Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

UP a 27 éves konfignak ;] :DDD

(#2) angyalpc2 válasza bacsis (#1) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

olyan 1 órára tippelek...

(#3) bacsis válasza angyalpc2 (#2) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

végülis.. nem XP/Win7 hanem az oprendszer is majdhogynem korabeli :K
Én sztem nikább 90-120perc körül fog végezni.. majd meglássuk :))

(#4) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Hááát... necces. Én anno csak egy Win95 próbafloppy-t próbáltam rajta (kb. egy mai live CD-vel egyenértékű, telepíteni kellett, de csak a funkciókat mutatta be, nem volt teljes értékű oprendszer) de egy ugyanilyen konfigon erős diavetítés volt az eredmény.

(#5) bacsis válasza DeFranco (#4) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nem lehet azért mert a floppy meghajtó kb 20k/sec-es adatátvitele hazavágta az egészet? :D 40-es 386oson már használtam win95-t, míg szűz addig elég jól eldöcög :K

(#6) DeFranco válasza bacsis (#5) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Úgy emlékszem telepíteni kellett, nem a floppyról futott. Az azért elég nagy fail lett volna, hiszen egy pentiumon is ugyanígy muzsikált volna. Ami tekintettel arra, hogy ennek pont az volt a célja, hogy demonstrálja, hogy futna a rendszeren, elég necces lett volna.

(#7) Cucuska2


Cucuska2
őstag

2 óra, 24 perc, 13 másodperc, és még úgy 311 millimásodperc.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#8) proci985 válasza bacsis (#5) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

izé, én 486dx100on használtam win95öt, azon nagyon szörnyen ment, bár ment. 5x86 133 az egy fokkal már jobb volt.

nem tudom, én hagynám a dos6.22őt, kipróbált, stabil, anno a 386DX60on 4 mega rammal nagyon szépen ment.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#9) bacsis válasza DeFranco (#6) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hááát.. floppy-ról egyszer én is telepítettem.. azaz 2-szer... egyik telepítés bő 10óra volt, a másik 12 óra... mármint ez szünet nélküli idő ;] :DDD

Cucuska2! HA eltaláloda kkor a lottószámokat is majd lécci :D
proci985! Egy 100-as 486-oson már a win98 is eldolgozik, egy win95 pedig szó szerint száguld :K

amúgy már a file-ok felmásolásánál járunk :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10) proci985 válasza bacsis (#9) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ömm, végülis használható volt... a száguld meg relatív, ehhez képest a gépedhez képest valszeg eszméletlenül gyors volt:).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#11) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Elvetemült ötlet, miért rakod rá ?

Nálam 5x86 / 133@150. en 64M RAM- al a Win98 még elfogadhatóan fut, a Win2000 már szemmel láthatóan megfogta.386- ra csak DOS+Win3.x való.

(#12) bacsis válasza DarthSun (#11) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ezért rakom rá ;)
Már 50%-on van a fileok másolása :DDD

(#13) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Ha 50%-on áll, akkor nagyjából igazam van/lesz. :Y

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#14) bacsis válasza Cucuska2 (#13) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

van rá sansz :DDD most 75%-on jár, de ha ez kész utána még újraindulás után szüttyög még valamit :DDD

(#15) DarthSun válasza bacsis (#12) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

3.x- en nem fut az aida64Extreme :DDD
Akkor már nem is indulok mert 386DX40 a legkisebb gépem. Ha lenne különleges retro kategória, indulnék az aláírásomban szereplő géppel.

Sok sikert!

(#16) bacsis válasza DarthSun (#15) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

sajna Win95 kell.. különben én is indulnék 8MHz-es 286-ossal ;] így csak a 25Mhz-es 386-os marad :DDD

(#17) bacsis válasza Cucuska2 (#13) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A windows beálíltja az esetleges plug & Play eszközöket... kíváncsi vagyok meddig csinálja ;]

(#18) DarthSun válasza bacsis (#17) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Mikorra ismeri fel hogy nincs plug & Play :U

Van 16MHz- es 386 is, ha valaki avval nevez, lenyomhat, feltéve ha van még működő és fel is megy rá a 95 :F

(#19) Cucuska2 válasza bacsis (#17) üzenetére


Cucuska2
őstag

55-re végez. :)

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#20) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Véééége: 16:48-kor (az órám szerint)
azaz 2óra és 15perc kellett neki hogy feltelepüljön :DDD

(#21) bacsis válasza DarthSun (#18) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

viszont lehet az aida64nek kevés a vas, nem akar elindulni :DDD vagy csak még mindíg tölt? ;]

(#22) DarthSun válasza bacsis (#21) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Hát marhára kíváncsi vagyok elindul- e? Mégjobban hogy lefutnak- e a szükséges riportok?

(#23) Cucuska2 válasza bacsis (#20) üzenetére


Cucuska2
őstag

Akkor én voltam a legközelebb. :)

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#24) bacsis


bacsis
Közösségépítő

háát igaziból opás van mert nem indul az aida64... 32mega rammal 160-as 5x86oson sem...
2 verziót próbáltam... most vagy a win95 nem okés neki vagy már pentium alapú gép...
inkább utóbbi mert a telepítő felment és nem nyavalygott hogy win95 fut... szal most próbálkozok

(#25) DarthSun válasza bacsis (#24) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Kipróbáltam, PII/450- en és P1MMX/233@266- on szépen lefutott a riport.Tippem hogy a legkisebb órajelű pentium lesz a nyerő, ha az MMX nem játszik. P1/60 mondjuk, ott kezdődött a P1 széria. Ha most lenne egy P1/60- am.Bár P1/100- as procim van, azt lehetne az Epox lapomban 60- on hajtani.

szerk: már nem lenne időm összeépíteni, kísérletezni mert végig melózok ebben a hónapban, esetleg még 1.- én de akkor meg hulla fáradt leszek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26) bacsis válasza DarthSun (#25) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Win98SE kell neki... lefutott az összegzés a 486DLC-n is... 15perc votl míg elindult az aida, lemértem :DDD amúgy én meg a 60-as Pentiumomat tudom 25-ön hajtani :DDD

(#27) Rive válasza bacsis (#26) üzenetére


Rive
veterán

98SE-nek mennyi a minimális memória?

Azon töprenkedek, hogy mi lenne, ha valami jól bővithető 286-os lapba belepasszitanánk egy ilyet :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#28) bacsis válasza Rive (#27) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Most 8 megával indítottam, úgy hogy még az aida64 is elindult :DDD

(#29) DarthSun válasza bacsis (#26) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolom a 60- as Penyó megy 1x szorzóval.A két gép amin kipróbáltam Win98SE- vel van telepítve :) , hiába az a legjobb oprendszer :DDD . Win95OSR2 még esetleg az összes peccsel talán, Te melyik Win95- öt próbáltad?

Rive : 16MB- al elindul az biztos, csak minimum 64- el telepítettem eddig, utána szedtem ki a ramot, 16- al felállt 5x86- on is és a SPi is lefutott.Win2000- el is ugyanez van. Az OSR2 telepítője lefut 16- al is.

(#30) DarthSun válasza bacsis (#28) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Avval sztem nyerni fogsz.

(#31) bacsis válasza DarthSun (#29) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Win95B-t próbáltam a leguccsó verziót de utána nem paccselgettem természetesen :U
amúgy a 98 lehet az SE nem de a sima 12megával is tud már települni.. most az aida64 riportja 8mega rammal 33-as DX-el fut, egy olyan alaplapba, aminek 1990-es a BIOS-a és butább nem kicsivel, mint amit összeraktam magamnak 386-ost :DDD HDD autodetekt pl ebben sincs :DDD
amúgy ez pont most ment át a PCI eszközök-nél, szal van rá sansz hogy ez lesz a befutó :DD

(#32) DarthSun válasza bacsis (#31) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

386DX33 ? - azt még le tudod venni 25- re, ha van hozzá jumper.

(#33) bacsis válasza DarthSun (#32) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nem, 486DX33, a "sima" 386oson nem tölt be a Win98, csak a DLC-n tudott röffenni :U

(#34) DarthSun válasza bacsis (#33) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Azt is le lehet venni 25- re ha olyan a lap.

szerk : Az enyém 25- ön megy, amit Te adtál. A proci valójában 40 es.

[ Szerkesztve ]

(#35) bacsis válasza DarthSun (#34) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

itt most az elsődleges nem a proci órajele, hanem a platform/alaplap/csipszet kora... ez egy 1990-es 486os deszka.. szal még piszok mód az első szériás, még VESA busz sinsc rajta... első ránézésre inkább egy 386osra hasonlít abból is a korai fajtára, mert jó nagy a fizikai mérete is.. szal most hoyg a proci 33 vagy 25MHz lesz kb már majdhogynem mindegy :)

(#36) DarthSun válasza bacsis (#35) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Igen de a feltételekben benne van hogy a legelavultabb arhitektura mellett a proci órajele is minél kisebb legyen.

(#37) bacsis válasza DarthSun (#36) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

lehetőleg minnél kisebb :) azaz egy 40-es 486 előrébb van mint egy 25-ös 486os :U
de vajon a 33-as 486DX vagy pedig a 25-ös 486SX lenne ezen a téren befutó? :DDD

(#38) djculture


djculture
félisten

Á még ilyet ... én már nem is ismerek rád hogy nem valami win7-et akartál erre ráerőszakolni:D

[ Szerkesztve ]

(#39) DarthSun válasza bacsis (#37) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

A 486SX, az mindenképp kisebb tudású és kisebb az órajele is, ha megy rajta az lesz a jobb.

(#40) bacsis válasza DarthSun (#39) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

najó, de az SX az cirka 1,5 évvel később jött ki mint a DX.. azaz hiába gyengébb, újabb :U
djculture! Hidd el, a Win98SE egy ilyen gépre, legalább annyira meredek mint P1-esre a Win7 :D

[ Szerkesztve ]

(#41) DarthSun válasza bacsis (#40) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Több géppel lehet pályázni? Küldd be mindegyik verziót, több munka már nem lesz vele, ugyanaz kétszer csak a proci különböző :DDD , a többi már zsűri dolga.

(#42) bacsis válasza DarthSun (#41) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igaziból erről sem szól a fáma :))
amúgy csak DX33-asom van, 25-ösből csak SX :U azért lefuttatom azzal is... illetve.. írok nekik egy levelet hogy hogy is legyen? :DDD

(#43) Rive


Rive
veterán

Hümm.

Több helyen is azt olvason, mogy bár a '98 nem települ 386-ra - de azért még 'fut' ilyen proci alatt is.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#44) DarthSun válasza Rive (#43) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Meg kellene próbálni az első kört, a fileok felmásolásáig nagyobb gépben aztán áttenni a vinyót egy 32MB ramos 386- ba, végigfuttatni a telepítőt, lehet úgy menne.A végén meg csak 8M ramot benthagyni. Bár lehet fut 386- on, az Aida meg nem :F Itt szerintem vagy bacsis nyer vagy valami extrém hardveres csapat.

(#45) bacsis válasza DarthSun (#44) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

természetesen így próbáltam... sajna nem tölt be 386oson :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.