Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Spr1nG


Spr1nG
tag

Ez az ár!? :Y :Y :Y

http://www.spring-gas.hu

(#2) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Tetszik, bár az árazása miatt nem nekem találták ki...

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#3) schawo


schawo
titán

Kicsit lehetne olcsóbb.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4) Orcsi


Orcsi
aktív tag

Ennyiért inkább egy Bose soundlink minit vennék, vagy ha nagyon nem kell hordozni ahogy a cikk írója is használná egy Beoplay S3at..... ez egy műanyag doboz iszonyat drágán... OK multiroomot nem tud egyik sem igaz az S3 tud sztereó pairinget... de aPhilips megoldása is gázos csak mono....phhh

Same shit, different day!

(#5) #41095680


#41095680
törölt tag

60k-ból egész jó aktív hangsugárzókat kapni - igaz BT nélkül - néha a konfort és a design fontosabb a hangnál.
Ha már BT: https://www.arukereso.hu/aktiv-hangfal-c4060/edifier/r2730db-2-0-p281371421/

[ Szerkesztve ]

(#6) wolfman válasza #41095680 (#5) üzenetére


wolfman
veterán

60k-ból egész jó aktív hangsugárzókat kapni - igaz BT nélkül

MODECOM MC-SHF120! A bluetooth egységgel együtt is kevesebbe kerül ennél jóval és olyan hangerőt kapsz, hogy besz@rsz. Természetesen nem mobilis.

Vártam a cikk végén egy kb. 30eFt-os árat, meg hogy el is gondolkozok ezután a vásárláson, de így esélytelen.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#7) Orcsi


Orcsi
aktív tag

Én azért megvárnám Clavinetjunkie tesztjét vásárlás elött. Egy jó fülessel elég jó képet kaphat az ember a kapható hang tekintetében...

Same shit, different day!

(#8) Orcsi válasza #41095680 (#5) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Ez azért nem ugyanaz a kategória.... almát körtével nem fair.... :U @wolfman ez sem egy kategória...

Peace

[ Szerkesztve ]

Same shit, different day!

(#9) #41095680 válasza Orcsi (#8) üzenetére


#41095680
törölt tag

Ez igaz, de akkor sem látom értelmét, csak azért, mert bt hangsugárzó. 1 hónapja vettem microlab solo6c-t 38k ért, bár ez is "körte". :DD

(#10) schawo válasza #41095680 (#9) üzenetére


schawo
titán

Ez inkább konyhába, fürdőszobába, budiba (:Y) való, ha már a hálóban és a nappaliban van sokkal jobb.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11) Orcsi válasza schawo (#10) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Így is van .... én is a Soundlinket pl akkor használom ha kint a kertben csinálgatok valamit de nem akarom zavarni a szomszédokat hangos zenével, vagy edzés közben után hallgatok zenét.... S3 meg fixen párban étkezőben ha csak aláfestő zene kell... Zenehallgatásra van céleszköz :DD

Same shit, different day!

(#12) D.Va


D.Va
senior tag

Hát ha valakit zavar a kábel az asztalon, nem ez a megoldás szerintem... Ezt is folyton fel kell dugni tölteni az akkut... Szóval 3 kábel helyett 1, igaz, de a szatellitek kábele úgyis az asztal mögé lelóg, szóval nem értem ez miért probléma egy desktop hangszórónál.. Ráadásul ez a cucc 60 ezer Ft, és 3 év múlva kuka az akkumlotor benne...
60-ért inkább egy M-Audio BX5 vagy BX6 Carbon ami úgy kb 100x jobb hangminőségben és hangerőben...

[ Szerkesztve ]

(#13) D.Va


D.Va
senior tag

Nincs ezzel a Philips-el semmi baj, jó cucc, csak nekem fura hogy valaki asztali hangszórónak 60-ért ilyet vesz... Persze kinek mi... :P Streetball pályára szívesen kivinném... :))

[ Szerkesztve ]

(#14) Krill77


Krill77
őstag

Bose sl mini.. Tulárazott es tulértékelt junk . S3? Draga aktív mono hangfal Bluetooth chippel, akku nélkül.
Két best deal. :D

[ Szerkesztve ]

(#15) schawo válasza Krill77 (#14) üzenetére


schawo
titán

A cikkben szereplő termékben van akku.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16) kromatika


kromatika
veterán

Szerintem is drága.

(#17) #41095680 válasza Orcsi (#7) üzenetére


#41095680
törölt tag

Megnéztem a YT hivatkozást, tényleg más világ. Valakinek biztos megér 60 ezret. Egy edzőterembe vagy a kertbe, ahol fontos a mobilitás valóban jó ötletnek tűnik. Lehet, hogy a gyerek is ilyet akar pár év múlva. :DD

(#18) Yany válasza Krill77 (#14) üzenetére


Yany
addikt

Drága a Bose, aláírom, de, hogy junk lenne, az igen furán hangzik. Meghallgattam már pár ilyen kompakt hangszórót és több is tetszett (mégtöb pedig nagyon gáz volt), de a SoundLinktől lehidaltam! Na, a cikkben jó lett volna olvasni 1-2 konkrét típust, amihez képest elégedett vele a kedves szerző, vagy amihez képest nem annyira, mert így eléggé a levegőben lóg az egész. Egyébként meg jó kis írás...

Találtam közben egy egész jó kis összehasonlítást, amiben a nagytesó szerepel: @Hyp-R

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#19) Orcsi válasza Krill77 (#14) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Saját tapasztalat ?! mert ha nem akkor nem értem ... S3 nem is drága 130 EUR ... persze nem lehet mindenkinek ilyen .... Gyereknek is inkább vettem egy 10ks Xiaomit ... használja de ő is érzi a különbséget ... (hát még én :F )

Same shit, different day!

(#20) Peter13 válasza Yany (#18) üzenetére


Peter13
senior tag

+1
A soundlink mini baromira össze van rakva, és nem csak nagyot szól, hanem jól is (pl nincs hallható alapzaja, mint az általam egy ideig használt másolatnak - nem egy utolsó szempont). Drága, talán túlárazott is, de hogy nem "junk", az biztos.

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#21) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Zseniális, hogy a normál, sok anyagot tartalmazó, drágán gyártható hangszórókról hogy terelték át az embereket ezekre a kis fosokra. Komolyan, nézzetek meg egy 20 éves hifit, abban volt 25cm-es hangsugárzóból kb 4 darab. Drága, mi?
Most meg vannak a 6x 5cm-es sound barok, a millió egy bluetooth hangszóró, multi room rendszerek, a PC mellé rakható 5.1 esekről nem is beszélve. Amiknek a .1 része kisebb mint a régi sztereó.
De nem baj, mert amit nem tudunk fizikával megoldani, azt majd a DSP megoldja. Igaz szar lesz a hang, de az nem számít, csak mozogjon a levegő. És akkor mehet minden a kínai piezo csipogó árban lévő kis szarokkal.

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#22) Yany válasza Blindmouse (#21) üzenetére


Yany
addikt

Azért a hangtechnika is fejlődik. A SoundLink-ben ha jól tudom, valami trükköt is alkalmaznak, hogy ez a szép mély kijöjjön ezekből a kis prünty hangszórókból, de egyébként van igazság abban, amit mondasz. Mondom ezt egy pár HiVOX tuningos CAV DP880 tulajdonosaként. :K

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#23) Orcsi válasza Blindmouse (#21) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Azért nem mindenkit :B DE hozzáteszem azért ezek az apró céleszközök azért nem olyan rosszak ... nem mindig van idő arra hogy akkor jó leülök felteszek egy lemezt és utána megfordítom ... csak kell valami kis "zörej" amit telóról is tudok küldeni ...

Lehetőség szerint azért itt is törekedni kell a szép hangzásra, és mivel nagy a merítés azért egy kis utánjárással (meg nem kevés pénzzel) azért lehet találni gyöngyszemeket ...

Ja és azért OK hogy régen minden jobb volt de azért ott is voltak szarok bőven .... SŐT ... ami igazán jó volt az meg aranyárban volt JA és nem itthon, ahol Orion/Videoton/Beag triumvirátusból kellett elkaristolni ... ami közöt volt ez is az is ...

Same shit, different day!

(#24) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Egy nullával elírták az árcédulát... :Y Na jó, de de akkor is csak max. 16K-t érne és azt is csak akkor, ha lenne benne lejátszó az USB-hez. A Bluettoth-hoz kell valami forrás is, ami megint csak egy külön kütyü és annak is számít az aktuális töltöttsége, vagy, hogy épp nem akarjuk e zenehallgatás közben másra használni, nem hiszem el, hogy ezt ennyire kihagyják a koncepcióból...

(#25) henrik1 válasza Blindmouse (#21) üzenetére


henrik1
tag

jaja, én például régen sokszor vittem a nagy háromutas hangfalaimat Yamaha erősítővel piknikezésre, vagy csak amikor a haverokkal leugrottunk a dunapartra.

(#26) schawo válasza henrik1 (#25) üzenetére


schawo
titán

Hát, ezaz, mekkora szívás volt már.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27) sefan67


sefan67
aktív tag

Én telekomtól vettem 2 db JBL flip 3-at 42 ezerért, az is 2x 8 watt teljesen elégedett vagyok vele, sztereóban szólnak. Magyarán ennek semmi létjogosultsága.

(#28) Runner_fxr válasza #41095680 (#5) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nyilván aki könnyen hordozható bluetooth hangszórót keres, annak nem lesz alternatíva az otthoni aktív hangfal. :) Nem értem az összehasonlítást. Egy jóval nagyobb doboz nyilván jobban szól. De azt nem is rakod be a hátizsákodba. :D
Egyébként vannak apró bluetooth hangszórók már 5-10k ért is, ami már ilyen 60 ezres kategória az megdöbbentően jól szól a méretéhez képest. Szóval mielőtt fikázzuk, hallgassuk is meg.

Egyébként volt Bose soundlink mini-m, méretéhez képest gyönyörűen szólt, most JBL Xtreme van, ez meg egy állat. :) Mondjuk kicsit nehezebb meg nagyobb (2kg), de simán befér a táskába, és olyat szól, hogy sok fikázó meglepődne. Konkrétan komoly mély hangja van. 90k-ért vettem, de az utolsó ft-ját megérte.

[ Szerkesztve ]

(#29) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

Csak nekem tűnik úgy, hogy ez a cikk arról szól, hogy mi minden nincs benne? xDD

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#30) Zanik válasza Orcsi (#7) üzenetére


Zanik
addikt

Örülök, hogy más is ismeri rajtam kívül ezt a YouTuber csávót. Bátyámnak SoundLink Mini 2-je van. Én viszont a strapább JBL Charge 3-at szereztem be (pofátlanul jó áron hála egy ismerősnek), és baromi elégedett vagyok vele.
Természetesen az összes ilyen BT cuccnak helyén kell kezelni a hangminőségét, csodát nem lehet tőlük sem várni.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#31) ironthehorse


ironthehorse
csendes tag

sokáig nem láttam értelmét ezeknek a BT hangszóróknak, aztán pár hangoskodó kissebséginél láttam(bár ne hallottam volna azt a zenét) és leesett, hogy miért "jók" ezek :DD

(#32) Yany


Yany
addikt

BT hangszóró témában találtam, nagyon jó kis review: JimsReviewRoom

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#33) WhiteEagle77


WhiteEagle77
csendes tag

Probaljatok ki ezt: https://www.amazon.co.uk/dp/B01I9YBXEA/ref=pe_1572281_66412651_cm_rv_eml_rv0_dp
3500 forint... Persze nem annyira hangos mint ez a Philips de tok jo hangja van... Szerintem...

(#34) Blindmouse válasza henrik1 (#25) üzenetére


Blindmouse
senior tag


Két utas, kellett bele vagy 8 góliát elem, de nem is úgy szólt mint ezek a gagyik.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#35) SupaCow


SupaCow
tag

huha végig azt olvasom a cikkben. ezt nem tudja, azt nem támogatja, nincswifi nincs alkalmazás. aztán 60 000 Ft :) :(

f: @geboleather

(#36) Digitalis


Digitalis
senior tag

Jó nagy előítélettel és messziről kerültem ezeket a büdzsé szetteket. Véletlen úgy hozta, hogy sikerült meghallgatni egy ilyen Dockin D Fine bluetooth-os hangszórót. Számomra hihetetlen élmény volt, hogy egy ilyen kaliberű cucc mennyire dinamikus, tiszta és definiált hang reprodukcióra képes. Kicsit utána tekerve, valóban jól ítéltem meg, kategóriában abszolút best buy, akárhonnan is nézem. :)

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#37) -szabi- válasza Blindmouse (#34) üzenetére


-szabi-
őstag

Ha már ennyit elkölt valaki BT hangszóróra akkor további pénzért már ez is megvan:

Retró kinézet és márka, de amit tud: Aiwa EXOS-9 - preview :)

üdv
szabi

(#38) Yany válasza Digitalis (#36) üzenetére


Yany
addikt

JBL-lel összemérve picit alatta marad azért (szerintem), de €140-ért a 200-as JBL-el szemben bőven helyt áll, sőt, a max. hangerős teszten egyértelműen szebben szól (szerintem): D Fine vs. JBL Extreme

Lol, meghallgattam a kültéri tesztet, nincs kérdés, Docking D Fine brutálisat alkotott!

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#39) Krill77


Krill77
őstag

A bose sl mini csak egy bizonyos hangeron szol jol. Bar ott is sok a mély. Az ára horribilis. Eleve halk. 2x3 watt? Kb ugy kell felfogni mint egy iphonet. Egy charge 2/3 sokkal jobb üzlet /hang. De a jam heavy metal mellett is elvérzik. Ami 20 e ft. (YouTube : clavinetjunkie jam heavy metal)
ugyan ilyen kalap szar a nagy bose sl is. ( a hasonló aru cuccokhoz képest.) szinten a fenti teszternel nezheto a jbl xtremmel parbajozik.

Hallottam személyesen is. Egy barátom vett, mert o is elhitte, h ami bose, az valami különleges. Mar akkor hallottam, h sok a mély es, h 60e Ft-ért halk.

sefan67: 42 e Ft-ért flip 3? Huh jol lehuztak.

Orcsi 130 euro egy mono cuccert? Nem is hordozható.
Sáfránnyal van kitömve..?
Ugye nem gondolod komolyan a 10e Ft-os xiaomi hasonlatot? Hasonlitsd kerlek a Dockin D Fine hoz. Ami hordozható. Sztereó.

schawo: az s3 rol beszélek.

Peter13: azert az árért pedig car. Nagyot szól? Ez komoly? Akkor te meg nem hallottal egy jbl charge 3 at - olcsóbban. Es ez csak egy példa. Van 100 masik.

(#40) Krill77 válasza Yany (#38) üzenetére


Krill77
őstag

A linkelt videó is arról tanuskodik, h egyáltalán nem marad a jbl alatt. Nezd meg a második tesztet is, ami kültéren van. Siman alazza (nem túlzok) az xtremet.

(#41) Yany válasza Krill77 (#40) üzenetére


Yany
addikt

Elkéstél, azóta azon is túl vagyok, ld. előző hsz. :)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#42) kenwood


kenwood
veterán

Azt nem tudom,hogy 60-at meger-e,de a 10-25 ezres kategoriaban alig szol jobban egy kihangositott mobilnal.

Asztali hangszorot ehelyett ajanlani kb. annyira ertelmes,mit teherauto helyett talicskat.

Ha nincsenek audiofil igenyeid,de szeretnel egy kicsit komolyabb hangerot olyan helyen,ahol nincs semmi hangcucc,akkor 40 kornyeken kezdodnek a hordozhato motyok.

A konkret modellt meg nem hallottam,de a jobbak durvan verik a 15-20 ezeres asztali 2.0/2.1 rendszereket.
Ha ez is ugy szol,akkor a 60k is realis ar lehet.

Egyebkent asztali hangszoronak is jo.
Bar kicsit draga,de barmikro felkaphatod.
Mint azok a notebookok,amik 3 ev alatt 2X hagyjak el az iroasztalt.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#43) Orcsi válasza Zanik (#30) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Bírom én is. Az összehasonlító honlapja is elég jó.

Same shit, different day!

(#44) henrik1 válasza Blindmouse (#34) üzenetére


henrik1
tag

bizonyára tréfálsz te velem!

#27: ugye az csak vicc, h a wattok alapján mondod meg, h melyik hangszóró hogyan szól? : )

[ Szerkesztve ]

(#45) D.Va


D.Va
senior tag

4 éve 30 ezerért vettem a kis Logitech boombox-ot, akkor még nagyon újdonságok voltak ezek... és sokat fejlődtek, bár azért a mai 10-15 ezer Ft-os olcsó hangdobozoktól még mindig jobban és tisztábban szól...
De ehhez képest a Phillips nem is drága... :K

(#46) sefan67 válasza Krill77 (#39) üzenetére


sefan67
aktív tag

@ Krill77 : Olvasd el mégegyszer :)

@ henrik1 : Harmadáron jól szól, köszönöm :)
Teljesen elégedett vagyok vele, 1 éve minden nap használom, szép hangja van, tökéletes sztereó élmény. Gondolom (egy) Philips sem szól sokkal jobban.

[ Szerkesztve ]

(#47) Krill77 válasza sefan67 (#46) üzenetére


Krill77
őstag

Botsch. Mire beirtam mindenkinek az univerzum nagy igazságait, el szédülhettem. Bar a - bose 60 ert jo cucc - elég nagy fecskendő..

(#48) henrik1 válasza sefan67 (#46) üzenetére


henrik1
tag

én a te eszközöd hangminőségét nem is akarom elvitatni, csak a wattok alapján történő összehasonlítástól szaladt fel a szemöldököm. : )

értelmes - mármint nem baszott nagy -
méretben nálam eddig a Dali Katch a király, inkább le sem írom ide, h mennyibe kerül.

(#49) SunMount3r válasza Blindmouse (#34) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az akkus változat töltési ideje 128 óra... :D :U

(#50) Digitalis válasza Yany (#38) üzenetére


Digitalis
senior tag

Szegény Oluv-ot nyírják is emiatt a kognitív disszonanciában szenvedő JBL-Xtreme tulajdonosok. (szerintem minden hangerőn észrevehető, hogy kissé fedettebb, fátyolosabb és kevésbé textúrás az xtreme hangja, nagyobb hangerőn viszont már a kakofóniába torkollik, elvérzik teljesen.) Egyébként az amúgy is remek, Fugoo XL-t (~300$) is lelépi a Docki D Fine, ütősebb mélyeivel, hangképével, max hangerőn is tiszta erős kültéri hangjával.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.