Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#81) F1r3b1rd válasza gabe_ (#80) üzenetére


F1r3b1rd
tag

Helló !

Nekem hasonló gondom win 32 bit alatt volt: feltelepítettem a cd-ről a drivert, de a progrmok többsége nem is látta a hardvert. Egy kis fórumtúrás után csökkentet módban letöröltem az összes eddig telepített dvb-t drivert, majd egy restart és nyomtam az F8-at win7 töltés előtt.

Most jön az érdekes rész: bejön a menü, ahol a csökkentett mód és társaival lehetne indítania rendszert.
Nos a legalsó menüpont vmi olyasmi h gyártó által aláíratlan driverek keresésének tiltás v ilyesmi, ezt a menüpontot választva indítod a rendszert, telepíted a drivert, majd ha ez megvan, elvileg már működni fog.
Ha mégsem, akkor újraindítod a gépet és ezzel a funkcióval indítod megint és látni fogják a tunerprogik.

DVBViewert illetve splashlite-ot használok(előbbi jobb szerintem), de pl DVBViewer TE2 nem látja még mindíg az eszközt, a Total Media 3.5 meg lefagy.

(#82) azbest válasza F1r3b1rd (#81) üzenetére


azbest
félisten

Erre akkor volt szükség, amikor még nem volt aláírt driver a tunerhez. Ez már régen megoldódott.

(#83) doberman


doberman
senior tag

egy érdekes jelenséggel kapcsolatban lenne kérdésem, hátha valaki tudja a választ.

fennt nevezett dvb-t usb tuner, hozzá adott kis antenna. van térerő - bár nem fullon, nézhető bár időnként kockásodó kép. (egy két csatorna hiányzik... nyilván a térerő hiány miatt.)

ugyanebbe a stick-be erősítős tetőantennát csatlakoztatva -MCX átalakítóval- pedig semmi csatorna nem található.. pedig a quality 100 %, de a signal strength 0... tvheadend routeren futtatva. (kontrollképpen egy lg tv-t csatlakoztatva hibamentesen jön minden mindigtv-s adó.
tehát van antenna jel... )

a kérdés: hogy a manóba van ez?
az átalakító nem szakadt - megmértem. kicsi antennával jövöget az adás, az erősítős tetőantennával nem jön. van olyan, hogy esetleg túl sok a jel? leülteti a vevő bemeneti részét?

8lnu

(#84) azbest válasza doberman (#83) üzenetére


azbest
félisten

Ha túl sok az erősítés, akkor bizony leronthatja. Nem ismerem a helyi viszonyokat, de wifi, 3g mobil (voda 900 MHz) is képes eléggé zavarni.

Tvheadendben nézve a százalékot: vidéken, ritkábban lakott helyen 1-10% körüli értéknél is relative stabil adást mutatott. Ezzel szemben városban, tucatnyi wifi és mobilok közt 80% sem mindig elég.

(#85) bakter94


bakter94
csendes tag

Szisztok!
Nekem van egy ILYEN cuccom, it9135 a verzió száma.
Felraktam az itt ajánlott drivert, a hozzákapott 6.0-ás blaze hdvt-t frissítettem 6.6-ra, ami már kompatibilis a windows 8-cal.
Az a problémám hogy keresés közben kék halált kap a gép azzal az üzenettel, hogy KERNEL CHECK FAILURE
Windows 8.1-et használok, Szeged belvárosában lakom több mint 10 wifit látok a környezetben, plusz az árkád is itt van mellettem aminek a tetején egy óriási adótorony van, azt hiszem hogy a telekomé.

(#86) Benoe77


Benoe77
őstag

Én ilyet rendeltem, teljesen jól működik, és ehhez még antenna-átalakító sem kellett.

Érdekes, hogy egy másik USB-s tunerrel (ASUS U3000Hybrid), ugyanazzal a padláson elhelyezett nagylepke antennával a kép kockásodott néha, ezzel meg teljesen jól megy. Rendeltem is egy másikat.

Más: hogy lehet megcsinálni, hogy ubuntu 10.04-en új kernel esetén automatikusan leforduljon a driver? Ha jól tudom a dkms való erre, de hogyan?

(#87) doberman válasza Benoe77 (#86) üzenetére


doberman
senior tag

ez engem is érdekelne....
kellene egy mini how-to, "hogyan élesszük fel linux alatt" ha már van kernel támogatás.

8lnu

(#88) hzx0


hzx0
aktív tag

Sziasztok Van esetleg valakinek tapasztalata ezzel a TV tunerel ? Openpli alatt szeretném üzemeltetni. Vajon milyen chipp szett lehet benne? it913x chipp eket támogat a rendszer. Ebben is az lehet? DVB-T2, DVB-T, DVB-C ezeket támogatja igazából a DVB-C miatt választanám ezt a kütyüt.

[ Szerkesztve ]

(#89) doberman válasza hzx0 (#88) üzenetére


doberman
senior tag

szia.

ha a képen lévő információk igazak, (fm,dab, sdr) akkor majdnem biztos, hogy realtek chip-es.. ha az emlékezetem nem csak akkor az sdr üzemmódra csak a realtek chip-esek alkalmasak...

de majd kijavít egy guru ha hüjeséget írtam...

egyébként meg mindenkinek BUÉK!!!

:))

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#90) azbest válasza hzx0 (#88) üzenetére


azbest
félisten

Az egy újabb fajta, összetettebb tuner. Állítólag RTL2832P+MN88472+R828D kombináció, ahol a realtek a dvb-t és rádió sdr , a MN88472 a dvb-c és dvb-t2 és az rf chip R828D. Még nem biztos, hogy sikerül működésre bírni linux alatt. [link]. Egyébként a kibővített tudású utórja az egyik kínai realtek tunernek [link].

Valaki bele is nézett, szóval pontosak voltak a régebbi infók is [link]

A hivatkozott cikk írója az egyik vezető tuner driver fejlesztő a linux kernelesek közül :)

[ Szerkesztve ]

(#91) hzx0 válasza azbest (#90) üzenetére


hzx0
aktív tag

Köszi a kimeritö választ. Akkor ezt nem tudom beüzemelni linux alatt. Lehet a hardver is gyenge lenne hozzá (cloud ibox2 satelit box 500 as mips proci 256 ram). Sok dvb-t tuner driver van benne az openpli 4 be, de ezeket nem listázza.

(#92) azbest válasza hzx0 (#91) üzenetére


azbest
félisten

Ebayen a nyolc dolcsi körüli kis tunerek, ahol nincs rádió támogatás mostanában szinte biztosan it9135 alapúak. A pici méretű fekete selymes műanyag burkolatú is ugyanolyan jónak tűnik.

(#93) hzx0 válasza azbest (#92) üzenetére


hzx0
aktív tag

Rendeltem egyet. De a cél dvb- t/c lett volna

(#94) Benoe77


Benoe77
őstag

Kicsit offtopic: hasonló előnyökkel bíró (olcsó, linux támogatás), de DVB-S2 tunerről van információtok?

(#95) azbest válasza Benoe77 (#94) üzenetére


azbest
félisten

Épp előbb néztem ilyesmit: Technisat SkyStar USB HD, a neten úgy láttam hogy 13eft körül kapni és úgy olvastam s2-t is tudja, valamint láttam olyan kommentet ami szerint raspberry pi-vel is működhet (a legfrissebb raspbian jól teljesít dvbt téren nálam).

(#96) Joseppe210


Joseppe210
tag

Szevasztok Valaki meg tudná nekem mondani, hogy egy af9015 usb dvb-t vevőhöz honnan tudom leszedni a win7 x64 re való drivert?
És mégis milyen progival kellene használni?

JP210

(#97) azbest válasza Joseppe210 (#96) üzenetére


azbest
félisten

A win magától fel kellene ismerje, de a chip gyártónál is fenn van: [link]

(#98) Joseppe210 válasza azbest (#97) üzenetére


Joseppe210
tag

Köszönöm. A driver megvan. de semmi jel sincs. Pedig itt lakom a torony mellett :)

JP210

(#99) zex


zex
aktív tag

Sziasztok!

Én is vettem egy ILYEN kütyüt. Minden frankó vele, de a távirányítót nem tudom használni. Én lennék a láma? Azt sem értem, hogy hol az érzékelője?! Abban a kis USB-s cuccban? Vagy kellene hogy legyen nekem egy infrás érzékelőm ahhoz, hogy tudjam használni?

Ha valakinek van ilyenje, kérem írja le pár sorban, hogy mit bénázok el, hogy nem műxik!

Köszönet!
ZEX

(#100) azbest válasza zex (#99) üzenetére


azbest
félisten

Gondolom a távirányító eleme mellől kivetted a fóliát, ami tároláskor védi az elemet a lemerüléstől. Ha nyomogatsz gombokat, akkor telefon kameráján át nézve látni kell villogást. Az érzékelő a tuneren lévő logó alakú lyukakon lát ki. Csak a saját programjával megy, de azzal is csak akkor ha nem cserélték össze a cd mellékletet egy másik hasonló, de más jelet küldő távirányítós változatéval. Egyébként sokra nem való a távirányító, régen volt hogy próbáltam használni, de azóta csak dobom a többi közé, ha újabb tunert veszek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.