Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) arus12


arus12
csendes tag

Hmmm, kéne váltani lassan...

(#2) gabor85 válasza arus12 (#1) üzenetére


gabor85
őstag

Minek?

(#3) emmm válasza arus12 (#1) üzenetére


emmm
senior tag

Egy i7-esnek? Mégis hova? :F

(#4) dangerzone válasza arus12 (#1) üzenetére


dangerzone
addikt

Hát bizony. Irány a 6 magos gulftown. ;) Nehogy akadjon a passziánsz. ;)

(#5) HERR Z


HERR Z
veterán

200$ a proci + 100-de inkább 150$ az alaplap
100$ az amd 785-ös lapok sora 200-250$-ból meg mit is kapunk? 965-öt....

ez a megvalósítás így csak arra jó hogy elmondhassák hogy ők csinálták meg, másra annyira nem, se nem értelmes az ára, se nem gyors

(#6) naffeju


naffeju
csendes tag

úristen, ezt a címet, neeee.

(#7) RI/OS válasza arus12 (#1) üzenetére


RI/OS
őstag

Lol, persze, biztos megéri leváltani egy 4000-en járó i7-et egy ilyenre.
Én is épp gondolkodtam rajta :U

(#8) Móci


Móci
addikt

Annyira nem rossz, de nagyon drága. Erre nem váltanék, az fix.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#9) Male


Male
nagyúr

A 4. oldalon a melegedésnél... hogy lehet a hűtőborda melegebb, mint a chip amit hűt???

(Ok, ott az integrált északi híd/GPU.... nade akkor se lehetne ilyen, hiszen a mellette lévő procimagot előbb kéne felmelegítenie, mint a teljes hűtőbordát).

(#10) joi29


joi29
őstag

Játékfronton a processzorba integrált VGA jól vizsgázott, jobban mint vártuk.
-Hát ha 1024x...-on az átlag 20~25fps jónak mondható akkor tényleg jól
vizsgázott. :DDD

(#11) Rover623


Rover623
félisten

És a G6950-es "Penya"...?
Az nem most jelenik meg?

primus inter pares

(#12) D1Rect válasza joi29 (#10) üzenetére


D1Rect
félisten

A 8 FPS-hez képest tényleg jó... :DDD

(#13) tomika


tomika
aktív tag

XFX GeForce 9300-al milyenek voltak a tapasztalatok? Nem tudom, hogy meg merjem-e venni. :F

(#14) #92888064


#92888064
törölt tag

ép eszű ember nem vesz ilyet.
még az e-pénix növelő egyének se vennék, hisz milyen xarul nézne ki így az aláírásuk:
(L) i5 661 (L)

(#15) brd


brd
nagyúr

Köszönjük a tesztet!

A BBC China videója valamilyen okból kifolyólag mind a három rendszernek komoly terhelést jelentett [...]

Lehet, hogy az FPS-e nagyobb, mint a többi videonak.

Azonban látni kell, hogy a grafikus beállítások opcióinak sora kicsit rövidke lett, ez persze a GMCH képességeit ismerve nem lehet véletlen, nyilván nincs értelme az élsimítással és a különböző mipmap szintekkel variálni egy ilyen rendszeren.

Én azért nem feltétlen érzem értelmetlennek, régebbi játékok futtatása esetén elég lenne az élsimításos sebesség is. (Jól látom egyébként, hogy semmiféle élsimítást nem támogat a VGA? Ez így elég funny. :( )

The only real valuable thing is intuition.

(#16) Oliverda


Oliverda
félisten

"Az AMD-s rendszerek összehasonlításával addig szeretnénk várni, amíg ki nem adják integrált GPU-s processzorukat, de ha a GPU-k teljesítményének arányára vagyunk kíváncsiak, akkor általánosságban elmondható, hogy a GeForce 9300 a Radeon HD 3200-hoz közeli vagy azzal megegyező sebességű."

Ennek az indoklásnak nem sok értelmét látom. Azért szerintem érdekes lett volna látni, hogy a jelenleg piacon fellelhető összes alternatívához hogyan teljesít. Persze valszeg eléggé belerondított volna az összképbe hogy a jóval olcsóbb Phenom II X4 905e (~$175) és akármilyen 790GX-es alaplap páros hogyan kerekedik felül az új Intel-féle „Fusion”-on.:D

Amúgy szvsz az egy kisebb baki, hogy kihagyták a GPU-ból DX 10.1-et, mert így ha jól tudom ilyen platformmal szerelt gép nem kaphatja meg a legmagasabb Win 7 ready minősítést.

Én személy szerint az Everest Latency tesztre lettem volna leginkább kíváncsi de pont az maradt ki.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17) dangerzone válasza #92888064 (#14) üzenetére


dangerzone
addikt

(L) i7 975 Extreme (L)

(#18) janos1988 válasza #92888064 (#14) üzenetére


janos1988
addikt

Vegulis csak kevesebbet fogyaszt, kevesebb a melegedo alkatresz = halkabb mukodes, kevesebb venti.

Nem olvastam vegig a cikket csak bele-bele neztem. Van hatassal a gpu-ra ha huzom a procit? Illetve lehet tuningolni a gpu-t?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#19) 7 válasza Oliverda (#16) üzenetére


7
addikt

Akkor már inkább 785G. Amennyire én tudom, nem sokkal bár, de gyorsabb a HD4200 a HD3200-nál. :)

(#20) mcdermott87


mcdermott87
csendes tag

Szerintem akkor szakítana nagyon az intel az amdvel szemben, hogyha valamilyen hibrid gpu kapcsolatot tenne lehetővé az integrált és a pci-x slotos vga közt. Elég erősnek tűnik az integrált mondjuk a fizika számolásához.

(#21) Abu85 válasza Oliverda (#16) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

No para. Sok hét van még hátra 2010-ből. Lesznek itt még összehasonlító tesztek. ;)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#22) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Baromi jó lett az új proci, no meg a teszt is :R Viszont baromira nem éri meg váltani szerintem, ár/érték aránya borzalmas. Egy ütős AMD rendszert jobban megéri felépíteni.

(#23) Pug


Pug
veterán

Az intel már a tesztekben sem tűri a versenyt :DDD :C
"Az AMD-s rendszerek összehasonlításával addig szeretnénk várni, amíg ki nem adják integrált GPU-s processzorukat" És ez miért is logikus? Nem a piacon pillanatnyilag fellelhető megoldálsokkal kéne összevetni :U :U

Nekem picit Intel hype szagú a teszt, de biztos csak az én orrom érzékeny a kék szagokra :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24) nandon


nandon
tag

"a Netburst bukása után" - Szerintem akárki kiegyezne egy ilyen "bukással", ami esetében a piaci részesedés min. 70%. :) De tán akkor is közelebb állt a 80%-hoz.
Egyébként a GPU nem a processzorban(CPU) van, mégcsak nem is egy lapkán, hanem csak a tokozás közös! Az AMD Fusion alapjaiban más lesz, már ha hinni lehet az előzetes "kiszivárogtatásoknak".

[ Szerkesztve ]

RISC86 Power

(#25) Oliverda válasza 7 (#19) üzenetére


Oliverda
félisten

780G -> 785G -> 790GX

Már a teljesítmény rangsort illeti. Feature-ök alapján pedig a 785G a legjobb jelenleg.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#26) priti válasza joi29 (#10) üzenetére


priti
addikt

Alaplapi integrált VGA-k amiket idáig láttam gyakorlatilag totál alkalmatlanok voltak játékra, max valami webes online vackot játszhatsz velük, ebből meg ki lehet préselni 30FPS-t egy-két játékban akár dx10-ben, spec ez engem is meglepett, én arra számítottam, hogy ugyanazt hozza majd GPU teljesítményben ez a megoldás, mint az alaplapi cuccok, ezek szerint kvázi egy rakás régebbi dx9-es játék elfut vele, azért az nem mindegy, hogy passziánsz vagy COD2 például ha beáll az ára a régi megoldás szintjére, mert hát lássuk be az integrált GPU vonal messze-messze nem fejlődik olyan ütemben, mint ahogy a VGA kártyák, oké hogy 2D irodai munkához nem is kell, de azért nem rossz az, ha van benne egy kis kráft. Szerintem van már egy generáció aki csapna egy lanparty-t egy-egy munkahelyen néha, ha az irodai gépek bírnák, értesz, amolyan közösségépítő céllal headshot a főnöknek :) Néha beleférhet egy fél óra, hagy viruljanak a rabszolgák :DDD Ha lemegy az ára akár még népszerű is lehet.

Hardverlesen

(#27) divrapier


divrapier
tag

a GeForce 9300 és a Core 2 Duo párosa képes tökéletesen kielégíteni az igényeket sokkal olcsóbban + az AMD is alternatíva.
Na csak ennyi a gond. Meghogy az inteles gpu-kat legjobb lenne csavarhúzóval kipöccinteni eddigi tapasztalataim alapján.

GeForce 7800 GS 256 mb (overcloced to 512 mb)AGP

(#28) Solten válasza Oliverda (#16) üzenetére


Solten
addikt

Alapos munka PH!, koszonjuk.

"Azért szerintem érdekes lett volna látni, hogy a jelenleg piacon fellelhető összes alternatívához hogyan teljesít"

A Techpowerup tesztje mar 790GX-et is tartalmaz, bar inkabb a 3D-s teljesitmeny erdekelte oket...: [link] :)

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#29) gV


gV
őstag

nem az új Atom az első Inteles CPU+GPU páros?

(#30) Abu85 válasza gV (#29) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hát aki azt a "GPU"-t GPU-nak nevezi ... :D A HD graphics épített be olyan ténylegesen fontos technikákat, amiket az AMD(ATI) és az NV 10 éve használ. Az első Intel IGP, ami teljesen hardveres setupot használ.
Persze valamilyen szinten GPU az Atomos cucc is. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#31) #92888064 válasza janos1988 (#18) üzenetére


#92888064
törölt tag

legyen halkabb, legyen csendesebb, de a jelenlegi 780g-s rendszerem se hangos (külön vga nélkül), a gpu-n passzív borda van, és a proci (x2 240@3,3-3,5) hőfoka meg szobahőmérséklet alatt van. akkor most miért is érné meg váltani egy gyengébb gpu-val szerelt rendszerre?
az egyetlen pozitívum a 32nm-es gyártástechnológia, és az ebből adódó energiafelvétel különbség, de 10-20 watt miatt nem költenék a gépre +40-50ezret. persze ez csak egy átlagjúzer szemszöge, de én akkor se tudok olyan piaci szegmenst elképzelni, ahol ennek lehet sikere.

(#32) Elrood válasza Oliverda (#16) üzenetére


Elrood
őstag

Én személy szerint az Everest Latency tesztre lettem volna leginkább kíváncsi de pont az maradt ki.

Én is, de itt megtaláltam a választ:
[link]

"Rendes" i5-höz képest tragikus, latency még nagyobb, mint C2D esetében...

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#33) Oliverda válasza Elrood (#32) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem meglepő hiszen a memóriavezérlő nem a CPU-ban kapott helyet. Gyakorlatilag ez majdnem olyan FSB-s rendszer mint az LGA775 csak az északi híd már a CPU-hoz közelebb került a kupak alá. Az FSB-t itt már QPI-nek csúfolják és csiszoltak a GMA 4500-on valamennyit.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#34) joi29 válasza priti (#26) üzenetére


joi29
őstag

-Egészen pontosan mondtad ha lemegy az ára ugyanis mi az irodai gépek
kitudja hányadik generációját cseréljük épp és bizony egy i5 nem irodába való. :N
-Ugyanis a tesztben szereplő Core i5-661 árából megvan egy Athlon II X2 240
egy Biostar GF8200C M2+ és 2GB 1066-os DDR2-es memória. ;)
-Aminek a kolleginák és kollegák örülnek mint majom a farkának,
mert biza a GF8200-ban 16 darab Unified shader proci van, ami nem 900 hanem
1200Mhz-en ketyeg vagyis a tesztben szereplő 9300 hagyományos régebbi
kivitele, ami bizony agyba főbe veri az Intel ezen szerencsétlenségét. :)

(#35) total90


total90
veterán

Szerintem ha kimegy a Core2 és ezek beesnek abba az árakba, akkor viszik mint a cukrot. Így sem rosszak, de ha az áruk lejjebb megy, akkor nyamiii :C

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#36) nandon


nandon
tag

"Az AMD megálmodta, az Intel legyártotta, némi iróniával akár így is kezdhetnénk bevezetőnket, de ezzel kicsit előreszaladnánk."
Egy probléma van, hogy az Intel nem azt gyártotta le, amit az AMD megálmodott! He-he! :)

RISC86 Power

(#37) Lacika001


Lacika001
aktív tag

Kétmagos i5 lesz gpu nélkül? Jóval gyorsabb mint az E8400 azonos órajelen, ráadásul kevesebbet is fogyaszt, szerintem tuningban se lehet rossz ha a turbo boost is engedi 3,73GHz-ig. A GPU-nak csak akkor látnám értelmét ha lenne olyan gyors mint a mostani HD4830am.

tuning :léghűtéssel érdekesebb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#38) Thom!


Thom!
veterán

nem rossz, de C2D korszak a Sandy Bridge fog véget érni, az lesz az AMD Fusion ellenfele nem ez...

(#39) priti válasza Abu85 (#30) üzenetére


priti
addikt

A csodás Ati VGA-khoz mikor lesz 3D-s szemüveg? Ezen nem törik a fejüket? Már bruttó 79900Ft-ért lehet kapni 120Hz-es monitort amivel lehet tolni 3D-ben a játékokat, 100k-ért meg alkalmas projektort, de csak az NV-nek van szemcsije hozzá (40k), amit ati VGA-val nem lehet használni. Oké hogy dx11, de nemár, hogy a tesszellálással akarnak versenyezni a 3D ellen?!

Hardverlesen

(#40) Oliverda válasza Lacika001 (#37) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem lesz mint ahogy 32nm-es natív négymagos lapka sem lesz. :N

priti: Hogy jön ez most ide? :F

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#41) Abu85 válasza priti (#39) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Amint végleges lesz a 3D Blu-ray szabvány, ugyanis a játékok is arra a technikára készülnek majd szabványosan. Akkor kezdenek el a third party szemüvegek beáramlani, akkor majd lehet válogatni ár és érték szerint. Az Avatar már támogatja a technikát.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#42) Solten válasza priti (#39) üzenetére


Solten
addikt

Van szemcsi olcsobban is: [link] :D

Aki pedig 80k-ert 22"-os monitort vasarol annak meg egeszsegere... :U

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#43) sagem válasza priti (#39) üzenetére


sagem
addikt

Van még idejük, az ok, hogy már lehet kapni X összegért alkalmas monitort, de az emberek többsége még csak mostanság vált fullHD (ha vált egyáltalán) monitorra, szóval ez a 3D-s móka még a jövő zenéje, de legalábbis min 1,5év, szerintem. 40Kért a büdös életben nem lesz tömegtermék a szemüveg sem, majd ha 10K lesz az ára, akkor talán..

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#44) D1Rect válasza sagem (#43) üzenetére


D1Rect
félisten

fullHD-re?
Még itt a ph!-n is a felhasználók jelentős részének 12xx felbontás körüli a monitorja.

(#45) madgie válasza D1Rect (#44) üzenetére


madgie
titán

No de kell a színbontott háromdé, nincs már CRT, mitől is fájna a feje? :))

(#46) Zanik


Zanik
addikt

Jó kis proci ez az i5, viszont továbbra sem szimpatizálok az Intel foglalatpolitikájával. Könyörgöm, még bizonyos AM2-es (nem +) lapokban is elmegy egy Phenom II, míg a későbbi (erősebb) processzorváltás szempontjából már a 1156 is zsákutcának számít. Tehát míg az egyszeri júzer Intel vonalon kénytelen az LGA775-ös konfigját egyben lecserélni (RAM-okat is), addig AMD vonalon simán vesz egy Athlon II X2-t a régi konfigjába, és utána cserél csak alaplapot, amibe később akár egy 6 magos Thuban-t is belepakolhat. Ha az i5 az Intel "Fusion"-ja, akkor az AM2/AM2+/AM3 meg az AMD "Tick-tock"-ja!

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#47) Zso2 válasza Zanik (#46) üzenetére


Zso2
őstag

és a phenom mellé szerinted az emberek nem akarnak újabb alaplapot inkább? :)
ne nevettesd ki magad...

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#48) Male


Male
nagyúr

Egy teszt lett volna még érdekes: Mi történik az integrálttal, ha nem használom, hanem külön VGA van mellette? Akkor is fogyaszt ugyan úgy, vagy le bír teljesen kapcsolni?

(Most így hirtelen nem tudom ezt hogyan is lehetne lemérni... de érdekes lenne, hiszen valószínűleg sok gépben lesz mellette külön VGA)

(#49) Oliverda válasza Male (#48) üzenetére


Oliverda
félisten

Két monitorral le lehetne mérni. Gondolom működhetne párhuzamosan az IGP meg egy diszkrét VGA. Aztán úgy hogy csak a diszkrét. Bár szerintem valamennyit minden esetben fogyasztani fog az IGP mert ott van mellette a memóriavezérlő is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#50) sz.mich válasza Male (#48) üzenetére


sz.mich
tag

Bennem is hasonló kérdés merült fel ami engem is érdekelt volna. Vajon mennyiben változtak volna a dolgok?

Amúgy én még az AMD üdvöskéjét is kíváncsian várom, mit tud majd felmutatni.

Csak kp., az ár fix.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.