Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DraXoN


DraXoN
addikt

Mind meghalunk ... feltörik a processzort, és belevezetitek a 220VOLTot a billentyűzetbe, meg az egérbe,
vagy ha azok vezeték nélküliek akkor túltöltik a monitor elektronikáját (Elektronokkal) ami amikor elér egy kritikus szintet belerobbantja az ember fejébe magát, és belehall a nehézfém mérgezésbe (ha a vérvesztességbe esetleg nem), ahogy a monitor képernyőjének szilánkjai állnak ki a pofájából.
Alternatíva, hogy a vezeték nélküli egér és billentyűzet vezérlőjének teljesítményét annyira feltolják, hogy megsüsse az embert mint ha mikróban lenne.

De ha még is a mobiltelefonunkat törik fel, akkor ott egészen biztos, hogy a rezgőmotort támadnák, és olyan szintre állítják mint egy mosógép vagy légkalapács ereje, hogy ha a zsebedbe, de még ha a táskádban is van, akkor is "fájjon" a mozgása.

Egyébként.. számtalan lyukas hardver és szoftver várja a potenciális támadókat...
Borzalmasan bugosak ez ügyben (is) a hardvereink és szoftvereink.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#2) FLATRONW válasza DraXoN (#1) üzenetére


FLATRONW
őstag

(#3) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Oké, ez már így alakult, de nincs ez az egész téma kicsit túllihegve?

(#4) tailor74


tailor74
őstag

Mi nem támadható - feltörhető manapság? Biztonságos hardverek nincsenek.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#5) salaud


salaud
aktív tag

Azért hozzátenném a sok olvasni nem tudó kedvéért: SZERVEREKBEN lévő megoldásokról van szó, átlagember ezekkel nem találkozik, asztali és mobil processzorok nem érintettek.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#6) tecsu válasza antikomcsi (#3) üzenetére


tecsu
addikt

Miért lenne "túllihegve" egy biztonsági rés? :Y Az a jó, ha a hírek hatására lépnek a gyártók és megtalálják a megoldást.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#7) Egon válasza salaud (#5) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem igazán ez van a cikkben.

PSP először az AMD Beema és Mullins SoC APU-kba került, majd nem sokkal később a Carrizo kódnevű lapkába, és azóta tulajdonképpen az AMD processzorok része ez a rendszer.

Az APU-k mióta szerverekben levő megoldások? :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8) Fionn válasza salaud (#5) üzenetére


Fionn
tag

És ezt hogy olvassa el?😄

(#9) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Az amd megoldásai sem biztonságosak különben a ruszkik nem kezdtek volna saját processzor fejlesztésbe.

(#10) Hiftu válasza salaud (#5) üzenetére


Hiftu
senior tag

Tök jó tudni, hogy az otthoni gép nem áll le, amikor esetleg az energetikai, vízgazdálkodási és egyéb ipari szektor kiesik a működésből. Ja, ha nincs áram, akkor mégis leáll.

[ Szerkesztve ]

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#11) Ligend válasza salaud (#5) üzenetére


Ligend
tag

Az Intel AMT, amiben a hibát felfedezték, nem szerverekben, hanem vállalati felhasználásra szánt PC-kben van. Az átlagfelhasználó érintettsége minimális, a vállalati rendszergazdák pedig központilag tudják frissíteni a firmware-t, vagy kikapcsolják az AMT-t.

Az ostobaság ellen az istenek is hiába hadakoznak.

(#12) ViZion


ViZion
félisten

Ki szuttyogna ezzel, amikor Gizike egy nyájas levélre átküldi az összes céges adatot...? :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13) Ribi válasza ViZion (#12) üzenetére


Ribi
nagyúr

A leggyengébb láncszem mindig is a bill és a monitor között van.

(#14) AAAgold válasza DraXoN (#1) üzenetére


AAAgold
senior tag

"Egyébként.. számtalan lyukas hardver és szoftver várja a potenciális támadókat...
Borzalmasan bugosak ez ügyben (is) a hardvereink és szoftvereink."

szerintem itt nem bug-ról, hanem feature-ről van szó inkább...

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#15) Amacs


Amacs
aktív tag

Meg is van a magyarázat arra, hogy miért használunk még mindig Core-Penryn architektúrás gépeket... :W

(#16) #90088192


#90088192
törölt tag

Nekem vagy egy feltorhetetlen rendszerem, a gep darabokban eladtam, a vinyo meg megsutve(kemenceben), fizikailag. Torje fel nekem akarki is es maris fizetek 1mrd pengot. Vallakozok? De a masik sem sokkal egyszerubb, megadom az IP cimet: NINCS akkor hogyan torik fel(nincs publikus hozzaferes sehogy sem)? 3dik gepen a lapitopi amit hasznalok, ha fel is torik mit kezdenek az EN gepemmel? Van mindenrol biztonsagi mentesem(ami CSAK akkor csatlakozik fel amikor internet nincs es csak a mentes ideere) 3 peldanyban, nincs semmi adatom amivel barki barmit tudna kezdeni(nincs egy vasam sem amit el lehetne lopni, vagy hitelt lehetne kapni) .
A tobbi meg nem erdekel, kutat tudok asni, repat tudok egyelni, a disznot, marhat tyukot tudom szaporitani, illetve ha kell feldolgozni, es ha kell loval szantok vetek. A tobbi csak a gyengek kesergese egy elkenyelmesedett vilagban...
Nem kotelezo a civilizacio, ha meg igen akkor tessek elfogadni a kiszolgaltatottsagot!
En nem ertem, mi ezen a meglepo,
Erre pontosan ugyan az ervenyes mint a "terroristakra" mert ugye ezek erroristak, ha Felsz akkor elertek a celjukat es kis zombi nyul leszel az uregedben.
Az osszes hivatali rendszer, illetve kozosseg ezzel a problemaval szenved az oskozosseg ota, csak mindig mas a neve.
Ergo engem nem fog erdekelni a kovetkezo tarsadalmi osszeomlas, fogom magam kikoltozok valami tanyara aztan viszlat, a tobbiek meg csinaljanak amit akarnak. Letem kepes vagyok megszakitani ha nem latom tovabbi ertelmet, ergo nem tudnak eroszakkal kenyszeriteni arra amit nem akarok megtenni.
A tobbi szenvedest meghagyom azoknak akik akarjak

[ Szerkesztve ]

(#17) velizare


velizare
nagyúr

redditen éppen ennek a részleteit taglalják.
[link]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#18) .LnB válasza Ribi (#13) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Te be szoktál ülni a bill és a monitor közé? És olyankor háttal gépelsz? Vagy hogy kell ezt elképzelni? Mert nekem a bill és a monitor között max a gamepadom van. Vagy az is feltörhető már? ;]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#19) mzso válasza DraXoN (#1) üzenetére


mzso
veterán

Meg áttölti magát a vírus az emberbe, és gyilkolászni kezd. (Mint ahogy meg is történt egy filmben)

(#20) DraXoN válasza mzso (#19) üzenetére


DraXoN
addikt

huh... melyik az a film? :D

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#21) mzso válasza DraXoN (#20) üzenetére


mzso
veterán

Azt hiszem Marina Sirtis volt benne. (Star Trekből ismerős)
Talán ez: https://en.wikipedia.org/wiki/Terminal_Error

De lehet, hogy több filmet keverek.

(#22) akasp válasza .LnB (#18) üzenetére


akasp
senior tag

ha mar egy kicsit kotekedunk... ;] valahogy ez ugy hangzik valojaban, hogy: "the most vulnerable interface is always between the monitor and the chair"

szerk.: aztan rajottem hogy ebbe is bele lehet kotni, szoval a "monitor"-t modositsuk keyboard-ra :D

[ Szerkesztve ]

(#23) Apollyon válasza akasp (#22) üzenetére


Apollyon
Korrektor

PEBKAC

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#24) akasp válasza Apollyon (#23) üzenetére


akasp
senior tag

pontosan ;]

[ Szerkesztve ]

(#25) Gdi válasza salaud (#5) üzenetére


Gdi
senior tag

Minden AMT enabled rendszer.
Asztali gépek is.
Szóval az összes Qxx chipstes alaplappal szerelt gép érintett.
Bár tény hogy feláras, és majdnem mindenki H/P/Zxx-el épít gépet, de nem csak szerver és WS fronton van ez.
OEM brand desktop és notebook-okon kívül azért pár százalékban fellelhető saját építésű gépekben is.

A szívóka ott kezdődik, hogy általában a vPro többi biztonsági funkciójáért vesz valaki ilyet.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#26) kenwood


kenwood
veterán

ha mindketto szar,akkor miert csak az intel kijelentes,es az amd kerdes a cimben?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#27) mzso válasza kenwood (#26) üzenetére


mzso
veterán

Mert a hírek az Intelről szólnak és ez a cikk veti fel, hogy vajon mi is van az AMD-vel.
Alapvető nyelvhasználat...

(#28) #06658560 válasza kenwood (#26) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szerintem azért, mert az Intel megoldásáról már kiderült, hogy biztonsági kockázat. Az AMD-é még nem igazolt, csak feltételezett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.