Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

UP az ötletemnek :DDD

(#2) Иван


Иван
őstag

Csinálj downclockot, mennyire lehet alulfeszelni. Ritkán látok ilyen "tuningokat", pedig mókásak :K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#3) Vakegérke válasza bacsis (#1) üzenetére


Vakegérke
veterán

Csatlakozom. :K

Kíváncsi vagyok, mire mész az ötleteddel. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) lapa


lapa
veterán

szerintem korábban annyira nem volt téma a fogyasztás, hogy nem sokra mész (úgyértem a mostaniakhoz képest). nekem csökkentett fogyasztású thoroughbred meg downclockolható lap (nf7-s v2.0) se vitte lejjebb 72 wattnál minimum fogyin. oké, hogy volt benne egy 7200 raid 0 meg egy ati 9600, de ha azokat kiveszem még mindig 50-55w-nál jársz szerintem.

vagy nem tudom. régi dell pii 350 meg piii 500-ak tudtak vinyóval is 35w-ot, azok elég meggyőzően megtervezett gépek voltak. de ott a táp is direkt azokra volt belőve, meg látszott hogy nagyon alaposan összerakták. viszont akármelyik régi noti is elszalad 10w körül, nekem 700mhz-től kezdődően legalábbis ilyen tapasztalataim vannak.

szerintem az alaplapon úszik el a dolog, csávó csinált 8w-os core i asztali konfigot, de ott gyak mindent leforrasztott a lapról és speckó szabályzókat rakott helyettük. a modern cpu-k önmagukban 1w alatt fogyasztanak deep sleepben, a többi cucc eszik sokat. persze ez k6 környékére nyilván nem lesz igaz.

ettől függetlenül hajrá, éves szinten nem 1-2 ezer pénzt lehet megspórolni így.

(#5) bacsis válasza lapa (#4) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nem hinném hogy gyakran használnám akármire is a gépet, ez csak egy kis "játék" lenne :)
Иван! Alul feszelni annyira lehet amennyit a lap enged... ezeknek a prociknak 1,6V kell... ezt viszont nagyon kevés lap tudja... általában 2V alá nem lehetett ezeket jumperolni.. sőőt inkább 2,2V volt a legelterjettebb.. az Epoxom az tud 1,8-at is biztosan :)

[ Szerkesztve ]

(#6) #56230144


#56230144
törölt tag

Hajrá! :D Várjuk az eredményeket.

(#7) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Sniff... én a helyedben varázsolnék egy értrlmesebb konfigot az új 17W-os cerkákból meg valami rusnya VGA-ból, azaz "játszál keveset fogyasztva" :)

Ajánlom a Matrox Millenium G200A cumókat, azok szinte UV-sugárzáson is el vannak :D

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#8) bacsis válasza Mister_X (#7) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nem akarok/tudok ilyenekre költeni, illetve az nem feeling hogy rakok össze ilyesmit :N valami régebbi vassal buli a megoldás :D
van még Socket7-es Geode procim az is valami 2,5W-ot vagy mennyit kajol, megnézem hogy harap :D

(#9) Иван válasza bacsis (#5) üzenetére


Иван
őstag

Azért lenne érdekes :DD

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#10) Gergő_


Gergő_
őstag

egy laptopban a procit downclockolod. ennél alacsonyabb fogyasztást nem lehet elérni megfelelő teljesítményen.

(#11) bacsis válasza Gergő_ (#10) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Socket7-el küzdök majd.. alapból nem számítok komoly teljesítményre :DDD

(#12) Lenry


Lenry
félisten

nem lesz. a régi gépek lassúak, de ettől nem fogyasztanak kevesebbet, mert nagyobb a csíkszélesség, kevésbé hatékony az energiafelhasználás, a tápjuk hatásfoka rossz.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13) bacsis válasza Lenry (#12) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

neszójjábe :P
Szerintem azért a K6-III+ procik nem zabálnak sokat... legalábbis tuti kevesebbet mint egy prescott magos P4 ;] a 2megás PCI-os VGA kártya sem hinném hogy enne annyit mint akár a leggyengébb PCIe-s kártya :) az alaplapon lóf*sz nincs, ott sincsa ami zabálná pluszban az áramot.. és a HDD is csak egy SSD vagy CF kártya lesz... jó lehet hogy egy Cel420+radeon X300SE-s rendszerű konfig is kb 1,5-2X-esét enné viszont 50X-es teljesítményt préselné ki magából de most itt nem az a lényeg :)) sztem simán le tudok menni 30W-40W környékére, és most a lapitopik nem jáccanak :N Én találtam ki a játékot, én hozom a szabályokat :DD

(#14) mttssz


mttssz
senior tag

Sok sikert, eredményeket várjuk! :D

(#15) Good2881 válasza mttssz (#14) üzenetére


Good2881
csendes tag

Valahol itt a blogout-on olvastam (persze nem találom) hogy valamelyik tagnak volt egy "zöld" gépek összerakása és ilyen jellegű gépek kereskedelmi terve.

Tudom itt nem a kereskedelem a lényeg csak a min. fogyasztás.

Kíváncsi vagyok mi lesz az eredmény. Várom.

(#16) Mister_X válasza Good2881 (#15) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Tessék.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#17) bacsis válasza Mister_X (#16) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

30W?hhhmm koccos lesz lemenni arra a fogyira de azért megpróbáljuk :DD

(#18) sztanozs válasza bacsis (#13) üzenetére


sztanozs
veterán

Aztán hasonlíccsad össze monjuk egy raspberrypájjal :)

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#19) bacsis válasza sztanozs (#18) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

azt nem vágom micsoda :N :B

(#20) sztanozs válasza bacsis (#19) üzenetére


sztanozs
veterán

Ez :)
(1. hsz)

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#21) Good2881 válasza Mister_X (#16) üzenetére


Good2881
csendes tag

:R

(#22) iday


iday
aktív tag

A kezemben lévö gigabyte ga-5ax deszkácska tud 1,3V-ot is. :P

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#23) FatalEror


FatalEror
addikt

Neked könnyű dolgod lesz,csak felmész a padlásra aztán lejössz körülnézel a dobozokba,fiókokba és már meg is van. :)) Mondjuk nekem is egyre többször jár az eszem egy ilyen alacsony fogyasztású gépen. :))

HardCore is my LifeStyle

(#24) Fecogame válasza Gergő_ (#10) üzenetére


Fecogame
veterán

+1 :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#25) bacsis válasza iday (#22) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nahh akkor még jobb :DD azt vajon hány W-ot spórolok hogy 1,6 vagy 1,3V-ot kap a kis K6-III+? :DDD

(#26) iday válasza bacsis (#25) üzenetére


iday
aktív tag

1W talán.
De hát az energiatakarékosság jegyében beszélünk. :DDD

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#27) bacsis válasza iday (#26) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

akkor megéri :DD :DDD

(#28) frescho


frescho
addikt

Probalkozz inkabb valami utolso szerias Tualatinnal. Az ES peldanyoddal tudsz jatszani a szorzoval is. Sokkal gyorsabb, mint egy K6, de le lehet szoritani a fogyasztasat eleg szepen.

https://frescho.hu

(#29) bacsis válasza frescho (#28) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a K6-III+ alapból mobil proci :K sztem kevesebebt eszik mitn egy tuaaltin. kb fele annyit... az más téma hogy 10-ed annyi teljesítményt hoz :DDD
amúgy azon gondolkodok hogy a kisfogyis gép játékra lenne kihegyezve... szvsz egy Voodoo2 még nem fogyasztana túl sokat :U :D

(#30) Buci21 válasza bacsis (#1) üzenetére


Buci21
addikt

érdekel egy halkra moddingolt k7-es 700mhz-es kis gép?
Athlon 700mhz slotA foglalatban, a hűtését kicsreréltem egy Phenom 2 x4 gyári hűtőjére, nem megy 40 fok alá, undervoltot jól tűri, persze még jumperelni kell hozzá, alaplap: Asus k7m (rev 2.0 asszem :D)
elég cunci kis gép, 512 RAM-mal meg csodajól megy :D
a VGA egy Matrox g400 :D ha valami megtetszik, szemezgess és vidd, itt csak szemét :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.