Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29) mepet válasza Fred23 (#25) üzenetére


mepet
addikt

+1, én is úgy látom, ez az egyetlen helyes út. Igen, a korábbi hszedre is válaszul: bizony, itt is csak a hatalomról van szó. Mindenki sír, hogy milyen tehetetlen mindenben az EU. Ez kb. igaz is. Miért? Mert nem adtak nekik elég hatalmat a tagországok még mindig. Sőt van olyan áruló ország is, aki ki akar lépni inkább. Miért? Mert a saját önző politikusaik a saját hatalmukat féltik...

Az USA Európa legfontosabb szövetségese. Van köztünk történelmi kapcsolat meg ilyesmi, de ami a legfontosabb, az a közös értékek, legfőképpen a demokrácia és a szabadság. Pl. Oroszo., Töröko., Kína, É-Korea, ők mind pontosan ellenkezőképpen gondolkodnak a világon szinte mindenről. Hála a trumplinak a szövetségünk nagyon nagy veszélyben van. Na jó, nem csak a trumpli tehet róla, hanem az előző bekezdésben kifejtett okokból az EU is, mivel még a teljesen közös külpolitikáig sem sikerült eljutnunk (nem hogy bérunió, meg miket hallani...).

Én nem tudom, hova fogunk megérkezni, csak azt látom, hogy rossz irányba megyünk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.