(:(

(#25) buherton


buherton
őstag

Ez am érdekes. Körös ill. Tisza volánnál soha nem volt ilyen magatartású sofőr legalábbis én nem találkoztam ilyennel. Egy eset volt a Mátra volánnál, amikor ismerős kért egy teljes árut, és két diákot a kékesre, akk mondta h "jó van menjenek" így kell legálisan ingyen utazni :DDD :DDD . Hsz-ekből csak egyet tok leszűrni bunkóbbak az emberek Tiszától nyugatra.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#26) v.tom


v.tom
őstag

Érdekes. Mindenki ott tölti ki a haragját, ahol tudja. Az utas a sofőrön, a söfőr az utason. Csak sajnos szerintem, ez nem mindig megfelelő. A tisztelt szakmabeli illető, aki belülről értékelte a dolgokat, jogosan van felháborodva, azonban jelen pillanatban ő az, aki a rosszabbik megoldást választotta. Mindenhol vannak negatív példák, és bármit is állít bárki, nem hiszem el, hogy azok vannak többségben az utasok közül, akik besz*rnak a buszülésre. Nekünk, többi utasnak sincs semmilyen szimpátiánk ezekkel az egyénekkel, mert a mi normális tömegközlekedési lehetőségeinket nehezítik. Azonban nem mi vagyunk azok, akiknek ezért kötelességünk eltűrni a meg nem érdemelt bunkóságot. Én nem utaztam soha jegy nélkül, mindig normálisan viselkedtem, és nem nehezítettem meg szánsékosan a söfőrök életét. Ezért, és a pénzemért cserébe a sofőröktől azt várom el, hogy ők a tőlük elvárható módon végezzék a dolgukat, és viszonyuljanak hozzám. Nekem is volt sok negatív tapasztalatom már. Volt egy buszsofőr, aki rendszeresen nem állt meg annál a buszmegállónál, ahol a barátnőm és én szoktunk felszállni a buszra. Sajnos ez mindig az utolsó busz idején történt... Azt hiszem, ez nem tartozik bele abba, hogy az utas azt kap, amit megérdemel... Mi rosszat tettem én, hogy még csak fel sem szállhatok. Megértem, hogya buszsofőr is siet haza. De én is... Ha repülőgépet vezetne akkor is ezt tenné? 'Á, most nem szállok le bécsben, mert vár az asszony otthon..."

(#27) Digital válasza D.Orion (#1) üzenetére


Digital
addikt

Nekem már most magasabb iskolai végzettségem van, mint a sofőrök 99.9%-ának.
Egy értelmes ember nem vagánykodik a végzettségével...szerintem
Amúgy láttam már igazán puruttya diplomás embert is, sajnos :(

[ Szerkesztve ]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#28) MaciG válasza BloodRay (#12) üzenetére


MaciG
addikt

"Csak azt se felejtsd el, hogy míg az általad mélységesen utált utasok fizetnek neked(és ezért cserébe azért elvárható egy minimum), addig te nekik a szolgáltatással "fizetsz".

Ennyi pénzért örüljön az utas, hogy egyáltalán elviszi a busz A-ból B-be, többet ne is várjon. Nem vagyok buszsofőr ,de a fizetés tényleg elég vicces. :(((

BANZAII

(#29) Typhoon47 válasza MaciG (#28) üzenetére


Typhoon47
őstag

Ennyi pénzért örüljön az utas, hogy egyáltalán elviszi a busz A-ból B-be, többet ne is várjon.

Senki sem vár többet. Ne legyenek bunkó parjak(tisztelet a kivételnek) és ennyi.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#30) fateless


fateless
veterán

Ameddig a fogyasztók / utasok nem tesznek az ilyen és ehhez hasonló viselkedés miatt panaszt, addig ez nem is fog változni. Egy ilyen fórumtól biztosan nem, maximum mindenki felhozza a maga történetét, majd közösen mérgelődünk a - jogtalan - bunkóságra.

Az, hogy mennyit keres egy sofőr, már bocsánat, de nem hat meg. Ennyiből el lehetne sorolni rengeteg területet, hogy nem ennyit kellene kapni az adott munkáért, de azzal még nem vagyunk előbbre.
Amikor változik a minőség, akkor az utasok létszáma is változna. Hiába volt drágább a busz, mikor Pestre jártam rendszeresen, inkább használtam azt, mint a vonatot, mert jobb volt a minőség. De csak az Eurolines buszaival mentem, mert ők valóban szolgáltatást nyújtottak, nem csak eltűrtek. (Érdekes, hogy ugyanazon árért az a cég nyereséges tudott lenni, ahogy pl a GYSEV is nyereséges, míg a MÁV nem.)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#31) kpal


kpal
veterán

Az egész országban bunkó soförök vannak . :W

(#32) Boxi88


Boxi88
őstag

Elkeserítő történet, de ez sajnos nem csak nálatok van így, hanem nálunk is... :(((


MaciG

Ugyan nem most írtad hanem ~2éve, de azért reagálok rá:

Sajnos nem csak a buszsofőrök fizetése kevés, hanem másoké is... akkor mindenki legyen bunkó mindenkivel? :F

[ Szerkesztve ]

(#33) ttpityu válasza kpal (#31) üzenetére


ttpityu
csendes tag

A TSZ-ben voltak sofőrök, a buszokat buszvezetők vezetik...:)

De ha országos szinten találkozol bunkókkal, akkor szerintem nem feltétlen bennük van a bunkóság, bár egy ilyen szintű általánosítás után...nem is várnék mást.

(#34) Lauda válasza MaciG (#28) üzenetére


Lauda
félisten

Na meg az utas oruljon, ezt most nem ertem ne haragudj. :P Annak is oruljek, hogy 300-ert kapok kenyeret es annak is, hogy 2500-ert hazipaleszt? :DDD

(#35) Riti75


Riti75
újonc

Én csak most olvastam a hozzászólásokat,de szeretném megvédeni a Bakony volános buszsofőröket!
Én munkába menet velük utazom a Pápa-Szegedi járaton és nagyon kedvesek,segítenek még a csomagot is betenni,egyáltalán nem bunkók! Van különbség ember-ember között,de ezen a járaton dolgozók igenis rendes emberek! :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.