Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) total90


total90
veterán

Részletes, érthető, köszi :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2) Angel1981


Angel1981
veterán

Jó írás, köszönjük! :R

"Néhány ajánlott, jó minőségű, védelmekkel ellátott, hivatalosan Magyarországon is kapható tápegység megtalálható a következő weboldalon egy táblázatba rendezve:"

A Seasonic tápoknak van hivatalos magyarországi forgalmazója?
Nem könnyű beszerezni a legtöbb modelljét, én is USA-ból hozattam a magamét...

(#3) ncc1701


ncc1701
veterán

Alapjában véve erősen túl van lohegve ez a táp téma, mindenki csilliárd wattosokat vesz, tök feleslegesen.
Itt az irodában összedobtam egy szervert, X6 1100T, 16G DDR3 memória, 4x Sata WD velociraptor radi10-ben, 1x rendszer ssd, meg egy hdd a vmware swapnek. VGA alaplapi, tápegység egy fsp aurum gold 600w-os. Ez a gép, ha csutkán dolgoztatom, műszerrel mérve eszik 220W-ot, idle 140-150W körül ketyeg (van rajta perpill 8-9 virtuális masina).

(#4) ABee válasza Angel1981 (#2) üzenetére


ABee
tag

Én úgy tudom egy ideje már van. Elég sok helyen lehet már kapni seasonic tápokat Magyarországon is.

Amúgy jó lett a cikk!

[ Szerkesztve ]

(#5) mghltm válasza ncc1701 (#3) üzenetére


mghltm
addikt

ezt a szervert egy minosegi, magas hatasfoku 300 wattos tap lazan elvinne. de egy 400-as mindenkepp. a konfignal maradva, azert nem szabad pld 250 wattossal taplalni a gepet, mert elkepzelheto, hogy a tap 80-90%-os kihasznaltsaggal dolgozik. egy autos peldaval elve, az auto motorjat sem forgatod allandoan a tiltas kornyeken, mert ezzel csokken az alkatreszek elettartama es persze jelentosen no a fogyasztas. szerintem jo valasztas volt a 600-as aurum, egy szerver megkoveteli a megbizhato es minosegi osszetevoket. :R

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#6) ncc1701 válasza mghltm (#5) üzenetére


ncc1701
veterán

Nagyon jó kis táp van benne, úgy gondoltam, mindenképpen egy jó hatásfokút akarok beletenni. Egyrészt annyival nem drágább, másrészt pedig ez a gép nonstop megy, és néha jól meg van dolgoztatva mindenféle sql lekérdezésekkel, szóval nem mindegy, h hosszú távon mennyit fogyaszt. Csak 500W-osat szerettem volna venni, de a bótban az akkor épp nem volt. Nem bánom. :)

(#7) Chainsaw


Chainsaw
tag

Én egy XFX 850W Black Edition-t használok! Bika táp! Seasonic belsővel! Nálam pont 50%-os terhelésen fut a táp játéknál,és ennél adja le a legjobb 90%-os hatásfokot!
SLI majd mindenképpen lesz! Én rá fáztam az olcsó tápokkal,inkább sporolok,de nem lesz többet olcsó tápom(,gagyit azért nem írok,mert a konfig és a rendeltetése a konfignak is meghatározza,hogy mekkor a táp kell alá)!!! :K

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#8) misx válasza mghltm (#5) üzenetére


misx
senior tag

Én ezzel úgy vagyok, hogy inkább egy jó minőségű 400W-os, mint egy "papíron" 800W-os hulladék. A valóban 6-800W-ot leadni képes cuccok meg azért már elég drágák.

(#9) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Ebből talán tudatosul pár emberben, hogy NE vegyen Codagen-t, HKC-t, meg ilyesféléket... :K

Nekem egyszer volt 630-as HKC-m, ami ugye moduláris, tanultam belőle, hogy soha többet, akkor vettem a Corsair VX550-et, amiről akkoriban sokat érdeklődtem itt a fórumon.. :) A segítségért még egyszer köszönet.

A táblázat nagyon jó! :R

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#10) geprombolo válasza ncc1701 (#3) üzenetére


geprombolo
senior tag

Szerintem is keményen túllihegik a dolgot, nekem egy 350 wattos nóném kínai (szakértő által javított) táp megy már vagy 5 éve a gépben, még eddig nem ütköztem limitbe, pedig vannak olyan játékaim, amik a procit is, meg a videót is százason pörgetik. Konfigom a profilomban, de el is mondom nagyjából: E7200-as Core Duo, Radeon HD4670, 3 winyó, 2 optikai meghajtó, meg egy pár apróság, amik nem fogyasztanak jelentősen.
A legszebb, amikor vesznek egy teszkós gépbe egy bika tápot, mert az jó! :DDD Alaplapi videjóval!
Mielőtt bárki is megkövezne a gány tápomért, kijelentem, hogy igenis vágyom egy 80+-os 400-as minőségi tápra! :P

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#11) Sandrew


Sandrew
őstag

HD4870X2 nem fogyaszt 300Watt felett.

(#12) Angel1981 válasza ABee (#4) üzenetére


Angel1981
veterán

Az 1-2-3 hely, egy adott tápegységre nekem nem sok. :)
Ezek inkább saját szerzemények - félek, továbbra sincs hivatalos importőr, pedig remek márka, megérdemelné.... :(

(#13) hackeeeee válasza Angel1981 (#12) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Plusz azért van még, nem minden van árgépen...

Pl. PC Gear..

Itt vannak tápok, jó kedvvel, bőséggel. :K

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#14) hackeeeee válasza geprombolo (#10) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem csak a limit a kérdés.... Az csak egy szempont.. Csak addig ne kapj pl. túlfeszt, vagy egyéb hasonló finomságot, amíg nem váltasz...

Jó hát amúgy, aki ilyen teljes, integrált gépbe hagyja magát átverni, plusz nem is mindenki ért hozzá, ofkorsz.. Mondjuk normális üzletbe integrált VGA-s géphez nem adnak 5-600-as tápot, hanem alsóbb kategóriás-at..

(#11) Sandrew: Attól függ milyen konfig mellé rakod. Azért a rendszer tud fogyasztani, nem is kicsit, ha "megindul" .

Ph-s teszt:

Vas:

HIS Radeon HD 4870 X2 2 x 1024 MB (750/1800 MHz) / Catalyst 8.8
Core 2 Quad QX9650 @ 3,33 GHz (2 x 6 MB L2 cache)
Asus P5E3 Deluxe – Intel X38 chipset
2 x 1024 MB Samsung DDR3, 1333 MHz-en 7-7-7-21 időzítésekkel
Samsung SpinPoint T166 500 GB (SATA, 7200 rpm, 16 MB cache)
Chieftec 1000 watt

Forrás.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#15) LackoMester


LackoMester
addikt

Jó kis irás, mindenképpen grat. :R
Nem piszkálódás képpen, de hivatalosan a HD 6xxx sorozattól nem használja az AMD a ATI megnevezést, szóval a korábbi modellek még nagyon ATI Radeon megnevezésűek, ahogy a sort kezdted a ATI Radeon X1950XTX-al.

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#16) Sandrew válasza hackeeeee (#14) üzenetére


Sandrew
őstag

A kérdés, hogy a rendszerről vagy csak magáról a vga-ról beszélünk :F

(#17) Espla


Espla
aktív tag

Én is most épp vásárlás előtt állok.
Nekem a legfontosabb szempont az lenne, hogy minél zajtalanabb legyen.
Erről van valami dB összehasonlító?

(#18) Márton válasza Espla (#17) üzenetére


Márton
nagyúr

Seasonic-ban nem fogsz csalódni!
Én imádom. Olyan csendes a gépem, hogy sokszor be akarom kapcsolni amikor csak a monitort kapcsoltam ki :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#19) hackeeeee válasza Sandrew (#16) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jogos. :K

Viszont, egy alap HD4870 X2 hivatalos TDP-je 286W... Szal a fene se tudja, akár fel is csúszhat 300W fölé.

Véleményem szubjektív...

(#20) Sandrew válasza hackeeeee (#19) üzenetére


Sandrew
őstag

Volt olyanom meg 4850X2-is.

4870X2 furmark alatt kimérve 260Körül megáll :K

(#21) ABee válasza Angel1981 (#12) üzenetére


ABee
tag

Okés de legalább nem az van mint 1-2 éve hogy bármilyen sesonic táp ritka volt mint a fehér holló és úgy kellett vadászni aprón meg néha egy bolt beszerzett pár darabot belőle. Most már azért nem kell amcsiba menni érte. A tápkínálatuk nagy része elérhető itthon.

[ Szerkesztve ]

(#22) Thunderzolee

Zseniális összefoglaló, köszi. :)

Láttam itt lejjebb, pontosítanám:
A 4870X2 272W-ot fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#23) hackeeeee válasza Sandrew (#20) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, nem tudom. :)

Nekem nem volt... Én csak a tesztekre hivatkozok. :) Sztem, ha akarnak, akkor ki lehet abból hozni 300W felett, és csak órajel emelés kell(het) hozzá.

Véleményem szubjektív...

(#24) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Először is köszönöm mindenkinek a dicsérő szavakat és észrevételeket. Másodszor pedig köszönöm a vezetőségnek az alakításokat a cikken. Mindjárt jobban néz így ki. :)

Valamint még azt megjegyezném, hogy felesleges túlméretezni a tápot. Akkor terhelődik optimálisan, ha 20-80% között tudjuk leterhelni.

(#11) Sandrew: Ó, dehogynem: [link]
(Legalsó táblázat, Furmark alatt mérve 381W. Ez csak és kizárólag a VGA fogyasztása.)

(#12) Angel1981: Ha egy táp már kapható a "nagy, zöld, négybetűs" webshop-ban, az már erősen ajánlható. Viszont azon kívül is még rengetegben be lehet szerezni az SS tápokat, csak az a probléma, hogy itthon kevesen ismerik, ezért még nem terjedt el annyira az üzletekben.

(#14) hackeeeee: Ez a teljes rendszer terhelése, játék közben, ráadásul még a hatásfokkal sem számoltak, tehát jóval kevesebbet fogyasztott a gép. De ettől függetlenül egy HD4870x2 teljesen leterhelve bizony simán túlszárnyalja a 300W-ot. Amikor egy VGA fogyasztását feltüntetem, akkor mindig a maximumot szoktam, az a biztos.

(#15) LackoMester: Onnantól kezdve írtam AMD-nek, ahonnan felvásárolta az ATI-t.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#25) Angel1981 válasza hackeeeee (#13) üzenetére


Angel1981
veterán

Köszi, itt tényleg akad, bár pont a legerősebbek nincsenek köztük; X-660, X-760, X-850.
Mindenesetre; :R

[ Szerkesztve ]

(#26) hackeeeee válasza vzsryl (#24) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Azt tudom, hogy ott a teljes rendszer terheléséről van szó! :K

Véleményem szubjektív...

(#27) hackeeeee válasza Angel1981 (#25) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Javaslom, hogy írj rá enguszra, hogy mi érdekelne, hátha. ;)

Véleményem szubjektív...

(#28) Angel1981 válasza hackeeeee (#27) üzenetére


Angel1981
veterán

Okok, nagyon köszi! :R
Egyébként most még konkrétan semmi, de a közeljövőben megjelenő SS Platinum 1000W igencsak felkeltette az érdeklődésemet. ;)

(#29) LackoMester válasza vzsryl (#24) üzenetére


LackoMester
addikt

Okés, ebben igazad van, de ezek akkor is még ATI Radeon kártyák voltak.
Nem piszkálódás képpen. :K
Még1x jó teszt, írás, grat. :R

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#30) xEon1337 válasza vzsryl (#24) üzenetére


xEon1337
őstag

A "nagy, zöld, négybetűs" webshop-ban is árulják a Seasonic tápokat, de szerintem a legjobb áron a pixelnél vannak..

"Less but better" - Dieter Rams

(#31) Sandrew válasza vzsryl (#24) üzenetére


Sandrew
őstag

Hát elég érdekes az biztos :U

Ott valami tuti félre van mérve :K

(#32) vzsryl válasza LackoMester (#29) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Akkor átírom. :)

(#30) xeon.Szabi: Szerintem valamit rosszul nézel, mert tévedsz.
négybetűs: S12II 430W 19.402 Ft
pixel: S12II 430W 19909 Ft

négybetűs: S12II 620W 24.591 Ft
pixel: S12II 620W 25784 Ft

négybetűs: X-660 38.567 Ft
pixel: X-660 40798 Ft

négybetűs: X-760 45.047 Ft
pixel: X-760 47651 Ft

(#31) Sandrew: Hol?
Még egy bizonyíték: [link]
(Utolsó előtti táblán játék közben is túllépi a 300W-ot, de Furmark közben 373W.)

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#33) Sandrew válasza vzsryl (#32) üzenetére


Sandrew
őstag

Nagyon OFF.
Miért nem szabad kiírni a t-nopi? (visszafelé olvasd)

(#32) vzsryl:

Akkor ez rejtély marad számomra. Nálam soha nem evett ennyit. Multi GPU-s furmark alatt sem :(

[ Szerkesztve ]

(#34) vzsryl válasza Sandrew (#33) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nem tudom, de volt, hogy megszóltak érte 1-2 embert...

Nekem gyanús, hogy nem tudtad teljesen leterhelni Furmark-al. Egy RV770-es GPU 750Mhz-en be tud nyelni akár 150W-ot is, és a HD4870x2-n 2db ilyen van, ráadásul a nyákon más is zabál, nem csak a GPU.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#35) Sandrew válasza vzsryl (#34) üzenetére


Sandrew
őstag

99%-ot írt a Gpu-z. Na mind egy hagyjuk ezt a témát :R

(#36) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Köszi szépen az írást. Mikor láttam, hogy Te írtad már sejtettem, hogy tip-top lesz. Az ajánlott tápok táblázatos weblapja pedig pazar. Köszi még egyszer :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#37) LackoMester válasza vzsryl (#32) üzenetére


LackoMester
addikt

:R

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#38) ricsi99 válasza Sandrew (#35) üzenetére


ricsi99
addikt

nem volt kihajtva az x2-öd ,ezért nem evett annyit

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#39) Sandrew válasza ricsi99 (#38) üzenetére


Sandrew
őstag

Nyilván a 4Ghz-en járó I5-760 1920*1080-ban nem hajtotta ki akkoriban :( :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40) vzsryl válasza hoffman_ (#36) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nagyon szívesen!
Köszi a táblázatért a dicséretet. Az egészet coolpet fejleszti, Én csak ötleteket adok és beviszem a tápok adatait.

(#39) Sandrew: Előfordulhat az is, hogy a fogyasztásmérő fake információt írt ki. Ezeknek a nagy tesztoldalaknak elég komoly műszereik vannak, szóval elhiszem nekik, amit írnak.

Egyébként ha a táblázatban találtok valami elírást, akkor PÜ-ben jelezzétek! Sajna meo-sunk nincs, és a saját magam ellenőrzése nem a legbiztosabb módszer. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#41) Viktor77 válasza vzsryl (#34) üzenetére


Viktor77
titán

Ahol szólnak érte, írd be, hogy feleslegesen teszik, ki szabad írni.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#42) Sandrew válasza vzsryl (#40) üzenetére


Sandrew
őstag

Multiméter volt az.
Bár már nem érdekes.

(#43) #98593280


#98593280
törölt tag

A Chieftec GPS "A" jelzésű táp ajánlható? Mert a táblázatban nem látom, csak CTG-ket. Grat a cikknek, kiváltképp a táblázat!

[ Szerkesztve ]

(#44) vzsryl válasza Viktor77 (#41) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Rendben. Tehát az ipon-ról volt szó. ;]

(#43) ShellKretor: Köszönjünk szépen!
Igen ajánlható, csak még nem volt időm felvinni az adatait. A GPS "A" csak simán "ajánlott" széria, viszont a CTG "különösen ajánlott", ezt majd tartsátok szem előtt.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#45) 14adam


14adam
addikt

nagyon jó gondolat és nagyon jó cikk. Így legalább majd nem kell minden második hozzászólásba leírni ugyanazokat a tápokat,most már csak ezt a linket kell beilleszteni :D
köszönöm a megemlítést :R

(#46) xEon1337 válasza vzsryl (#32) üzenetére


xEon1337
őstag

Igaz, de a többi helyhez képest írtam, főként az X400, X460, X560-ra gondoltam, amik per pill nincsenek iponban. Úgy is ezek most amik a leginkább mennek szerintem :R

"Less but better" - Dieter Rams

(#47) mghltm válasza vzsryl (#40) üzenetére


mghltm
addikt

innen is tudtok par infot beszerezni az adatbazishoz. ;) szinte az osszes gyarto fel van sorolva :K

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#48) vzsryl válasza mghltm (#47) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Régóta használom ezt az oldalt. Jelenleg a tesztek nagy részét innen szerzem.
Az a baj ezzel a táblázattal, hogy rengeteg gagyi táp is van rajta, kevés információval szolgál és nem magyar nyelvű.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#49) banhammer


banhammer
veterán

Sajnos a Corsair TX650 V2-es tápegység (nekem elég) hangos.
Csalódtam amikor meghallottam a hangját.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#50) vzsryl válasza banhammer (#49) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A tápajánló táblázatban is az "elfogadható" opciót raktam rá, és nem a halkat, illetve nagyon csendest. Szóval senki sem állította, hogy halk. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.