Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Jacek válasza Busterftw (#48) üzenetére


Jacek
veterán

A lenyeg hogy regi a teszt.

(#52) Busterftw válasza Jacek (#51) üzenetére


Busterftw
veterán

Jogos.
Ez mar junius 26 teszt.
Sok kulonbseg nincs.

(#53) Jacek válasza Busterftw (#52) üzenetére


Jacek
veterán

Legyen en kb 5-6%-ra szoktam tenni az előnyt, de az ára az sokkal több ez biztos, olyan 30% körül.. De akinek driver gondjai vannak vagy szuper képességek kellenek az vegye azt, tök mindegy. De pl ahol én nézni szoktam megugrottak picit az árak de az 5700XT-é nem az NV :)

[ Szerkesztve ]

(#54) schawo válasza Busterftw (#52) üzenetére


schawo
titán

12%->9% Nem állítom, hogy minden.

(#50) Jacek
Ha tényleg a legolcsóbbat keresed (131), akkor a 2070S 165ezerért is kapható, nem 181.

(#53) Jacek
"en kb 5-6%-ra szoktam tenni az előnyt" " ára az sokkal több ez biztos, olyan 30%"
Izé, a % nem személyes vélemény, mérhető.

(#46) Alogonomus
A Nitro+ a Sapphire-nál is a középkategória. Felső kategóriás kártyákat kár is belevenni bármilyen ár-összehasonlításba, azokat nem a GPU, hanem minden egyéb ad el. A Gaming OC 3X az egyik legjobban boostoló, egyik legjobb hűtésű 2070S, jó garanciális feltételekkel (4 év) rendelkező kártya, ezért pontosan ésszerű ellenfele a Nitro+-nak.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#55) Jacek válasza schawo (#54) üzenetére


Jacek
veterán

. Nem szemelyes velemeny csak egyik oldalon ennyi masikon megint mas, milyen driverrel sorolhatnam, nincs benne tobb.
Arukereson 181 a lgolcsobb ami kaphato, alzan is annyi, Alza 138vs181 linkeld nekem a 165e es oke.

Nitro+ mint kozepkategoria? :) :) :) az a pulse

[ Szerkesztve ]

(#56) schawo válasza Jacek (#55) üzenetére


schawo
titán

[link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#57) duvi válasza schawo (#54) üzenetére


duvi
nagyúr

"A Nitro+ a Sapphire-nál is a középkategória."
Szerintem valamit keversz. A Nitro+ kártyák mindig is a felső kategóriát képviselték. Nemcsak a Sapphire, de az teljes AMD-s kínálatban. Ahogy Jacek kolléga is írta, a Pulse a középkategória, bár az 57xx sorozatnál ezek is nagyon jól sikerültek.

(#56) schawo
Meg is nézted a linket?
"Garancia 1 év jótállás"
Te vásárolnál a Kazynál? ;)

[ Szerkesztve ]

(#58) Jacek válasza schawo (#56) üzenetére


Jacek
veterán

Na ne egesd mar magad :)) plusz elorendelesre....

[ Szerkesztve ]

(#59) schawo válasza duvi (#57) üzenetére


schawo
titán

A Pulse mindig a belépő volt, nem közép, most is az.
A Nitro+ egy mindenféle csicsától mentes, de jó hűtésű kártya. Felső kategóriának nem nevezhető.

Tucatnyi Sapphire-om volt már, nem hiszem, hogy keverem őket.

A Sapphire-nál 3 XT van. Ársorrendben: Pulse, Nitro+ , Nitro+ Sepcial Edition. Ebből az SE a felső kategóriás, csicsázott csoda. A Nitro+-hoz képest az említett Gaming OC is agyon van csicsázva.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#60) schawo válasza Jacek (#58) üzenetére


schawo
titán

Egy hét. Ha kell van. Manli nem a világvége, most is van egy Manli 1080Ti a lányom gépében. Tökéletes. Utána 180 fölött vannak, valóban. Viszont hamar jönnek a 3 ventis, jó hűtésű, csendes kártyák.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#61) Jacek válasza schawo (#60) üzenetére


Jacek
veterán

Csak manlit vegyél :) De a lényeg nem kapható hanem lehet és lehet hogy annyi ha rendelsz ezzel érvelsz. 200+-ért jönnek a jó 3 ventis darabok :D :D
Nitro+ a Sapphire teteje ezt hablatyolhatod össze vissza ennyi.

(#62) duvi válasza schawo (#59) üzenetére


duvi
nagyúr

Nem a ledektől lesz valami felső kategória, hanem a minőségtől. A Nitro+ árazásán is meglátszik a kategóriája. Drágább az Asus, Msi, Giga kártyáknál is. Az SE inkább plusz látvány, mert teljesítményben alig hoz többet mint a Nitro+. Ha nem hiszel nekem, kérdezz rá a topicjában. Úgy látom, hogy részrehajló vagy a 2070S-el (ezt a Kazy link is egyértelművé tette), szóval részemről ennyi volt. Mindenki azt vesz és ott ahol neki tetszik, bár megnézném, hogy te mikor vásárolnál a Kazytól ;] . Én csak a személyes tapasztalatomról és véleményemről írtam.

(#63) schawo válasza Jacek (#61) üzenetére


schawo
titán

Kitárgyaltuk :)

(#62) duvi

Úgy látom, hogy részrehajló vagy a 2070S-el
Valószínűleg van benne valami, a legutóbbi Vega 56-om lehet az oka. Jól felb..zta az agyam. Valóban nem a Kazy és a Manli a legjobb ajánlás, belátom. Amúgy igen, az XT jobb vétel, mint a 2070S azt is elfogadom. Párszor már elfilóztam rajta, hogy eladom a 2070S-t, és veszek helyette XT-t, aztán mindig bevillant a Vegám képe. De ami késik, nem múlik.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#64) Jacek válasza schawo (#63) üzenetére


Jacek
veterán

Teljesen :D no problemo.
Most pl a legjobb árban a Thicc III ultra van mármint ami top teljesítményt tud, ezt pl lenézik és Nitro vagy Gaming a ajánlott, miközben ez a csúcs boostot és leghalkabb közülük .
Papiron pl a 181e-es 2070s kártya egy tök jó cucc mert a Phantom GHL de mindenhol olvasom hogy melegszik és zajos, de pl ott is amit a legolcsobban tudok a KFA2 ami rendben van olcsó ahoz képest meg jó.

[ Szerkesztve ]

(#65) kennystyle


kennystyle
tag

Viszont pl. Unreal engine 4 alatt futó játékoknál 20-30% hátránya van ahogy nézegettem a teszteket. A 1070ti kicsit karcsú, hogy VR (Rift S) alatt kihajtson használható mennyisésű FPS-t az ACC-ből, én meg csak azzal játszok. Szívesen vennék 5700xt-t helyette, de ár/érték alapján 1080ti kell legyen mert az XT ott pont annyival lassabb, hogy szinte hagyhatnám is a 1070ti-t akkor már.
Ahogy néztem a teszteket, ott az RTX-ek sincsenek előnyben, a 2070 super vagy a sima 2080 kb ugyanazt tudja mint a 1080 ti.
Gondoltam várok hátha az új generációval értelmesebb cserére van esély, de nem sok esélyt látok ez alapján.

(#66) Alogonomus válasza kennystyle (#65) üzenetére


Alogonomus
őstag

Inkább az optimalizálás maradt el eddig az UE4 játékokkal kapcsolatban, mert nem minden UE4 játékban gyenge az AMD. UE4 nagyjából annyira hátrány az AMD kártyáknál, amennyire a Vulkan az Nvidia kártyáknál.

(#67) Alex18 válasza kennystyle (#65) üzenetére


Alex18
tag

Én is erre vártam amikor bejött a 20 as széria és az értelmesebb cserére vártam de amikor az árak nem akartak annyira pénztárca barát irányba elmozudlni ezért a betervezett 2070es kártya helyett 2060 at vettem mert akkor a 140e is sokaltam rá de ennyi fért bele :(( .....

(#68) #06658560 válasza muxi-muxi (#17) üzenetére


#06658560
törölt tag

19% az a 16, csak most év végéig támogatják a gazdaságot. Árcsökkenést mondjuk nem hozott.

(#69) oriic válasza MeszesKPT (#42) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mert jo kartya nagyon. Ha a fogyasztast nem nezed :D En sem fogom meg lecserelni Manlit, max ha a 3000-es szerianak lesz jo ajanlata.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#70) GreatL válasza adamssss (#8) üzenetére


GreatL
őstag

Semmire. Ha bekapcsolsz alternatív magas renderfelbontást 3840x2160 fölé, amitől jó esetben kiélesedik a kép, a gyengus kártyák lelassulnak.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#71) adamssss válasza GreatL (#70) üzenetére


adamssss
veterán

Miert az eros kartyak felgyorsulnak? Viszont elarulom hogy 4k render felett a Te kartyad ugyanugy elverzik es elvezhetetlen mind egy 5700-as, de legalabb az amd vasarlo megsporolt par szazezret...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#72) Piftuka válasza duvi (#62) üzenetére


Piftuka
veterán

A "Nitro+" hűtés a "Vapor-X" utódja?

"Aquila non captat muscas."

(#73) duvi válasza Piftuka (#72) üzenetére


duvi
nagyúr

Ezt nem tudom megmondani, de az biztos, hogy a Vapor-X-nél sokkal robosztusabb és hatékonyabb a Nitro+ hűtése. Szerintem inkább a Pulse lehet az utódja.

(#74) Protezis válasza Lacika112 (#21) üzenetére


Protezis
őstag

27% ÁFA esetén a végösszeg 21.26%-a az adó. Matek. Amikor egy akcióban "elengedik" az ÁFA-t, akkor sokan örülnek, hogy de jó, 27% kedvezmény. Na ők rosszul gondolkodnak.

(#75) drotsztyuart válasza #06658560 (#5) üzenetére


drotsztyuart
tag

Ja.
Hasonlo kartyat ket kilos kategoriabol akar 2-5 rugoval is olcsabban kaphatsz.
Akkora az arverseny, hogy a menetszel szinte mar letepi az ember mellkasszoret.

#11
Lassan?
2006-ban egy, masfel evvel a 8as szeria elott 50 korul kaptam 7900gt-t.
Most ez a kategoria 2 kilonal kezdodik.
Az inflacio nem lett a 4*-ese, az euro akkoriban meg 280 korul volt.

[ Szerkesztve ]

(#76) drotsztyuart


drotsztyuart
tag

Aha.
Szerintem a bemutatott konzolok azokkala cuccokkal siman 7-800 dollart fognak kostalni ,szal. "ha ebren vagy ne almodjal". :U

(#77) schawo válasza drotsztyuart (#75) üzenetére


schawo
titán

2006-ban, megjelenés utáni hónapokban 80-90ezer volt a 7900 gt. 50 mat 2007-ben volt, a 8000-esek előtt közvetlenül. Emellett 210 volt a dollár, most 320, +50%, 2006 óta a dollár infláció +30% volt. 1,3x1,5= 1,95. Az akkori 80 ezer a mai 160 ezernek felel meg egy az egyben. Ezek után nézz rá, hogy milyen vicc hűtő volt még elég egy 7900GT-re. Ehhez képest a 180-ért elérhető 2700 super nem is vészes. 5700XT még egyenesen jutányos.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#78) proci985 válasza Piftuka (#72) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jo kozelitessel.

egyebkent 5700XTbol nyugodtan meg lehet venni barmelyiket (kiveve ha teljesen rossz a koncepcio ld a THICC elso variansa). a ref kartyak picit hangosabbak es valamennyire melegebbek, de egyebkent teljesitmenyben 2% korul van az osszes 5700XT.

a ref teljes terhelesen picit hangos ha halk gephez vagy szokva, de meg egyszer, vallalhato. nekem 9 honapomba telt mire vettem ra egy blokkot, pedig ugy voltam vele, hogy ha muszaj, akkor a kovetkezo hetvegen mar szerelek.

kennystyle: a Borderlands 3 UE4 es ott 13%ot ver az 5700xt a 2070Sre. kb az a jatek, ami messze a legjobban fekszik az AMDnek NVhez kepest.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#79) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Az UE4 esetében attól függ a teljesítmény, hogy melyik motorverzióról van szó. A 4.17 alatt inkább az NV-nek fekszik. A 4.18 fölött inkább az AMD-nek. A kettőnek ahhoz van köze, hogy az Epic a GeForce-os gépparkját abban az időben váltotta le Radeonra. Ez ahhoz kellett, hogy végre normálisan átálljanak az explicit API-kra, és az AMD is ebből építkezik, mert az explicit API-khoz írt UE4 leképezőt már az AMD GPU-kra szabták. Viszont a különbség a 4.23-as verzió óta kezd csökkenni, ami azért van, mert ettől a verziótól kezdve az Epic a GeForce-ra is jobban optimalizál. Valószínűleg egy idő után normalizálódik a teljesítmény a megszokott szinteken.

Ezek a fejlesztés velejárói amúgy. Amikor explicit API-ra vált egy motor, akkor jellemző, hogy a gépparkot átrakják AMD-re, mert sokkal egyszerűbb vele dolgozni. Ez eleinte azt jelenti, hogy az így készült első verziók az AMD-n lesznek jobbak, de amint megvan egy alap kód, utána elég jól lehet GeForce-ra is optimalizálni, amivel azokon a hardvereken is jön a sebesség. Tehát ez mindig normalizálódik, csak az AMD és az NV optimalizálás nem egységesen lesz bevetve, és ennek a különbsége látszódik a DX12/Vulkan átállás elején.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#80) ricsip válasza Abu85 (#79) üzenetére


ricsip
addikt

Mi az az explicit API ?

-

(#81) Abu85 válasza ricsip (#80) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A hardver közvetlenebb elérését lehetővé tevő grafikus API-k, DirectX 12, Vulkan, Mantle, Metal.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#82) ricsip válasza Abu85 (#81) üzenetére


ricsip
addikt

És akkor mik a nem-explicit (implicit) API-k?

-

(#83) Abu85 válasza ricsip (#82) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azokat legacy API-knak hívjuk. Minden olyan grafikus API ilyen, ami nem kínál közvetlenebb elérsét a hardverhez. Például a DirectX 11 és régebbiek, OpenGL, stb.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#84) kennystyle


kennystyle
tag

Köszi a tippeket UE4 témában.

Akkor lehet kiváncsiságból a 1070ti helyett veszek egy 5700xt-t és egy 1080ti-t és meglátom melyik hogy teljesít, mit érdemes megtartani.

(#85) Geller72 válasza kennystyle (#84) üzenetére


Geller72
veterán

..a 1080ti-hez sok sikert. Kb. M.I. (Mission Impossible) kategória. Úgy újan, mint használtan, de legalább fél-egy év garral.

(#86) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

kdevencem amikor jövök egy kizárólag nvidiával foglalkozó hír kommentjeit olvasni és ctrl+f 5700 kiad 14 találatot a pirossapkás hittérítőktől, gondolom nem az FX időkre emlékeztetek vissza.

/s

(#87) Jacek válasza wjbhbdux (#86) üzenetére


Jacek
veterán

Uncsi is lenne a vilag hogyh mindenki ugyan azt fujna :) Megnyugtatasul a piros hireknel is ugyan ez megy forditva.

(#88) Hellwhatever válasza Jacek (#87) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Valóban, de a fórum leghangosabb rétegével kapcsolatban van igazság abban amit ír.

(#89) Yutani válasza wjbhbdux (#86) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ha nem lennének piros sapkások és zöld szemüvegesek a fórumon, nem lenne mit olvasnod. :P

#tarcsad

(#90) Jacek válasza Yutani (#89) üzenetére


Jacek
veterán

Kb :)

(#91) Reggie0 válasza wjbhbdux (#86) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem igencsak jo jel, hogy mondjuk nem intel videokartyakkal egy ligaban kerulnek emlitesre. Valamivel meg muszaj osszehasonlitani, annak nem lenne ertelme, hogy mindenki csak hajbokol.

(#92) Prof


Prof
addikt

A befektetok tappsikolnak az ujabb feje'snek, a reszveny szarnyal. :C Akinek van esze mar regen is vett nvidia reszvenyt (de nem kartyat)

(#93) #16939776


#16939776
törölt tag

A még erősebb RT-től biztos nem mennek össze az alkatrészek, és a magasabb hősűrűség és gpu-kihasználtság miatt a hűtés ára sem lehet szerényebb.
A elkövetkező évek alatt - szerintem - az eddigi 80-70-es kategória vásárlói le akarnak majd lépkedni a 70-es, majd 60-as szintre, mert abban arányaiban a kevesebb felára lesz érezhető az RT-nek.
És ezért gondolom jó iránynak, hogy AMD is ebben a kategóriában próbál meg többet adni.

[ Szerkesztve ]

(#94) Tüzi

pedig már pont elgondolkodtam, hogy le kellene cserélnem a 7970-emet :D
akkor ezek szerint ez már nálam fog homokká válni :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#95) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Hatha befut valamelyik cloud gaming szolgaltatas es az Nvidia/AMD arazhat a banyaszoknak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#96) bfkerek


bfkerek
kezdő

"NVIDIA a jelenlegi generációs grafikus kártyák árainak növelését javasolja partnerei számára" -Ja, jól fel kell nyomni még ettől is jobban az árakat, hogy senki se kapjon szívrohamot, mikor az RTX 3080Ti ~ 688 000Ft lesz.

(#97) Kansas válasza bfkerek (#96) üzenetére


Kansas
addikt

Azért a pár rongyrázóért nem kár akinek minden áron a csúcs VGA kell...
Mi többiek meg egyszerűen nem vesszük meg, ha annyiba fog kerülni.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#98) Alogonomus válasza bfkerek (#96) üzenetére


Alogonomus
őstag

Nagyon visszaüthet ez, ha még csak nem is az Nvidia szállítja majd ősszel az erősebb VGA-t.

(#99) Kansas válasza Alogonomus (#98) üzenetére


Kansas
addikt

De szép is lenne...
Ezzel együtt várhatóan az AMD is a teljesítményviszonyokhoz fog árazni, szóval ha ütni fog a BigNavi, az árazóceruza se fog majd vékonyan...

Nekem annyira nem hiányzik a raytracing, hogy csak miatta 200e-nél drágább kártyát vegyek(2070S szint alatt nem érné meg lecserélni az 5700XT-t), minden mást meg a mostani kártyám is tud kielégítő szinten - és az Unreal 5 demóból látszik, mit lehet kihozni a következő generációs játékokban RT nélkül(az engine ugyan tudja, de a demóban nincs RT).
Szerintem engem majd egy felső-közép kategóriás(sweet spot) RDNA3-as kari fog legközelebb érdekelni, úgy másfél-két év múlva.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#100) Malibutomi válasza kennystyle (#84) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

1080ti hasznaltan annyiert megy mint az uj 2070...inkabb vennem az utobbit garival

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.