Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #72042496


#72042496
törölt tag

A beillesztett képnek hiányzik az alja.

(#2) Joshi válasza #72042496 (#1) üzenetére


Joshi
titán

Tök mind1, mert a mobil szegmens fog tarolni mint eddig is. A tévé triplázódik ami még mindig gyenge, a monitor se fog tarolni az tuti. Szerintem még sok-sok évig drága technológia lesz az OLED.

(#3) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem tudom, mennyit szakítottak ezért a tanulmányért a piackutatók, de ezt a harmadából betippeltem volna nekik - és ugyanúgy be fog jönni. Az LCD-re ráuntak már a népek.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#4) Narasim


Narasim
aktív tag

én akkor fogok csak oledre váltani, ha lesz belőle olyan verzió, ami nem vibrál úgy, hogy kifolyik az agyam tőle!
eddig még nem láttam ilyet.

[ Szerkesztve ]

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#5) Joshi válasza Narasim (#4) üzenetére


Joshi
titán

"ami nem vibrál úgy, hogy kifolyik az agyam tőle!"
What?! :F :Y Nem lehet hogy te egy olyan OLED-et láttál aminél be volt kapcsolva a BFI? Mert az rohadtul villódzik, de az kikapcsolható. Egyébként az tényleg használhatatlan ficsör OLED-nél.

(#6) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Úgy lennék TV-s piackutató. Ezeknek mostanában csak annyi a munkájuk, hogy nagyon várnak.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#7) t72killer válasza lezso6 (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+a munkáltató befizeti őket egy excel advanced grafikonreszelő kurzusra :DDD

#8: gondoltam persze, vagy Tableau. Persze az LSD se rossz:))

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#8) lezso6 válasza t72killer (#7) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az kevés, ők LSDL-tanfolyamra járnak.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#9) pilóta


pilóta
nagyúr

Amúgy miből élnek ezek a piackutató cégek? Tényleg valaki csillió pénzeket fizet ki ezekért a hasraütök és rajzolok egy grafikont cégeknek? Miért? Hogyan? Mivanitten? :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#10) t72killer válasza pilóta (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

ja, az egyes cégek marketingosztályai. Többet adnak egy ilyen firkásznak, mint egy senior kutató mérnöknek.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#11) Tutu7030 válasza Joshi (#5) üzenetére


Tutu7030
veterán

Nem csak olednél. A sony 42w828 is használhatatlanul vibrált a "LED mozgás mód" bekapcsolásakor.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#12) Ren Hoek válasza Joshi (#5) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Szerintem a telefonra gondolt.

Ugyanis az AMOLED Samsung paneloknál úgy oldják meg a fényerőcsökkentést, hogy PWM-el szabályozzák le.

Az LG OLED-nél a teljes kijelző analóg feszvezérélt, ott megoldották a homogén feketéket pixelenként... viszont úgy látszik telefonkijelzőkben ez vagy drágább lenne, vagy nem lesz elég homogén a kijelző ha analóg módon vezérlik.

Igen kicsit tényleg kifolyik tőle eleinte az ember agya, mert vibrál 50% fényerő alatt... de aztán megszokható szerintem. Két hét után észre se veszem MI8-nál.

Viszont ez felveti bennem, hogy mi a fenéért nem tudnak az analóg vezérlés mellé beépíteni egy PWM-et is az LG Tv-kbe... akkor tökéletesen testreszabható "BFI" lenne.

(#13) Joshi válasza Ren Hoek (#12) üzenetére


Joshi
titán

Kizárt hogy telóra gondolt. Nem is értem ezt miből gondolod. Nekem ~10 éve AMOLED kijelzős telóim voltak. Samsung Galaxy III, Oppo R7 Plus és most egy Samu J530. Én semmilyen vibrálást nem vettem észre. Soha.
Ellenben a Sony A1 tévémnél ha bekapcsolom a BFI-t, akkor az nagyon gáz. De a BFI az inkább a mozgásfelbontást és 24p filmeknél a juddert hivatott ellensúlyozni. De ugye a BFI-nek az a lényege, hogy teljesen fekete képkockákat szúr be a valós képkockák közé. Ez fényerő csökkenéssel jár, ami OLED-nél nagy hátrány. A PWM-et egyre inkább nélkülözik a monitor gyártók is. Sőt, attól lehet eladni egy monitort hogy PWM mentes.

(#14) schawo válasza Joshi (#13) üzenetére


schawo
titán

[link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15) schawo


schawo
titán

Monitorok, notebookok? Mit szívtak ezek?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16) vicze válasza schawo (#15) üzenetére


vicze
félisten

Lenovo 2 éve kínál OLED-es laptopot, talán Samsungnak is volt most nem emlékszek.
Ezeknél altalánossan sokkal nagyobb a beégés problémája így amíg az nincs 100%-osan kiküszöbölve addig hanyagolják. Ami volt probálkozás mind kútba fulladt emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#17) schawo válasza vicze (#16) üzenetére


schawo
titán

És nem lehet kiküszöbölni. Amíg szerves diódákat használnak, addig lesz oled a neve, és addig fog degradálódni, tehát beégni (kiégni).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18) Gbi82


Gbi82
tag

Samsung Galaxy S8 kijelzője durvàn beégett, munkahelyi youtubeozástól. Megfogadtam ,higy Oled soha többet :)

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#19) schawo válasza Gbi82 (#18) üzenetére


schawo
titán

Valószínűleg pont nem a youtubeozástól égett be.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20) Narasim válasza Joshi (#13) üzenetére


Narasim
aktív tag

pedig biztos, hogy telóra gondolt(am) főleg. tv esetében nem tudom, hogy oldják meg, egyszer láttam egy lg oled tv-t, az nem vibrált.
kollégák mindig nyaggatnak valami telefonos problémával és az összes samsung telefon vibrál ha nincs max fényerőn. nekem ez nem megszokás kérdése, mert beszédülök.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#21) Gbi82 válasza schawo (#19) üzenetére


Gbi82
tag

Pedig de. most már használok egy HideScreen nevű progit ami befeketíti a kijelzőt így több óra youtube "hallgatsás" után sem égnek be az ikonok.

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#22) #41354240


#41354240
törölt tag

Előretör, mert mindenki tolja majd ezt a túlárazott szemetet. Divatos..

[ Szerkesztve ]

(#23) Dr.NX válasza Gbi82 (#21) üzenetére


Dr.NX
addikt

Nem lenne egyszerűbb Youtube Vancedet használni és kikapcsolni a kijelzőt? És még reklámok sem lennének.
Hír jövő ilyenkor: nem úgy alakultak az idei OLED eladások, ahogy a piackutatók várták.

Elfogadom a sütiket.

(#24) Laca19 (a) válasza #41354240 (#22) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Kíváncsi lennék, az ilyen emberek, mint Te hogyan élnek. Otthon ülsz a géped előtt, nyomogatod az F5-öt a címlapon, majd ha lesz egy OLED-es hír, akkor trollkodsz egyet, hogy beég vagy ez egy szemét? Komolyan, nagyon gáz amit csinálsz....és ez rendszeres. Ha bajok vannak az életeddel, azt nem itt kellene kitombolnod egy fórumban.

http://www.diesel.com

(#25) Gbi82 válasza Dr.NX (#23) üzenetére


Gbi82
tag

Egyszerűbb lenne ha havi 10 eurót rá szeretnék szánni. :)

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#26) Chaser válasza Joshi (#5) üzenetére


Chaser
titán

samu telefonokra sokan panaszkodnak h villok a csoda amoled kijelző, tv-t csak multiban láttam, ott nem tűnt fel, de ha pwm-esek akkor biztos nem lesz oledem 2020-ban sem ;)

szerk:
Narasim
az a pwm jelenség, akkor nem alaptalanul panaszkodnak rá, aki érzékeny rá fejfájás, szédülés, akár hányinger is lehet...gyönyörű, h ennyire nyomi megoldással tolja a samsung a telefonjait, ingyen se kellene ilyen kijelzővel, nem hogy még fizessek is érte, minden eszközöm pwm mentes, megoldható, persze ha a gyártó is akarja

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27) Dr.NX válasza Gbi82 (#25) üzenetére


Dr.NX
addikt

Nézz utána, hogy mi az! Ez egy ingyenes app.

Elfogadom a sütiket.

(#28) tothl válasza Chaser (#26) üzenetére


tothl
addikt

Aha! eddig bele se gondoltam, de valszleg ezért szédülhettem és volt hányingerem most ősszel vagy két hónapig ha a telómra néztem, minden jel szerint agyrázkódásos állapotomban egy igen durva fej beütés miatt.

Szerencsére már elmúlt és boldogan használóm az S9+ -t, már nem hánynék ha ránézek, de simán el tudom képzelni, hogy valaki alapból is érzékeny rá, de szerintem a többség nem.

Érdekes módon az LG OLED TV -m nem váltott ki ilyesmit, de szerintem az nem használ PWM -et.

(#29) forgonati


forgonati
őstag

OLED monitorok? Jó vicc. Megnézném őket 1 év használat után...

Keelah Se'lai!

(#30) Chaser válasza tothl (#28) üzenetére


Chaser
titán

Nem mindenkit erint, viszont egyre tobb gyaeto kiemelten kezeli, monitorok teren kulon villogas mentes termekvonal van mar az ertelmeseknel, ledes vilagitasnal a philips kiemelkedo ebben, es nem ficsorkent' tunteti fel, az lenne a normalis, h semmilyen kijelzo es fenyforras nem villog, tehat egy ismert problemarol van szo
Esetemben pwm-es kijelzo elutt ulve 1-2 ora utan minden bajom van, pwm mentesnel egesz nap is ulhetek gep elott, semmi gond
Legegyszerubb telefon kamerajaval ellenorizni az adott eszkozt, egybol latszik a villogas es a merteke is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31) D.Va válasza t72killer (#3) üzenetére


D.Va
senior tag

Ezeknek a piackutatóknak NZT-48 tablettára lenne szükségük... (Csúcshatás film - limitless 2011), lehet szedik is csak még a korai verziót ;]

(#32) zorrokalap


zorrokalap
tag

Stutter nagyon zavaro tud lenni es nincs ra jo megoldas sajnos, nekem sima LCD van, de szetidegel, a OLED meg meggyorsabb.
Nemtom a villodzassal erre gondolt-e a kollega.

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c8 "Stutter"

(#33) Frawly válasza vicze (#16) üzenetére


Frawly
veterán

Hát még mindig inkább beégő, de szép színű OLED, mint az az ótvar (és sokszor trágya felbontású) TN, amit még sok notigyártó erőltet kakirágásból.

(#34) csontosek válasza Laca19 (a) (#24) üzenetére


csontosek
csendes tag

...és az, hogy igazságtartalma van a mondandójának, az nem számít?!

(#35) Joshi válasza csontosek (#34) üzenetére


Joshi
titán

Az OLED lehet egyeseknek túlárazott, de hogy nem szemét az tuti. Mondjuk hogy a jelenlegi legjobb display. ;)

(#36) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nem bánnám ha monitorokba, notikba is elterjedne, illetve még eshetne az ára vagy 30%-ot. Gondolom addig nem várható nagyobb áresés, amíg nem jön egy hasonló vagy jobb megoldás.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#37) Banano válasza Frawly (#33) üzenetére


Banano
tag

+1.

IPS-rol TN-re valtani is szornyu...

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#38) tothl válasza Joshi (#35) üzenetére


tothl
addikt

+1

(#39) A.tessz válasza Banano (#37) üzenetére


A.tessz
senior tag

Fizikai fájdalmat okoz konkrétan!

(#40) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Ez a csudálatos tanulmány kifejthetné, hogy mitől fog az OLED technológia hirtelen monitorokba alkalmassá válni. Vicc, hogy ezért fizet valaki.

(#41) Joshi válasza MeszesKPT (#40) üzenetére


Joshi
titán

Elvileg ez lesz az, de a JOLED (japán OLED akik a panelt gyártják, nem LG-féle WRGB hanem RGB OLED panellel). pont ezt a szegmenst akarja meglovagolni. Hogy aztán milyen sikerrel azt nem tudom.

ui.: de ha Samunak sikerül a QD-OLED panelje, akkor inkább az.

[ Szerkesztve ]

(#42) Tigerclaw válasza MeszesKPT (#40) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A fejlődés nem állt le, szóval könnyen lehet hogy hamarosan eltűnnek az OLED gyerekbetegségei. Lehet hogy már most tesztelnek megoldásokat.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#43) Lacok


Lacok
őstag

Monitoroknál kiváncsi leszek, hogyan oldják meg a beégés problémáját. ;]

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#44) schawo válasza Lacok (#43) üzenetére


schawo
titán

rövid garanciaidővel ;]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

De készül már a sima (nem organic) LED kijelző is, nem? LG most csinál belőle valamit, talán okosórát vagy ilyesmit.. (nem, nem háttérvilágításról beszélek)

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#46) lezso6 válasza Ganz-[HUN] (#45) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Samsungnál van microLED, ami sokkal jobb az OLED-nél. Azonban ott problémák vannak a miniatűrizációval, szóval egyelőre csak nagyobb TV-knél lesz elérhető.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#47) dabadab válasza Ganz-[HUN] (#45) üzenetére


dabadab
titán

Ja, az tök jó, ha 200"-as kijelzőt akarsz egy stadionba. Ha viszont otthonra egy 50"-est, akkor azért meg kell barátkozni azzal, hogy csak full HD, fél méter vastag, zúg a hűtőventilátorok miatt és ... nem olcsó :)

Meglátjuk, hogy hova fog kifutni, de egyelőre távolinak látszik az, hogy összezsugorítsák konzumer szintre.

DRM is theft

(#48) Joshi válasza lezso6 (#46) üzenetére


Joshi
titán

Konkrétan micro ledetje van a Sonynak, Samunak és most már LG is dolgozik rajta.

Aztán, miből gondolod hogy jobb mint az OLED? Egyetlen egy micro led teszt sincs. Egyébként az óriási méretbeli különbségből adódóan (OLED vs Micro LED), nem is nagyon lehet összehasonlítani őket. Egyelőre.

Nagyobb tévénél lesz elérhető? Szó nincs még tévékről, ezek a mostani 110 és 130 colos kijelzők csak Full HD-k, ami már 4k felbontású abból a legkisebb 220 colos. Az árakat nagyon nem akarom taglalni, elég ha annyit írok, hogy a legkisebb 110"-os modell ára 137.000$. Igen jól írtam, nagyjából 38millió forint. :Y :C És akkor még csak Full HD-nál tartunk.

A micro leddel egyelőre még nem kell foglalkozni otthoni felhasználás szempontjából. :N

Forrás

u.i.: ha az elkövetkezendő 3-5 éven belül megoldható lenne hogy a micro ledből 4k felbontásban 50-100 colos méretben lehetne kijelzőt készíteni, akkor a Samsung nem erőltetné a QD-OLED-et.

[ Szerkesztve ]

(#49) lezso6 válasza Joshi (#48) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én a Samuról hallottam eddig.

Nagyobb fényerő, jobb energiahatékonyság és nem ég be. Csak egy gond van: nagy. Ezen remélhetőleg javítanak. Meg nyilván az árán is. :D Érdekes, hogy amíg az OLED-nél a felfelé skálázással volt a gond, a microLED-nél a lefelé skálázással. :)

Anno 2007-ben az első OLED, a Sony XEL-1 2499 dollár volt, de csak 11" és 960x540 felbontással. Valahonnan el kellett indulni. :D

A microLED-nek van jövője. A Samsung csak azért nyomja a QD OLED-et, mert ez egy olcsóbb alternatívája a microLED-nek, jó ideig nem lesz közvetlen konkurencia.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#50) Joshi válasza lezso6 (#49) üzenetére


Joshi
titán

"A microLED-nek van jövője. A Samsung csak azért nyomja a QD OLED-et, mert ez egy olcsóbb alternatívája a microLED-nek, jó ideig nem lesz közvetlen konkurencia."
Kevered a dolgokat de rendesen. Ha reálisan nézzük a tévépiacot, akkor még mindig az LCD a király. A mai napig abból adják el a legtöbbet. Szóval akkor minek is van jövője?

A QD-OLED nevében is benne van az OLED, ami egyértelműen az OLED technológiára épül, de teljesen más felépítésben mint az LG WRGB OLED. Mi köze van ehhez a Micro Led-nek? :F

Sokan nem tudják megérteni, hogy a Micro Led még legalább 10 évre van az otthoni felhasználástól. És szerintem ezzel túl optimista vagyok.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.