Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tituka


Tituka
senior tag

szétkatázom a fejem ettől.... :O

Skizofrén vagyok, és én is...

(#2) Atis707


Atis707
tag

Tökre mintha magamról olvasnék... :D Én is keményen codoztam (4) egy évig, de azért nem keltem reggel amiatt fel (úgys volt még akkor senki :DDD ), de elhanyagoltam a sportot (búvárkodtam), de ugyan úgy mint te, én is űzöm már. Sőt, ami a legrosszabb a tanulás rovására ment... :(

(#3) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Én is így voltam evvel pár évvel ezelőtt. Ezekkel a kis sajátosságokkal. :F Csak nekem jöttek az érettségik, jogsik, nők. Így végül ezek húztak ki ebből :) Grat a kilábaláshoz :DD

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#4) Revox66


Revox66
aktív tag

én hasonlóképp voltam a klánháborúval bár ott csak 8 falum volt fullos , de végül abbahagytam egyszerűen nem akartam tovább fejlődni, bele sem mertem volna gondolni mi lenne ha 50 falum lenne, éjjel nappal azt igazgassam elegem lett belőle. :U

(#5) savior


savior
őstag

ezek a korokre osztott bongeszos jatekok eleg rossz hatassal vannak a fuggosegre hajlamosakra. alapjaban veve a problemat 2 dolog okozza: 1, nem lehet a jatekbol kilepni, 2, a nap minden 30-60. perceben online kellene lenni. ezeknek koszonheto, hogy amikor a jatekos nem a gep elott ul, hanem mondjuk iskolaban vagy munkahelyen van, akkor is a jatekon jar az agya(vajon lerohantak az orszagom? lehet hogy most tamadnak meg? befejezodott mar az epitkezes? mikor erek mar vegre haza hogy megnezhessem?). a masik gond, hogy az illeto folyamatosan a lehetoseget keresi hogy par percre a gep ele ulhessen, hogy a jatekba belenezhessen.
a tipikus mmo-k annyibol jobbak, hogy ott leul az ember delutan 3kor jatszani, tolja mondjuk este 8ig, es utana masnap 3ig nem is foglalkozik vele, hiszen a karaktere nincs bent a jatekban, ugysem tortenik semmi.
tovabba megemlitenem meg az ilyen tipusu jatekok monotonitasat is, ami nem is olyan feltuno. gyakorlatilag arrol van szo, hogy van egy 2 perces muvelet, amit naponta mondjuk 30 percenkent meg kell ismetelni. ez kb: keszuljon 10 katona, epuljon 1 epulet, neha tamadas.
erdemleges jatek alig tortenik, de megis egesz nap ott kellene ulni felette.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#6) Atis707 válasza savior (#5) üzenetére


Atis707
tag

nagyon off, de ilyen játékot egyáltalán, hogy lehet készíteni?...Jó értem én, hozza a hasznos, biznisz, etc, de akkor is,nem vagy otthon és akkor is pörög a játék...pff :U

(#7) intelfan


intelfan
aktív tag

Ismerős story :)
Én a klánháborúként ismert játékot preferáltam, még mielőtt lett volna magya oldal belőle.
Sikeresen kialakítottam egy több mint 300 faluból álló kis birtokot magamnak, ha jól emlékszek olyan 3,5-4 millió pontom volt. Nagyjából 1 évig játszottam, aztán elajándékoztam az összes városom.
300 várossal el tudjátok képzelni hányszor kellett belépjek naponta, pláne ha támadást terveztem...nagyjából a napom 50%-a ment el erre a vége felé...

Most egy kevésbé időigényes browser game okoz "boldogságot", a neve The-west.net

teljesen reális cikk :)

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#8) savior válasza Atis707 (#6) üzenetére


savior
őstag

van ezeknek a jatekoknak is celkozonsege, akik szamara ez a jatekmenet idealis.
szandekosan kezdtem ugy a mondatom, hogy fuggosegre hajlamosaknak. olyan ember nem fog ezen agyalni meg stresszelni, aki csak neha belep, kattint parat, aztan levan tudva.

[ Szerkesztve ]

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#9) plus44


plus44
veterán

"...kérem szépen...": kell bele az 'n', ott az utolsó mondat környékén.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#10) djozsi


djozsi
senior tag

Számomra amúgy ezekben az esetekben mindig az a rész az elgondolkodtató, hogy felkel az ember 5kor, alszik 5 órát, egész nap ezen kattog az agya, de büszkén bejelenti, hogy pénzt nem költött rá. Inkább pénzt költenél rá! De komolyan, mindenki költ szórakozásra és szerintem ezek a játékok nem annyira drágák és nem kell olyan sűrűn költeni rájuk (nem tudom a Travianban ez hogy van). Nem bírom elképzelni, hogy valaki csak és kizárólag kenyérre, vízre, villanyra és ruhára költi a pénzét. Én is játszok ilyesmivel, napi fél órámat viszi el és havi átlag 200 forintomat.
Persze ha jóval drágább lenne lehet, hogy meggondolnám magam, de nagyon sok embert láttam már abba a csapdába esni, hogy a Gonosz teremtményének látta azt, hogy valamire pénzt költsön az informatikában és közben sokkal többet áldozott fel érte (kis túlzással az életét). Persze lehet, hogy ez csak azért van, mert az embernek nincs önálló keresete és nem fogja fel, hogy ugyan úgy szórja a pénzt csak közvetve (villanyszámla, esetleg romló tanulmányi eredmény miatti különtanár, bukás miatti csúszás egyetemen (ez főleg wowosokra jellemző... 1 év alatt egy diplomás mennyi pénzt kereshetne meg??), szociális leépülés, satöbbi), hisz például a villanyszámlát úgyis kifizetik anyuék és úgysincs benne külön, hogy "Travian 2000 forint".
De ismertem olyat is, aki minden délután 3-4 órát töltött travian miatt fizetős netkávézóban, de ő pénzt nem áldoz egy netes játékra, mert hogy nézne már az ki.
Amúgy nem tudom ki emlékszik rá, de volt a HODITO-soknak egy nagyon jó játékuk, azt hiszem civ3000 volt a neve. Azért volt nagyon jó, mert az is körökre osztott böngészős volt, de a köreid nem automatikusan pörögtek csak akkor fogytak, ha Te csináltál valamit, addig csak gyűltek és gyűltek. Hiába támadott meg valaki és vitt el mindent, semmi bajod nem lett tőle addig, amíg el nem kezdted költeni a köreidet. Aki ilyesmivel akar játszani és fél a függőségtől, annak szerintem nagyon ajánlott cucc (ha még létezik egyáltalán...). Voltak még hibái, de ha foglalkoztak vele a fejlesztők, akkor azóta, hogy én játszottam vele bőven szuperré tehették és garantáltan nem fog egész nap rajta járni az agyad csak arra a fél órára, amíg elnyomkodod a köreidet. Persze nem olyan eyecandy, mint ezek a német szutykok, cserébe viszont sokkal komplexebb.
Amúgy én a HODITOnak voltam nagy fanja, bár éhezős félelf orit (ha mond ez valakinek valamit) ami elvárta azt, hogy 5-6 óránként ha törik ha szakad benézzek csak 1-2 hónapra vállaltam be :)

[ Szerkesztve ]

(#11) savior válasza djozsi (#10) üzenetére


savior
őstag

nekem pl diak koromban sosem volt penzem. meg anyam amugy is felpofozott volna, ha kiderul hogy jatekra koltottem. most meg havi 1-2k -t rakoltenek mondjuk egy mmo-ra, de ilyen arban nincs. 4-5k a havidijuk + a jatekot is meg kell venni. az mar csak hab a tortan, hogy eddig egyik fizetos mmo sem nyerte el a tetszesem.
annak idejen a hodito/civ/lemuria trioval sokat jatszottam, de mostmar nem kezdenek bele egy ilyen jellegu jatekba.

[ Szerkesztve ]

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#12) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Érdekes. Igen fiatal vagy még, de jó lesz ez, és ahhoz képest, hogy első írás, nem is rossz.

Kicsit tagold szét, esetleg szedd szét két oldalra, és kellenének bele még képek. Sok sikert, és DE olvasd el mégegyszer, és javítsd a hibáid!

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#13) aram01


aram01
nagyúr

nagyon kemény dolgok ezek :DDD

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#14) devast válasza savior (#11) üzenetére


devast
addikt

Havi 4k az kb naponta egy gombóc fagyi. Valóban anyagilag megterhelő :DDD

(#15) savior válasza devast (#14) üzenetére


savior
őstag

8k a net, 4k a havidij, 3k a villanyszamla. ez mar 15k forint havonta csak a szamitogepre. ez nekem sok. es akkor meg hozzajon hogy egy mmo a kiegeszitokkel 15-30k forint kozott van.
biztos van akinek megeri, nekem nem. meg amint mondtam nincs is olyan fizetos mmo ami tetszene.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#16) malwy


malwy
senior tag

Vége fele több tördelést is bele tehettél volna a cikkbe, mert a reggeli álmosságban összefolytak a betűk ( persze ez egyéni szociális problémám, nem kell komolyan venni). Én travianoztam két hétig. Meguntam. Ogame-eztem sokat, de nem fanatikusan. Csak amikor hazaértem rápillantottam, továbbá néha egyszer-egyszer gépezés közben. Azt is befejeztem. Nincs nagyon rossz, se jó élményeim velük kapcsolatban.

Viszont az egyik hasonló, ám külföldi játékból rengeteget tanultan. Mégpedig a reklám művészetét. Evony, azaz a boobsal hódító travianklón. Csak tessék a googleba beírni a képek keresése résznél. Mióta ezzel a taktikával reklámozzák magukat, hirtelen felugrott a felhasználók száma.

Kár, hogy nem láttad be előbb. Mindenkinek vannak gondjai, nekem mások vannak előtérben. Számodra ez volt a fontossági lista előkelő helyén, bele kell törődni.
Végül is arra kell rájönnöd, hogy Te miért játszottál vele, és mi kötött le benne ennyire. De az őszinte, igazi okot. Utána pusztán egy emlék lesz.

Üdvözlettel: Malwy

(#17) WD40 válasza aram01 (#13) üzenetére


WD40
aktív tag

Ez a két választásotok van, semmi több.

Ez a kemény kéremszépen! :DDD

Jó írás, kb. 1 éve untam meg én is, mert sok a köcsög, aki unalomüzésként csak úgy lebont egy-két falut, holott a közelében sincs, nagyságrendekkel kisebb, és soha nem ártott neki. Az ilyeneknek sokszor eltörném a karját, nem kicsit tudott felspannolni, elegem is lett a Travianból. Nagyon.

Jó írás, nna. Csak a szemem folyt ki, mert nagyon összemosódik a sok szöveg.

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#18) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Nekem szerencsére sokkal kevesebb idő is elég volt, hogy rájöjjek mennyire felesleges és értelmetlen ez a játék (1-2 hónap). Azóta se játszottam ilyen játékkal, és megfogadtam, hogy nem is fogok.

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#19) Ari18


Ari18
őstag

Szerencsére sosem voltam ennyire függő.
Lehet a sport miatt? nem tudom. (heti 4-5edzés :DDD )

Azért az durva, amit csináltál 5óra alvás majdnem egy éven át. Jól bírod.

(#20) Dmezsder


Dmezsder
csendes tag

Jó cikk lett. Én is Travianoztam 3 szervert toltam végig, 1 szerveren bent voltam a győztes szövetségben is, sok értelme nem volt :D nah de mind1. Ennyire azért én nem voltam függő, nem keltem reggel 5-kor, de esténként néha én is fent voltam, hogy indíthassak egy támadást. A játék sokszor a másik szivatásáról szólt leginkább, ezért is hagytam abba, és rá is untam elég rendesen.
Mostanában inkább eRepublik-ozom, nyugisabb napi fel óra max, és egy kicsit több értelme van, és az angol nyelv gyakorlására is alkalmas a sok angol nyelvű cikk miatt. Amúgy most ott éppen a 3. vh van, ha valakit érdekel reggeljetek be, nem nem adok linket, hogy rólam reggeljetek és nekem legyen jó és aranyat kapjak érte :)
Ha valakinek kedve támadna játszani akkor : http://www.erepublik.com/en

[ Szerkesztve ]

Epic....

(#21) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Bocs, nem olvastam végig a cikket, mert engem nem nagyon érdekel az online rpg játék, aztán én csak a következményeket látom - ill, én csak idegesítem magam ezeken. De egyetértek veled!
Szerintem a saját érdekedben jól tetted, h abbahagytad.
Személyes példák: haver, 24 évesen szállt be ebbe a baromságba, munka mellett megteszi azt, h felhúzza az órát, és éjjel kel! Unokatesóm 14 éves, éjjel-nappal silkroad és travian, hajnal 4-5-ig fentvan, 10-kor kel, és nyomja tovább. Iskola mellett értelemszerűen 7kor kel.
Szóval nekem annyi látszik ebből az egészből, h kattingat a delikvens jobbra-balra, kiserdőre, kisházra, és emiatt nem alszik... Sztem baromság. És lehet magyarázkodni, h "leköt, szórakoztat" az, h kattingatok éjt nappalá téve...
BAROMSÁG!

[ Szerkesztve ]

(#22) Zoltán válasza Atis707 (#6) üzenetére


Zoltán
őstag

Egyetértek a fentebb szólókkal. Ez nagy baromság ezen játéktipus tagjaitól, hogy nem lehet kilépni, és igy értelmetlen repetativ vegetálásra kényszeriti a jáktékost, úgy hogy játékélmény helyett csak aggódást ad.

De el lehet ezen csapdákat kerülni: én az evony nevű ilyen böngészős játékot próbáltam ki. Volt a játékot hirdető banneren egy hatalmas mellű nő. Regisztráltam, egyből be is dobott a játékba. Ott a chaten köszöntem szépen és kérdeztem, hogy hol találom a nagymellű nőt amivel hirdetik a játékot. Hát, 3-4 perc alatt nem lett meg. Úgyhogy kilép és azóta sem néztem a játék felé, nyilvánvaló, hogy csak átverés volt, de ha a mindenféle hülye épitkezős/nyersanyagos opcióra figyeltem volna, ottragadhattam volna én is. De ha a lényegre (hatalmas mellek) koncetnrálsz, nem verhetnek át.

(#23) JuliusCaesar


JuliusCaesar
tag

Hát elég gyatra a cikk, nem értem mit keres fő oldalon. Frankón - ezt miért kelett mindig elsütni? Meg kicsit tördelhetnéd, neme belefájdul a szemem az ilyen ömlesztésbe. Csak néhány részt olvastam el, mert a szemem nem kívánta. Az írás mód még elmegy, de a tagolás valami borzalmas. Meg legalább pár képet beszúrhatnál, legalább egyet illusztrációnak, nagyon feldobja a cikket. Ha már címlapos.

ui: aranyt? Nem aranyat?

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#24) Atis707 válasza Zoltán (#22) üzenetére


Atis707
tag

Tudom, h más szándékod volt, de ez: "De ha a lényegre (hatalmas mellek) koncetnrálsz, nem verhetnek át." 5* :DDD :DDD

(#25) Skizz


Skizz
addikt

Agyf*szt kapok az ilyen ökörségektől.

(#26) Janix14 válasza Zoltán (#22) üzenetére


Janix14
csendes tag

:D

Mellesleg én is ebben a cipőben jártam/járok.Először kipróbáltam az ikariam nevű játékot.
Fél év után tök jól álltam,benne voltam a Top2-es klánba voltam 8városom,és 1ik reggel suli elött:"A a f***omnak van kedve nézegetni a városokat.Azóta nem is néztem rá.Aztán durván suli kezdés óta kipróbáltam a the-west nevű játkót,amit a mai napig játszok,van hogy 2 napig nem nézem,de már nagyon tervezgetem hogy kitörlöm mert nincs kedvem.Top10es ugysem leszek Top100as se..És unom...

Humort vagy bölcsességet szeretne itt látni?Hívja a 1792-es számot,és szavazzon!

(#27) TazLeacher válasza savior (#15) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Szerintem számold még bele a sonkásszendvicset, a szék árát, amin ülsz, a fűtését, hogy ne legyen hideg, a dezodorét, hogy ne legyél büdös... :U

Gondolom a netet meg a gépet csak erre használod, egyébként nem lenne neted, és nem lenne villanyszámla se...én havi 5-6K-t fizetek össz villanyszámlára (spotok, mosógép, mosogatógép, mikró...miegymás). Ha valaki meggyőz engem arról, hogy az 5K (jelen hónapban 4.400 Ft)-ból 3K a számítógép... :D

Szerintem inkább csöndbe kellett volna maradni.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#28) malwy válasza Skizz (#25) üzenetére


malwy
senior tag

Frosty után szabadon^^:D

(#29) Killing


Killing
addikt

"Aranyt egyébként lehetett vásárolni is."
Ezt jó' megaszontad, helyesen: Aranyat. :)

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#30) negyedes


negyedes
addikt

Hala engem soha nem kotott le az ilyesfajta jatek. Egyszer kert meg uncsim, hogy regisztraljak be mert, hogy majd kap aranyat es tamogathatom(neztem ilyen wtf arccal ra), 1 napot birtam ki csak ki. Kaptam is a szidast ,hogy miert nem jatszok, meg, hogy tolem nem jon arany( :U ). Mondtam neki, hogy nekem azert van eletem...(get a life). :))

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#31) D1Rect


D1Rect
félisten

Én is Travianoztam ~5 percig. Ekkor leesett, hogy ezzel sokat kell foglalkozni. Bye-bye.
Most COD4-ezek. Nincs klán, meg war, meg hasonlók.
Amikor időm engedi belépek, ha közbejön valami akkor elköszönök és instant ki.
Eddig vagy 10 mmo-t próbáltam de mindegyik időigényes,a játék 90%-a nekem ingerszegény. Nálam az EVE tartott a legtovább (két hét), de ott is be kéne lépni naponta, nem nekem való.

(#32) edward2


edward2
addikt

Travian volt az első és utolso ilyen körös webgame amit játszottam. Okádék undorito és az embert függővé teszi akármit teszel. Ha nem vagy függő és csak néha lépsz be akkor pár nap és nem marad falud. Nyílván abbahagyod. Ha meg belespanolod magad akkor az könnyen agyvérzésig vezet.

(#33) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Én is játszok/játszottam, elég jó helyezésű vagyok most, de valószínű abbahagyom a szervezetlen klán és normális tagok hiányában. Ezek nélkül nem is jó nekikezdeni. Megjegyzem én se javallom az elkezdését, igen nehézkes a leszokás. Akár 2 év is lehet.

when the sun shines, we'll shine together

(#34) Thunderzolee

Én is játszottam, még a legelső speed szerveren.
Hasonlóan nem aludtam 3 hónapon át szinte semmit. (A speeden kábé 3-4 hónapig tart, míg felépül az első Csoda.) Támadó toplistában elég előkelő helyen voltam, bár nem volt olyan sok falvam, mint másoknak, de azok főleg egy kupacban épültek, így nem kellett annyit foglakoznom az egésszel.

De az megvolt, h munkahelyről telefonáltam az otthon levőknek, h lépjenek be, és indítsanak fejlesztést/ vegyenek búzát, stb.. :DDD Bajom is volt ebből, mert nem a munkára koncentráltam, és kiderült, h miért mennek a hibák le a csoporttól.. na ja, nem azok kijavításval fáradoztam, inkább a Traviannal.. ppppppffffffffffff... :U

Voltak klántalákozók is, megismertem sok embert, rengeteget MSN-eztünk, együtt jártunk mozizni, partizni, de már örülök neki, h nem játszok vele. A többiek maradtak, zombik azóta is. :N

Klánháború úgy tudom valamivel könnyebb, "felhasználóbarátabb".

Van ez a myBurte.com, ez elvileg nem okoz függőséget, de ahogy elnéztem itt a PH-s myBrute fórumban, van akik ezt is eltúlozzák. Egymás alá regisztrálva több karaktert is futtatnak.. na ez már függőség, és nem veszik észre, h feleslegesen megy túl sok idejük el egy olyan játékra, amivel max 3-4 percet kéne naponta foglalkozni. (Maximum napi 3 meccset lehet lejátszani egy nap.)

Én csak a Hackthat-el játszom, ezzel sem foglalkozok napi 5-6 percnél többet, mégis az 50. vagyok, (úgy 50ezerből). Pedig ha fanatikus lennék, feljebb is kerülhetnék. :B

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#35) zolikaDB válasza Skizz (#25) üzenetére


zolikaDB
veterán

Szabad ország, szólásszabadság 1848 óta, hűha, micsoda újdonságok! Nem érdekel a téma (ami a cím alapján egyből kiderül)? Ne olvasd...

[ Szerkesztve ]

(#36) 990


990
tag

Én speeden hajnaloztam sokat, valami 600. lettem de rögtön utána abbahagytam.. felnyílt a szemem. :)
Az egész játék legszörnyűbb eleme nem is az éjszakázás, hanem az a mérhetetlen mennyiségű buta és unintelligens ember akik között úgy kellett magozni hogy barátkozzak normális lényekkel. Nem is tudom hogy tömörült oda annyi troll. Én meg 13-14 voltam szintén amikor játszottam, és aki megtudta hogy annyi vagyok, leesett az álla, mert bár elkövettem egy-két hibát, a helyesírás miatt úgy gondolták jóval több vagyok... Hiszen az ottlévő 16 alatti társadalomnak (a szerver jórésze) 99%-a levélben szitkozódott és rádszállt ha le merészelted rohanni a faluját. De valami olyan nyelven írodtak ezek, hogy megingott a magyar társadalomba vetett hitem... :DDD

(#37) Hcshacker


Hcshacker
csendes tag

Elgondolkodtató!

- Naccságos mozdonyvezérigazgató-úr! Kínálna már meg egy uri cigerettával! -Menj már innen hagyjad már! - Ó, te kis FŰTŐ!

(#38) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Aki képes berohadni egy virtuális világba, és ilyen szinten belelovalni magát, ott jellemhiba van. Vagy bármi egyéb szar, de nem komplett a dolog. Lehet játszani, néha akár napi 2-3 óra is rámegy, átlagembernek is belefér, még online is, de ez egy f@szság. Aki hülye, haljon meg.

Arra lennék kíváncsi, hogy ha nem halt volna be a szerver, akkor abbahagytad volna a játékot, vagy sem? A legfontosabb kérdés. Most őszintén...

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#39) mukibuci


mukibuci
MODERÁTOR

Igazán nem akarok senkinek a a pici érzékeny lelkébe gázolni, de ez 1 kisfiú siránkozása :((( ;]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#40) Skizz válasza zolikaDB (#35) üzenetére


Skizz
addikt

Cicuka, ha már isteníted a szólásszabadságot, akkor engedd meg hogy leírjam a véleményemet.

(#41) Gengi


Gengi
senior tag

Üdv!

Én is játszottam és játszok ezzel a játékkal :). Az vesse rám az első követ ,aki ezt elitéli.
1 szervert már végigjátszottam. Illetve hamarosan befejeződik a második és egyben már utolsó is. Ha akarom törlök ,ha akarom nem. Ehhez mindenkinek joga van a játékban.

Viszont ez is egy közösség építő játék... Amit a kolléga nem igazán írt le. Csak szimplán a játékról írt. Ami maga pocsék. Ez tény. De ,ha valakiben van hajlam rá sok érdekes embert lehet megismerni. Az első serverem nem bántam meg. Nagyon jó emlékeim vannak.
Találkoztam a csapattársaimmal személyesen is. Sokukkal. Az általad leírt kockaságot sehol nem tapasztaltam.

A traviannak hála volt ,aki élettársat szerzett. Illetve rengeteg jól működő kapcsolat alakult ki.
Személy szerint én rengeteg baráttal találkoztam ,akik nekem már sokat segítettek, akár a tanulmányaimban ,akár fontos a jövőmet befolyásoló döntések meghozatalánál.

Amit leírtál mint szép és jó ,de felületes.

Hozzáteszem. Én nem kelek fel hamarabb reggelente. Nem húzok órát fel. Illetve nem halasztok el egyetlen bulit sem a travian miatt.

[ Szerkesztve ]

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#42) mexicanraven válasza Skizz (#40) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Azt hiszem a fenti hozzászólásod nem ütütte meg azt a mércét, hogy véleménynek titulálhasd... :U

when the sun shines, we'll shine together

(#43) spyke79


spyke79
tag

Én cod2-vel voltam igy!! :R

Én vagyok a kiha én nem,hát még téged és még engem!:D

(#44) TOM!K@


TOM!K@
tag

(#45) ttower


ttower
aktív tag

nálunk a sulis rendszergazda igazgat 7-8 falut, de ha a gép bedob egy error during setup üzenetet, akkor már hív engem/haveromat mert abszolút köze nincs az angol nyelvhez. tanulna inkább helyette.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#46) cuko#


cuko#
tag

Az én véleményem:
Travianhoz hasonló böngészős játékra rászokni könnyű, huzamosabb ideig függni tőle gyengeség. Tényleg egyre több időt emészt fel, a te eseted azért elég extrémnek hat, az is elég, ha az ember napközben 4-6-8 órát ül a gépben (ehez nem kell 5kor kelni és 12kor feküdni, ha nem dolgozik az ember, és nagyon sok hozzád hasonló iskoláskorú gyereknél probléma ez, mint te is mondtad, elveszi az időt a tanulástól, de inkább az addigi élettől).
Exponenciálisan nő az ilyen játékok száma, és habár az alapja ugyanaz, a változatosság miatt mindig lehet találni egy 'na ezt azért megnézem'-típusút, faluépítés után vámpír-farkasember harc, vagy lovagkor, vadnyugat, modernkori mafia, stbstbstb... Azonban ami a legnagyobb bajom/kifogásom az ilyen játékokkal, és az mmorpg-kkel szemben is az, hogy sosincs klasszikus értelemben vett végük. Mindig továbbjátszhat(and)ók, nem ér véget, esetleg újrakezdődik.
És itt jön a gyengeség: akár már 2-3 hét játék után felteszed a kérdést egy játékosnak: -Függő vagy? -Nem. -Akkor töröld az accodat. -De már annyi időt belefektettem/ már lvl X vagyok/hasonló válasz.
A legtöbb ember sajnos hajlamos a függőségre, legyen az alkohol, cigi, internet, tévés sorozat, travian, wow, és a legfőbb gond ezekkel az, hogy elvesznek a valós életből, időt.

Hogyha te is játszol valami hasonlóval, és állításod szerint nem függesz, bizonyítsad ezt be magadnak. Töröld az accountodat. (persze, miért, meg semmi értelme, meg az időt nem kapom vissza, akkor meg mindegy - magadnak bizonyítsad, jó érzés, ha képes vagy rá, és biztos rossz, ha nem)
Persze én is játszottam ilyesmit, először 2-3 heteket, aztán meguntam (monotonitás), aztán a 3.-4. játéknál, ami a legjobban megfogott (és a többinél kevesebb időt is emésztett fel- napi 10-20-30 perc, 1-2 naponta-, amúgy a mobwars), 2 hónap után töröltem magam. Ha meg nem törlöd, "csak nem játszom vele", akkor esetleg később visszaeshetsz.

Átolvasva elég idétlen hsz lett, és most emiatt biztos le fogtok hurrogni, jöhet is, de sajnos tényleg csak kevés ember képes a mérték tartására, az vesse rám az első követ, akivel nem fordult elő, hogy játszott "még 2 percet". Písz. :R

(#47) Mijo


Mijo
tag

Sziasztok!
Én is "függő" vagyok. Végigjátszottam két Travian szervert (hu2-t kétszer), és más hasonló játékokkal is játszottam, játszok. Tapasztalataim:
- igen, függőséget okoz, ha nem vigyázol.
- igen, ha top akármennyi akarsz lenni, aranyoznod kell. (regelni vagy venni)
- igen, van amikor az ember a háta közepére sem kívánja.
De:
- remek ismerősöket lehet találni
- itt ismertem meg barátnőmet, akivel már több, mint 1,5 éve vagyok együtt.
- lehet munkát kapok ismerőseimtől, akiket szintén Travin ismertem meg.
- jókat buliztunk már együtt, pl meglátogattuk az ellen oldal klántalálkáját. :DDD
Ezek után én azt mondom, hogy a kellemetlenségek mellett meg lehet találni azokat az indokokat, amiért érdemes kipróbálni, játszani az ilyen játékokat. Persze meg kell találni az egyensúlyt, mint minden másban. :)
Üdv: Mijo

''Mit csinálnak a Windows gépek klaszterben? Hát egymás reset gombjait nyomkodják mikor másik elszáll...'' by Xebi@sg.hu

(#48) mexicanraven válasza Mijo (#47) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Kettesen melyik klánban voltál ill mi volt az accod neve??

when the sun shines, we'll shine together

(#49) TazLeacher válasza Mijo (#47) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Már bocs, de ez csomó olyan dolog, amit egy normális ember magától is csinál, nem kell hozzá vadidgenekkel meismerkedni az interneten. Néha ki kell menni az utcára, és láthatod, hogy ott is vannak emberek, akiknek a két neve között nincs @ jel. Ha neked a barátokhoz, meg csajozáshoz net kell, az szerintem már rég gáz...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#50) Mijo válasza mexicanraven (#48) üzenetére


Mijo
tag

A mostanin Qss voltam a C4-ben. Kezdetben RePlay! klán volt.
Te hol merre? :)
Üdv: Mijo

''Mit csinálnak a Windows gépek klaszterben? Hát egymás reset gombjait nyomkodják mikor másik elszáll...'' by Xebi@sg.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.