Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Precorus


Precorus
tag

Attól függ, milyen játékot. Egy cs:go, wot, wow, lol, dota, minecraft stb vígan fogja érezni magát fhd-ban, bár esetenként nem a legnagyobb minőségben, én tavaly váltottam RX 580-ra, addig sima 1050-el toltam, space engineers, wot, lol, csak a SE volt közepesen, minden más high-max körül, sima 60 fps.

Szóval lehetni lehet, csak kérdés hogy mit meg hogyan :DDD
Persze én VR miatt egy 3060-ra fenném a fogam, dehát :(((

Könyvtár == Old-school Netflix

(#2) b0bcat válasza Precorus (#1) üzenetére


b0bcat
addikt

A fiam gépében a Warzone miatt lett RX 560 > RX 580 upgrade, mert a Warzone a 4 GB memória miatt csak low grafikán futott FHD-ban. :) Mondjuk én még 82-ért vettem tavaly decemberben az RX 580-at boltból...

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#3) Precorus válasza b0bcat (#2) üzenetére


Precorus
tag

Warzone azmiaz, ilyen cod? Nem ismerek ám sok AAA címet :DDD

Megnézve a mostani árakat, jó döntés volt.
Én meg felvágózhatok hogy előtted egy évvel pont decemberben vettem az enyémet, húztam a fogam hogy nem is biztos hogy kell nekem ez 55-ért.....

Könyvtár == Old-school Netflix

(#4) b0bcat válasza Precorus (#3) üzenetére


b0bcat
addikt

Igen, az a Call of Duty franchise pábdzsíje. :C

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#5) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Egyszerűen tragédia ami történt pc játék fronton, és ez most komolyan vissza veti majd a teljes ipart szerintem, egy ilyen szegényebb országban mint a mienk meg sokszoros lesz a hatás. :(

Szomorú ez, sajnálom a mostani fiatalokat sokaknak lett esélytelen zsebpénzből diákmunkából a gépépítés/fejlesztés.

Reméljük hogy az ipar másik felét majd a jobb otimalizálásra sarkallja (nem fogja).

De legalább a konzolok rendkívül csábító vételnek számítanak hirtelen...

Kiváncsi vagyok tényleg mi lesz ebből minden szempontból a következő ~3 évben.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#6) b0bcat válasza $p@rr0w (#5) üzenetére


b0bcat
addikt

Nyilván emiatt sokan (lesznek) kénytelenek régebbi játékokkal játszani. :U Nyilván csak iróniának szánom, de a CS 1.6 bármin elfut, szinte egy számológépen is. :DDD

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#7) KISDUCK válasza $p@rr0w (#5) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát ugye azt rebesgetik hogy a chip hiány jövőre még kitart, a kereskedők meg szerintem túlzottan hozzá fognak szokni az extrém árazáshoz. Én arra leszek kiváncsi hogy mikor éri utol ez az árszabás a játékra szánt laptopokat.

(#8) Dilikutya


Dilikutya
félisten

GTX1050 kemény 133 ezerért. Szerintem rohadjon rá a boltokra ennyiért. És rengeteg ajánlat van hasonló áron, miközben a 75 is nagyon sok egy 5 éves, alsó-közép kategóriás kártyáért.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#9) b0bcat válasza Dilikutya (#8) üzenetére


b0bcat
addikt

Van 147 ezerért 2 gigás Sapphire RX 550 is. :C

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#10) Dilikutya válasza b0bcat (#9) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ne vedd meg! Van egy elfekvőben nálam, igaz Asus, de feléért odaadom. ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Áldom az eget és vigyorogva szorongatom a 1660-am amit még 73-ért vettem újonnan és most kitekeri a 3440*1440-et dirt rallyban

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#12) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Nem figyelgettem a videokártya árakat, a cikk és a hozzászólások hatására megnéztem. :Y :Y :Y
Nekem egy 1060 3GB van, marad is még jó sokáig ;]
Mondjuk WoT-on kívül mással nem játszom, az meg jelenleg elmegy 2560-as felbontásban ultrában még ezzel is...

(#13) b0bcat válasza Dilikutya (#10) üzenetére


b0bcat
addikt

Köszi, már van 2 gigás RX 550-em. :) 18-ért vettem újonnan kb. fél éve. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#14) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

(#15) icemad válasza TheLázs (#11) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Látod látod... Inkább bitcoint vettél volna 10 éve... ;] :DDD

(#16) Lord Myn válasza gilfoyle (#12) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Én meg megjelenéskor (amikor még 250 körül adták) vettem egy 3070-est, és mivel játszom mostanság 90%-ban? Csupa retró: DOSBox, PCem, SNES emulátor... Hát nem panaszkodhat a VGA, hogy nagyon nyúzom... :DD (néha indítok egy 3Dmarkot vagy egy Superposition-t, nehogy a ventillátorok berozsdásodjanak)

"War does not determine who is right - only who is left."

(#17) muszurkefal


muszurkefal
aktív tag

Tényleg röhej, ami folyik. Minap számoltam ki, hogy ha veszek egy Playstation 5-öt meg 30 darab játékot hozzá, még akkor is olcsóbban jövök ki, mintha a számomra upgrade-et jelentő legolcsóbb videokártyát megvenném.

Szerintem nem csak én fogok platformot váltani idén, pedig egy 1080 rötyög a gépemben, ami azért még most sem egy rossz kártya. Csak hát az 1440p-t már nem hajtja ki az újabb játékoknál.

(#18) lolller


lolller
tag

pontosan ezért vártam én is inkább az előrendelésre ps5-nél. PS4-ről váltottam nyilván nem kell részletezni, hogy már 2013-ban is egy erős közepes volt sem mint erős konfig. Készlet hiány miatt majdnem rászántam magam egy PC összerakására, de végül győzött a józan ész. Nincs az az isten, hogy én egy 4 éves 1080-ért meg hozzá egy félkonfigért 300ezret adjak.

Lett inkább kis türelemmel 200ért egy ps5 ami majd egyszer talán még a 8k 60fps-t is tudni fogja. Nekem mondjuk a 4k 60/120 fps is bőven elég.

varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

(#19) icemad válasza muszurkefal (#17) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ha tudsz venni. Még egy ideig nem. Series x sem sok van, ha éppen valahol kapható. Egyébként meglepően sok ex-pc játékos tűnt fel az újabb konzolok topikjaiban. Nagyrészük elégedett a konzollal is.

(#20) Kiki18


Kiki18
őstag

Én is áldom az eget a tavaly októberben vett 1660S-ért 83k-ért....soha nem gondoltam volna, hogy életem eddigi legdrágább videókarijának ennyire fogok örülni, és hogy befektetés lesz belőle :D

(#21) muszurkefal válasza icemad (#19) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Nekem csak márciusban érett meg az előrendelés.
De nem sürgős, addig inkább lediplomázok. Még egyszer :DD

2015-17 között volt PS4-em, de a proginfo szak miatt kénytelen voltam pc-t építeni, ezért eladtam.
Azóta is az a pc van előttem, de már kedvem sincs rajta játszani egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#22) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Azért durvák az árak. Két éve vettem a HA-n 560 4GB 25.000-ért garanciával.... Most meg látom, hogy 40.000 körül mennek. Egész jó befektetés volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#23) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

2 éve vettem használtan 1060 3G zotacot
35-ért jó áron volt

most 60-70 alatt nincs és 4+ éves kártyákról beszélünk

mikor robbant volna november körül akkor a 1070 re váltottam volna..mondom annyit megér 60e-t esetleg 80e-ért 2060-as :B
most ez 130e-150e

[ Szerkesztve ]

(#24) angyalpc2 válasza Lord Myn (#16) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

jaja mint a keringető szivattyút is forgatni kell rendszeresen, nehogy megragadjon
:C

(#25) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Régi szép idők mikor 170-ért 8800Ultrát kapott az ember. :D

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#26) Dilikutya válasza laceszgamer (#25) üzenetére


Dilikutya
félisten

Kicsit tombol még a bányászláz, és akkor visszajönnek a régi szép idők, veheted a 8800 Ultrát újra 170-ért, persze az AGP-set, a PCI-E meg 250. :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#27) prolad


prolad
őstag

75 ezer az 1050 ti? Emlékszem még 2017 nyarán (amikor szintén eléggé elszabadultak a hardver és főleg a VGA árak) vettem egyet 55-ért és már akkor fogtam a fejem miatta (és az még a kínálat drágábbik fele volt).

(#28) elfelejtette válasza Dilikutya (#26) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ahhoz képest best-buy volt, mikor a 8800GTS G92-t 82-ért meg lehetett szerezni.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#29) Lord Myn válasza Dilikutya (#26) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Én az AGP-sért fizetnék 500 ezret is, mert akkor ritkaság, hogy nincs is... :U

(#27) prolad: 2 éve a HA-n 35-ért vettem vadi újat 3 év garival, amit a fiam azóta is használ... :K

"War does not determine who is right - only who is left."

(#30) MasterDeeJay

Új videókártya piac halott, a topik zárható. :DDD

Ha mindenképpen új kell akkor 25-30 körül van ebayen rakás fake 1050-es. Megérkezik, nyitsz case-t hogy fake majd pénz vissza és ingyen van egy GTX550-650-esed amire csak egy biost kell rakni hogy normálisan működjön. És mindegyik totál új, azzaz lehet maga a gpu nem új.

Vagy veszel egy rakás hibás vga-t fillérekért szintén ebay-en aztán full áron felrakod vaterára teszteletlenként és az árából veszel működő kártyát. ;]

Aprón van használtan 20eft körül néha GTX 660, 760, 770, 580 stb amiket azért nem kellene leírni. Én nagyon jól elvoltam egy 3gb-os GTX660ti-vel aztán bányász RX480-assal is. És hála ennek a totál káosznak lett egy ritka (bár nem kifejezetten erős) Radeon Pro Duo kártyám.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#31) Dilikutya válasza Lord Myn (#29) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tényleg, 7xxx-ből volt utoljára AGP-s. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#32) $p@rr0w válasza MasterDeeJay (#30) üzenetére


$p@rr0w
őstag

De az ebayest elvámolják. És belerokkanok.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#33) MasterDeeJay válasza $p@rr0w (#32) üzenetére

Akkor legyen ali kicsit többért és eu raktár ha van.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#34) Tüzi

lényeges játékok elfutnak egy 7970m-en is.
ennyi a lényeg számomra.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#35) b0bcat válasza Tüzi (#34) üzenetére


b0bcat
addikt

Tény. :K A fiam még a Warzone-nal is el tudott játszogatni low beállítás mellett FHD felbontással a 4 gigás RX 560-nal, ami gyakorlatilag koppra ez a teljesítmény. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#36) Tüzi válasza b0bcat (#35) üzenetére

nekem a starcraft2-höz, C&C-hez, a blue stacks-hez, truck simulatorhoz, star trek/wars játékokhoz, witcher 3-hoz, skyrim-hez teljesen elég.
a többi meg úgysem nagyon érdekel :)
ha kijön az új elder scrolls, akkor talán ápgrédelem a notit.
talán.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#37) cappa72


cappa72
nagyúr

Te jó ég... mi ez a videokártya mizéria?
Meg hogy drágább lett használtan, mint amennyiért vették a hozzászólók...

Még jó, hogy idehaza nincs mindig-a-legújabb-játék mizéria.
De már így is hatalmasat léptünk előre: a 7 éves számítógépben (akkor raktam össze utoljára számítógépet!) található gt220-ról az "új" gépünkben nVidia K620 ketyeg. A K620-at itt vettem a HA!-n, 10k-ért, még decemberben.
Egyelőre viszi a fortnájtot; legkisebb fiam kicsit kockás kezd lenni, most 13 évesen odaengedtük a Fortnite elé. Meglátjuk...

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#38) Dilikutya válasza b0bcat (#35) üzenetére


Dilikutya
félisten

RX560 inkább a 7870-el van párban, néha kicsit rá is előz pár fps-sel. Kivéve a Forza Horizon 4-et, abban jócskán lehagyja, gondolom a frissebb architektúra miatt. Egyébként nem semmi, hogy 10 éves videókártya mire képes. Akárhogy is nézzük, ez az utóbbi 10 év korántsem volt akkora ugrás, mint az azt megelőző. 2011-ben egy 10 éves Radeon8500 meg Geforce 3 Ti teljesen kuka volt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#39) b0bcat válasza Dilikutya (#38) üzenetére


b0bcat
addikt

A PassMark benchmark listájában a HD 7870 bő 25%-kal magasabb pontszámmal szerepel, mint az RX 560. (kb. 4600 vs. 3600 pont)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#40) Tüzi válasza Dilikutya (#38) üzenetére

"Egyébként nem semmi, hogy 10 éves videókártya mire képes"
Az se semmi, hogy még mindig nincs normális driver hozzá :DDD
Mármint a 7970m-hez.
Egyetlen bajom vele, hogy csak 2gb van rajta, a 8970re már 4-et tettek, de az meg nem indul el a notimban...

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#41) Dilikutya válasza b0bcat (#39) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én összehasonlító videót néztem, nem benchmarkot. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#42) b0bcat válasza Dilikutya (#41) üzenetére


b0bcat
addikt

Én ebben a videóban is azt látom, hogy összességében a HD 7870 erősebb kicsivel, mint az RX 560. :D

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#43) Dilikutya válasza b0bcat (#42) üzenetére


Dilikutya
félisten

Két játékban kapásból 2x fps-e van az RX560-nak. :)

GTA V: egyértelmű 7870 fölény, 5-10 fps
Rainbow Six Siege: az RX560 jócskán elhúz, 15-20 fps az előnye minimumban, maximumban
Assassins Creed Origins: picivel, de vezet az RX560
Assassin's Creed Odyssey: ugyanaz a helyzet mint az Origins-nél, csak frissebb játék, mindkettőnek alacsonyabb fps-e van
Forza Horizon 4: a 7870 egyértelműen az utolsó helyen áll, a két másik kártya 5-10 fps-el előzi, az RX560 meg közel duplája
Gears 5: szinte koppra ugyanazt hozza a két kártya
Red Dead Redemption 2: ugyanazt hozza itt is a két kártya, az 1 %-os minimumokban van 1-2 fps előnye az RX560-nak.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#44) b0bcat válasza Dilikutya (#43) üzenetére


b0bcat
addikt

Az eredmények magukért beszélnek. Nem vitatom, hogy ezek fényében - az említett játékokban - "pariban" van a két kártya. Ahol én belenéztem a videóba, ott a HD 7870 fps értékei voltak magasabbak, de ez betudható annak, hogy nem néztem végig, csak beletekertem többször.

Három dolgot jegyeznék meg: 1. a benchmark nem hazudik, ugyanakkor nem is mindenható (több összehasonlító oldalon is néztem, és mindenhol kb. 20%-kal erősebbnek írják a 7870-et az RX 560-nál a specifikációja szerint), 2. a HD 7870 egy régebbi kártya, ami miatt egy újabb kártyával összehasonlítva egyes tesztekben illetve játékokban alulteljesíthet, 3. a tesztben egy 4 gigás RX 560 szerepelt, míg a HD 7870-ben 2 giga RAM dolgozik, ami nyilván megmutatkozik a teljesítményében.

Nekem volt RX 560-am, és nagyon elégedett voltam vele, de RX 460-ra váltottam végül, a gyerek meg kapott egy 4 gigás RX 5500-at, amit pár nap után egy 8 gigás RX 580-ra voltam kénytelen cserélni, mert a VRAM szűkössége miatt a Warzone csak low grafikán volt hajlandó futni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#45) b0bcat


b0bcat
addikt

Közben volt egy kis drágulás. A 1050 Ti már 90 ezertől indul... :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#46) Dilikutya válasza b0bcat (#44) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én végignéztem a videót, az alapján jött ki, hogy melyik hogyan áll a többihez képest. 7 játékot teszteltek benne.
De azt jól látod, a 7870 régebbi, mint az RX560, így hiába lehet papíron erősebb, a tesztelt játékok korban az 560-hoz vannak közelebb. Bár szerintem papíron sem erősebb a 7870, alacsonyabb a GPU és a memória órajele is, és nem létezett belőle 4GB-os verzió sem, bár ez pl. a GTA V-nél nem akadályozta meg abban, hogy verje a mezőnyt, és a többinél sem okozott lemaradást. Mindenképpen szép tőle 10 évesen, hogy még használható teljesítményt nyújt. Kár, hogy 100W-tal nagyobb a TDP-je, mégis csak egy inkább már egykori felsőkategóriás kártyáról van szó.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.