Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Angel1981


Angel1981
veterán

" a 20 nm-es opcióra nincs túl nagy igény"

Valószínű, hogy mire ők elkészülnének vele, addigra már nem lenne - illetve el lennének késve vele.
Magyarázzuk a bizonyítványunkat.

(#2) ukornel


ukornel
aktív tag

"Az UMC meglepetésre kihagyja a 20 nm-es csíkszélességet, [...] a világ második legnagyobb bérgyártója azért dolgozta át [...]"

Úgy tudom, az UMC utoljára 2011-ben volt a második legnagyobb. 2012-ben és '13-ban a GlobalFoundries megelőzte, sőt, 2014-ben talán már a Samsung is.
Wiki
SemiWiki

[ Szerkesztve ]

(#3) #45185024


#45185024
törölt tag

Ez a Samsungnak valami konkurenciája ? Sose halottam még róluk.
Se az Nvidia sem az AMD nem lép a 20 nm re.úgy látszik ez a 20nm valamiért tabu

(#4) .DLL


.DLL
veterán

Ebben az értelemben mit jelent a node?

(P.H.)

(#5) doooo válasza #45185024 (#3) üzenetére


doooo
veterán

Hát a Qualcomm "sikerei" után, nem csoda, hogy tabu.. meg gondolom a 14nm-es technológia gyors megjelenése is közrejátszik..

(#6) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Másodikak? Még soha nem hallottam róluk.

(#7) epityesz


epityesz
aktív tag

Kihagya?............hmmmm

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#8) shabbarulez válasza ukornel (#2) üzenetére


shabbarulez
őstag

Elég lett volna beírnod a gugliba hogy: "foundry ranking 2014" és máris első találatnak megkaptad volna a választ. 2014-ben visszajöttek a 2. helyre.

[UMC rises as ranking shows foundry market grew in 2014]

(#9) shabbarulez


shabbarulez
őstag

A 20nm-es fejlesztést nem igazán lehet csak úgy kihagyni. A foundryk 14/16nm-es hangzatos marketing elnevezései ugyanúgy a 20nm-es node-ot takarják FinFET-tel kiegészítve, de az alapjukhoz szükség van a 20nm-re, azt nem tudják kihagyni vagy megspórolni.

(#10) .DLL válasza .DLL (#4) üzenetére


.DLL
veterán

De most komolyan... mit értünk node alatt? :R

(P.H.)

(#11) Egon válasza Sondi1986 (#6) üzenetére


Egon
nagyúr

Anno nV-nek és az ATI-nak is gyártottak, lásd pl. itt.
Egy időben még azt is elképzelhetőnek tartottam, hogy az nV első számú gyártópartnerei lehetnek (mivel a TMSC-nél sorbanállás volt), de ők is sokat bénáztak a node-okkal, így valszeg megszűnt a kapcsolat.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12) Egon válasza .DLL (#10) üzenetére


Egon
nagyúr

Gyártási eljárást.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#13) mikej95 válasza .DLL (#10) üzenetére


mikej95
aktív tag

Itt ez az angol iromány.

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#14) #45185024


#45185024
törölt tag

Ez az angol cikk jó csak megérne egy magyarázó cikket magyarul a prohardveren mert így gogle fordítóval nem az igazi :)

[ Szerkesztve ]

(#15) ukornel válasza shabbarulez (#8) üzenetére


ukornel
aktív tag

[Szarkazmus ON ]Köszi, hogy fölhívtad a figyelmemet a guglira, még sohasem hallottam róla korábban [Szarkazmus OFF]

Megnézted a SemiWikis linket a hozászólásomban?
"Global Foundries is the world’s second largest foundry. [...] In recent years UMC has fallen from second in the foundry rankings to fourth just behind Samsung (although some rankings still have them slightly ahead of Samsung)."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.