Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

én ezt "örököltem" a gyerekemtől: [link] :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) bacsis válasza bambano (#1) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

sanszos hogy az én gyerekeim jóval fiatalabbak a tiednél ;]

(#3) bambano válasza bacsis (#2) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a rock örök :)
akkor is, ha heavy metal lesz belőle.

egyébként én is viszonylag fiatalon lettem apuka, így mire felnőtt a gyerek, még nem voltam ágybavizelős vén trotty :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) Yutani


Yutani
nagyúr

Mit szóljak én, 40 évesen lettem apa. Mire a gyerek tinédzser lesz, én 50+-os leszek, addigra még inkább fog minden f@szságnak tűnni, amit a fiatalok művelnek. :DDD

#tarcsad

(#5) Somatom válasza bambano (#1) üzenetére


Somatom
veterán

Az szép örökség. Tarja fantasztikus. Sztem a legképzettebb énekesnő a műfajban. Játszik a hangjával és ezt nem csak stúdióban tudja, hanem koncerten is. Amit az Elvenpath -ban művel, attól kész vagyok. Kár, hogy különváltak. Akik utána jöttek az együttesben, azoknak kár volt kinyitniuk a szájukat.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6) Csabroncka


Csabroncka
addikt

A címmel abszolút egyetértek, bizonyos határokon belül minél fiatalabb az ember annál jobb!

"in medias res"

(#7) #90088192 válasza Csabroncka (#6) üzenetére


#90088192
törölt tag

A legfiatalabb nagymama 36 éves volt, valószínűleg 48 éves korára dednagymama lesz. Persze ez Anglia. :DD

[ Szerkesztve ]

(#8) szaszyka


szaszyka
senior tag

"Sziasztok! Sajt32 vagyok!"...

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#9) Somatom válasza #90088192 (#7) üzenetére


Somatom
veterán

Nem nagy kunszt. Ha kicsit körülnéznének Borsodban, Szabolcsban, bőven találnának rekordereket.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#10) Csabroncka válasza #90088192 (#7) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ó nem a rekorderekről van szó, fel is kell normálisan nevelni és kitaníttatni őket....

Inkább azt mondom 25-35 között lenne az ideális (főleg az elsőt).

"in medias res"

(#11) hhenry válasza szaszyka (#8) üzenetére


hhenry
őstag

:DDD :O

(#12) Vladi válasza Somatom (#9) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hajdú viszi a prímet! Személyesn találkoztam anyukával aki 41 éves. Jah nem, ő már a nagymama. Kérdezék óvodában gyermekeiről/unokáiról. Nem tudta melyik melyik, bevitte mind a 20 születésianyakönyvit, kirakta az azstalra hogy válogassátokimelyikkel.

A poszthoz. Nekilátok rettegni. Az enyémek 5 és 6... egyik ismerősöm lánya most lett 14, hhm.... hát anyányi a szentem. :Y

Eskü rettegek, mi 11 évesen még gyerekek voltunk. :O

(#10) Csabroncka:

Jól beszélsz. Én úgy szoktam fogalmazni:
Nem az anyuka biológiai óráját kell nézni, mert egy 40 éves nőből is kivesznek makkegészséges gyereket, olyan vegyszerek vannak. Hanem a nagymama bioóráját kell nézni. Aki 40 évesen szül, akkor a nagyi már jó eséllyel 70-80. Na az aztán sokat fog tudni besegíteni.

A másik: ha 20 évesen szül valaki, akkor 40 mire kireülnek, még van esélye az életre. Vagy kiéli magát előtte, csak nehogy bennemaradjon - gyakori - s akkor automatikusan az előbbi pont lép életbe. :K

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13) Somatom válasza Vladi (#12) üzenetére


Somatom
veterán

Van másik lehetőség is. Nuku gyerek. Sztem én alkalmatlan vagyok az apaszerepre. Ha gyereksírást hallok, azonnal a pallos, vagy a vízbefojtás jut eszembe. Azt mondták a haverok, hogy ez elmúlik és az ember egyszer csak azt érzi, hogy igénye van gyerekre. Lehet, hogy igazuk van és nálam is el fog jönni ez az érzés. Nem aggódok, még fiatal vagyok, csak 51 múltam.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14) mephi666 válasza #90088192 (#7) üzenetére


mephi666
nagyúr

matisz papáékra emlékszel? annak a lánya asszem 12 volt, amikor szült és mintha azóta már nagymama lenne...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#15) Somatom válasza mephi666 (#14) üzenetére


Somatom
veterán

Örömatta bódottá. :DDD

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#16) #90088192 válasza Somatom (#9) üzenetére


#90088192
törölt tag

Készítettek egy felmérést, aki fiatalon szül, annak ha leány gyermeke lesz az is fiatalon fog szülni. Egyszerűen tovább viszi a mintát. Meg ugye egy alul iskolázott lánynak milyen esélye van bármi másra mint az anyaságra. Sajnos ezzel együtt jár a kitartottság is a legtöbb esetben. Nem kellene, hó így legyen, már az is sokat segítene, ha valami tervezhető alternatív képet tolnak elébe. Ilyen sajnos nincs.

(#17) #90088192 válasza Csabroncka (#10) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ezért van 2 törpe Tacsink. Tudom, hogy tisztességes módon fel tudom/tudjuk nevelni. Igen a 35 éves korhatár jó, éreztem, hogy képes vagyok rá.

(#18) #90088192 válasza Somatom (#13) üzenetére


#90088192
törölt tag

Üdvözöljük a klubban. A Tacsi vonyitasa inkább aranyos, mintsem idegesítő. Szofogado, van értelme tanítani, es nem fog lopni a boltból, mert ugye nem megy oda egyedül. Persze lehetnek problémák, de az én viselkedés mintaimat senkinek nem akarom tovább adni.

(#19) #90088192 válasza mephi666 (#14) üzenetére


#90088192
törölt tag

Hupakolunk?

(#20) Csabroncka válasza #90088192 (#17) üzenetére


Csabroncka
addikt

Mivel hála Istennek ebben az országban szabad a véleménynyilvánítás, ez is megérthető és elfogadható. Szavaidból az is kiderül, hogy pontosan tudod, hogy a kutya nem gyerek, vagy a gyerek nem kutya. Sokakban elég nagy képzavar él (mind a két irányba) a közösségi média alapján. Hozzátéve, hogy senkinek nem szorítják a fejéhez a fegyvert egyik vállaláshoz sem. A társadalmi probléma ott van, hogy korábban a magánéleted és a személyes szférád nem volt kirakatban, most valaki a fingásról is posztol. Ezt követőn pl.: az alapján ítélnek, meg hogy 35 évesen "csak" kutyád van :U

Szóval van ám valami igen nagy igazság a Netflix kreációban :K

"in medias res"

(#21) #90088192 válasza Csabroncka (#20) üzenetére


#90088192
törölt tag

Melyikre gondolsz?

(#22) Csabroncka válasza #90088192 (#21) üzenetére


Csabroncka
addikt

The Social Dilemma

"in medias res"

(#23) #90088192 válasza Csabroncka (#20) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nem vagyok hajlandó senkit megítélni, max megismerni. Már amennyire emberileg ez lehetséges, és amennyire tudom magam ehhez tartani. Ezért számomra ez a probléma abban a formában nem létezik. Értem mi a baj, csak semmit nem tudok tenni értük. Annyit sikerült tennem, hogy nem még egy emberrel többért kell aggódni, hanem megpróbálok segíteni azokon akik már itt vannak. Persze nem sok de több mint a semmi.

(#24) Vladi válasza Somatom (#13) üzenetére


Vladi
nagyúr

51 évesen már nagyon meredek, de alapvetően nem így van amit írsz.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#25) Somatom válasza #90088192 (#18) üzenetére


Somatom
veterán

Nem értek a neveléshez. A barátnőmnek van egy kamasz lánya. Szóba került a pasizás, én meg mondtam neki, hogy ha jót akar, akkor tanuljon az édesanyjától. Erre kaptam egy tockost anyutól. Pedig, sztem hiteles forrásból származó jótanács volt. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#26) #90088192 válasza Somatom (#25) üzenetére


#90088192
törölt tag

:C

(#27) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

A legjobb dolog.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#28) MineFox54 válasza Somatom (#5) üzenetére


MineFox54
őstag

Szerintem Floornak sokkal hallgathatóbb a hangja, ugyanolyan tehetség mellett... Tarjáé nekem mindig erőltetettnek hangzik. Sry :))

(#29) Somatom válasza MineFox54 (#28) üzenetére


Somatom
veterán

Bevallom, Floor -t nem hallottam élőben. Ott voltam a Jégcsarnokban a 2008 -as, Anettes koncertjükön. Számomra az borzasztó csalódás volt, onnantól nálam kiesett a Nightwish a kedvencek közül. Csak a Tarja -s számaikat hallgatom. Sztem nincs semmi erőltetett a hangjában. Ő egy képzett operaénekesnő. Szólóban is sikeres, teltházas koncerteket ad. Rákerestem az Elvenpath -ra Floor -ral (3:18 -tól). Tarja után sztem olyan, mint egy Nightwish tribute verseny selejtezős produkciója. Számomra a Nightwish gótikus hangzásvilága Tarja hangjával volt teljes.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#30) MineFox54 válasza Somatom (#29) üzenetére


MineFox54
őstag

Sikerült kifognod a leggyengébb koncertet :))
[link]
Itt nézelődj, 57 perc fele. Szerintem ez már nem rossz :)
Egyébként szerintem korrektebb a saját terepükön összehasonlítani őket, hiszen az Elvenpath Tarjára íródott, Floor nyilván csak utánozni tudja, nem ő "találta ki". Pl nézz bele a linkelt koncertben, vagy a Wembleysben a Greatest show on... c. számba, szerintem ott amit mutat, nagyon komoly.

(Amúgy komoly szubjektív (!) ellenérzésem van az operával szemben, úgyhogy biased vagyok :) És nem szeretném lehúzni Tarját, csupán szerintem a műfajhoz nem illik. Nekem A női énekhang pl. Horváth Martina, ajánlom meghallgatásra: Thy Catafalque - Vető c. szám, különösen a vége.)

(#31) Somatom válasza MineFox54 (#30) üzenetére


Somatom
veterán

Anette -nél biztosan jobb. Összehasonlítani sztem is egy duettnél lehetne őket. Találtam is egy duettet 2013 -ból. Sztem ezzel a dalválasztással Tarja megkegyelmezett Floor -nak. Kb. az egyetlen akkori Nightwish szám volt, amit Floor még ki tudott énekelni. De, sztem még ebben is lehet hallani Tarja dominanciáját.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#32) bambano válasza MineFox54 (#30) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Tarjával kiemelkedő ritkaság volt a Nightwish, Floorral meg egy átlagos metálzenekar. Anettet ne emlegessük a falusi lakodalmas szintjével :P

Ott van két összehasonlítható szám, amit én linkeltem, meg az általad linkelt koncerten ugyanez. Hallani, hogy Floor nem bírja krafttal, itt-ott egy oktávval lejjebb énekel, és próbál hangosan, de az meg nem megy.

Nagyon nem egy kategória a két nő, és nem Floor javára.

#31: Floor olyan hamis, hogy ezért az előadásért Gallfalván már összekötözve lógna a fáról, mint Hangjanix szokott :)

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33) Kolondrum válasza Somatom (#13) üzenetére


Kolondrum
félisten

Több hasonló gondolkodású ember van körülöttem, nem ismerem őket, csak tudom, hogy ez van. Nem ritka.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.