Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) S W A T válasza Geller72 (#96) üzenetére


S W A T
senior tag

na akkor még ahhoz sem kell..... ergó akkor minek szélessáv ha nem tölteni.

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#102) attila9988


attila9988
őstag

Nos. Szerintem a linkelés nem egyenlő a feltöltéssel, de ha ezt nem is veszem figyelembe, akkor is van itt egy hatalmas probléma. A megavideo -n eredeti nyelven kerülnek fel a filmek, azoknak semmilyen magyar vonatkozása nincsen. Akkor mit is akar itt most az asva?

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#103) Penge_4 válasza attila9988 (#102) üzenetére


Penge_4
veterán

A megavideo -n eredeti nyelven kerülnek fel a filmek, azoknak semmilyen magyar vonatkozása nincsen. Akkor mit is akar itt most az asva?

1: Ki mondta, hogy az ASVA kizárólag magyar vonatkozású? A külföldi szerzőijogi szervekkel kapcsolatban áll és az egész világ "kulturális értékeit" védi, nem csak a magyart.
2: Az internetnek köszönhetően már nincs olyan, hogy angol, amerikai, vagy magyar. Az internet globális. Ha csak Magyarországot nem rakják feketelistára (Not available in your country), akkor van hozzá köze az ASVA-nak.

(#104) Sanya


Sanya
nagyúr

Egyre szánalmasabb. gondolom a megavideó okozta a gazdasági világválságot, pereljük be 10 csilliárd dollárra.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#105) anulu


anulu
félisten

gondolkozom, h mit lehetne kezdeni ezekkel a barmokkal, de semmi olyasmi nem jutott eszembe, amiért nem jár minimum jópár éves börtönbűntetés...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#106) Wolverine válasza anulu (#105) üzenetére


Wolverine
félisten

Csak ha lebuksz :D

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#107) rumkola


rumkola
veterán

Van valami új fejlemény ezzel a baromsággal kapcsolatban? Komolyan érdekelne hol tart a "dolog"... :D

(#108) anulu válasza Wolverine (#106) üzenetére


anulu
félisten

hummmmmm... jogos :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#109) raszputyin


raszputyin
senior tag

Első blikkre úgy olvastam a címet, hogy "Az ASVA feljelenti az Internetet" :)
Már ezen se lepődnék meg ;]

(#110) __Psion__


__Psion__
tag

Tudom milliószor le lett írva, de az ASVA és a többi jogvédő(?) alkulat maga alatt vágja a fát... gondoljunk bele, mi lenne ha egy perselybe becsületesen bedobnák némi pénzösszeget, ha mondjuk József Attila verseket idézünk... persze biztos ürülnének a pénznek a leszármazottak (nahh meg nem utolsósorban, az illetékes szervek... akiken e pénz átfolyik).

De vajon a költő ezért irta a verseit?
Nem hiszem.
S vajon, ha ott lett volna mögötte egy szervezet, aki pénzeli... irt e volna ilyen verseket?
Nem hiszem.

Megosztani egy linket, beágyazni egy videót, erre fel beperelni egy harmadik személyt, rettentő szakértelemre vall (persze, jelen esetbe ez számít legkevésbé). Mert az adott videót nem a delikvens tárolja.

Vajon meddig tűrni még a világ ezen szervezetek kereszteshadjáratát (mely éppen olyan kártékony)?
Remélem mihamarabb feledésbe merülnek, és egy racionális rendszerben élhetnünk nélkülük. :)

[ Szerkesztve ]

╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

(#111) #21346560 válasza __Psion__ (#110) üzenetére


#21346560
törölt tag

DreamWorld..... :(((

(#112) Solten


Solten
addikt

ASVA: fuck off!

Saor Alba

(#113) Depression válasza S W A T (#79) üzenetére


Depression
veterán

Félreértetted. Ott a jogvédők kérhetik ki az adataidat, ami alapján feljelentenek.
Az, hogy a rendőrség megkapja, az evidens.

Szerk.: Ha a Himnusz védett lenne...

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#114) raskolnikoff válasza __Psion__ (#110) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Annyit azért hadd fűzzek hozzá, hogy ha Te magad iró, zeneszerző vagy hasonló lennél itt és ma, azt hiszem nem örülnél hogy az egyetlen (igen az egyetlen) munkádból ingyen közszemlére tennének párat (amit esetleg több százezer ember - itthon, több millió a világon megnéz).

Mellesleg mérlegeld hogy pld írónak lenni mennyire "munka". (Úgy értem havi fix, stb)

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#115) __Psion__ válasza raskolnikoff (#114) üzenetére


__Psion__
tag

Nagyon tévesen közelíted meg szerintem ezt a kérdést, lévén az igazi művész soha nem pénzért teszi a dolgát, és mikor létrehozza az alkotását legkevésbé sem gondol abba bele, hogy pénzt kap művért.

Magam is írtam már programot (igaz, nem ma volt), készítettem weboldalat, vagy háttérképet készítettem, stb. Természetesen ingyen tettem mindezt, és örültem minden felhasználónak, látogatónak.

Persze nem vitatom, hogy a szolgáltatásokért fizetni kell, de történjen ez racionális alapon.

Írónak lenni nem munka, hanem hivatás. Ami egy életre szól. S nem jár havi fixszel, vagy kiszámítható életpályával.

[ Szerkesztve ]

╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

(#116) normal


normal
tag

Audiovizuális Művek Szerzői Jogait Védő Közcélú Alapítvány (ASVA)
A "Közcélú" szót kell jogilag megtámadni.
Szerezzenek száz aláírást, miszerint "igen, nekem szükséges, és fontos az ASVA működése" - vagy szűnjenek meg. :))

[ Szerkesztve ]

Szikrázik a köd, csicseregnek a varjak, virágzik a penész! Csuhaj!

(#117) VladimirR válasza __Psion__ (#115) üzenetére


VladimirR
nagyúr

latom magam elott, ahogy napi 8 oraban programozol, aztan utana napi 8 oraban vegzel valami fizeto melot is, hogy azert ne pusztuljon mar ehen a csalad (meg ennyi baromsagot osszehordani)

(#118) __Psion__ válasza VladimirR (#117) üzenetére


__Psion__
tag

Szvsz összekevered a munkát a kreativitással.
Valaki nem azért kezd el festi, verseket vagy programot írni, hogy megéljen. Aki ezért teszi, annak meg is lehet nézni a munkáját.

╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

(#119) VladimirR válasza __Psion__ (#118) üzenetére


VladimirR
nagyúr

aha, ha te mondod
mindenesetre ez egy altalam eddig nem hallott baromsag a szerzoi jogok leszarasanak megideologizalasara

[ Szerkesztve ]

(#120) normal válasza normal (#116) üzenetére


normal
tag

Egy link, ajánlom a Csak a saját számaimat játszom a koncerten. Kell fizetnem jogdíjat? részt az alja felé.

Röviden - s ha nem hiszed, nézd meg - ha ingyen játszod egy helyen a saját számodat, a tulajnak jogdíjat kell fizetnie érted.
A jogdíjakat médialefedettség szerint osztják - tudod, mit látsz gyakran a TVben, és hallasz a rádióban.
Ezért is éri meg a Győzikesó és bármelyik négytagú lányzenekar futtatása.

[ Szerkesztve ]

Szikrázik a köd, csicseregnek a varjak, virágzik a penész! Csuhaj!

(#121) Geller72


Geller72
veterán

Az a baj, hogy néhányan keverik a jól megérdemelt fizetést az ingyenélő szarrágók eltartásával...na ez a baj. És amíg a szerző egy egységnyi összeget kap, a szarrágók meg 17-et, addig lehet faszságokat összehordani a védelmükre. Egy szerzőre jut 15.000 szarrágó, akinek a költségeit mi fizetjük.

(#122) S W A T válasza __Psion__ (#115) üzenetére


S W A T
senior tag

Szerintem ez marhaság.....

1 könyv írója is kapásból bevételre számít...

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#123) __Psion__ válasza VladimirR (#119) üzenetére


__Psion__
tag

Attól, hogy te még nem hallottál róla, még nem badarság.
Persze csak egy vélemény, s nem több.
De ettől vagyunk individuumok s nem birkák, van saját véleményünk, és nem fogadjuk el azt a kapitalista hazugságot amit elénk tesznek.

Valószínűleg "álomvilágban" élek, és végtelenül idealista vagyok... de ez van. :)

Geller_1972, igen nagyon igazad van. szerintem éppen erről szol a gazdasági világválság amit jelenleg átélünk. Illetve csak akkor lábalhatunk ki belőle, ha ezeket az ingyenélőket, újra hasznos, értéket előállító tagjaivá tesszük a társadalomnak.

S W A T, szerintem meg nem...
Nem azért kezd el valaki könyvet írni, hogy pénzre tegyen szert... más készteti e tettre. Az, hogy jól fogy a könyv, és ezzel együtt jut nemi pénzhez is, csak egy lehetőség. de messze nem garancia.

[ Szerkesztve ]

╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

(#124) S W A T válasza __Psion__ (#123) üzenetére


S W A T
senior tag

már bocsi nem bántani akarlak de nem bírom ki hogy ne kérdezzem meg te hány éves vagy :F :F :U
Szerintem te marhára nem a valóságba élsz...

Amúgy hidd el nekem a nagy könyvírók azért írnak mert ebből élnek ebből van a lóvé.... és ezt sokan nem is tagadják.

[ Szerkesztve ]

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#125) __Psion__ válasza S W A T (#124) üzenetére


__Psion__
tag

Kicsit off topic a téma.

Miért számítana, hogy hány éves vagyok (amúgy 29)?

Azt meg honnan veszed, hogy nem a valóságban élek?
Mert nem fogadom el a Te valóságodat? Ugyan már. :)

Amúgy hidd el nekem, a "nagy" könyvírók, nem lesznek egyből "nagyok", és évekig (vagy évtizedekig) kell várniuk a "nagyságra", ami a te olvasatodban a "nagy" pénzel (is) jár.

[ Szerkesztve ]

╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

(#126) S W A T válasza __Psion__ (#125) üzenetére


S W A T
senior tag

Senki nem szupersztárként kezdi de ezt mindenki tudja.

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#127) S W A T válasza Depression (#113) üzenetére


S W A T
senior tag

na akkor ezt olvasd el

Már rég fel vagy térképezve.

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#128) normal válasza __Psion__ (#125) üzenetére


normal
tag

Oh well, azért mert más célokat próbálnak ránk erőltetni - nálad sikerrel - azért szerintem neked van igazad.
Az emberiesség, a kreativitás, a szeretet, és a falkatudat akkor se változik meg, ha mindenféle műtudományokkal bástyázzák körbe.

Ui:
Szerintem te tudod, mit írtam, és kinek, de te viszont félre fogod érteni. :P

[ Szerkesztve ]

Szikrázik a köd, csicseregnek a varjak, virágzik a penész! Csuhaj!

(#129) D1Rect


D1Rect
félisten

Ó a turbójogvédő ASVA....

(#130) raskolnikoff válasza __Psion__ (#125) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Én pld zeneszerző vagyok és ha nem kérek érte pénzt éhen döglök. Ez a valóság. Attól még igényes és szép dolgokat igyekszem létrehozni, hogy pénzért csinálom az esetek 90%-ában...

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#131) S W A T válasza raskolnikoff (#130) üzenetére


S W A T
senior tag

Psion sajnos nem a valóságba él....

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#132) __Psion__ válasza raskolnikoff (#130) üzenetére


__Psion__
tag

Megélhetésért csinálni valamit megint más kérdés, persze ez a mai magyar valóság. :(((
Mellesleg egy percig nem állítottam, hogy a művész ne kapjon pénzt, lsd.: 115. hsz..
Amúgy megkérdezhetem milyen zenét csinálsz?

S W A T már említem (bár bizonyára meghaladja a szellemi kapacitásodat felfogni.
Ám lépj túl ezen, ha lehet), hogy nem egy világban élünk.... hála istennek. :K

╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

(#133) raskolnikoff válasza __Psion__ (#132) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Sajnos nem engedhetem meg hogy csak olyat írjak amilyet szeretnék, szóval mondhatom hogy bármilyet.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.