Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SirRasor


SirRasor
őstag

Mennyiszer belefutottam hasonlóba :DD
Azt a részt hiányolom, amikor tényleg hasznos dolgot mondana, csak az audio-minőség/mikrofon olyan rossz, hogy alig lehet érteni :W

Make Love not war!

(#2) Analog303


Analog303
tag

...amikor 15 percből 10 másodperc a hasznos de azt 23 helyről kell összekukázni :D :W

"Minden másképp van..." (Karinthy Frigyes)

(#3) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Percek óta röhögök, made my day, köszi. :D

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#4) berVi


berVi
senior tag

Sajnos annyira igaz :DDD

(#5) big-J


big-J
őstag

Ennél még jobb, ha az említett hosszabb tutorial fizetős fal mögött van a weboldalon, ahova egyszerre minumum fél évre lehet előfizetni. (És persze automatikusan megújul, dupla árért, mivel az első akciós.)

[ Szerkesztve ]

(#6) Hiftu válasza big-J (#5) üzenetére


Hiftu
senior tag

Használj electronic kártyát. Azon csak akkor van pénz, ha beállítod. Az is csak 24 óráig. Arról vonhatja a pénzt.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#7) azbest


azbest
félisten

Abból a szempontból, hogy mennyi termékelhelyezés volt benne, egészen profi ;]

(#8) wolfman válasza big-J (#5) üzenetére


wolfman
veterán

Azok a dolgok pontosan így vannak kitalálva, egy nagyon erős és nagyon idegesítő marketing gépezet része. Megmutatjuk mink van, tudjuk, hogy ezt kerested, DE csak ha fizetsz akkor fogjuk lényegében elmondani. Ez ilyen rejtett marketing vagy nem is tudom mi a neve, de konkrét neve van (mézesmadzag effekt).

Én is nem kevés ilyenbe futok bele általában. Egyik "kedvencem" az volt amikor kerékpárt szereltem és volt egy egység amit nem tudtam leszerelni, hogyan kell kicsavarni vagy nem is tudom már mi volt. Na videó elindít, ember mindent részletesen elmagyarázott, bemutatott milyen szerszám kell, meg is voltunk, minden rendben. Majd ahogy a videó elérkezett a kritikus ponthoz ugrottunk egyet időben és már szét volt szedve a bizonyos alkatrész, úgy kezdve a köv. mondatot, hogy '-Amikor sikeresen szétszedtük a ... nekiállhatunk a...' és így. Jó ok és ezt hogyan csináltad!??? Na pont az nem volt benne.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#9) rii


rii
nagyúr

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#10) joghurt


joghurt
addikt

Egy tutorial videó arról, miért gázok a tutorial videók? :F

Annak idején már azért is arcpálma járt, ha valaki Word doksiba tette a (formázatlan) szöveges információt. Ezt később PDF-re váltották. Majd JPEG-re, hogy még kimásolni se lehessen, ámde mögé lehessen tenni valami hányingerkeltő hátteret. Manapság videón kell végignézni, ahogy a kétbites csóka egy ujjal bepöntyög egy tíz karakteres parancsot, majd megkeresi az Entert.

A tej élet, erő, egészség.

(#11) kraftxld válasza joghurt (#10) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jah, ez engem is idegesít, hogy ahelyett, hogy leírják a dolgokat pár soros blogban vagy akárhol, 5 perces videót kell végigkajtatni a lényegért.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12) rii


rii
nagyúr

amúgy ez nem az oktatóvideók átka (inkább a pénzt minél többet bezsebeljenek, minél kevesebb tartalomért cserébe, tipikus emberi vonás a mai pénzorientált, meg profitorientált világban)

hanem az ár-érték arány érvényesül

a tudás megszerzése drága dolog, mért adná valaki olcsón? (egerben, a névnélkül nyomdában asszem annó fizetni kellett annak, aki ott gyakornokoskodni akart grafikusként)
itt a ph-n is tök hatalmas dolog, hogy a különböző szakmai topikokban, de leginkább a photoshop indesigne 3dmax topikokat emelném ki (mivel az itt szerzett tapasztalatokkal gyakorlottabb, keresettebb munkaerővé válhat aki segítségért fordul ide), hogy vannak önzetlen emberek, akik megosztják segítség formájában a tudásukat ... és nincs kizárva, hogy emiatt egy állásra nem őt választják ....

jó helyen kell tutorialokat nézni.
ezek beetetős oldalak. ügyesen csinálják sajnos. (a video alapján) mutatnak egy képet, és a kezdő grafikus meg azt hiszi, hogy ha ő is azt meg tudja csinálni, akkor profi lesz
francokat
egy ügyfél se fog pont olyan képet kérni, emiatt felesleges az ilyen képpel tökölni

keresni kell normális tutorialokat, és az eggggggész program technikai oldalát elsajátítani, megtanulni vele projecteket készíteni, és mire ez megvan, a videon látható kép semmi kihívást nem jelent majd .....

maya-t is meg lehet tanulgatni free tutorialokból (mondjuk a maya min. kb. 100x-osa pld. a photoshop-nak)
vagy lehet venni 7.000 ft-ért oktató dvd-t, amiben van sallang, szépen elnyújtva adják elő, h minél kevesebb információt adjanak ki, esetleg lehessen csinálni egy 2. dvd-t is, "haladó" címmel
vagy 300.000 ft-ért masarray tanfolyam, de az besz.rás kemény, mert ott kiméletlenül az arcodba tolják a témakört, és le is verik rajtad, - ha papírt akarsz róla

amúgy legjobb szakirodalomból megtanulni, mert anélkül olyan megszokások rögzülhetnek, hogy nem lesz képes változtatni rajta ... hiába, hogy utólag már tudja, hogy hogy lenne egyszerűbb ...

ha meg pont ezt a képet akarja - és get'szizik az oldal - akkor más tutorialokat keresni hasonló témában - vannak normális tutorial oldalak ... ahonnan meg lehet szerezni a tudást a kívánt eredmény eléréséhez, csak több oldalt is meg kell hozzá nézni ... ez küzdelmes, mert ingyen van, de az időddel fizetsz míg megtalálod a neten a megoldást, vagy segítség érkezik - a kényelmes az a tanfolyam, mindent eléd tesznek, de az drága

ár - érték

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13) atok666 válasza big-J (#5) üzenetére


atok666
őstag

És azzal mi a gond? :)

Atok

(#14) fi:zi'k válasza joghurt (#10) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem értem a kérdésedet. :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15) svgyula


svgyula
addikt

Üdvözletem Mindenkinek!
Van aki ezen még csodálkozik :) Ha mindent szépen elmondanának akkor azok akik ezt pénzért egy csoport előtt teszik mind éhen halnának! Hiszen ezek kapcsolt vállalkozások! Ezek a "promocios" videók is a nyalókát dugják az emberek orra elé, "nyaljál barátom de csak akkor kapod meg ha fizetsz". Van aki csak azt mutatja, hogy itt bemegy a csirke a másik végém meg kijön a rántott csirkecomb de a saját gyötrelmét amíg eljutott oda azt nem osztja meg. Meghagyja a felfedezés örömét mindenkinek :D
Pont úgy mint hiába veszel a bótba :P egy PC-t és netán van rajta OP. rendszer sőt még interneted is van! Ha nem tanulsz valahol valakitől akkor nagyon keserves lesz az "autodidaktika" :N Hiszen azt sem tudod, hogy mi az a file, könyvtár, partició, stb. De azt meg, hogy mire jó végképp. De ha rájössz akkor azt az örömöt csak magadnak köszönheted és lesz sikerélményed :P :P
Kicsit cinikusra sikerült de valahol igazságszaga van.............

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#16) schawo


schawo
titán

Pont telibe.

(#15) svgyula
A probléma nem ezzel van, hanem az egybites segítséggel, aki nem hogy segíteni nem tud, de még idegesítő baromságokat is csinál.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17) twollah1976


twollah1976
őstag

EPIC LOL!

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#18) svgyula válasza schawo (#16) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ezek azok akik olyanok amit a hozzászólásom második részében írtam! Tanulnak és azt hiszik rájöttek valamire és égnek a vágytól, hogy megosszák mindenkivel a semmit :D

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#19) moleculez


moleculez
veterán

Profiktól kell tanulni. PS-ben van 2-3 YT csatorna amire feliratkoztam, mert szimpatikus az előadó, érthetően beszéli az angolt, és informatív. Full profi az egész, nyilván nem ingyen, mert a videó végén ott a link hol vannak teljes anyagok. Én a nulláról kezdtem PS-t tanulni, lassan kezdem kinőni a YT-videókat és beszerezni kedvenceim teljes videóit. (4-5 órás anyag 80-90$ szóval try before buy alapon letorrenteztem, majd mikor meg leszek elégedve az anyaggal megveszem , baromi sok mumka van egy ilyennel, android appokkal is így járok el soxor)

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.