Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zewa


Zewa
senior tag

Ez érdekes lesz de szeritnem még nagyon sokáig fog élni a DDR2 is. :U
Egyértelmű hogy itt az ár körül forog a "világ".

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#2) Ősember válasza Zewa (#1) üzenetére


Ősember
őstag

"ettől függetlenül még évekig az előző generációs szabvány uralhatja a piacot." - ki állitotta az ellenkezöjét? :)

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#3) spirit007


spirit007
senior tag

Miért is váltanának DDR3-ra :F
Annyira olcsó a DDR2 , hogy "fillérekért" bővítheti a gépét az átlag júzer is akár az általa használatos mennyiségnek akár 3-4 szeresére . ...ugyan mikor használ egy átlag felhasználó 2-3-4 GB RAM-ot (?)
Szóval érthető az érdektelenség .
De majd az alaplap gyártók úgyis megmondják mikor és miért "akarunk" DDR3-at ;]

(#4) azbest


azbest
félisten

Azért nem kell félteni a gyártókat... a dd3nál nagyobb profitott remélnek, mert eladhatják drágábban kb ugyanazt.

Gondolom rájöttek, hogy ha az "újdonság" valamivel olcsóbb, akkor a nagyobb kereslet miatt még több bevételük lesz (főleg ha csak az teheti a matricát az új intel laptopokra akik ddr3at használnak). Persze nem lepődnék meg, ha fokozatosan csökkentenék a ddr2 gyártást, hogy annak is felverhessék az árát... lásd ddr1: dupla árban van mint a ddr2. Bár engem nem nagyon érdekel mit művelnek :D Azt hiszem 3gb ddr2-vel elleszek egy darabig.

Másképp fogalmazva: ha a piacot megosztják ddr2/ddr3 -ra, akkor nekik összességében elegendő forgalmuk lesz. Csökkenthetik a ddr2 gyártás mennyiségét, mert a ddr3 helyettesíti a kiesett mennyiséget. De mivel rengeteg gép ddr2-t használ még biztos hogy nagy lesz a kereslet rá -> lehet emelni árat, ha hiányt generálnak. (És még bevételkiesésük sem lesz mert a ddr3 fedezi azt)
Tudom zavaros :DDD

(#3) spirit007:
hát... amíg Xp-t használok addig nincs szükségem swap fájlra :D
1.4 Giga csúcsot mutat a feladatkezelő. (Igaz mostanában nem futtattam virtuális gépeket).

[ Szerkesztve ]

(#5) waterman_


waterman_
aktív tag

tehát azért kéne ddr3-ra váltanunk a gyártók szerint mert nekik az megéri.
miért jó nekünk egyáltalán a ddr3? tehát ddr-ről ddr2-re váltásnak 800mhz-felett volt értelme, mert egész addig a frekvenciából adódó többletet elhomályosította a fene nagy késleltetés. ez majdnem igaz ddr3-ra is, mert 1600mhz-en lesz majd kb olyan teljesítményű, amit elvárnak tőle. viszont ahhoz hogy azt elérjék az alap 1.5 voltos feszültséget emelni kell, meg ráhegeszteni a félkilós hűtőket. ha viszont emelem a feszültséget, akkor pont ott kapja a pofont, hogy ez a szabvány energiatakarékosabb, mint a korábbiak.. akárhogy nézem, a ddr1-es 400mhz-es ramom sosem volt melegebb a kezemnél. a ddr2-es nem szellőztetett házban egyenesen süt, a ddr3-ason meg eleve akkora bordák vannak, mint egy p2-es procin.. továbbra sem értem miért jó nekünk a ddr3.

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#6) Jorus válasza waterman_ (#5) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ki állította, hogy a hardware piac a felhasználók érdekeit szem előtt tartva működik? :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

az új típusú memóriamodulok árprémiuma még idén 10 százalékra, vagy az alá csökken
Mi tizedére csökken az ár? :F

All Black...

(#8) Jorus válasza Stalker-2572 (#7) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az árprémium felárat jelent.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

hónapokon keresztül esetenként több száz százalékos árkülönbséggel kellett számolnia annak, aki DDR2 helyett DDR3 memóriát szeretett volna vásárolni számítógépébe

Már látom, ahogy a vérpistikék gyömöszölik a ddr2 foglalatba a ddr3 modulokat.... :DDD

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#10) azbest válasza Stalker-2572 (#7) üzenetére


azbest
félisten

Az én olvasatomban az extra profit az ami 10%ra csökkenhet.

Szóval az (előállítási költség+kereskedők és más költségek) * haszonkulcs * árprémium?
Persze ez jó nagy csökkenést sejtet, de még így is több extra hasznuk van rajta a ddr2höz képest. Szóval gondolom drágább mint a ddr2, de a marketing majd jól megmagyarázza miért is. Mint ahogy a nagy órejellel villognak, de teljesítményben meg semmi sem javult.

[ Szerkesztve ]

(#11) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Jól van, akkor most már gyárthatnánk hozzá kicsivel több és jó lapokat is.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#12) t72killer válasza azbest (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jelenleg a DDR2 árak az "éppmegérigyártani" határán mozog, ehhez képest óriási az extraprofit a ddr3-on :U .

Teljesítmény szempontjából lassan kezd felnőni azért a DDR3, csakhát a tényleg jól teljesítő daraboknál mégnagyobb a DDR2 vs DDR3 felár :( (+arról meg ne is beszéljünk, h a jövőre tervező 4GB-ot vásárló emberkét absz megkopasztják)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13) old gray


old gray
addikt

Én a mai napig kényelmesen elvagyok a ddr1-es 2x1GB/400MHz G.Skillemmel. :D

Nagyon "mesterséges" ez a fejlődés, minden technológia csak kevéssel fejlettebb az előzőnél, mert így többször le tudnak minket húzni a gyártók, mintha egyszer, de tényleg látványosat és nagyot lépnének előre..... Nesze neked fogyasztói társadalom. :W

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#14) shabbarulez


shabbarulez
őstag

A gyártástechnológia a memória iparban is fejlődik, olcsóbban, kisebb hőtermeléssel, nagyobb frekvencián működő chipeket tudnak előállítani, és ilyen váltás gyanítom idén is lesz ahogy jővőre is, ez pedig a DDR3 terjedését elősegíti. Ráadásul 2009-től mind az Intel Nehalem alapú mainstream termékei, mint az AMD 45nm-es mainstream Phenomjai is DDR3 integrált memóriavezérlőt kapnak majd, szóval onnantól már nem nagyon lesz választás. Épp ezért addigra a DDR3 árának is le kell csökkenie olyan szintre, hogy már a nagy tömegek számára is megvásárolhatóvá váljon.

(#15) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Ez mind szép és jó, de akkor a 2gigás modul ára is mennyen lefele ne csak az 1gigásoké mert 2giga ram 2008-ba már nagyon nem elég.:U

(#16) munky


munky
őstag

"Az olcsó DDR3-memória éve lehet 2008"

én ezt erre módosítanám:

"Az olcsóbb DDR3-memória éve lehet 2008"

Szerintem "olcsó" semmiképpen nem lesz idén még a DDR3. (Ha a mostani DDR2-es árakhoz viszonyítok)

(#17) perempe válasza munky (#16) üzenetére


perempe
addikt

Ott a pont.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#18) glutamin


glutamin
őstag

Ebben a hírben nem sok új információ volt.
Én 2009 közepére tervezem új gép vásárlását. Addigra valszeg tényleg olcsó lesz :DD

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#19) kovy79 válasza spirit007 (#3) üzenetére


kovy79
őstag

Már elég szép számban van a user-ek gépében 2*1Gb mem. Itt a ph-n meg főleg. :)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#20) kovy79


kovy79
őstag

Kíváncsi leszek én erre a fene nagy áresésre. Szvsz munky-nál az igazság!

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#21) Zsoo80


Zsoo80
tag

mire lecsökken ennek is az ára, kezd majd szépen bejönni a ddr4.... :O

-Nem hold ez - sóhajtott halkan Kenobi. - Hanem űrállomás.

(#22) kovy79 válasza Zsoo80 (#21) üzenetére


kovy79
őstag

És? Akkor legalább full nyomott áron majd vehetsz 2*2Gb DDR3-at! :) Mint most, a DDR2 esetében.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#23) Solad


Solad
őstag

"siralmas bevétel produkáló DDR2-ről" mintha lenne itt egy betuhiany

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#24) csibor


csibor
őstag

Túlzottan nem érdekell,még veszek 9K-ért 2gb DDR2-öt,és legközelebb már csak a DDR4 fog érdekelni.

(#25) feka007


feka007
nagyúr

Szerintem a váltás éve 2009 lesz, addig nem sok usernek lesz szüksége DDR3-ra...

[ Szerkesztve ]

(#26) Geli


Geli
senior tag

"A memóriagyártók közös erőfeszítése révén könnyen elképzelhető, hogy az új típusú memóriamodulok árprémiuma még idén 10 százalékra, vagy az alá csökken."

Értsd:
150%-al megemelik a ddr2 árát... :(((
Az meg a másik, hogy szart se fejlődik a kurv@ memóriapiac, se teljesítményben,se méretben.

[ Szerkesztve ]

(#27) hétalvó


hétalvó
addikt

Minek cseréljen az ember pár fps-ért vagy négy tized másodpercért?
Mert ha mondjuk a procik kihasználnák és 20-50%-os teljesítménynövekedést eredményezne. És nem csak everest rekordokat akkor lenne értelme.

Akkor lenne értelme. 4*1Gb ultragagyi kingmax-ommal olyan jól elvagyok...

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#28) #65675776 válasza hétalvó (#27) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nagyon jó a meglátás. A procik jelentik a szűk keresztmetszetet, nem a memória. Hiába fejlődik a memória, ha a proci nem tud mit kezdeni a sávszéllel. (Lásd még PIII/i815/SDR SDRAM vs PIII/i820/RDRAM vs P4/i850/RDRAM)

[ Szerkesztve ]

(#29) gkfx


gkfx
csendes tag

Szerintetek, hogy fognak alakulni a ddr2 árak mostanában? Fog még csökkeni az áruk vagy már csak emelkedni fognak. Vásároljak be most belőle, vagy várhatok még egy-két hónapot.

(#30) GReddy válasza gkfx (#29) üzenetére


GReddy
tag

Egyértelműen emelkedni fog. Kb 20-25% emelkedés várható. Persze, lehet, Magyarország lesz a szokásos kivétel. Itt 50% sem lehetetlen. :((( Azért fog egyébként egyértelműen emelkedni, mert tavaly elképesztő veszteséget produkált szándékosan a memóriagyártás. (Volt itt a PH-n egy elég jó, alapos cikk a témában, ahol a memóriaárakat feszegették, miért vállalták fel a veszteséges évet az ostyagyártásnál, mi - mivel - hogy függ össze, úgy, hogy mégsem egy összeesküvés-elmélet jött ki belőle. ) Mondjuk MA vettem 4900-ért Kingmaxot giga per darab... A teszkós gépekben is négy giga figyel :Y Olcsó.. És akkor mi van, ha 20% -kal emelkedik? Hatezer lesz. Na bumm. Emlékszem, a Windows 98 premierje előtt hozzájutottam egy tiszteletpéldányhoz a MS-tól (akkor lettem MS disztrib) és vennem kellett az otthoni gépembe még NÉGY MEGA ramot. Az volt akkor (Több mint tíz éve) 4200.- ...ami még ért is valamit. :DDD Ehhez képest ez a gigánként néhány ezer forintos ár lóf@x...

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#31) drizzt1666


drizzt1666
tag

Előre sajnálom azokat, akik ilyenbe beruháznak (ddr3). A szép nagy számok nagyon csalókák :( Mennyi más (jobb) helyre mehetne az a pénz :(

Az álmaim rabja vagyok, de tetteimben szabad ember...

(#32) fLeSs válasza #65675776 (#28) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Mondod ezt úgy, hogy a procik magasabb órajelen járnak, mint a memóriák, és egy csomó hosszú vezetéken keresztül kommunikál egymással a két komponens? Hol élsz te? :D
Már hogy lenne a proci a szűk keresztmetszet? :U Amióta megjelent a 486DX2, azótal a memória szűk keresztmetszet.
Egy mai proci sokkal gyorsabban lenne képes végrehajtani az utasításokat, ha lenne rajta mondjuk 2 GB cache, erre nem gondoltál?
Intelnél még mindig az FSB a szűk keresztmetszet.
Az AMD-nél (és IBM-nél is) viszont a memóriavezérlő hatékonysága, de ezen csak finomítgatni lehet.
A lényeg, hogy a memóriaelérés sosem lesz elég gyors, mert a proci és a RAM között mindig lesz vmi, ami lassítja az elérést, a tökéletes, azaz 0 ns-os memória viszont szvsz a mi életünkben nem fog bemutatkozni, legalábbis asztali rendszerekben biztosan nem. :D

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#33) Achill3uS


Achill3uS
veterán

azért a micron-on és a quimonda-n kivül még jópár ic gyártó van a piacon, akik eddig nem túl sokatt hallattak a ddr3 chipjükről, szóval valóban várható a közeljövőben egy piacrobbanás ami pedig igen erős árcsökkenést vonhat maga után... elpida, hynix, samsung mind hallgatnak, izgalmas lesz ez az év :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#34) feka007 válasza GReddy (#30) üzenetére


feka007
nagyúr

Emlékszem, egy éve még hogy néztem arra akinek 4 giga ramja van... Most meg már a sulis gépekbe is ennyit raknak lassan.

(#35) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Azért az se felejtsük el, hogy AMD vonalon még nincs is ddr3 támogatás. Azért ez is kéne a piaci elterjedéshez az árak drasztikus csökkenésén kívül. ;]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#36) Egonyolc


Egonyolc
aktív tag

Egyre jobban úgy érzem, hogy jó döntés volt kombós lapot venni. :D

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

(#37) Godefroy válasza feka007 (#34) üzenetére


Godefroy
senior tag

1 éve még nekem is annyi volt ... de aztán feleztem felesleges volt. ;)

[ Szerkesztve ]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#38) feka007 válasza Egonyolc (#36) üzenetére


feka007
nagyúr

Mert majd két év múlva vehetsz bele olcsón DDR3-at? :D

(#39) hétalvó válasza fLeSs (#32) üzenetére


hétalvó
addikt

Szerintem mindegy honnan nézzük. Kicseréli az ember DDR3-a rendszerét és mit kap cserébe? Pár százalékot.
DE abban teljesen igazad van, hogy a szükség lenne gyorsabb memóriára.

Írni is kellene a processzorgyártóknak, hogy integrálják a memóriát a processzorokba. Talán ez megoldás lenne.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#40) Dare2Live válasza hétalvó (#39) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Márha kap pár %ot..... azért a bazi sok pénzért.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#41) fLeSs válasza hétalvó (#39) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ez most van így, mint írtam nem a proci a bűnös ezért, hanem a rendszerbusz (a Core 2-ben). Ezt nem hiszem, hogy különösebben magyaráznom kéne, megnézel egy tesztet amiben 3 GHz-es Core 2 van 266 MHz-es és 333 MHz-es FSB-vel, az utóbbi lesz a gyorsabb (persze desktopon csak pár %-kal, mert igen kevés olyan alkalmazás van, ami olyan óriási adatmozgatást igényelne).

Akkor képzeld el, hogy az FSB 333 MHz helyett 3000 MHz (azaz 3 GHz, mint a proci, vagyis már egy prociba integrált memvezérlőről van szó, mint a K8/K10-ben).

A K10 valszeg elég sokat fog nyerni a DDR3-as memvezérlővel, bár vannak buktatók is. Az órajel szépen megnő (addigra már 2-2,5 GHz között jár majd a DDR3), viszont a késleltetés is nő. De még mindig szép ugrás az 1066 MHz-es DDR2-höz képest, kb. a duplája.
Pár %-ot fog számítani, hogy a DDR3-nak duplaakkora burst/prefetch hossza van, tehát órajelenként feleannyi tranzakcióra lesz képes a memvezérlő, persze ezt ellensúlyozza a kétszer akkora órajel :D. Szekvenciális elérésnél jó a nagyobb prefetch, de véletlenszerű/random elérésnél feleslegesen sok átvitel történik.

És a Nehalem is int. memvezérlőt fog kapni.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#42) g@bo


g@bo
nagyúr

ddr2 piacról kilép pár gyártó, akkor a maradottak árat emelnek, aki ddr3-at gyárt..... még kaszálhat, gondolom az előállitási költség igazán nem több mint a ddr2 esetében, de az árat ettől függetlenül szépen magasról indithatják. majd a marketing maszlagot benyalva, vásárol a nép. eleinte van szép hiány is.

erről szól ez egész, miközben a ddr3 ár/teljesítmlny tekintetben "remek" vétel.

(#43) shabbarulez válasza g@bo (#42) üzenetére


shabbarulez
őstag

Szerintem drágább hisz jóval kisebb volumenben gyártanak ddr3-mat. Ráadásul pont a kisebb volumen miatt, nem is használják a legjobb gyártástechnológiát, azt a legtöbbet gyártott termékekre tartják fönn. A ddr3 termékek 80-90nm-tel készülnek, míg ddr2-esek 50-60-70nm-en. Később, leginkább 2009-től ha már gyártói nyomásra előtérbe kerül a ddr3 és egyre nagyobb volumenben fogják gyártani, úgy már a gyártók is abban lesznek érdekeltek hogy ezt modernebb gyártástechnológiával tegyék a költségek minimalizálása érdekében. Kisebb gyártástechnológia mellett, egy wafferen több ddr3 chip gyártható olcsóbban, a volumen felfutásával ez még inkább mérsékelhető. A jobb gyártástechnológia miatt növelhető az órajel, csökkenhet a fogyasztás így a ddr2-nél egyre inkább jobb termékek gyárthatók.

(#44) g@bo válasza shabbarulez (#43) üzenetére


g@bo
nagyúr

ja... de a ddr3 lenne az "adujuk", amin még kereshetnek, mert a ddr2 ára, hát... irreálisan alacsony.

(#45) hétalvó válasza fLeSs (#41) üzenetére


hétalvó
addikt

Köszönjük a remek szakszerű választ. Ebbe nincs mit belekötni, nem ez volt a cél. Egyszerűen csak ár/teljesítményről volt szó.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#46) enterlaci


enterlaci
senior tag

Az az igazság, hogy a technológiák fejlődése ezt a változást is magában hordozza(ddr3 eljövetelét). Ez alól nem lesz kibúvó és biztos leszek benne, hogy záros határidőn belül sokunk gépében ez lesz, akárhogy is vitatkozunk róla. Ezt azért merem biztosan állítani, mert ha egyszer kifejlesztették, azt nagyon gyorsan el kell adni, mert nekik gyorsan kell a nyereség. Szerintem az 1066, 1333 mhz-es modulok lesznek hamarosan alacsonyabb áron, be etetés jeleggel. Ezzel párhuzamosan elindítják a DDR2 árát felfelé - már-már törvényszerűen.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#47) Godefroy válasza enterlaci (#46) üzenetére


Godefroy
senior tag

Arról is hallani lehet a DDR3 felejtős inkább újabb szabványon törik a fejüket épp a sebesség miatt.
Végülis az RDRAM sem jött be mert a drágasága miatt.

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#48) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

Most van talán értelme gyorsan bevásárolni ddr2 ből, mert olcsóbb már nem lessz, a dd3 meg csak hajszálnyival tudd többet, ahoz meg 1 picit még drága, a p35 p38 as alaplapok sem durrantak akkorát szerintem én még biztosan nem cserélek inkább 4GB töröm a fejem , most még nem kell viszont még jól jöhet ha megjelenik az új DX 10.1 oprendszer amit emlegenek , úgy tünik eza dx10 sem lett az évszázad fejlesztése... minden esetre én biztos nem veszek ddr3 at, legalábbis az idén még biztosan nem, :))

(#49) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

Döglött a topik már szaga is van...... :DDD

(#50) HiperG


HiperG
addikt

Úgy néz ki... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.