Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GeoJoe


GeoJoe
senior tag

Vissza a középkorba. Legyen minél bonyolultabb és nehezebb mivel pár hülye nem tud vigyázni az adataira :W

(#2) Syl


Syl
nagyúr

> ...internetes biztonsági kód szolgáltatás....
az OTP SmartBank mobilalkalmazásban

Bővebben? Mert kifolyik a szemem, akkor sem látok benne "internetes biztonsági kód"-ra utaló menüpontot. :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3) v-man


v-man
őstag

Így a paypallal mi lesz? Ott hozzá van rendelve az OTP virtuális kártya, minden párszáz ftos vásárlás is külön azonosítást ker? Ill a havonta automatikusan terhelő spotify pl hogy kap megerősítést?

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#4) kovsol válasza Syl (#2) üzenetére


kovsol
titán

Bankkártyák menüpont, ott rányomsz a kártyádra, és megjelenik ez az opció.
Minden kártyára külön be kell állítani.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#5) Polllen válasza v-man (#3) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egyszer megerősíted a vásárlást, utána tudják vonni.

K&H-nál ez már elég régen működik és egyik előfizetésemmel sem volt még gondom.

Paypal-t nem tudom.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#6) Degeczi válasza GeoJoe (#1) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A Budapest Bank szintjét aligha érik majd el: ott uis a tranzakcióhoz tartozó, SMS-ben megkapott egyszer használatos generált kódot is kicsillagozott felületen kell bepötyögni, hadd szívjon vele a user... :W

Amúgy a dolog érthető, nemrég asszem pont OTP-s számlákat nyúltak le úgy, h a hülye Telenoros ügyfélszolgálatos kiadott a bűnözőknek az ügyfél SIM kártyája helyetti cserepéldányt, így az SMS-ben kapott kód már elég is volt nekik, hiszen pár órára megkaparintották így a telefonszámot...

(#7) Thusor válasza Polllen (#5) üzenetére


Thusor
őstag

PayPal-al gondok vannak a K&H banknál. Semelyik fizetést (netflix, hbogo) nem tudja vonni, pont emiatt. PayPalon kívül, direkt kellett hozzáadnom a kártyámat, csak úgy tudja vonni az összeget havonta. Így a PayPal kb. egyenlő a nullával.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#8) Syl válasza kovsol (#4) üzenetére


Syl
nagyúr

:R :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Az OTP (meg persze a többi magyar bank is) sorra hozza az ügyfeleket szívató intézkedéseket, aztán meg értetlenkednek, hogy a Revolut miért szerzett pár hónap alatt több százezer magyar ügyfelet :K

Lassan a magyar bankok kártyáit csak arra érdemes használni, hogy oda kérje az ember a fizetését, aztán az egész összeget át kell tolni a Revolut számlára.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#10) Male válasza Syl (#2) üzenetére


Male
nagyúr

Hétvégén csináltam meg, valójában TeleKód-ot kellett beállítani pluszban... egy fixen megadott 3 jegyű szám... biztonság 2020...

(#11) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Es vajon ezeknek az SMS-eknek a dijat is kiterhelik hovegen 20ft/db aron? :U

(#12) janeszgol válasza GeoJoe (#1) üzenetére


janeszgol
félisten

En sem szeretnem ezt. En fizetem anyam szamlait, mert o nem akar erteni hozza. Most akkor majd telefonalhatok neki a kodert.
A kurva anyjukba!

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#13) janeszgol válasza gergobaby (#11) üzenetére


janeszgol
félisten

Neem. Majd megemelik a szamlavezetesi dijat, azt ugyse tudja a tobbseg.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#14) Kasya válasza GeoJoe (#1) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nagyon nagy komplikációt jelent minden tranzakció esetén a telefont felvenni az asztalról és az ujjat rátenni...
Inkább pont hogy egyszerűsödik. Eddig jelszavakat kellett bepötyögni, SMS-t nézegetni és memorizálni.

(#15) yennayo válasza Degeczi (#6) üzenetére


yennayo
junior tag

Budapest Bank applikációja amúgy :C vicc kategória kb, megáltl a fejlődés bp bankéknál :DD érdemes összehasonlitani egy k&h -val, durva, ég föld. :N :U

(#16) Klusi86 válasza Thusor (#7) üzenetére


Klusi86
tag

Szintén K&H, Paypal kombó. Semmi problémám nincs, szépen vonja az előfizetéseket (Spotify, Google play, Google One)

(#17) parkr válasza yennayo (#15) üzenetére


parkr
őstag

én sok év otp app használat után anyám telóját majdnem falhoz vágtam, amikor próbáltam pár dolgot beállítani neki. finoman szólva van hová fejlődnie ;]

[ Szerkesztve ]

(#18) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

emiatt kevesebbet fogok online vásárolni :(

/s

(#19) scarabeus86 válasza janeszgol (#12) üzenetére


scarabeus86
tag

Csoportos beszedési megbízás nem lenne egyszerűbb? Nálam évek óta összes számla azon van, nincs probléma.

(#20) Donki Hóte válasza scarabeus86 (#19) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Vagy regisztrálni egy Simple fiókot, onnan is megoldható sok havi rendszeres fizetési kötelezettség utalása.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#21) thomasa válasza scarabeus86 (#19) üzenetére


thomasa
senior tag

Amikor egy éves elszámolón kapsz egy +200 ezres vízdíjat, akkor nem kell a pénzed után futni, ha tévesen emelték le. Kivéve ha le kell "okéznod" a beszedés összegét, akkor az korrekt. A kiegyenlítés időpontját is te tudod megszabni, nem a kiállításkor vonják. Kivéve ha ez is megadható, hogy a fiz. hat legyen a vonás időpontja.

[ Szerkesztve ]

(#22) genlog válasza Donki Hóte (#9) üzenetére


genlog
junior tag

Minden európai bankot érint a szabályozás. A Revolut nem bank, így kevésbé szigorú szabályozás alá esik.

(#23) whYz válasza Donki Hóte (#9) üzenetére


whYz
addikt

A revolut mar ezer eve hasznalja a ket lepcsos azonositast online vasarlasoknal, szoval ez kapufa. :DDD

Illetve kerheted kozvetlen revolut/transfervise szamlara a fizetesed, sokan csinaljak igy, koztuk en is.

genlog: revolut ugyanugy bank, csak epp a magyar szabalyozas nem vonatkozik ra, mivel angliaban van a szekhelye.

[ Szerkesztve ]

(#24) scarabeus86 válasza thomasa (#21) üzenetére


scarabeus86
tag

Nekem pont hogy visszatérítés, vagy 0-s számla jön az éves elszámolás után, a gázt meg diktálom. Mindig a fiz. határidő napján vonják le, de ha korábban vonnák az se lenne probléma, hiszen úgyis ki kell fizetni.

(#25) blash válasza Thusor (#7) üzenetére


blash
tag

"PayPallal gondok vannak a K&H banknál. Semelyik fizetést (netflix, hbogo) nem tudja vonni, pont emiatt. PayPalon kívül, direkt kellett hozzáadnom a kártyámat, csak úgy tudja vonni az összeget havonta. Így a PayPal kb. egyenlő a nullával."

utalsz at par ezret a bankszamladrol a paypalszamladra, hogy eleg legyen par honapra ezeknek az elofizeteseknek a havonkenti levonasara.

(#26) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Off: OTP és K&H appja jó, többi igazi, idegesítő hulladék.

On: Az SMS-t megértem, bár jó lenne, ha ingyenes lenne. A telekód viszont igazi baromság. Akinek volt sütnivalója, SMS nélkül sem húzták le. Akinek nincs, azt a telekód sem menti meg.
Inkább felvilágosítás kellene, gőzerővel, már az iskolákban.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#27) Donki Hóte válasza thomasa (#21) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nálam minden csoportos beszedési megbízáshoz van rendelve maximális összeg. Vízdíjnál ez 25 eFt (negyedéves vízdíj 10 - 15 eFt szokott lenni), szóval ha jönne egy 200 eFt-os elszámoló számla, akkor nem történne semmi.

#22 genlog:

Akkor ez valószínűleg értékhatárhoz, vagy rendszerességhez van kötve, a pázezer Ft-os NKM gázszámla kifizetésénél sosem kellett a kétlépcsős azonosítás a Revolut kártyával történő fizetésnél.

Ami a röhej a dologban, hogy az NKM azon kevés cég közé tartozik, akik nem az OTP bankkártyás fizetési felületét használják, hanem a CIB bankét. Mivel a CIB-től van a bankkártyám, gondoltam, hogy milyen jó lesz azzal fizetni, ahhoz biztosan nem kell az SMS-ben küldött kód. Hát bizony kellett :( Aztán egyszer véletlenül a Revolut kártyámmal fizettem, akkor érdekes módon nem kérték a megerősítést (nyáron párszáz Ft volt a gázszámla). Onnantól mindig a Revolut kártyával fizettem az NKM-nél és sosem kellett a kétlépcsős azonosítással bajlódni :R

A fizetést nálunk nem lehet a Revolut kártyára kérni, a mi cégünk szerint az külföldi számla, oda nem utalnak fizetést :(

Van valami módszer, amivel meg lehet győzni a cégeket, hogy oda utaljanak :F

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#28) kovsol válasza Jim Tonic (#26) üzenetére


kovsol
titán

Nekem eddig is be volt állítva, hogy SMS-ben kódot küldött online vásárláskor.
Most annyi változik, hogy kötelező lesz, nem csak opcionális. Paypal vásárlásra nem küldött eddig se az OTP sms -t, szerintem ezután se fog.

May the Force be with you!

(#29) genlog válasza Donki Hóte (#27) üzenetére


genlog
junior tag

Ja, de ezt nem az OTP találta ki, hanem mint a cikk írja, január 1-től kötelező lesz az EU-ban. Az igaz, hogy a Revolut angol, meg van valami banki liszensze, de a fintech-cégek eleve megkerülik a szigorú banki szabályozást, amiatt tudtak feltörni.
Számla- és egyéb rendszeres befizetéskenél csak egyszer van a többlépcsős azonosítás, a többi úgyis automatikus fizetés.

Pl. a valutaátváltás az angol, dán stb bankoknál is drága.
Magyarországon csak annyi az extra, hogy van külön tranzakciós díj, a bankok erreföl minden másra is díjat rónak bizonyos határig. Ha privát-banki ügyintézés alá esel, általában ezek az apróságok bele vannak építve a vagyonkezelés vagy a tanácsadás árába.

(#30) Degeczi válasza Donki Hóte (#27) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Dehát ha egyszer valóban külföldi számla?

(#31) whYz válasza genlog (#29) üzenetére


whYz
addikt

Milyen szigoru szabalyozast is kerul meg a Revolut?

(#32) cog777


cog777
senior tag

"egy sms-ben kapott kóddal hagyják jóvá a fizetést"
Ebben az a szep hogy nem kis szamban, a kulfoldon levok, csak reszben kapjak meg a kodot. :W
Jo lenne ha az OTP tesztelne hogy legalabb az EU-ban mukodik ez...

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#33) Jim Tonic válasza kovsol (#28) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nekem is. De mellé most telekód is kell...
Tehát nem annyi változik, hogy kötelező az SMS, hanem még telekód is kell.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#34) genlog válasza whYz (#31) üzenetére


genlog
junior tag

Amit pl. a Lloydsnak, HSBC-nek, Barclaysnek, Santandernek stb. be kell tartania, ami miatt ezek szolgáltatásai drágábbak az Egyesült Királyságban, mint a Revoluté, különben ez utóbbit megennék reggelire.

(#35) whYz válasza genlog (#34) üzenetére


whYz
addikt

Van szamlam a Lloyds-nal es semmivel nem dragabb mint Revolut (sot, Lloyds kartyammal ingyen tudok barmennyi penzt kivenni). Ugyanazokat a szabalyokat kell betartaniuk az angol bankoknak (koztuk a Revolutnak is), nincs kivetel.

De ha nem igy van, akkor mondhatnal valami konkret peldat, mert azt eddig nem hallottam.

(#36) genlog válasza whYz (#35) üzenetére


genlog
junior tag

Valutaváltás?

(#37) whYz válasza genlog (#36) üzenetére


whYz
addikt

Valutalvaltasnal milyen szabalyok nem vonatkoznak a Revolutra amik vonatkoznak a Lloydsra?

(#38) Zotya84 válasza Thusor (#7) üzenetére


Zotya84
őstag

PayPallal gondok a K&H-nál? 12 napja még nem volt semmi, a szokásos módon vásároltam vele Ebayről. Azóta változott valami?

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#39) Zotya84 válasza Degeczi (#30) üzenetére


Zotya84
őstag

Elég régi a hír, de nem külföldi már egy ideje. Csak a gyűjtőszámla jelleg miatt nagyon oda kell figyelni a közleményre...

#37 whYz: Ugyan nem követem teljes mértékben a dolgot, mert bár jónak tartom, nem érdekel egyelőre a Revolut, meg társai, de szerintem ők egyáltalán nem foglalkoznak valutával. Csak devizával. Innentől nincs is náluk valutaváltás, csak devizakonverzió.
De, fenntartom a tévedés jogát.

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#40) andor80


andor80
senior tag

Szánni való szánalmas band. röhejes nyomorúltak.
ÉS nem a képlépcsős azonosítás miatt mert sazt még lenyelem de bakker...
Apró betűs ücska semseket kell olvasgatnom meg abból az ezer darab számot másolgatnom...
BAkker újlenyomatolvasós a telefonom az miért nem jó ????

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#41) whYz válasza Zotya84 (#39) üzenetére


whYz
addikt

Igy van, devizavaltasra gondoltunk. :)

andor80: Olvasd el a cikket! Pont arrol szol, hogy nem lesz szukseged ezer darab szam masolgatasara, hanem csak egy ujjlenyomat eleg lesz es kesz.

(#42) andor80 válasza whYz (#41) üzenetére


andor80
senior tag

Igen elolvastam app kell hozzá.....Ugyanott vagyok.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#43) whYz válasza andor80 (#42) üzenetére


whYz
addikt

Nem eleg az app, mert telefon is kell hozza, sot meg egy ujj is jol jon. ;]

[ Szerkesztve ]

(#44) arty


arty
veterán

zseniális! (nem vagyok otépés, de tippre a többiek is hasonlóan színvonalas szolgáltatással jönnek majd...)

elmü számla kifizetése pl az app-ban jelszó mögé került (MIÉRT?!), majd ezután mégegyszer kell hitelesíteni a kártyás fizetést külön, bankspecifikusan? amikor az app kidob, akkor pedig van/lesz egy harmadik hitelesítés is: a be/visszalépéskor... tényleg beköszönt a kényelem kora :(

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#45) Degeczi válasza Zotya84 (#39) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hát a "4 hónappal ezelőtt"-öt nem mondanám "elég régi"-nek, ezért is siklottam át rajta. Még az év eleji téma rémlett, amikor a kártyás feltöltésüknek tett keresztbe az Erste és tán még másik bank is.

(#46) genlog válasza arty (#44) üzenetére


genlog
junior tag

Miért nem állítod automatára? (Csopbesz.)

(#47) arty válasza genlog (#46) üzenetére


arty
veterán

1.) kontroll. elrontott számlát nem szeretnék befizetni.
2.) hitelkártya visszatérítés a vásárlásért :DDD

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#48) genlog válasza arty (#47) üzenetére


genlog
junior tag

(Nem kötekedek, elfogadom, amit írtál.)
A hitelkártyát nem értem.
Elrontott számláról még nem hallottam (a réméről már igen), egyébként a csoportos beszedésnél be lehet állítani adott szolgáltatóhoz havi limitet.

(#49) arty válasza genlog (#48) üzenetére


arty
veterán

(3)család számláit én kezelem, van baj :(

Hitelkártya vásárlásokból(!) bank visszaad 1%-ot. Tehát százezer rezsi -> 1000ft nyereség nekem.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#50) Male válasza genlog (#48) üzenetére


Male
nagyúr

Pl nekem a H-tarifás óra felrakása után egymás után két évben elrontotta a leolvasó emberük... a téli fogyit beírta nyárinak, aztán volt meglepetés az elszámoló számla összegén... a másodiknál már azt kértem "kártérítésnek" (mert az már nekik is gáz volt azért :) ), hogy a leolvasóiknak tartsanak egy oktatást a H-tarifás óra leolvasásáról :)
Oké, beállítod a limitet, így visszadobja a bank... az EON meg kikapcsolja az áramot, mert nem fizettél (tudtommal már nem szórakoznak, határidő + 8 nap, aztán azt veszed észre, hogy nincs áram). Persze lehet nézegetni a bankszámlát rendszeresen, hogy jó-e minden, de ennyi erővel be is fizethetem kártyával.

(#51) Hintalow


Hintalow
senior tag

Amint írta a cikk, minden bankban kötelező ezt megcsinálni, pár hónap és mindenhol sms / banki app kell a jóváhagyáshoz, nem az otp kapott huzatot.
Nem mindenütt kell, ha jól emlékszem, (melóhelyen nem én viszem a projektet, de közel ülök a kollégához :D ) elfogadóhely, összeg, előzmény tranzakciók szerint kéri be a rendszer, igyekeznek ezt tanultatni a legtöbb helyen, hogy ahol rendszeresen vásárolsz, ott ne játssza el minden esetben, de ebben van mozgástere a pénzintézeteknek.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#52) Degeczi válasza Male (#50) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Be is bna... pl. egy váratlan elutazás miatt miatt nem tudnád intézni.
Nem, rendeletben előírt kötelességük két fizetési felszólítást küldeni, abból az elsőt is 10 nappal a fizetési határidő után, a másodikat pedig tértivevényes levélben (az első lehet akár email is) ami konkrétan meg is kell jelölje, mikor történik a kikapcsolás.
Szóval semmiképp nem csak úgy, váratlanul.

(#53) Male válasza Degeczi (#52) üzenetére


Male
nagyúr

Aha... hát a közösségi mérőnél nem éppen így jártak el tavaly... egyik délelőtt elment a net nálam... mert mint kiderült, nem fizette be a könyvelő a villanyszámlát, így jött az EON-os emberke, és lecsapta a közösségi mérőt amiről a DIGi cucca is megy... tudtommal nem volt semmiféle felszólítás, sem tértivevényes levél... bár elsunnyoghatta a könyvelő, ezt nem vitatom.

(#54) Donki Hóte válasza Male (#53) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha tényleg így történt, akkor goto Békéltető Testület, jópár ezer ft kártérítést le lehet gombolni róluk, mert törvénytelenül jártak el!

Aztán persze kiderülhet, hogy a könyvelőd hibázott, de te akkor is jól jársz, fájdalomdíjul a könyvelő fél évig ingyen lesz kénytelen neked dolgozni :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#55) Male válasza Donki Hóte (#54) üzenetére


Male
nagyúr

Nem lett nagy gond végül, villanyreszelő ismerte azt az EON-ost, aki kint volt, utána szólt telefonon, egy órán belül volt újra áram.
( Hát az a könyvelő mondjuk... lehet, hogy valójában sokba kerülne ha ingyen dolgozna :DDD )

(#56) prolad


prolad
őstag

Támogatom, hogy legyen biztonságos, és tényleg csak én tudjak online a kártyával fizetni, de amelletr kicsit megmoslyogtató ez az egész, hogy a boltban már lassan értékhatár nélkül fizethetek anélkül, hogy egyáltalán a PIN kódom megadnám (nem tudom, hogy eltörölték-e már a15 ezres korlátozást vagy csak tervezik).

Másik kérdés, mi van azokkal az oldalakkal, amik egyszer elmentik a kártyámat és utána nem kell soha többet külön megerősítés? Ilyen pl a Playstation store vagy az Aliexpress.

(#57) nullpoint


nullpoint
senior tag

Mi a nagy különlegesség most? Már 2006-ban is úgy működött a rendszer hogy online fizetésnél bejelentkezés után egy smsben jött a kód, amivel mehetett a móka.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#58) arty válasza nullpoint (#57) üzenetére


arty
veterán

2006ban ezt egy kereskedo tamogatta kb. Most elvileg mind az EU ban. Ennyi.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#59) Micsurin


Micsurin
nagyúr

De marha jó lesz mikor hajnalban csak rányomok boxon a storeban a vásárlásra majd a telefonomért kotorni az éjjelin.... :U :W

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#60) LurkerSheik válasza GeoJoe (#1) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Otp-s vagyok ismét egy ideje, de nemsokáig.
Idén már sajna nem férek bele a bankmonitoros CIB ECO promo-ba.
Az OTP Smartbank egy Röhej. Szép meg csillivilli de a fizetést SMS😅 kóddal kell azonosítani a mai napig.
Push értesítés mai napig nincs. Ezek alapok egy appnál lassan 2021-et írunk.
itt nem fog feltünni a szigorítás :U
Cib-nél a virtuális kártya hozzárendelése lenne pofon egyszerű, de jóideig hibát dobott. Üf szerint dolgoznak rajta. Egy fél évig nem sikerült javítani. Revo mellett már érdektelen.
A cib eco már 2 évig full-full free, jövőre remélem vissza tudok váltani.
Unicredit egy éve még elég fapados volt.
Revolut nagyon jó, ujj vagy arcazonosítás amint megnyitod az appot. Bent mindig babrálnak valamit, eltütethetetlen menüpontokat kreálnak.
Aki nem naponta használja annak édesmindegy, teljesen rendben van.
Többit nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#61) csako válasza Micsurin (#59) üzenetére


csako
veterán

lemaradt a #firstworldproblem (bocsi :DDD )

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#62) nullpoint válasza csako (#61) üzenetére


nullpoint
senior tag

Lehet esténként két háztömbbel arréb tárolja a telefont valakinél ,egy éjjeliedényenszekrényen.

;]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#63) Lewzke válasza LurkerSheik (#60) üzenetére


Lewzke
őstag

Van újjlenyomat igazolás is most már az appban.

(#64) gergobaby válasza Lewzke (#63) üzenetére


gergobaby
aktív tag

+1, en is ujjlenyomatozok

(#65) genlog válasza whYz (#35) üzenetére


genlog
junior tag

Pl. erre próbáltam utalni: link.

(#66) Donki Hóte válasza genlog (#65) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Naésaztán :F

A Revolut számládon lévő pénzeket nem az OBA védi, hanem a litván Deposit Insurance Fund, aminek tagja az UAB Revolut Bank :R

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#67) Male válasza Donki Hóte (#66) üzenetére


Male
nagyúr

Azért az nagyon nem mindegy, hogy ki biztosítja... OBA esetén, magyar állampolgárként elég biztos, hogy megkapod a pénzed, ha baj van, egy random másik esetén meg vagy igen, vagy nem, attól függ az milyen biztosító. (Ahogy ez látszott a bróker csődöknél is... FCA-s helyeken az FSCS szépen fizetett, akik meg CySEC-esnél kereskedtek, ők leginkább csak várakozhatnak meg reménykedhetnek.)

(#68) Donki Hóte válasza Male (#67) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Mivel a betétbiztosítás minden EU-s országban egyazon EU irányelv alapján került meghatározásra, így lényeges eltérés nincs az országonkénti szabályozásban. Természetesen egy magyar embernek könnyebb boldogulni a magyar OBA érvényesítésével, de ez nem a a szabályozás hiányossága :)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#69) Male válasza Donki Hóte (#68) üzenetére


Male
nagyúr

Az, hogy elvileg van biztosítás, és hogy valóban fizetnek is, és értelmes időn belül, nem évek múlva... az két külön dolog. Ciprus is EU-s, de van egy tippem, hogy máig nem láttak a magyar károsultak pénzt tőlük. (Nekünk meg FSCS fizetett elég hamar, bár még a helyi bank szerencsétlenkedett egy sort vele.)

(#70) Donki Hóte válasza Male (#69) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nincsenek pontos ismerteim a dologról, de úgy rémlik, hogy ciprusi bankcsőd 2012-ben volt, az EU irányelv pedig 2014-es. Lehet, hogy pontosan a ciprusi események miatt született az egységes szabályozás...

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#71) Male válasza Donki Hóte (#70) üzenetére


Male
nagyúr

Nem a bankcsődös károsultakra írtam, hanem bróker gondokra a CHF árfolyam korlát eltörlésénél például, ami 2015-ben volt. Akkor ment csődbe nekünk az Alpari UK is, és mivel már a számla nyitásnál odafigyeltünk, hogy FCA által szabályozott bróker legyen, így FSCS által biztosított, nekünk fizettek is utána egészen hamar. (bár még ott is egy kicsit necces, mert mások a szabályok a csőddel kapcsolatban, mint Magyarországon, így van cég, aki egyszerűen nem ismeri el, hogy csődbe ment, addig meg nincs kártalanítás a biztosító részéről sem... ezt ott igen sokáig el lehet húzni.)

(#72) Donki Hóte válasza Male (#71) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Akkor nagyon elveszítettem a fonalat, mert nem vágom, hogy a ciprusi bankoknak mi köze van ahhoz, hogy a CHF árfolyamának a svájci jegybank által mesterségesen fenntartott értékén évekig nyerészkedők végül oltárira pofára estek :K

De végül mindegy is, a betétbiztosítási alapoknak semmi köze az árfolyampárokkal hazárdírozó önjelölt tőzsdegurukhoz. Amikor berobbant a CHF árfolyama, akkor a magyar OBA sem fizetett egy fityinget sem a árfolyam eltolódásán súlyos milliókat vesztő embereknek.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#73) Male válasza Donki Hóte (#72) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, elveszítetted a fonalat :)
CHF árfolyam korlát eltörlés -> brókercsőd -> azok sem jutottak a pénzükhöz, akik nem veszítették el a pénzüket, mert például nem is kereskedtek CHF-el akkor (ahogy mi sem) -> a csőd miatt a biztosító kártalanítja az utóbbi csoportot... ugyan az a folyamat, mintha a bankod menne csődbe, és ugyan úgy a biztosító fizet... már ha az egy normális, és fedezettel rendelkező biztosító, mint nálunk az OBA.

Persze, hogy nem fizet azoknak, miért tenné... hiszen kockáztatott, bebukta, így járt, nem róluk beszélek.

(#74) fabokf


fabokf
tag

Szerintetek mi számít az OTP olvasatában "jóváhagyás-köteles" fizetésnek? Múlt szerdán összematekoztam végre a SmartBank appot, beállítottam rajta mindent, sikerrel utaltam is róla, másnapra aktívvá vált minden egyéb funkciója is, és egyből ment az ujjlenyomatos azonosítás is bekapcsolásra...erre pénteken a délutáni kajarendelésemet még SMS kóddal hagyatta jóvá (pedig a Netpincér a telefonomra van feltolva, úgyh a SmartBank is netközelben volt...mondjuk ezt betudom annak a "24 órán túl kezdeményezett első jóváhagyás-köteles tranzakciónak", amiről az oldaluk is ír), viszont előtte a délelőtti, Black Shark EU-s webshopjából történt töltőrendelésemet és az aznap délutáni, szintén külföldről való strapa-töltőkábel rendelésemet totál figyelmen kívül hagyta (megadtam mindkét esetben a kártyaszámot, oszt jóccakát...annyit se pittyentett, hogy fapapucs :D )...ma meg ugyanígy vettem dolgokat Xboxra (feldobta a kártyaválasztást vásárlásnál de semmi azonosítási kényszer a továbbiakban). Most ez ennyire szelektálna, vagy még egyenlőre ne is várjam a csodát, h ezentúl minden hazai, vagy EU-s webshopos rendelésemnél azonosítást fog kérni? :F

(#75) Joci10 válasza LurkerSheik (#60) üzenetére


Joci10
őstag

Nem tudom, mikori Smartbankot használsz, de amit én használok, abban már lassan egy éve nem használtam kódot (nálam is alap az ujjlenyomat, és én már rég bekapcsoltam az ellenőrzéseket), azon kívül pedig van push értesítés is mind levonásokról, mind jóváírásokról is. Azonnal.

(#76) Joci10 válasza fabokf (#74) üzenetére


Joci10
őstag

Nem sikerült rájönnöm. Van, ahol egyszer sem kért, van, ahol össze-vissza (hol kér, hol nem), és van, ahol mindig kér. De ez valószínűleg nem a bankon múlik (fizetéses résznél volt olyan esetem, hogy CIB bankos felületen is hol kért, hol nem, vagyis szinte biztosan nem bankspecifikus a dolog - de volt olyan is (talán csak egyszer, vagy max kétszer), hogy Simple-n keresztüli fizetésnél is kértek ellenőrzést).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.