Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

1000 illetve 1400 euro.. :(

Véleményem szubjektív...

(#2) Zoltn


Zoltn
senior tag

Hol vannak a PH tesztek? Lesz egyáltalán?

"Music is your only friend. Until the end!"

(#3) jedis válasza hackeeeee (#1) üzenetére


jedis
senior tag

6db 2080TI árából vettem itt nálunk ( Tura, BP.-től 50KM-re keletre ), egy 2250nm2 -es főúton lévő telket, egy kis parasztházzal. :U Az 375nm2 / 1db 2080TI. :U

NO COMMENT ! :U

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#4) DEXTERke válasza jedis (#3) üzenetére


DEXTERke
tag

Jó, de nincs mindenkinek annyi pénze, hogy 6db 2080 Ti-t vásároljon ;]

(#5) KikiGames válasza jedis (#3) üzenetére


KikiGames
csendes tag

Remélem nem a telep felé. ;)
Ja most nézem, főúton...
Hm :)

[ Szerkesztve ]

Üdv: KikiGames

(#7) hackeeeee válasza DEXTERke (#4) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak már 1 kártya árából is kapsz egy autót... Azért ez elég elszomorító. Persze az 1080 széria is magas áron nyitott, de közel sem volt ennyire gáz az árképzés..

. Kicsit ez is ilyen Apple/Iphone feeling, ergo mindegy mennyiért adjuk, mert úgyis megveszik..: :(

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#8) Tomassy00 válasza hackeeeee (#7) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Azért nem mindenki,,,, én tuti nem :N

(#9) jedis válasza KikiGames (#5) üzenetére


jedis
senior tag

Hááát, nem kimondottan ott, de innen rájuklátok ! :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#10) hackeeeee válasza Tomassy00 (#8) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ennyiért én sem fogom.. Úgy értve, hogy akinek kell..

Amúgy elnézve eleve a Ti-k árát, 1250-1300 euro körül mozognak, olcsóbb nem nagyon van..

Véleményem szubjektív...

(#11) Franklin válasza Zoltn (#2) üzenetére


Franklin
addikt

Lesznek, csak csúszik a hivatalos bejelentés, gondolom azért nem rakták még ki.

(#12) Duree válasza hackeeeee (#1) üzenetére


Duree
veterán

Ez nagyon drága, sőt szokatlanul drága. Nem hiszem , hogy tömegtermék lesz belőle. 100 euró az nálunk lesz vagy 400 ezer, kár is meditálni rajta, nem kell.

duree54

(#13) MSI.Navi


MSI.Navi
tag

Úristen, ennyi pénzért Szíriában 4 bombázó feleséget veszek.

(#14) hackeeeee válasza Duree (#12) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem tudom.. Én kicsit óckodom ettől az egész RT technológiától is..

Hát, igen, itthon közel ~400k-s ár várható rá itthon, a nem Sea hawk kicsit talán olcsóbb lesz.. az "talán" 350-be bele fog férni..

Véleményem szubjektív...

(#15) Franklin válasza MSI.Navi (#13) üzenetére


Franklin
addikt

De ők nem futtatják a BF 5-öt 4k-ban 144 fps-sel :(

(#16) energy4ever válasza NewHope88 (#6) üzenetére


energy4ever
addikt

Az szerintem nem bordazott cso, mert a lerakodason kivul semmi ertelme nem lenne. Az valoszinuleg fekete gumicso, amit szinten fekete megtores gatlo rugoval boritottak be.

(#17) #72042496


#72042496
törölt tag

Ennyiért veszek tíz mázsa szeletelt kenyeret! Mellettem súgják, hogy 400-500 darab ceruzaelemet is kapni ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#18) Tidus


Tidus
addikt

Ezeket meg is tarthatja az MSI.

(#19) hackeeeee válasza Tidus (#18) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az a baj, hogy nem csak ők.. Én tartok tőle, hogy a többiek "nagyobb" kártyái sem lesznek sokkal olcsóbbak..

Alternate-en érdemes szétnézni, ott már vannak kisker árak, van pár kártya, azokból nagyjából lehet kalkulálni..

Véleményem szubjektív...

(#20) flashpointer válasza jedis (#3) üzenetére


flashpointer
őstag

es mit lehet futtatni rajta, tyukokat? :DD

(#21) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

jó lesz nekem a sima FE, nV oldalról... van egy AC Extreme 4 (remélem felmegy rá :U ), feltolom rá, ha a 2 ventis nem hozza azt, amit...

ezért vettem a 1070ból is az Asus Turbo-t... volt ugye az ACE4 hűtésem, rátoltam... nem is megy 65 fölé, félgőzzel ha mennek a ventik :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#22) jedis válasza flashpointer (#20) üzenetére


jedis
senior tag

Tyúkokat ? 2250m2-en ? Akár disznókat is ! :D

Másfél éve van a tulajdonunkban. Másfél év alatt, kb 40%-ot ment fel az értéke. Nem tudom hogy egy 2080TI-nek másfél év alatt hogy változik az értéke, gondolom az is 40% körüli lesz, csak az mínuszba. :D Egy VGA elég rossz befektetés, ha csak nem egy Woodoo5 6000-resed van. ;) :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#23) ddaydome


ddaydome
senior tag

Sziasztok! Szép kártyák, de azért remélem lesznek olyan okosok az emberek, hogy nem vesznek 500e ft-ért videókártyárt, mert annyi pénzért 2 hétig tud sugarat követni a szemem Görögországban.... És az nem effekt....

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#24) jedis válasza ddaydome (#23) üzenetére


jedis
senior tag

Az a baj, hogy ezt a durva felárat az NV főleg a sugárkövetésért kéri el, ami meg perpill szinte használhatatlan, olyan brutális terhet ró a hardverre. Én nem szeretnék a normális fps-ek miatt 480P-be játszani, vót belőle részem bőven a P1-es, meg P2-es időszakban. Nem sírom vissza, elhiheti mindenki. :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#25) sagit


sagit
addikt

Ez a Single Radi hogy fog megbirkozni ezekkel a kártyákkal? Nekem 1080 seahawk x van, azt szépen 65 fok körül tartja 2100 mhz-en. Viszont volt venti csere jobbra, plusz az jóval kevesebbet is eszik. Ide egy dupla Radi simán kellene szerintem 2 jó ventivel hogy a tuning se legyen gond, és hangos se legyen túlságosan

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#26) b. válasza Duree (#12) üzenetére


b.
félisten

alapból is drága ,de a SH verziók minimum 30 % felárral mentek mindig is.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#27) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

A Titaniumot ennyire drága lehetett elōállítani vagy már presztízs-termék lett belōle? Az árából 4 éve még high-end gépet lehetett építeni

Life, Uh, Finds A Way

(#28) snecy20


snecy20
veterán

Ennyiből befűtök a következő 6 télre tüzifával! :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#29) Dragon3000 válasza sagit (#25) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az a 45W többlet nem valami nagy szám, hogy a hűtés ne bírjon el vele, mondjuk 65 fok helyett 70-75ön fogja tartani.

(#30) Jesus_Shaves


Jesus_Shaves
aktív tag

Őszintén szólva ez a rengeteg vizes megoldás az utóbbi hetekből bennem egy olyan érzést kelt, hogy a csúcsmodellek léghűtéssel életképtelenek lesznek (vagy csak füldugó mellett lesznek használhatóak). Reméljük rám cáfolnak és csak a készletet söprik ki :D

(#31) ddaydome válasza jedis (#24) üzenetére


ddaydome
senior tag

Megmosolyogtató, amit írsz!:)

A mi generációnknak a 30 FPS kb. bőven istenkirály, de még sokszor a 25 is ( én még játszottam a QUAKE 1-el 320x200-ban S3-as 2D-s kártyával), de ahogyan itt olvasgatok a fiatalabbak meg csak 60 FPS meg full extra.
Nekem a HD felbontással sincs bajom, bár Full HD-s monitoron nem a legszebb, de simán el vagyok vele. Belőlem már kiveszett az igény, mert már pofátlanul drága minden.
Én nem vagyok konzolos, de azért basszus, egy konzol 100e egy 4K-s tv mondjuk 130e ( de már egy jobb FULL HD-s is lehet annyi) és ha még kb. 3 évig van előfizetésem van játékra, akkor vagyok 500e ft-nál....... Ami ennek a kártyának az ára.
Szóval foghatnak egy sünt és összedörzsölhetik vele az arcukat.....

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#32) SkS7891


SkS7891
tag

Vagy 350.000Ft kártya árral kalkulálva 1166 doboz 300Ft-os sör. :D Csak a miheztartás végett... :DD

(#33) ddaydome válasza SkS7891 (#32) üzenetére


ddaydome
senior tag

Az sem rossz!

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#34) Jesus_Shaves válasza ddaydome (#31) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

Ha valamit tanított nekem a "pécé géming" akkor az a kompromisszumkészség. Manapság mindenki maxon akar mindent játszani, de legyen olcsó is. Az élet nem így működik... én is játszottam Half-Life-ot 2 MEGÁS ati kártyán, olyan pixelvadászat volt hogy ihaj, mégis élveztem.
Vicces, de ahogy lett egyre jobb a gépem, annál régebbi, vagy kisebb igényű játékok kötöttek le. Most szívesebben OpenTTD-zek vagy Jazz Jackrabbitezek, mint mondjuk Witcher 3 vagy akármelyik modern fps csoda. Szórakozás > látvány...
egyébként nem tudom eldönteni hogy az a szánalmas vagy a röhejes kategória, amikor valaki 1-1,5 milliós gépet összerak, aztán arról fröcsög a fórumokon, hogy a modern játékok milyen szarok.

[ Szerkesztve ]

(#35) hombre[EU] válasza SkS7891 (#32) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Aztán mehet a haverokkal multiban,"high"-on a ray-puking

Life, Uh, Finds A Way

(#36) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Kemény, aki vesz egy 2080ti-t meg egy iphone xs maxot az simán elver több mint 1 milliót :Y

(#37) hombre[EU] válasza ddaydome (#31) üzenetére


hombre[EU]
veterán

320x200? Gobliiins.

Life, Uh, Finds A Way

(#38) Sinesol válasza Jesus_Shaves (#34) üzenetére


Sinesol
veterán

Mert aki annyit költ gépre, az talán nem alkothat véleményt, vagy hogy van ez?

(#39) rodrigez válasza DeathAdder (#36) üzenetére


rodrigez
senior tag

Vagy vesz egy pici gyémántköves gyűrűt, és elvert 3 milliót, és azzal se netezni, se telefonálni, se játszani nem lehet. Halál fölösleges különböző dolgok értékét egymásnak ereszteni. Mondják, hogy egy Ti áráért autót lehet venni. Kérdem én milyet? Egy használt Radeon 7950-esért is lehet autót venni, csak nem McLaren Sennát.

(#40) jedis válasza ddaydome (#31) üzenetére


jedis
senior tag

Az első negyed millás gépem egy P1 133MHz/8MB/1.3GB/S3Trio2MB/Gravis Ultrasound PnP/15" Rafles SVGA volt 96'-ban. Az első nap , első játékként ment fel rá a Quake1, úgyan úgy 320x200 -ban ( a haver hozta, vagy 15 floppy-n rar-ozva, imádkoztunk is közbe, hogy nehogy hibás legyen valamelyik rar a lemezen ) ! :D Szóval egy Amiga 500+ -hoz képest akkor nem kicsit volt vizuális orgazmus a Quake ! Szóval ez is, mint minden relatív. :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#41) haxiboy


haxiboy
veterán

Na...ebből egy 14 kártyás riget ? :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#42) ddaydome válasza hombre[EU] (#37) üzenetére


ddaydome
senior tag

Alap. Mint a dott...

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#43) ddaydome válasza jedis (#40) üzenetére


ddaydome
senior tag

Vaaaaaa:) Én akkor még csak 11 voltam. Nekünk 486dx2/66mhz volt 8 rammal, sb 16 komp. Opti931es karival, s3al.....

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#44) #72042496 válasza ddaydome (#31) üzenetére


#72042496
törölt tag

"A mi generációnknak a 30 FPS kb. bőven istenkirály, de még sokszor a 25 is"

Elhatárolódom. :) Én is játszottam Quake 1-et S3-mal, de az 20 évvel ezelőtt is szar volt, azóta pedig párévente változott a viszonyítási alap. Nem azt mondom, hogy tegyünk mindent ész nélkül ultrára, de teljesen megértem, ha a szép látvány, magas felbontás és framerate (ami 60 helyett lehet 120+ is) már elvárás, egész más úgy egy játék.

Nekem PC mellett csak PS4 Próval van tapasztalatom. Az exkluzívok varázslatosak, a többit viszont egy GTX 1060-as mellett is PC-re veszem meg inkább. Szebb, gyorsabb ugyanaz a játék, a gép pedig hamarabb betölt és sokkal halkabb.

[ Szerkesztve ]

(#45) hokuszpk válasza jedis (#40) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

na ja. de a Gravis ! az az audioelmeny ! :DD
minden masra ott a mastercard.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#46) DeathAdder válasza rodrigez (#39) üzenetére


DeathAdder
veterán

jó, persze (egyébként nem is tettem) de érted.. diákkoromban összekuporgattam hogy megvegyem az aktuális -egymagos- csúcskártyát, és mobilt (nyilván nem egyszerre), most több mint egymilliót kéne leakasztani, amennyi még állandó jövedelem mellett sincs sokaknak..

Amúgy ha már kérdezed tök jó autót lehet venni egy 2080 ti árából :)
pl. 12 éve vett anyám egy akkor 15 éves civicet 950 euróért, kötelező szervizekre vitte és tankolta, néhány éve rá kellett költenie 500 eurót (gátlók, szilentek, szélvédő, fék, kipuff), de azóta is napi szinten jár vele melóba, és nagyon imádja (és nem is hagyja ott az úton mint valami csillivilli modern laptopautó :D )
Mondjuk ahogy elnézem a jobb állapotúak értéke azóta csak nőtt :DDD

De ja, tényleg semmi értelme egy autót egy tech cucchoz hasonlítani (egyébként nem is tettem), de érthető azért a felháborodás, mert eszméletlenül megdrágultak, ezért valamivel szeretik párhuzamba vonni a magas árat :)

(#47) Sinesol válasza DeathAdder (#46) üzenetére


Sinesol
veterán

Ezek a highend Ti verziók kb a régi 2 magosoknak felelnek meg kategóriában, szal ha ugyanazt a kategóriát akarod megvenni mint egykor a sima egymagos csúccsal, akkor inkább a sima 2080 jön szóba, ami 300, ahogy telóból is 300 körül van a csúcs, de éppenséggel 200 környékén is beeshet 1-2 modell.
Ez az 500-600 azért igencsak messze van az 1 milliótól...
Egyébként ezek is csak az extra feature-ök miatt drága lapkák miatt drágák, ha megnézed, azert az 1080 nem ilyen árban volt normálisan. Szerintem van rá esély, hogy visszaáll a korábbi árszabás, ha olcsóbban gyártható lapkák jönnek, mert ez hosszú távon nem versenyképes a pirosakkal szemben.

[ Szerkesztve ]

(#48) Dabsol5


Dabsol5
tag

Inkább az a gond, hogy amikor megjelenik egy új széria már nem mehetnek lejjebb az előző széria áránál. Lesz majd 2000 vagy 3000 euros kártya?

(#49) yericho800


yericho800
aktív tag

Ùristen mennyit kéne költenem,h 4k futtassak jàtékot.?! 6600k is kevés lenne. Vga-monitor+cpu csere :O szégyen. Asszem a amp extreme 1070 megmarad még egy jó idejig! XD

R5 3600 4,2ghz -32gb tridentz neo 3600mhz - asrock phantom 6800xt

(#50) yericho800


yericho800
aktív tag

Ray tracing meg még a jövő. Annyival több vizuàlis élményt meg nem nyújt,h kiadjak ennyi pénzt érte. :( 2060-2070 is tudni fogja de azok màr meg lesznek nyirbalva. Kivancsi leszek azok,h fognak teljesiteni 4k 60fps témàban. Ray tracingel xD

R5 3600 4,2ghz -32gb tridentz neo 3600mhz - asrock phantom 6800xt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.