Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Mondogatták gépvásárlás előtt, hogy várjak 1 hónapot, a Sandy Bridge lenyomja majd az árakat. Ahogy látom, az alsóbb kategóriában (i3-540) ettől még nem kell félni, így nem csináltam rossz vételt, hogy megvettem 2 hete.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2) JanR


JanR
addikt

Behh, az P67-es Asus deszka nagyon jól néz ki.

A 2600K elveri a 920-at (3.3Ghz+Turbo). Azért egy azonos órajelű tesztet még mindig megnéznék :U

[ Szerkesztve ]

(#3) csucsbicep válasza z0d1AK (#1) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Az új Core i3 csak feb. 20.-án jön, majd talán utána lesz ott változás talán. Csak nem fog beragadni az áruk mind a régi Core 2-nek.

A H67-lap lapoknál szép a crossfire, csak a gond a 16x+4x...
Úgy tűnik ASrock megint odatette magát és jó felszereltségű lapokat ad remek áron a konkurenciához képest.

(#4) Robez88 válasza z0d1AK (#1) üzenetére


Robez88
tag

A bolti termékekre szerintem is igaz.
És valószínűleg a használt piac is hasonló lesz mert, aki nemrég intel szériát vásárolt (i3 i5) nagy valószínűséggel tisztában volt a teljesítménnyel, és hirtelen nem akarja cserélni egy i5-2600k-ra.

980 ár/érték arány viccesen mutat... :D

(#5) lujó55 válasza z0d1AK (#1) üzenetére


lujó55
őstag

Ki mondta, hogy ez lesz a prognózis?
Az árat csak olyan termék tudja lenyomni ami amúgy is kelendő, ergo viszi a piacot, így a maradék árát csökkenteni kell, hogy ne maradjok veszteség. Itt korántsem várható ez, mert a SB nem kétfilléres platform.
Amúgy én is tervezek egy miniITX-es HTPC-t, az már valami SB alapú cucc kell, hogy legyen, mert nem szeretek bővítgetni.

(#6) Móci


Móci
addikt

Az i3-2100 érdekes lehet, legalábbis jól hangzik a leírtak alapján. Mondjuk még olcsóbban lenne az igazi. :D
Az Asrock lap eléggé szimpatikus, az Asus is tetszik, csak sajna eléggé meg kell fizetni az árát.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#7) Srodney válasza lujó55 (#5) üzenetére


Srodney
senior tag

írták itt a ph-n hogy htpc-be nem igazán jó a sandy..

(#8) Dave™


Dave™
nagyúr

Még mindig nem értem, minek kell egy H67-es lapra két x16 meg crossfire. Főleg, amikor ezeket inkább fogják általános célú/htpc-be venni az integrált GPU kihasználása miatt. Ráadásul így nem jut hely a sima PCI-nak sem adott esetben, ergo pont a multimédiás képességek csorbulnak. Nooormális?

(#9) erdoke válasza Srodney (#7) üzenetére


erdoke
titán

Attól függ, mit akarsz vele nézni. A 23,976 fps-t elméletben szoftveresen fel lehet gyorsítani 24-re, és azt kiteszi a SB is.

A legjobb aláírás a héten

(#10) Shkiz0 válasza JanR (#2) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Hiába veri el, ha valaki CF rendszert akar építeni akkor nem SB-t fog venni a PCIe hiányosságai miatt.
Nekem is megfordult a fejemben a csere gondolata (i7-920 --> 2600k) de nem vagyok meggyőződve hogy megéri e a plusz ráfordítást, az a pár % teljesítmény többlet, főleg úgy hogy nekem full víz van, és blokkot cserélni meg megint nem olcsó mulatság.
És igazából én nem a teljesítmény többlet miatt venném, mert nem igazán érdekel hogy 100 fps van vagy 140 addig, amíg játszható egy játék. Ami miatt mégis gondolkodok, az a fogyasztás. Ebben tényleg ver minden eddigi procit.
Illetve ott van még az is hogy ugye SB csak dual, míg az 1366 pedig tri channel memóriakezeléssel bír. És 1366-os lapokat meg procit is már szinte lehet kapni emberi áron itt az apróban is.

100 szónak is 1 a vége, szerintem azoknak akik nemrég vettek i3 i5 vagy i7-es régebbi szériás gépet azoknak felesleges a váltás. Akik meg gépvásárlás előtt állnak azoknak lehetne jó alternatíva de az árazás miatt lehet sokan a régebbi core széria mellett döntenek.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#11) bpx


bpx
őstag

nagyszerű, már csak a hardveraprón kellene megjelennie :)

(#12) csucsbicep válasza Shkiz0 (#10) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

+1. 1366ról már csak LGA2011 féle lesz érdemes kacsingatni.

(#13) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Ez a Z67 mikorra várható? És vajon az ára a csillagokban lesz, vagy a mostani P67 szintjén indul majd?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#14) Móci válasza Shkiz0 (#10) üzenetére


Móci
addikt

Ez bizony így van...
Egy 1156-os cuccal sem jár rosszul valaki, vagy akár egy jó áron megszerzett 1366-os konfig is még jó választás.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#15) Chaser


Chaser
titán

H67-es lapban K-s procival se lehet tuning? :F

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16) Taranti


Taranti
senior tag

Csak én látom úgy, hogy az új procik kb. annyival drágábbak az előzőeknél, amennyivel jobbak? Persze, gondolom az újdonság miatt, talán hamarosan lejjebb mennek...

Hogy került PCI foglalat az egyik alaplapra? Mi vezérli?

Nekem még mindig bántja a csőrömet, milyen memóriát lehet használni az SB-hez. Kéne egy teszt erről...

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#17) csucsbicep válasza Chaser (#15) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Tuningol csak P67-ben lehet.

Taranti: Intel állítása szerint mehet az 1,65V is, ha erre gondolsz.

[ Szerkesztve ]

(#18) TK36


TK36
aktív tag

Nekem az Intellel egy bajom van, az ára.

Várom az AMD-t baráti áron. ;)

(#19) Angel1981 válasza JanR (#2) üzenetére


Angel1981
veterán

Igen, de a többiekhez képest drága! :(

(#20) Shkiz0 válasza Móci (#14) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Naja,
De amúgy egyik szemem sír, a másik nevet.
Nevet mert, jó látni hogy fejlődik a technika, és egyre olcsóbban kapunk egyre nagyobb teljesítményt.
A másik sír mert a fenti dolgok örvendetesek, de feleslegesnek tartom hogy 2 évente lehet komplett gépet cserélni mert jön az újabbnál újabb foglalat, és a régi dolgokat lehet kidobni.
Értem én hogy ez Intel-nek ez pénzügyi okokból kell, de sajnálatos dolog hogy minket vevőket leszarnak. Még egy mai i5 és i7-es procit is nehéz kihasználni, mert a programozók még mindig b@sznak írni olyan programokat amik kihasználják a többmagos procikat.
Ezen kellene változtatni, nem pedig a foglalatokon. Simán lehetne 3-4 vagy több évig is egy foglalat mert teljesítmény elegendő lenne, csak ugye akkor szegény lap és procigyártóknak milyen rossz lenne már. :W

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#21) Móci válasza Shkiz0 (#20) üzenetére


Móci
addikt

Hát igen, ez ellen nem tudunk mit tenni.
Azért az 1156 is elég hamar lement a vécén... nekem mondjuk ez egyáltalán nem tetszett, de ez van.
Ha maradt volna tovább, komolyan elgondolkodtam volna egy olyan gépen, de majd maximum akkor, ha a Bulldozer/Llano páros nem fog tetszeni, s szépen lemegy a régebbi i5 ára.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#22) blazsey2


blazsey2
senior tag

Nem rossz ez a Sandy Bridge,már csak lóvét kéne gyűjteni hozzá.

PSN ID:blazseydr

(#23) Chaser válasza csucsbicep (#17) üzenetére


Chaser
titán

Nyamvadt szorzót se lehet állítani h67-ben? Azért remélem a gyártók rácáfolnak majd.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24) Taranti válasza csucsbicep (#17) üzenetére


Taranti
senior tag

"Memory - Intel recommends 1.50v plus/minus 5% which means 1.60v is the ideal safe maximum, but we have found in our testing all 1.65v memory is fine. We have also found most new 1.65v like Corsair XMS3 will run at its rated timings with just 1.50-1.55v which is well within Intel specifications. So people upgrading to Sandybridge you can still use your old DDR3, but we do recommend you run it at 1.60v or less. We are shipping most of our bundles which feature Corsair XMS at 1.50v-1.55v at rated timings. We've also discussed with Asus and MSI regarding voltages for memory and they also confirm in their testing 1.65v caused no issues with reliability."

Overclocckers.com cikke alapján. Plusz ugyanitt csak másik cikkben taglalják, hogy némelyik alaplap BIOS-ában nem egyszerű eldönteni, hogy melyik voltage érték tartozik a memóriához (van, amelyik annak látszik, de nem szabad bolygatni! - valami VccSA, nem értettem minden fogalmat a cikkben).

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#25) MPowerPH válasza Chaser (#23) üzenetére


MPowerPH
félisten

Fel kell ébredni, mert nem fognak rácáfolni. :)

Don't Tread On Me

(#26) [CS]Blade2 válasza Taranti (#16) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Van itt azért pár érdekes eset:
Pl. a 2600K 88.000Ft-ért alig marad el a 230.000Ft-os 980X-től, mondjuk ez nem sok embert érint, mert a célközönség a 980X-et is lazán kifizette, és LGA2011-re várnak, hogy újra megszabaduljanak 230.000Ft-tól.
A 2500K 61.000Ft-ért 10%-al gyorsabb a 64.000Ft-os i7-860-nál. viszont csak ~10%-al lassabb a 88K-s 2600K-nál is durván ~20%-al a 980X-nél 61K-ért.

(#27) Chaser válasza MPowerPH (#25) üzenetére


Chaser
titán

Mivel gondolom tech-i akadálya nincs különösebben, így ki tudja. Az újabb amd chipseteknél betiltották az unlockot, azért a gyártók csak megoldották. Persze lehet itt arra fognak játszani, hogy direkt p67-est vegyen az ember és xarnak rá. Mindenesetre néztem már H67-es GB lapot, támogatott a tuning funkció..kérdés mit értenek alatta, de záros határidőn belül úgyis kiderül.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#28) cimabue válasza Shkiz0 (#10) üzenetére


cimabue
tag

Egyetértek. Csakis a fogyasztási adatoknál guvadt ki a szemem. Végigjártam a kezdetektől az összes intel foglalatot (talán csak a 478 maradt ki), a core2-nél már érezhető volt a váltás, de az i7-nél még jobban. i7-re is csak azért váltottam, mert nyertem egy 920-ast, és inkább vettem alá a legolcsóbb lapot + ramot, a proci elherdálása helyett.
A teljesítménye pedig bőven jó, az újra váltás viszont lehet hogy többe fájna, mint amit az energiával megspórolnék pl. egy év alatt... Aztán meg úgyis jön az LGA 2013 :DDD

(#29) Ghosti válasza [CS]Blade2 (#26) üzenetére


Ghosti
aktív tag

Ja.... 2600K a nyerő:D.

:/

(#30) lujó55 válasza Shkiz0 (#20) üzenetére


lujó55
őstag

Valahol teljesen igazad van, valahol meg nem.
A technika és technológia fejlődik. Ez abból a szempontból örvendetes, hogy az energiahatékonyság egyre nagyobb szerepet játszik, ennek mi felhasználók, vevők igencsak örülünk, nem beszélve az újdonság okozta élményről. Ami viszont az érem másik oldala, hogy ezzel a haladással lépést tartani nagyon pénztárcafüggő. Gondolom ezért fáj a szíved, hogy 2 évente teljes konfigot kell venned, nem azért mert megszoktad a jól bevált billentyűzetet. Tény: a hardvert (és ha Win, akkor a szoftvert is) nem nálunk fejlesztik. A fejlesztés pedig dollármilliókba kerül, nem forintmilliókba. Viszont te forintot keresel és abból kell megvenned. Ha ugyanannyit keresnél, mint egy IT munkatárs a sziliciumvölgyben, akkor havonta vehetnél egy state-of-art konfigot. (bocs, hogy hosszú voltam)

(#7) Srodney: :U utánanézek, ezt nem tudtam. Vajon miért nem jó? :F

(#31) MPowerPH válasza Chaser (#27) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem érdekük. Mert akkor a P67-es lapokat a kutya nem venné meg. Vagy a tuning, vagy az IGP. Választani kell. IGP mellett is van egy erősebb Turbo, de csak annyi. Szorzót nem fogsz csak úgy emelni.

Don't Tread On Me

(#32) csucsbicep válasza Taranti (#24) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Értem. Én innen néztem: [link]

(#33) Chaser válasza MPowerPH (#31) üzenetére


Chaser
titán

A memóriát jobban lehet piszkálni P67-ben, aki nagyon tuningol az úgyis olyat vesz, nekem elég lenne csak a szorzó emelés, ram nem érdekel, viszont kell az igp is. Ha nem lehet majd szorzót állítani H67-ben ez a platform nálam ki is esett. De még ha veszek desktopot akkor is megvárom az amd válaszát, nekem ráér, addigra kiderül hogy tényleg zárolva lesz-e a szorzós móka.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34) Shkiz0 válasza lujó55 (#30) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Végül is igen, megint kilyukadtunk oda hogy sajnos az árak nálunk is ott vannak mint az EU-ba vagy mint a többi kontinensen, (sőt ugye néha eleve még drágábbak is az USD=EUR miatt) csak a fizetések viszont köszönőviszonyban sincsenek a külföldi bérekhez képest.
"Kint" egy a ranglétra alján dolgozó ember is könnyen megkeresi a havi 250-300 ezer forintos fizetést, és valljuk be ha itthon is ennyit keresnének az emberek, könnyedén meglehetne spórolni egy új gépre valót.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#35) T_Stark


T_Stark
őstag

H67 chipsettel miért nem tudnak csinálni "normális" full ATX méretű lapot? :W
Alig van egy-kettő...
Tudom hogy manapság a micro ATX-es lapok sem rosszabbak, de nekem valahogy akkor sem szimpatikus :(
Az IGP-t meg már csak jó lenne kihasználni ha már úgyis benne van a prociban, néha jól jöhet az.

(#36) MPowerPH válasza Chaser (#33) üzenetére


MPowerPH
félisten

H67-ben biztosan zárolva lesz. Ha lesz egy speckó kombinált lap, ahol van IGP és szorzó emelések is, akkor lehet tuning. De az tuti P67 premium lap áron lesz, mivel akkor a H-s lapokat a kutya nem vinné.

Don't Tread On Me

(#37) Shkiz0 válasza MPowerPH (#36) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Vagy elkövetnek egy olyan bakit amit most az AMD a 6950-el. ;]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#38) Chaser válasza MPowerPH (#36) üzenetére


Chaser
titán

Z67-ben lesz elvileg hivatalosan kombinálva az igp+tuning, de amíg nem bizonyosodott be tapasztalatok alapján, hogy H67-ben nem lehet szorzót emelni addig nem lefutott játszma:) A szorzózár mentesség a cpu-ban van, az NB is, nem hiszem hogy különösebb gondot okozna a gyártóknak a biosban mókolni kicsit. Ha meg igen, akkor biztos nem veszek ilyen platformot és pont.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39) Boxi88


Boxi88
őstag

De jó! Platformváltás! :W Szerintem sokan jobban örültek volna ha nem kell új alaplapot venni a proci mellé... de hát ez van! :U

(#40) lujó55 válasza Shkiz0 (#34) üzenetére


lujó55
őstag

Ja azt meg elfelejtettem, hogy:
de igenis vannak olyan programok, amik kihasználják a több magot, sőt: igénylik a 4-et, vagy 8-at is. Egy komoly tervezőrendszerhez kell a 4, ha valamit szimulálni akarsz!

(#41) Taranti válasza csucsbicep (#32) üzenetére


Taranti
senior tag

Na igen. Pl. a VCCPLL bolygatását kifejezetten nem javasolják. Mondjuk én letöltöttem néhány alaplap felhasználói könyvét, néhol kissé "sejtelmes" (pl. Giga alaplap M.I.T-ben Memory Frequency "Read only" megjelöléssel szerepel :F ). Meg aztán van néhány új fogalom is, amiket régebbi BIOS-okban nem láttam. Várok az egészről egy összefoglaló írást itt a PH!-n

Szerk: Ja, a PH!-tesztben is 1,5V-ot láttam, vagy nem merték feljebb vinni a memória feszültséget, vagy nem tudták; gondolom az új BIOS-ok még fognak fejlődni.

[ Szerkesztve ]

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#42) tome.jr


tome.jr
addikt

Ez a Sandy Bridge is kérész életű lesz, már idén jöhet az utódja 22 nm-en: [link]

[ Szerkesztve ]

(#43) pschio


pschio
őstag

hát erre csak annyit mondok: jöhetne már a bulldozer. nagyon kéne az árverseny.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#44) Chaser válasza pschio (#43) üzenetére


Chaser
titán

:K

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45) keIdor válasza tome.jr (#42) üzenetére


keIdor
titán

Az megy ugyanebbe a foglalatba. Majd a Haswell kap újat.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#46) Beri válasza pschio (#43) üzenetére


Beri
addikt

Esetleg bulldozer light sima AM3-ba.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#47) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

szóval ár-teljesítményben verhetetlenek és teljesítmény-fogyasztásban is, de alaplap és proci minimum 80eFt, az egész gépem megvolt annyiból szőröstül bőröstül, ezeket a gépeket a felhasználók 90%-a nem használja ki, hiszen játékra egy i3-530 is elég és a plusz pénzt lehet a VGA-ra költeni,
ez tényleg azoknak jó hír akiknek munkára kell a gép, de azoknak nagyon :K

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#48) priti


priti
addikt

:Y Az igaz, hogy ezekben az új procikban tuningzár van? Mert ha a 4,2GHz-en ketyegő i7 procimmal csak alap órajelen versenyzik, akkor annyira nem nagy vétel. :U

Hardverlesen

(#49) erdoke válasza priti (#48) üzenetére


erdoke
titán

A K-s végűekben nyitott a szorzó, de az i3-ak kivételével a többiben is lehet 4-et fentebb állítani a Turbo-nak.

A legjobb aláírás a héten

(#50) yakuza.tora válasza Beri (#46) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Erre sajnos 0 esély van a lábleosztás miatt... :O

Alléz Olympique de Marseille!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.