Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [bacsis:] Padló

Hozzászólások

(#51) nesa válasza tildy (#44) üzenetére


nesa
veterán

Az KB lehetetlen ugy hulyeseg ahogy van 3-4 eve meg enis annyit fizettem de valtozott a rendszer nagyon rossz iranyba.
Tudod te hogy mi epp elerjuk a gazartamogatas hatart mult honapba kaptunk 300FT ot a 65k bol ,max akkor lehetseges amit irsz ha a full gazartamogatast kapjak.

talmida!

Nem azert veszek meg 1 gepet hogy azon agodjak milyen lesz benne a tomites x ev mulva ,de epp par hete huztam szet es semmi koros elvaltozast nem lattam.

Szerintem feletek meg a zsir is muanyag ha egyaltalan esztek barmi valodi etelt ...

[ Szerkesztve ]

(#52) _Voyage_ válasza Dany007 (#46) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Nálunk is sokat számított a szigetelés.
Mivel a padlástér nagyon nagy felület, kb 150m2, és mivel tróger emberek csinálták a tetőt, sokat buktunk rajta. A gipszkarton fölött a cserepek voltak, meg a vízelvezető fólia.
Nyáron a gipszkartonra tettünk hőszigetelő vattát, hőszigetelő fóliát, plusz 3cm vastag deszkával, 2 rétegben leterítettük, erre pedig hővisszaverő fólia ment. Azóta havonta 40-50.000-el kevesebb a számla, és melegebb is van(gyak. így is lent, alsó szinten 19-20fok, felül 24-25 fok, de ennél lejjebb venni nem lehet, lent így is hideg van). :K

Egész szigetelés a 150m2 padlásra megvolt max 150.000ft-ból, 3-4 hónap alatt vissza is jött! :K

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#53) tildy válasza nesa (#51) üzenetére


tildy
nagyúr

Kapnak gázártámogatást, faterom rokkantnyugdíjas, anyum meg 70 körül kap. 4 konvektor van, ebből 2 1-2sen megy, mivel a hugom kolis, én meg nem vagyok otthon , kettő megy "rendesen" , 4-esen kb .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#54) Eastman


Eastman
őstag

Szerintem Bacsis ráfeküdne a kérdésre, az évszázad sörkollektorát moddolná a tetőre. 20-30 sörösdobozzal megtámogatlak bármikor.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#55) nesa válasza tildy (#53) üzenetére


nesa
veterán

Akkor karvolt beirnod mert azok a szamok nem a magyar valosagot tukrozik.

Meg azert ahol gyerek van nemlehet ilyet hogy 1-2 szobat csak ippen hogy futogetek... nalunk ugyvan hogy kb az egesz hazban ugyanaz a homerseklet.

Amugy napi 20m3 gaz korul karcolunk (nekem ebben benne van amit fozesre hasznalunk+a melegviz) hol 18 hol 22 a multhonap nemvolt kegyes.
Marciusba mar ugytervezem hogy atlag 15m3 :K

A sorkollektor meg jodolog nekem megis vannak mar a uvegek csak van 1 aggaszto problema baromira parasit :O

[ Szerkesztve ]

(#56) puttputt válasza Eastman (#54) üzenetére


puttputt
őstag

Ha szépen megkérjük, a "tavaszi konferenciára" fel is hekkel egy ilyet, ugye bacsis? :DDD

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#57) Lauda


Lauda
félisten

Gyujtsunk bacsisnak:

Mindenki kuldje a "bacsis" szot smsben a 1749-re! :DDD

_Voyage_ Mekkora hazban laktok vaze? ;]

[ Szerkesztve ]

(#58) tildy válasza nesa (#55) üzenetére


tildy
nagyúr

2t fűtenek rendesen 23 fokra, 2t meg íppen, 18 fokra...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#59) nyunyu válasza Dany007 (#46) üzenetére


nyunyu
félisten

egy átlagos ház átlagos villanyszámláját nullára lehet csökkenteni kb. 6.000.000 forintnyi napelem befektetéssel.

Ezt oszd el 25k-s havi villanyszamlaval, egybol kijon, hogy 20 ev alatt terulne meg.
Napelemed meg 10 ev mulva veszelyes hulladeknak szamit...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#60) _Voyage_ válasza Lauda (#57) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Csirkeól... :DDD :B

Am elég annyi szerintem, hogy átlagosan napi 40-60m3 gáz megy el, óránként 1.5 biztos, de a 3 sem ritka, főleg éjjel. :))

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#61) Lauda válasza _Voyage_ (#60) üzenetére


Lauda
félisten

Egy 4 emeletes panelban laktok egyedul? :DDD Mekkora a keco nm-re?

[ Szerkesztve ]

(#62) RexpecT válasza nesa (#40) üzenetére


RexpecT
addikt

Miért ne jönnék?Mindenkinek a saját költségvetése szerint kell lakóhelyet is választani(amennyiben lehet).Alulról fűtenek meg 2 oldalról(legfelül lakunk).A meleg víz villanybojlerből jön, a közös költség pedig 6300 Ft.

(#63) _Voyage_ válasza Lauda (#61) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Kb lehetetlen megmondani, mert garázs meg mosókonyha a ház alatt van, de egy légtér, de mégse. De mindennel együtt, teraszokat nem számolva, kb 350nm, amúgy kb 310nm. :)
3 fűtött terasszal együtt(ne fagyjon rá a jég télen, fűtés ki-be kapcsolható) meg 420nm+. :)

[ Szerkesztve ]

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#64) Lauda válasza _Voyage_ (#63) üzenetére


Lauda
félisten

Azannyat, szep nagy hazatok van, igy mar nem is tunik olyan soknak az a napi 40-60 kobmeter gaz. :)

A nagymamad nem az apro piroska veletlen? ;]

(#65) _Voyage_ válasza Lauda (#64) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

:P
Nem, de viszont faternak volt anno beosztottja, kb 25-30 éve, furcsa is volt megtudni, 2004-ben, hogy ki is a miniszterelnök anyósa. Fater nézett is, WTF? :DDD

Ja, szép is, nagy is, 3-4 éve hirdetjük is, eladni lehetetlen, senki nem vesz ekkora házat, pláne mióta a környéken szaporodnak az orkok. :(

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#66) Lauda válasza _Voyage_ (#65) üzenetére


Lauda
félisten

Bakker ez komoly! :D Sose tudhatja az ember kibol lesz a cserebogar, az mas kerdes, hogy hogyan lett az.

Orkok veszelyesek, en hazam is eleg treul nez ki kivulrol, de nem erdekel, legalabb nem sejtik mi van ittbent, nem mintha annyira telelennek, de muszaki cuccok azert vannak rendesen.

Kissebbe mennetek, vagy miert kell eladni?

(#67) talmida válasza nesa (#51) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszönöm kedves megjegyzésedet! :DDD Lehet, hogy Európában erôsebbek a mosogatógépek :F . Azt tudom, hogy itt legtöbben nem raknak a mosogatógépbe ételmaradékos edényt. Egyszerûen nem szokás. De tudjuk, hogy az ízlések és pofonok sem mindenütt egyformák. :D

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#68) _Voyage_ válasza Lauda (#66) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Hát igen, nem kis meglepi volt.
Akkor még ferkó képbe se jött... :DDD

Hát ez a ház sajnos(?!) nem néz ki tréül, törtek is be már, és akkor még a környéken se volt egy se belőlük.

Igen, egyrészt én 19 vagyok, ha minden jól megy, akkor ha majd egyetem/fősuli összejön, én beköltözök pestre, ősöknek meg fölösleges ekkora ház, és fenntartani se lehet lassan. Még csak-csak, de később nem, ha a gáz ára megy fel, a fizetés, illetve pár év múlva a nyugdíj meg nem. :(
Max 150-200nm-est keresünk, találni találnánk is, de ahhoz el kéne adni, és nem sok embernek van legalább 60 millája manapság, akinek igen, az meg inkább épít egyet. :(

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#69) Lauda válasza _Voyage_ (#68) üzenetére


Lauda
félisten

Logikus a dolog, annyi penzbol ket haz is kijonne, vagy nekik egy haz neked egy lakas boven es meg penz is marad.

Egy ilyen keroba nem is csodalom, hogy betornek, erdemes lenne valami biztonsagi ceggel bekotott riasztokat feltetetni. Ha ezek osszefognak (az orkok), 2 ora alatt kipakoljak az egeszet. :DDD

En is azon filozom, hogy max az ablakokat/ajtot kicsereltetem muanyagra, de kivulre nem koltok, csak belulre, nehogy a fergek kiszagoljanak valamit. :)

(#70) _Voyage_ válasza Lauda (#69) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Alsó szinten körbe 1cm vastag acélsodrony elektromos rácsok vannak, padlótól-plafonig, körbe a házba biztonsági redőnyök vannak, garázskapu 5cm vastag tömör acél, ide már max úgy törnek be, ha a falat kiütik. :DDD

Ajtó-ablak csere műanyagra nálunk is kell majd, ott szökik el rengeteg meleg, lézeres hőmérővel lemértem, hogy körbe az ablakoknál, ajtóknál mikot kint -10 van, ott átlag +5- +10 között van, és kézrátétellel is érezhető, plusz rengeteg helyen hézagok. :)

Nekem lakás megvan, nekik ház kell, ehelyett, plusz a maradék(mert max 30 misiért vennénk, annál többért nem kell, lehetetlen eladni) be a bankba... :)

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#71) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Nálunk is most érvényben vannak a megszorítások, de csupán az itthoniak hibájából. Spórolni rajtam kívül senki se tud és a napi 3 doboz cigaretta LÉTSZÜKSÉGLET! :W
Kívánom, hogy miharabb rendeződjenek a gondok. :K

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#72) Lauda válasza _Voyage_ (#70) üzenetére


Lauda
félisten

Tiszta eroditmeny a keco. :DDD Milyenek ezek a racsok, elektromos keritest tudom milyen, de ezek bent vannak a lakoterben, vagy kivul? :F Amugy az orkoknak ez se szamit, egyik elemiszerboltba ahova jarok reggelente ugy tortek be, hogy bemasztak a padlasra, majd kibontottak a plafont es azon a resen keresztul pakoltak ki majd az egesz boltot. ;]

30 misi a bankba, te jo eg, k*rvara tele lehetnek a szuleid. :D

(#73) Kobe


Kobe
veterán

kicsit beleolvasgatva, szerintem tul van dramatizálva a dolog kicsit-nem kicsit a postolo részéről.....nekem is volt szar időszakom, kb a tavalyi teljes évem 2008 karácsonyátol kezdődően tavaly karácsonyig, amikor nem a havi guriga dvd és az elmaradt hardverek volt a bajom a 20 ezres telefonszámla és 4-5 szgép mellett, hanem hogy kb fél évig 1-2 sörre sem tudtam elmenni haverokkal a havi átlag 2-3 ezres telószámla és több, mint félévtizedes, egy darab haldokló pc mellett...mégis áldom azt az évet, annyi mindent tanultam belőle, többek között, hogy addig nyujtozkodjam ameddig a takaróm ér, de még addig se, mert fő a biztonság. Beérem a kevesebbel, ha nem a legkevesebbel, a fizetésem 60%-át félreteszem, hogy nehogy mégegyszer ilyenbe keveredjek és szabaduljak a hülyeségeimtől....csak örülhetek, hogy 20onévesen volt egy ilyen kemény évem 1 db diákhitellel a nyakamon, amit mostmár minél előbb kipörgetek, nem pedig 30-40 évesen 3-4x ekkora hitelállománnyal a nyakamban futottam bele egy ilyen dologba.

[ Szerkesztve ]

(#74) _Voyage_ válasza Lauda (#72) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Dehogy van 30misi a bankba, ha eladnánk a házat, akkor lenne annyi... :DDD

Rács: [link]
Full olyan, mint ami a bevásárlóközpontokban van a boltokon.
Lakáson belül van, közvetlen az ajtó előtt. :)

[ Szerkesztve ]

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#75) Dany007 válasza Vladi (#50) üzenetére


Dany007
veterán

Igen,igen :) Először mikor hallottam róla pár éve, nem nagyon foglalkoztam vele. Át se láttam a lényegét, le se volt írva konkrétan hogy mi ez, csak h valami új szép és jó dolog stb...

Aztán a múltkor valahol szóba jött és kaptam egy linket, már fogalmam sincs mi volt, de szépen le volt vezetve hogy s miként működik, ami voltaképp pofon egyszerű. :)
Családi házaknál érdemes belevágni a dologba. Szép lassan évente, félévente az ember készít 2-3 ilyet, és jelentős összegeket takaríthat meg vele télen.
Azóta pár kollegám is tervbe vette a dolgot. Egyenlőre eltökéltek.
Állítólag 40, max 50 ezerből ki lehet hozni egy egész nagy felületet. + ugye a sörös dobozok, meg a munka :)

"De házi praktikákat is be lehet vetni. Ragacsos szivacs csík: 85 ft /m."

ööö itt most nem feltétlen arra gondolok, hogy befúj a szél az ablak mellett :) Bár láttam már olyat is. Úgy értettem, hogy a régi házak, és a panel épületek még nem megfelelő szigeteléssel készültek. Ha jól emlékszem a tanultakra, 84' vagy 88'-ban vezették be a fokozott hőszigetelés igény szabályát. Azóta kötelező min 38-as vtg téglával építeni a főfalat, vagy külön külső hőszigeteléssel ellátni az épületet... Már rég volt pontosabban nem emlékszem a dologra. De a lényeg, hogy az az előtt épült épületek, legyen az családi ház v. panel javarészben nincs így leszigetelve. Ezért is engedik ki a meleget télen, sokkal könnyebben lehűl a belső tér, illetve nyáron felmelegszik.
Tehát tény, hogy sokat segíthet az a bizonyos szig. csíkocska, amit írtál, de az alapproblémát csak egy átfogó komplett szigetelés oldaná meg. Ugye erre van a panelprogram manapság, csak elég lassan halad... :U
Meg persze egyik nemsokat ér a másik nélkül. Hiába van leszigetelve az épület, ha az ablakon befúj a szél és fordítva. Szal a kettő együtt a hatásos, és azután már nagyon szépen lehet spórolni a fűtéssel.

@#59) nyunyu : na igen, ez is tény, ezért nincs még napelemem...
De szerintem akkor már inkább geotermikus energia. Az esetenként olcsóbb is lehet, és akkor már a meleg víz / fűtés is megvan oldva az áram mellett.

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [bacsis:] Padló
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.