Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lars


Lars
őstag

Nem olvastam el, de hajrá index így látatlanban :P
Hát ez vicces. Igazi Amerikai per lesz ebből ha létrejön :U

[ Szerkesztve ]

(#2) FTeR


FTeR
addikt

én olvastam és csodálkoztam is, h kirakhattak egy ilyen cikket. várható volt, h asva beleköt.

rendhagyó szövegezésű
mitől volt rendhagyó?

(#3) rumkola


rumkola
veterán

Aztakúúúva, évszázad poénja.
:DDDDDDD

ezek elmebetegek

gúglét is jelencccsék föl!

(#4) tsii_H


tsii_H
tag

szánalom

(#5) dy_nmq


dy_nmq
aktív tag

szivassák csak az indexet, kit érdekel.

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#6) Erasmus válasza FTeR (#2) üzenetére


Erasmus
őstag

idézet kezd:

AZ INDEX.HU INTERNETES MAGAZIN
CÍMOLDALÁN KÖVETETT EL BŰNCSELEKMÉNYT!

A filmesek és jogvédők már megszokták, hogy az internetes média olykor nem riad vissza a jogsértő felhasználások gyakorlatias propagálásától, ami azonban tegnap és ma a kora reggeli órákban az index.hu címlapján történt, bizony nem (áprilisi) tréfa. Akkor, amikor a “Megavideo Hollywood sírját ássa” című cikk direkt linket kínál három, jogsértő módon az internetre felhelyezett filmhez, Magyarország legnagyobb portálja büncselekményt követ el – véli Kálmán András, az Audiovizuális Művek Szerzői Jogait Védő Közcélú Alapítvány (ASVA) igazgatója.

Az index.hu-n 2009. március 31-én publikált „A Megavideo Hollywood sírját ássa” című, „anarki” által jegyzett cikk ugyan pontosan leírja, hogy a filmek feltöltése bűncselekmény („Végül a zene- és filmletöltés a most érvényes magyar törvények szerint legális [13], de feltölteni nem szabad, mert az már megosztás, és minimum pénzbüntetéssel jár. Ha meg üzletszerű, és legalább félmilliárdos kárt okoz, akkor 2-8 év börtön [14].”), de ezzel mit sem törődve, direkt linket kínál három, jogsértő módon az internetre felhelyezett filmhez is, melyeket olvasás közben akár meg is nézhet és le is tölthet az olvasó. (Hogy hogyan, ahhoz a cikk pontos használati utasítást is ad). „Márpedig a közvetlen link nyújtása jogi értelemben feltöltésnek minősül!” – mutat rá Kálmán András, az Audiovizuális Művek Szerzői Jogait Védő Közcélú Alapítvány (ASVA) igazgatója, majd hozzáteszi: „A cikkben egyébként szó esik az üzleti modellekről is, s lévén az index.hu profit orientált médium, nem kizárható, hogy ez a kis „malőr” nem látogatás-növelő célzattal, szándékosan történt!”

Bár a linkeket a portál azóta eltávolította, az ASVA ismeretlen tettes ellen büntető feljelentést tesz, és valószínűsíti, hogy a sértettek polgári úton is igényt tartanak majd kártérítésre!

[ Szerkesztve ]

(#7) dabadab


dabadab
titán

Hat, akkor itt a legfobb ideje, hogy az ASVA-nek elmagyarazza az ugyeszseg vagy a birosag a hatalyos szerzoi jogi torvenyeket.

DRM is theft

(#8) jakobinus


jakobinus
tag

Megvizsgálnám az ASVA alkalmazottak privát pc-it. Szerintem találnék érdekességeket.

Egy mindenkiért - mindenkiért egy

(#9) Integra


Integra
titán

ez a nap vicce.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10) FTeR válasza Erasmus (#6) üzenetére


FTeR
addikt

thx, de írni is akartam, h nehogy belinkeljétek az egész szöveget, mert nincs összehasonlítási alapom, nemtom milyen a szokásos szövegezés...

(#11) VladimirR válasza Erasmus (#6) üzenetére


VladimirR
nagyúr

"Bár a linkeket a portál azóta eltávolította..."

hat, ize, en pont most kezdtem el nezni a direct contact-ot dolfival (a masik ketto valoban nem megy)

[ Szerkesztve ]

(#12) Wolverine válasza rumkola (#3) üzenetére


Wolverine
félisten

Ja, én is várom, mikor perlik a Google-t, mert segítséget nyújt a szerzői jogsértéshez :DDD Mondjuk azt a meccset látatlanban fix egyesre tenném meg totóban :U

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#13) sbazsi


sbazsi
veterán

minél több ilyen balek lépést tesznek, annál jobban lejáratják magukat.

a belinkelt videók most is fent vannak.

most már nem csak a feltöltésért, de a linkelésért is feljelentgetnek?
ez egy link társaság!!! ;]

(#14) Erasmus válasza VladimirR (#11) üzenetére


Erasmus
őstag

jaja, ezt bele is írom a hírbe.

(#15) dabadab válasza Erasmus (#6) üzenetére


dabadab
titán

Ezt ki irta? Vmi felanalfabeta tizeneves?... Beragadt a billentyuzetukon a felkialtojel? Vagy mi?

DRM is theft

(#16) azbest


azbest
félisten

húha, ilyen alapon az ItCafe is be lesz perelve, hisz belinkelte az indexet ahol meg lehet nézni a filmeket :U

Egyébként mi bizonyítja, hogy "anarki" valóban asvás?
Vagy ennyire balgák lennének?

Eleve hogy lehet "közcélú alapítvány" amikor konkrét cégek érdekeit védi :W

Na és akkor most mennek lefoglalni az index szervereit?
Micsoda egybeesés :D
"Nem ülhet a rendőrség a lefoglalt gépeken
Az ombudsman szerint elfogadhatatlan, hogy a tulajdonos fél évig ne férjen hozzá az adataihoz."

[ Szerkesztve ]

(#17) dabadab válasza VladimirR (#11) üzenetére


dabadab
titán

Milyen minosegu? (Bitrate/codec/akarmi?)

DRM is theft

(#18) dabadab válasza azbest (#16) üzenetére


dabadab
titán

"Egyébként mi bizonyítja, hogy "anarki" valóban asvás?"

Ezt a kerdest nem ertem. Anarki indexes ujsagiro, mi koze lenne az ASVA-hoz?

DRM is theft

(#19) azbest válasza dabadab (#18) üzenetére


azbest
félisten

ja hogy úgy... csak azt láttam, hogy egy hozzászólás volt ez a szöveg...
így már más.

Gondolom emailben kapta a fenyegetést.. az eredeti levél fejléce alapján lehetne megmondani, hogy egyáltalán jöhetett-e tőlük.

[ Szerkesztve ]

(#20) floatr válasza Erasmus (#14) üzenetére


floatr
veterán

Télleg, mivel ti is cikket írtok az indexes cikkről, linkelitek az eredeti cikket, így közvetve linkelitek a jogsértő tartalmakat. Tehát titeket is be kéne csukatni :D

(#21) azbest válasza floatr (#20) üzenetére


azbest
félisten

ilyen logikával nem csak közvetve linkelik, hisz meg lehet nézni a zindexen :D

(#22) VladimirR válasza Erasmus (#14) üzenetére


VladimirR
nagyúr

meg igy is pontatlan (meg en is az voltam az elobb)
szoval az index oldalan a linkek (pontosabban a beagyazott videok) meg jelenleg is szerepelnek, viszont a masodik (az az animacios ize, amirol nem tudom, mi lehet) az alabbi hibauzenetet dobja: "This video has been removed due to infringement.", tehat az eredeti oldalrol az valoban el lett tavolitva
hogy milyen szabalytalansag, azt passzolom

mondjuk nekem az sem tiszta, az asva melyik portalra (index/megavideo) gondol, mikor azt irja, hogy az eltavolitotta a linkeket

[ Szerkesztve ]

(#23) VladimirR válasza dabadab (#17) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ehhez nem igazan ertek - flash lejatszobol meg lehet ezeket mondani valahogy?
az eredeti letoltesehez meg scak premium tagok jogosultak

amugy ranezesre szerintem egesz turheto minoseg (ez itt 3 link)
csak ezek a hulye flash lejatszok ne akadnanak nalam fullscreen-ben

[ Szerkesztve ]

(#24) Loha


Loha
veterán

Sztem az asva szemét már jó ideje szúrhatta az index néhány cikke és videója, és most úgy gondolták, hogy itt az alkalom az erőfitogtatáshoz.

(#25) Depression


Depression
veterán

Na, kezdődik!
Ugye, aki alkot, annak kötelessége belépni a 'klub'-ba, és ha ingyen adja a művét, akkor is kötelessége 'tagdíjat' fizetni. Mikor kezdik az otthoni videók ingyen feltöltését a youtube-ra büntetni? Aki pedig linkel egy youtube-os videót, azt is be kell perelni!

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#26) fatal`


fatal`
titán

Vicc ez az ASVA! Remélem az index jól megszivatja. Ha jól tudom linkelni nem illegális, úgyhogy jó lenne ha valaki elmagyarázná az ASVAnak a hatályban lévő jogszabályokat.

(#27) strike-force válasza Depression (#25) üzenetére


strike-force
őstag

az asvának egyszerűen annyi a szabad ideje és a ráérő embermennyiség az irodáikban, hogy nem tudnak mást kitalálni már, mint azt hogy b@szogatnak mindenkit, akiről ők ÚGY GONDOLJÁK, hogy megszegte a törvényt.
lehet eljön az az időszak, hogy esketést fognak majd tartani a hősök terén..... ;)

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#28) Male válasza sbazsi (#13) üzenetére


Male
nagyúr

A következő lépésben már azért is börtön jár, ha csak kimondod egy film címét, mert ezzel elősegíted, hogy utána az interneten megtalálják az illegális másolatot ;]

Sőt, a billentyűzeteket is be kell zúzni, mert elősegítik, hogy a keresőbe beirjam pl a torrent szót :)

(#29) Konflikt


Konflikt
addikt

"A közvetlen link nyújtása jogi értelemben feltöltésnek minősül!”

Idiota baromok. egy link h lenne mar feltoltes? a link tulkepp egy parancsikon, semmi tobb. vicc.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#30) rumkola


rumkola
veterán

Szerintem azok is jogsértést követtek el akik a cikkben szereplő linkre kattintottak, ergo börtönbe velük! Jaaaa, hogy az asvások is rálklikkeltek? Hmm..... akkor ők is jogsértően viselkedtek. :D
Éljen a 21. információs forradalma!

(#31) Geller72


Geller72
veterán

De most komolyan. Ha én egy naiv lélek lennék és csak úgy beírnám a nagy keresők egyikébe az egyik általam áhított film címét, amiről én mondjuk csak többet szeretnék megtudni addig is, amíg meg tudom valahol nézni, de közben az a fránya keresőmotor rögtön az első tíz linkben ingyenes letöltést ajánl fel, akkor most mi van???..:DDD.

Azt hiszitek, viccelek....pedig nem. Google megnyit. Kezdem bepötyögni:
Valami Amerika 2. ..próbáljátok csak ki...:DD..az automatikus kitöltés beépített motorja rögtön elsőnek hozza a Valami Amerika 2 torrent szóösszetételt. Innen már csak egy klikk..és ebben az ég világon semmi törvénytelent nem tett a user. Pereljük a google-t..:DD.

Ez már kényszer, vagy valamilyen fóbia. Mondanám, hogy nevetséges, de nem az. Ez már tragédia. Betegség. Holnap létrehozok egy nonprofit szervezetet és mindenkit megbüntetek, akinek piros pólója van. Mert megtehetem ezek szerint. Csak azért, mert a hátam mögött tolnak a kék és zöld pólósok. Ugyan már. Kapjatok észbe köcsögök.

Geller

(#32) Narxis


Narxis
nagyúr

Egy másik oldalon ezt ápr. 1-én postolták, én tényleg azt hittem, hogy ez nem komoly. :D Mondjuk nem sajnálom az Indexet se...

Thanos was right.

(#33) Chrys_


Chrys_
addikt

Ha elveszíti az ASVA a pert, remélem visszaperelik, de rendesen. És kőkeményen fizettetnek velük, plusz rakják már rács mögé az ilyen idióta majmokat. akiknek nincs jobb szórakozásuk.

(#34) fekeandras


fekeandras
őstag

szánalmas :U

(#35) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Lekésték áprlis 1-et...

(#36) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Azért fogja ezt a pert elbukni az index, mert annyira röhögni fog az ügyvédje, hogy nem fog tudni érvelni :)

Az alapvető gond az az én olvasatomban, hogy van neked valami jogvédett anyagod és azt úgy töltöd fel, hogy közben jogsértést is elkövetsz (lévén nem minden feltöltés jogsértő). Namost ha linkeltek, akkor nekik semmilyük nem volt, feltölteni a semmit nem nagyon lehet törvényszegő módon...

Nem baj no, az asva is megkapja a 15 perc hírnevét, oszt jónapot.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37) Misi1979


Misi1979
őstag

az index is "átvette" a cikket egy külföldi hírportáltól. Bár arra nem emlékszem, ott volt-e beágyazva video. Linkelve volt.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#38) alien24


alien24
tag

csinalni kell 1 klafakis html -t a cikk masolatakent, berakni trilllio site-ba
es elkuldeni a linkeket az asva-nak, had oruljenek :)

http://ahapc.hu kiraly webaruhaz: reszletes es pontos leirasok, alacsony arak

(#39) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Indexet nem szeretem. ASVA-t nagyon nagyon nagyon nagyon nem szeretem.
Szóval hajrá index :D

(#40) VladimirR válasza CsodaPOK (#39) üzenetére


VladimirR
nagyúr

itt most en is az index-nek szurkolok, pedig az asva-t jobban szeretem
az legalabb neha szorakoztato...

(#41) #16820480


#16820480
törölt tag

a közvetlen link nyújtása jogi értelemben feltöltésnek minősül!
ezt milyen jó tudni! ezek szerint ha én megmutatom embereknek, hogy hol van a Szent István bazilika, akkor az jogilag egyenlő azzal, hogy én tettem oda!
bele is írom a CV-mbe, biztos jól jön még.

(#42) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Remélem, anyagilag hazavágja ez az ASVA-t.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#43) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

˙˙˙ʇuüs láɾɹ*zs 'sáɹpuɐ uáɯláʞ

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#44) Geller72 válasza wwenigma (#43) üzenetére


Geller72
veterán

:DDD.ezt nyugodtan kiírhatod, ebből nem lesz semmi bajod..:D..ez nem rágalmazás..és szvsz nem is becsületsértés...ha én azt mondom vkinek, hogy hugyozz sósavat..:DD. (Ezt témától függetlenül gondolom..:D)

(#45) dabadab válasza VladimirR (#23) üzenetére


dabadab
titán

Van a firefoxhoz egy DownloadHelper nevu add-on, az le tudja tolteni az .flv-ket (ez jol jon akkor is, ha nem eleg gyors a stream a realtime lejatszashoz, meg ahhoz is, ha az ember inkabb pl. mplayerrel jatszana le a filmeket), most ezzel megneztem egyet, h.264 es ~550 kbit, ami kb a sima TV adas szintjet hozza.

DRM is theft

(#46) Major Major


Major Major
őstag

Azért megkérdezném ezt az anarki srácot, hogy még mindig akkora idiótának tartja-e RMSt, mint amilyennek a múltkori csodás cikkében leírta...

(#47) tocsa


tocsa
senior tag

A lényeg ez: az ASVA szerint a "A közvetlen link nyújtása jogi értelemben feltöltésnek minősül!”.
Tehát az verte ki a biztosítékot náluk, hogy be van ágyazva a lejátszó. Persze technikai értelemben egyértelmű, hogy nem töltöttek föl sehova semmit, de itt a jogi térben kell gondolkodni.
Mert jogilag lehet, hogy van kis esély, hogy ez tényleg így van. A jogszabályok sokszor furcsák, nehéz követniük a technikai fejlődést, néha ebből faramuczi dolgok sülnek ki. Lehetséges, hogy pont ez a beágyazott lejátszó egy jogilag szürke területen van, és erre próbál rámozdulni az ASVA, erősítve a megfélemlítési stratégiát?
Amúgy akkor is meglepődnék, ha anarki nem tájékozódott volna, vagy pedig nem kérte volna ki jogász véleményét pont egy ilyen kényes témában. Tudják ők is, hogy létezik ASVA és Artisjus, ezen kívül az Indexnek van ügyvédje is (emlékezzünk, mikor beperelték Ajnász-t :D, mondjuk az jó nagy baklövés volt). Lehet, hogy ez a beágyazott téma elkerülte a figyelmüket?

Amúgy hamarosan minden kiderül. Ugyanis abból, hogy az ASVA kijelenti, hogy levették a cikkből a beágyazásokat, egyrészt elég nagy önbizalom tükröződik (azt hitték az Index egyből behódol), másrészt biztosra vehető, hogy írtak az Indexnek levelet, hogy vegyék le a tartalmat. A levél valőszínűleg meglebegtette a pert. Az Index valószínűleg most a per indításának hivatalos értesítőjét várja, kivár kicsit?

Jogilag érdekes ügy lehet belőle. Hamarosan minden kiderül.

[ Szerkesztve ]

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#48) Penge_4 válasza Erasmus (#6) üzenetére


Penge_4
veterán

„Márpedig a közvetlen link nyújtása jogi értelemben feltöltésnek minősül!”

Már előre sajnálom a késboltokat, mert ezek szerint a konyhakéseket áruló üzletek jogi értelemben gyilkosságot követnek el. :DDD
Ki fog pusztulni az emberiség, mindenki meneküljön egy lakatlan szigetre.
Ahogy Nostradamus megjósolta 2012-ben, és ő még eddig nem tévedett. Szomorú vég. :(

Idézet az indexes cikkből: De amikor a Wired arról kérdezte a Megavideo képviselőjét, mégis hogyan képzeli a cég az együttműködést a jogtulajdonosokkal, megkapta az online média történetének legpimaszabb válaszát: töltsék csak fel a stúdiók meg a tévécsatornák elsőnek a filmjeiket meg a sorozataikat, és akkor majd ők részesülnek a Megavideo nagyszerű programjának áldásaiból.

:C Hajrá Index, Hajrá Megavideo!

(#49) Penge_4 válasza Wolverine (#12) üzenetére


Penge_4
veterán

Ja, én is várom, mikor perlik a Google-t,

Már perelték és távolíttattak is el velük bizonyos tartalmakat. Néhány keresés végén olvashatsz ilyet, hogy x content missing by reason....stb

(#50) Penge_4 válasza Geller72 (#31) üzenetére


Penge_4
veterán

Azt hiszitek, viccelek....pedig nem. Google megnyit. Kezdem bepötyögni:

Lassan már a tanuló algoritmus alapján a Valami Amerika 2-nél felajánlja:
Did you mean: Valami Amerika torrent :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.