Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#69) osztraksajt válasza FPéter (#57) üzenetére


osztraksajt
őstag

Tehát akkor nagyon kulturált hangnemben válaszolok hátha elolvasod:
3 idegen nyelven beszélek folyékonyan, angol felsőfokú nyelvvizsgám van immár több mint 17 éve. Munkakörömből adódóan sokat járok külföldre mint egy a saját területén jelentős cég import ügyintézője. Tehát nem ismeretlen előttem a garanciavállalás feltételei és fogalma, és a külföldi mentalitás sem. De dolgoztam exluzív HiFi szalonban is még a mediamarkt térhódítása előtt, ahol egy hónapig csak a vevőkkel való bánásmódot tanították. Ezen kívül jelenleg is 2 saját tulajdonú cégünk van, ahol napi kapcsolatban állunk az ügyfelekkel.

Ezt csak azért írom le hogy tudd hogy nem egy 17 éves pattanásos seftes vagyok.

Teljesen felesleges dobálóznod ezzel a Mo. egy fos itt minden szar dumával, mert én TÉNYLEG ismerem a külföldi viszonyokat. Természetesen nagyon megértenek, sajnálják, őket is mélységesen megdöbbenti, és szélesre tárják a kezüket, és rendkívül udvariasan felajánlják a fizetős javítást a garancia idő lejárta után mind cégesen, mind magánemberként vásárolva. Ajánlom figyelmedbe a kifinomult francia Bombardier vonatok fékkopását mennyire "kulturált" módon intézi a gyártó, vagy a debreceni Volvo buszok problémái. De gondolom ezek a cégek csak a kirívó ellenpéldák lehetnek, az összes többi tőlünk nyugatabbra lévő aranyból van. Persze sorolhatnánk multi cégek tömkelegét akik csak a szeretetszolgálat unszolására jöttek az országba jótékonykodni, és vevőbarát hozzáállásukról híresek, és igyekszenek meghonosítani Mo.-on a kultúrát.

Szeretném ha megneveznél 3-4 közkézen forgó/közismert márkát/kereskedőt akik a vállalt garancia lejárta után is vállalják a cserét/javíttatást pusztán azért, mert szeretik a vevőt.

Amúgy a mosógépünk, amit nem két fillérért vettünk, az ősszel romlott el 25 hónapos korában, de mégsem vonultam ki az ElectroWorld elé transzparansekkel hogy mekkora szemetek mert indesitet árulnak, átvertek, mert ez tönkremehet egy hónappal a gar lejárta után, úgyhogy remekül ráéreztél a példáddal. Az eladó miért lenne felelős azért mert elromlott? Ő tervezte? Ő gyártotta? Ez eléggé ellent mond mondjuk Drucker elveinek, amit oly fennkölten magasztalsz.

Tipikusan az a fajta ember vagy, aki csak kritikát fogalmaz meg, de megoldást nem javasol. Tehát aki venni akar 25-ért egy laptopot, bacsis egy dolgot tehet, nem, nem azt, hogy kihozza ebből az árból a legjobbat, hanem elmagyarázza, hogy 25-ért nem lehet laptopot venni mert úgysem lesz használható, és el fog romlani nagy valószínűséggel. Ülj le fiam egyes. Ne ringasd magad abba a hitbe, hogy az újonnan vásárolt 1 éves laptop megbízhatóbb lesz mint az anno nagyon drágán vett, de emiatt általában igényesebben összerakott régi.

Én is legőszintébb baráti jóindulattal mondom, hogy ne köss bele abba aminél konkrét érveket nem tudsz megfogalmazni, csak értelmezed "a garancia által sugallt üzenetet".

A tanulás hasznosságban tökéletesen egyetértünk, és én ki vettem a részem belőle három átlagember helyett is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.