Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cizoe


cizoe
őstag

Szerintem attól a gyári Asus coolertől nagyon megnőtt az egója szegénynek! :) Aranyos történet, tényleg mitnha lenne lelkük ezeknek a kártyáknak.. Én egy 9200xt-t nyúztam szinte az örökkévalóságig, és időnként olyan dolgokat művelt, hogy csak na. Makacs volt néha, szemtelen, de ha jó kedvében találtam kezesbárány. És persze ezeket ésszerű magyarázat nélkül. Nagyon szerettem, de az tuti hogy csaj volt. :DDD

Ja és mellesleg ez a Geforce valami eszméletlen isteni! (na ilyet is régen mondtam, de tényleg, régen csipáztam a geforceokat, egészen az FXekig.)

[ Szerkesztve ]

(#2) rudi


rudi
nagyúr

Hümm-hümm tán csak nem kivették a driverből a quadros zárat...? Keríts valami jó régi GeForce drivert (itt van 2006-os), és nézd meg azzal!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#3) Rover623


Rover623
félisten

Emlékeim szerint a GF karikon régebben hardveres volt az ID "állítás": kettő vagy négy lehetséges pozicióba forrasztott SMD ellenállások határozták meg az ID utolsó néhány bitjét...
Szvsz a hűtéscsere közben meghajlott a nyák és lepattant az egyik ellenállás...:DD
Hasonlítsd össze a két kari hátoldalát!

rudi: nem említett drivercserét!
Berakta: TI4400
Kivette: hűtőt cserélt
Berakta: Quadro
Olyan nincs hogy "Quadro zár"...a driverben az eszköz ID alapján választódnak ki a fícsörök, ill. az INF-ben az ID-hez vannak "huzalozva" a kijelzendő elnevezések...nemdebár...?;)

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#4) mephi666


mephi666
nagyúr

szerintem meg csak esélyt akar kapni a quad-sli teszthet és azt hiszi, hogy ha quadrónak mondja magát, bekerülhet ;)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#5) zozo1414


zozo1414
csendes tag

miért cserélted át azt a hűtést?
full réz! szerintem cseréld vissza, jobban jársz

(#6) #65675776 válasza zozo1414 (#5) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mármint miért cserélte le a baloldalon levőn tanyázó kalickát? Gondolom azért mert egy rakás fos. Kis hőleadó felület, ész nélkül pörgő ventilátor.

[ Szerkesztve ]

(#7) bacsis válasza rudi (#2) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A 77.77es Forceware-t raktam fel, mert ahhoz van meg a 3Dsztereo driver is, és tök jól működik azzal a 3d szeműveg... tudom, néhány perc keresgetéssel lehetne újabb drivert meg hozzá sztereo drivert letölteni, de jó ez így :D
Szóval nem hiszem hogy az lenne a gond :B
Rover623! Szóval azt mondod, lehet ügyetlen voltam, és azért lett "Quadro" mert egy pont rossz, vagy jó, (nézőpont kérdése) SMD-t letörhettem róla? :B a GPU környékén kéne akkor keresgetni? megnézhetem, bár szerintem nem törtem le..
mephi666! Igazad lehet :DDD lehet fél, hogy már nem fogom annyira szeretni és hűtlen leszek hozzá ;)
zozo1414! daa-raa kolléga jól beszél, a gyári azért jobb, és halkabb ráadásul sokkal, de sokkal szebb :R

[ Szerkesztve ]

(#8) eziskamu válasza bacsis (#7) üzenetére


eziskamu
addikt

Nézd meg vele a goole earth-ot, főleg a hegyekre ráközelítve. Nagyon faßa!!! :DDD
Ha nem menne, openGL-be futtasd. Nekem annó egy gyártófüggetlen szemcsim, volt amit ATI (!) kártyával röffentettem be. Amúgy a 3d sztereo Driver az nVidiától meg tud sima kék piros szemcsivel is menni.

(#9) eziskamu válasza bacsis (#7) üzenetére


eziskamu
addikt

Amúgy mi van, ha nem letört, hanem ez a hűtő rövidre zárt valamit? Bár nem hiszem, hogy annyira lelógna. Esetleg lecsorgott a lekvár ;]

[ Szerkesztve ]

(#10) Bubu79 válasza #65675776 (#6) üzenetére


Bubu79
addikt

Kisebb teljesítményű kártyákhoz nem rossz alternatíva az a Titan készlet - a venti még pár és múlva is viszonylag halkan teszi a dolgát ( nem, nem állítom, hogy csendes, csupán halkabb, mint a hasonló méretű társak ), jól tűri az alulfeszelést venti szabályzóval, járnak hozzá alu bordák a memóriákhoz ( 8db ) és olcsó. Egyébként ha simán csak bekötöd 4500-at pörög.

bacsis: Légyszíves javítsd a címben a "megúnja"-t "megunja"-ra - zavaró, hogy üvölt az az "ú" - köszi :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#11) eziskamu válasza Bubu79 (#10) üzenetére


eziskamu
addikt

Nekem is volt ilyenem. Vészmegoldásnak tényleg nem rosz. Mondjuk, hogy van olyan kártya amire nem éri meg drágábbat pakolni ;]

(#12) Bubu79 válasza eziskamu (#11) üzenetére


Bubu79
addikt

Cirka harmadik éve pörög egy ilyen a 9550-ös Radeonomon - a gyári alapban hangosabb volt...
Párat raktam már fel - régóta piacon van és tényleg a legnagyobb előnye, hogy olcsó - és ahogy említetted, van amire nem kell Zalmant rakni, mert az egész nem ér annyit... ;)

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#13) bacsis válasza eziskamu (#9) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nem hiszem hogy rövidre zárt volna valamit, mert a másik kártyán is volt már párszor fel és leszedve, szóval már ráéreztem hogy kell szabályosan felrakni :K
Lekvárt erre pedig elvből nem kenek hisz azt akartam, hogy teljesen gyári állapotú legyen ;)
Bubu79! Köszönöm a korrigálást :R

[ Szerkesztve ]

(#14) Badman 4ever válasza bacsis (#13) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Lehet, hogy ez egy Quadro, csak utálta a régi tulaját, ezért Geforce4-nek álcázta magát, hogy megvedd... :DDD
(#1) cizoe: Na pont ilyen ASUS 9600XT kártyám van átkenve MX2-vel, húzva és a SmartDoki 7000RPM-re felnyomta a ventit és baromi hangos, de legalább nagyon hűt. :D Főleg Crysis alatt 20 FPS-es gémelés közbe... :DD

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#15) cizoe válasza Badman 4ever (#14) üzenetére


cizoe
őstag

Jaja, úgy már majdnem hozhatja egy 7300gt/6600 szintjét!

Amúgy nagyon szeretnivaló kártya, én nagyrészt omega driverekkel használtam, ment mint a szélvész.

[ Szerkesztve ]

(#16) bacsis válasza cizoe (#15) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a hangsúly a majdnemon van :DDD

(#17) Dr. Romano válasza cizoe (#15) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Azért egy 8 pixelshader egységgel rendelkező 7300GT-től (főleg ha az DDR3-as) még nagyon lenne az a kártya.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#18) cizoe válasza Dr. Romano (#17) üzenetére


cizoe
őstag

Hát nekem egy AGP-s ddr2-es volt, az nem volt sokkal gyorsabb szvsz mint egy szénnéhúzott 96xt. Na jó talán a sm3 miatt jobb döntés. No meg azt is szét lehet clockolni. ;]

(#19) bacsis válasza cizoe (#18) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

csak szerencsétlen 7300GT meghal SM3-ban :K

(#20) Atis707


Atis707
tag

Jobb is, hogy lecserélted azt a ventit, annak 4500-on a hangja...vááhh :DDD Bár a szénnéhúzott (és 9600-asított, ezúton is köszi rudi a bios-os cikket!) radeon 9550-al éppen elbánt.
Egyébként próbáld meg megnyitni vmivel egy gyári bios-át és az ál quadro bios-át, megnézni hol az eltérés.
Bár lehet a basics fejlesztésű paszta tedd be neki ;]

(#21) Dr. Romano válasza bacsis (#19) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Mondjuk ez is igaz :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#22) Badman 4ever válasza bacsis (#19) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Tehát jó, hogy van SM3, de használhatatlan. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#23) bacsis válasza Badman 4ever (#22) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Mint 8400GS-el a DX10 :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24) Badman 4ever válasza bacsis (#23) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Ja igen vagy HD2400Pro-val ugyanez a mutatvány... :D

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#25) Metalfan válasza Badman 4ever (#24) üzenetére


Metalfan
senior tag

A kedvesem laptopjában HD2300-as videokártya van dedikált memóriával, azzal pl. Stalkernél nemhogy a dx10-es mód, de még a 9-es is diavetítés volt :)

(#26) lezso6 válasza Metalfan (#25) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na az szép ha tudott DX10-es módot, mert az a kártya elvileg dx9-es :DDD

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#27) Badman 4ever válasza lezso6 (#26) üzenetére


Badman 4ever
őstag

A HD kártyák tudtommal mind DX10-esek, az X1000 széria volt az utolsó DX9-es generáció az ATI-nál... :U

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#28) cizoe válasza Badman 4ever (#27) üzenetére


cizoe
őstag

A Mobility 2300 csak dx9-es, desktop fronton volt tudomásom szerint utolsó az X1xxx széria.

A Mobility 3200asok is csak dx10.0-át tudják a dekstop 3ezres szériával szemben, ami 10.1.

[ Szerkesztve ]

(#29) Badman 4ever válasza cizoe (#28) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Akkor ma is valamivel többet tudtam meg. A mobil VGA-k mindíg kevesebbet tudnak az asztali társaiknál, de, hogy ennyire azt nem gondoltam volna. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#30) #65675776 válasza cizoe (#28) üzenetére


#65675776
törölt tag

Sőt, az asztali HD3xxx IGP-k is csak DX10.0-t tudnak.

(#31) Metalfan válasza cizoe (#28) üzenetére


Metalfan
senior tag

Win7-nél az Aero működik dx9-es kártyával is? :F A laptopon megy, ebből gondoltam, hogy dx10-es... Mindig tanul valami újat az ember :B

(#32) cizoe válasza Metalfan (#31) üzenetére


cizoe
őstag

Aerohoz elég a shader model 2

(#33) Metalfan válasza cizoe (#32) üzenetére


Metalfan
senior tag

Értem... akkor már csak azt nem értem, hogy mi a franc történt, amikor a gépemre feldobtam a Win7-et, és Aero helyett valami win95-féle kinézet meg valami ablakkezelős hibaüzenet fogadott, ami után egyetlen árva ablakot sem tudtam megnyitni (5 indításból 3 alkalommal) :F Feltettem egy másik gépre is, meg a laptopra is, és hibátlanul üzemel Aeróval, mindennel, de nálam nem. Biztos azt akarta, hogy ne váltsak XP-ről... benézte, akkoris csere lesz 1-2 hónapon belül ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.