Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hackeeeee válasza banhammer (#49) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem a VX550-nel annyi a "gondom", hogy szünetmentes mögött ciripel.. Dehát erre fel is készítettek lelkileg, hogy valószínűleg ciripelni fog. :)

Véleményem szubjektív...

(#52) banhammer válasza vzsryl (#50) üzenetére


banhammer
veterán

Láttam.
Gondold el, hogy megnyúlt az arcom amikor a Corsair VX 450-es után meghallottam a Corsair TX650 V2-es hangját.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#53) ceia


ceia
őstag

Nekem kisfogyasztású alapgéphez is hipro 430W van - a biztonság fontos. De ha vennék pl. jobb vga-t, akkor is elég lenne. Meg vagyok elégedve vele, egyetlen hátránya az, hogy nincs rajta kapcsoló. Csak úgy ármatalaníthatom a gépet, ha kihúzom a konnektorból :P Amúgy csendes is, jó minőségű is, és persze passzív pfc-s.

        it's more fun to compute

(#54) vzsryl válasza ceia (#53) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Max. 150W-os VGA mehet mellé, mert gyenge a 12V-os ága.
Egyébként neked hány csatlakozó van rajta? Mindenhol mást látni.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#56) dave666 válasza naszvalo (#55) üzenetére


dave666
aktív tag

Köszi az írást, részletes, tetszik :R

Dave666

(#57) nonoka74


nonoka74
tag

nagyon kösz a cikket,kellett ez már! :R

(#58) Espla


Espla
aktív tag

A táblázatban mit jelent az, hogy "Belső", "Minősítés", "Moduláris"?

(#59) freshtests


freshtests
csendes tag

Heló nekem az a kérdésem van, hogy:Van egy LC Power LC420H-tápegységem.
És a jövőben Vásárolni készülök egy AMD Phenom II X4 840-es processzot.
Az alaplapon 8+2 fázisú tápellátás van a processzor számára viszont a tápegységemen csak egy 4 pines processzor tápcsatlakozó van. és az úgy működne hogy 4 pines tápcsatlakozót dugom a 8 pinesbe? :F

Időnként feltünök!

(#60) coolpet válasza Espla (#58) üzenetére


coolpet
senior tag

Hali!

A belso azt jelenti, hogy milyen panel van a tapban, a minosites a hatekonysagat mutatja a tapnak, a modularis pedig azt, hogy a kabelek direktre vannak e kotve(nem levehetoek), vagy pedig kulon kell a taphoz csatlakoztatni.

Elkeszult a velemeny irasa is a tapokhoz, utolso ikon, ha valakinek van valami meglatasa egyes tipusokhoz, akkor csapassatok, hogy az uj tapvasarlok a ti szemelyes tapasztalatok alapjan is tudjanak donteni a vetellel kapcsolatban.

Udv

(#61) mghltm válasza Espla (#58) üzenetére


mghltm
addikt

"Belső" - melyik gyarto kesziti a tap belsejet

"Minősítés" - a tap hatasfoka, a valtoaram egyenaramma alakitasa kozben milyen hatasfokkal dolgozik a tap. minel magasabb, annal jobb ( 80+, bronz,ezust, arany, platinum )

"Moduláris" - a tap szamodra nem hasznalt/felesleges kabeleit reszben vagy teljes egeszeben el lehet tavolitani ( 24pin, 4/8 pin, molex, sata, pci-e )

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#62) Sandrew válasza freshtests (#59) üzenetére


Sandrew
őstag

Először vegyél egy normális tápot.

(#63) kinsy2 válasza Sandrew (#62) üzenetére


kinsy2
csendes tag

Spec nekem ez a "nem normális" táp vitt E6600/4870/HDD combót. Óvatosan dobálózzunk...:)

(#64) Sandrew válasza kinsy2 (#63) üzenetére


Sandrew
őstag

Min? Az egy ipari hulladék ha így jobb neked.

(#65) #98593280


#98593280
törölt tag

FSP 350 APN? Az is jó kis táp, kisebb konfigokhoz kiváló.

(#66) Viktor77 válasza kinsy2 (#63) üzenetére


Viktor77
titán

Ezt mondod addig, míg egy ilyen táp beszarik, és viszi magával az összes többi cuccod. Míg egy "normális" táp csak szép csendben elhalálozik, feláldozván magát a többi alkatrészedért.
Csak egyszer legyen ilyen, többet nem írod, hogy "Óvatosan dobálózzunk". Mondjuk azt nem értem, hogy az emberek miért szeretnek a saját kárukon tanulni.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#67) Tibor92


Tibor92
tag

Sziasztok !
Van egy adott konfig, játékokat szerintem nagyon jól kellene vinnie 1366x768 felbontás alatt, de ehelyett nagyon akadozik minden. Leírnám a régebbi konfigom és az újat. Tudniillik,a régebbin szebben mentek a játékok, ezen az intelesen meg szaggat minden. Lehetséges-e hogy a másik konfig többet eszik, és a táp túl volt terhelve azért akadoztak a játékok ? Régi tápom egy HKC USP5550 DE az amd-s konfigon nem akadott semmi. (Az amd-s konfigomon kétszer annyi fps-ek voltak, mint a jelenlegin).az intelessel meg igen, akadoznak. közel a felére csökkent az fps-ek száma. ezért gyanakodtam a tápra,mert elvilegben ( ??) többet eszik a jelenlegi konfig ? Továbbá az lenne a kérdésem, hogy a chieftec táppal javulás lessz ?
Rendeltem egy chieftec 550 W tápegységet, egy PH-s kollégától.

Régi konfig.

alaplap: asrock n68c-gs-ucc
cpu: phenom II x4 925
ddr 3 4 gb egyben 1333mhz
gtx 460 768 mb

másik konfig ( jelenlegi )
core 2 quad q6600
4x1 gb ddr 2
gigabyte gtx 460 1gb oc 2 ventis
gigabyte alaplap.

tehát a kérdésem még 1x.
lehetséges azért laggolt minden, mert a táp túlvolt terhelve ?
ha igen, akkor mennyi javulás várható ?
tehát a táp: chieftec 550W. Köszönöm a válaszokat, szép napokat nektek kollégák :R

- 2001/9/11 WTC Never Forget -

(#68) hohoo válasza Tibor92 (#67) üzenetére


hohoo
senior tag

Gyenge táptól nem esik fps... max lefagy, kékhalálozik. Rendeltél egy tápot a semmiért, egy 300wattot bíró táp bőven elvinni a géped(mind2-t). Egybként mi értelme volt a phenom 2-t egy q6600-ra cserélni? Vettél egy kb ugyanolyan teljesítményű procit olyan platformra ami már rég halott, ellenben az amds-be még akár 6 magos cpu is mehetne.

[ Szerkesztve ]

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#69) #98593280 válasza Tibor92 (#67) üzenetére


#98593280
törölt tag

A HKC alapvetően egy kerülendő táp. A Chieftec CTG550 bőven elég lesz az új konfigodra is, kb. 250 watt amit max enne full terhelés alatt. Egy minőségi 400-500 -as tápnak is el kellene vinni a konfigot, a 2 db PCIe csati miatt esetleg érdemes CTG500/550-et választanod, de molex átalakítóval is be lehetne kötni.

Amennyiben nem javul a helyzet, máshol kell keresned a problémát. Egy BIOS default betöltés és egy új win7 64 bit telepítés jó hatással szokott lenni az ilyen jellegű hibákra. Esetleg tesztprogik futtatása, prime95, furmark, megfelelő hűtés ellenőrzése, táp kap-e levegőt, ventik megfelelően mennek-e. Proci hűtve van-e...

[ Szerkesztve ]

(#70) Tibor92 válasza #98593280 (#69) üzenetére


Tibor92
tag

"Proci hűtve van-e..."
hát ebben nem vagyok 100 % ig biztos hogy jól van hűtve intel gyári hűtője van rajta.Alap órajellel azaz, 2,4 ghz el 100 % terhelés alatt sem megy 80 C fölé.. ez nagyon rossz hűtő, a táp melett igen, gondoltam a hűtőre is.
egyébként fura, még a HKC-val húzogattam a cpu-t 3.1 ghz en alapfeszen bírta a tuningot a proci, de visszatettem 2.4 ghz-re aztán egy nap felakartam húzni 2.8 ghz-re és nem jött be a gépem vagyis bejött a biosnál kifagyott. ez a táp miatt volt tuti.

a házam egyébként jól szellőzik, a chipseteket is van hűtő rajta, egyedül amibe belelehet kötni, ez az iszonyatos meleg vagyis az időjárás, és a cpu hűtő. semmi másba.
köszönöm a válaszodat, megteszem amit tanácsoltál, megjön reggel a táp, ki is próbálom :) :R :R Szép napot neked és mégegyszer köszi hogy írtál !

- 2001/9/11 WTC Never Forget -

(#71) Tibor92 válasza hohoo (#68) üzenetére


Tibor92
tag

"Vettél egy kb ugyanolyan teljesítményű procit olyan platformra ami már rég halott, ellenben az amds-be még akár 6 magos cpu is mehetne."

ez teljesen jogos...a srác azt mondta jobb mint az enyém, és ha húzom is akkor meg már le is hagyja a 925 től feljebb lévő cpu-kat is. ebben van valami sztem is ugyanis, ha 2.4 ghzről felhúztam 2.8 ghz-re akkor az aida64 cpu queen pontozása szerint pár száz pontal ott hagyja a phenom II 940-BE.t is hogy ez igaz-e vagy sem, passzolok, de azért ez bíztató :)

mellesleg a windows alatt is éreztem gyorsulást, gyorsabb töltés picivel stb.
egyedül a laggot nem értem :(
a srác azt mondta neki vitt mindent, nem volt problémája a játékokkal, még maximális grafikán sem alap 2.4 ghz-en. 720 w gigabyte superB táppal.

Köszi hogy írtál ! Szép napot neked !

- 2001/9/11 WTC Never Forget -

(#72) Sandrew válasza Tibor92 (#67) üzenetére


Sandrew
őstag

Q6600-eléggé gyenge proci. Azomos órajelen Phenom II X4 de még egy E8400 is elveri.

Cseréltetek? Akkor bepalizott.

[ Szerkesztve ]

(#73) jerry311


jerry311
nagyúr

100 W alatti fogyasztásra mi a jó?

(#74) Tibor92 válasza Sandrew (#72) üzenetére


Tibor92
tag

Komolyan ? Nekem azt mondta erősebb, vagyis ő úgy látja erősebb vagy egyenlőek.

A kis álszent !!! :(( :( :O :O

- 2001/9/11 WTC Never Forget -

(#75) Sandrew válasza Tibor92 (#74) üzenetére


Sandrew
őstag

Q6600 ha nem tévedek 4-éves vagy régebbi processzor. Húzva nagyon melegedik és sokat fogyaszt. Ráadásul 775-s platform fejleszthetetlen. Csináld vissza az üzletet. Ráadásul órajele is nagyon kevés. Phenom II mérföldekkel jobb.

(#76) Espla válasza mghltm (#61) üzenetére


Espla
aktív tag

köszi az infót!

(#77) alamuszi


alamuszi
senior tag

Ugyan itt nem szokás felhozni, meg komolyabb, bonyolultabb téma, de kimaradtak a Workstationok, bár lehet ez nem volt célja a cikknek.

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#78) hohoo válasza Tibor92 (#71) üzenetére


hohoo
senior tag

a phenomot is lehet húzni, sokan 3,5 ghz-n hajtják. a cpu queen meg kb semmit sem jelent, a töltés meg a vinyótól és az adatok töredezettségétől függ. Valószínűleg nem akarta volna a phenomos gépet ha gyengébb :D de akarta mert nem az, és még bővíthető is.

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#79) Tibor92 válasza hohoo (#78) üzenetére


Tibor92
tag

már régebben beszélgettünk, és azt mondta, hogy jó fej gyerek vagyok és ha akarom elcseréli velem.
azt mondta ez jobb, vagy egyforma de ő jobbnak érzi, meg húzni is lehet.

nem tudom, nagyon befolyásolt :(

na, ezt s utoljára hagytam.

- 2001/9/11 WTC Never Forget -

(#80) vzsryl válasza #98593280 (#65) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A nagyon kevés csatlakozó miatt inkább Hipro 350-es, de majd idővel bekerül az APN is. Mivel csak simán ajánlott széria, ezért nem volt elsődleges a bekerülése. Ma nem értem rá, de holnaptól folytatom az adatok felvitelét.

(#73) jerry311: Drága, panel táp, illetve ATX-ből a max. 400W-osak.

(#77) alamuszi: Nem, általános felhasználás volt a cél.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#81) jerry311 válasza vzsryl (#80) üzenetére


jerry311
nagyúr

De a paneltápot megint csak valami tégláról kellene meghajtani, az meg olyan amilyen...
Sehol nem láttam róluk tesztet...

(#82) vzsryl válasza jerry311 (#81) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ezek mind jó minőségűek.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#83) Sandrew válasza Tibor92 (#79) üzenetére


Sandrew
őstag

Még szép. Látta, hogy be tud palizni. Nehogy már elhidd, hogy jót akart :DDD

(#84) powerp4


powerp4
aktív tag

Kösz a cikket, főleg a táblázatot, nagyon hasznos! :R :R

powerp4 --- Mobilon (2O~824~2I~3O) 12-22 óra között vagyok elérhető!! --- Aktuális hirdetéseim: https://tinyurl.com/2m3bmhwc --- Új szabályok a HardverApró-n (érdemes elolvasni!): https://tinyurl.com/yckdt3k3 --- Jelöld be magad a PH! térképen: https://terkeph.hangya.net

(#85) Tibor92 válasza Sandrew (#83) üzenetére


Tibor92
tag

Utoljára volt ilyen.
Heh, még én fizessek akkor neki 10 ezret rá mi ?

- 2001/9/11 WTC Never Forget -

(#86) Sandrew válasza Tibor92 (#85) üzenetére


Sandrew
őstag

Neki kellet volna minimum 10-et ráfizetni :U

(#87) jerry311 válasza vzsryl (#82) üzenetére


jerry311
nagyúr

thx.

(#88) vzsryl válasza powerp4 (#84) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szívesen!

Tibor92 és Sandrew: Ezt legyetek szívesek, ne itt beszéljétek meg.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#89) Sandrew válasza vzsryl (#88) üzenetére


Sandrew
őstag

Rendben bocsánat.

[ Szerkesztve ]

(#90) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Érthető írás...segít eligazodni

THX :R

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#91) Tibor92 válasza vzsryl (#88) üzenetére


Tibor92
tag

Na ja, elnézést. :W

- 2001/9/11 WTC Never Forget -

(#92) Petya1981


Petya1981
tag

A gépem a következő:
GA-HA65M-UD3H+i5-2400+HD5850 +2x2Gb 1333+Corsair cx400 ssd(rendszernek)+1500Gb-vinyó tárolni.
Idle-ben 72W
játékok alatt 220w a fogyasztása, féltem egy kicsit a táptól de nincs rá panaszom csak a hangja jön meg terhelés alatt.

[ Szerkesztve ]

SZERETEM A NYUSZIFÜLET

(#93) Hiftu


Hiftu
senior tag

Egy korábbi logout cikk, akik érteni is szeretnének ahhoz, hogy
hány watt az az 550 watt, ami rá van irva a dobozra:

http://logout.hu/cikk/hany_wattos_az_550_wattos_tapom/egy_kis_tortenelem.html

[ Szerkesztve ]

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#94) FPéter


FPéter
aktív tag

Nekem a Chieftec GPS szériával sosem volt bajom, de most vettünk 10 darab CTG-t és kb a háromnegyedük 12,30V környékére áll be terhelés alatt. De súlyra, kinézetre is sokkal komolytalanabb az egész. A 450W-os CTG-n kisebb hűtőbordák vannak, mint a 400W-os GPS-en. Biztos, hogy a CTG széria különösen ajánlott?

(#95) vzsryl válasza FPéter (#94) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Mivel mértétek a 12,3V-ot? Egyébként még az 0,3V-os kilengés is a legjobbak közé sorolható, mivel 3%-on belüli az eltérés a 12V-hoz képest. 11,4V és 12,6V között lenghet ki. Az ATX szabvány 5%-ot enged.
A súlyát sose nézd egy tápnak. A mai tápok mind egyre könnyebbek, mivel egyre magasabb a hatásfokuk, és emiatt egyre kevesebb bordát használnak, továbbá az egész elektronikája efelé fejlődik. A CTG hatásfoka bő 5%-al magasabb a régi GPS-nél.
Biztos, hogy különösen ajánlott.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#96) FPéter válasza vzsryl (#95) üzenetére


FPéter
aktív tag

Köszi a választ!

Egy Tektronix oszcilloszkóppal. Csak azért tűnt érdekesnek, mert a GPS széria mind 11,9-12,05 között volt, szintén kb 10 darabos minta alapján. De neked elhiszem, hogy ez is jó.

Másik kérdés, hogy irodai környezetben szerinted egy single rail táp elvisz megfelelő 24pin Y kábellel két i5-ös gépet?:) Ezen gondolkodom mostanában...

(#97) vzsryl válasza FPéter (#96) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ilyet még nem próbáltam, de lehet rá esély. Viszont az elosztózás, Y-ozás mindig plusz hibalehetőséget rejt, és a 24pines elosztása emiatt nem tűnik túl jó ötletnek.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#98) ceia válasza vzsryl (#54) üzenetére


ceia
őstag

Bocs, nagyon elfoglalt voltam mostanában.. :B
Sajnos nem tudom pontosan hány csatija van a hipronak, mert már nem emlékszem és nincs kedvem leszedni az oldallapot :N de nem túl sok, épphogy elég volt. Pl. sata táp csak kettő van, ezért venem kellett ide --> sata táp átalakítót, hogy rá tudjak dugni mégegy sata vinyót amikor archíválok rá. Tényleg, ez is egy hátránya - az ide tápok helyett inkább még 1-2 sata kellett volna rá.
(egyáltalán miért van még ide? szörnyű a tápcsatijuk és a szalagkábel is :Y )
Nem tudtam, hogy gyenge a 12V-os ág, bár nekem nem olyan nagy baj, gt240 vga-m van. Az esetleges erősebb vga is csak egy ennél valamivel jobb lenne, pl. újabb nvidia gt :)

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#99) massaf


massaf
csendes tag

Hello!
Chieftech 500 wattos tápom van!tegnap a vga-mat pasztáztam újra és amikor beinditottam nem bootolt be csak a bal felső sarokba vilogott egy vonal!
Aztán át tettem a másik gépembe a karit és ami abba volt azt meg ebbe,egyből elindult!visszacseréltem és egészen eddig ment számtalan ki-be kapcsolással!! Mst ugyan ezt csinálja és nem tudom mivel lehet a baj!!Szerintetek táp vagy a kártyám?

KonfiG:Asus p8p67 alaplap,intel i5 2500 cpu,westerndigital 1tb winchester,2x2gb kingston ram

VGA:Ati ASUS EAH 4770 FORMULA

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#100) vzsryl válasza massaf (#99) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Melegedésre tippelek a rossz pasztázás miatt, esetleg az is lehet, hogy nem dugtad be a 6pines csatit a VGA-ba, de akkor azt nem piros vonallal kellene jelezze, hanem pirosan villogva ki kéne írja, hogy nincs elég kraft a VGA-nak.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.