Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Geller72 válasza Penge_4 (#50) üzenetére


Geller72
veterán

...nem lassan, hanem pontosan..épp erre próbáltam rámutatni..:DDD

(#53) kymco


kymco
veterán

Tényleg, az artisjus még nem "matricázta fel" az internet adatforgalmát? Mert mindannyian potenciális tolvajok vagyunk a neten is... (ha már a pen drive is áldozattá lett)

www.refujvaros.hu

(#54) fifi_addict válasza Penge_4 (#50) üzenetére


fifi_addict
tag

hát, izé... az egyéni felhasználói tevékenység alapján, célzottan müxik a google. szerintem másnál lehet, nem a torrentet adja be. nem véletlenül. :)) nekem pl az imdb-s oldalt tette elsőnek (reggel valami filmet kerestem...), szóval, nem a google, hanem ki hogyan használja :R

...........................???

(#55) Depression válasza fifi_addict (#54) üzenetére


Depression
veterán

B@sszus! Az új törvény alapján (melyik országban is, most volt cikk itt róla?) bírósági végzéssel kikérhetik az adataidat a szolgáltatóktól. Ha eggyel tovább lépnek, akkor a googletól kikérhetik majd a kereséseidet, és ha egyszer is véletlenül olyat kerestél, vagy olyanra kattintottál, ami illegális, akkor mehetsz is a sittre. Szép kis jövő!

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#56) #21346560


#21346560
törölt tag

"a sértettek polgári úton is igényt tartanak majd kártérítésre!"

De ki is a sértett? :))
És végülis milyen rabló banda ez az asva, mert azt mondja hogy ő a sértett, és más termékéből ő húz hasznot :DDD

(#57) sbazsi válasza Depression (#55) üzenetére


sbazsi
veterán

és ha egyszer is véletlenül olyat kerestél, vagy olyanra kattintottál, ami illegális, akkor mehetsz is a sittre. Szép kis jövő!

Na de akkor ki marad kint? :U

(#58) sbazsi válasza #21346560 (#56) üzenetére


sbazsi
veterán

így kell legálissá tenni a védelmi pénzt.

(#59) Penge_4 válasza sbazsi (#57) üzenetére


Penge_4
veterán

Na de akkor ki marad kint?

A jogvédők, ügyvédek, bírósági dolgozók és a birka nép, aki fizet, mint a katonatiszt, mert kiölték az emberiségből azt a kicsi összefogást is, ami még régen volt. :((( :F

(#60) origamihl


origamihl
csendes tag

Emlékszem egyszer az atw.hu-n volt egy weboldalam fenntartva, amin a saját zenéimet lehetett elérni, mármint a saját szerzeményeim, mint amatőr zenész. 2 hét múlva az atw.hu beszüntette az oldalam és egy emailben megírrták, hogy az oldalam törlésre került, szerzői jogok megsértése miatt. Mondom nofene. Akkor most felveszik majd a kapcsolatot velem, hogy bepereljem magam és kártérítést követeljek magamtól ?

Komolyan mondom, bizonyos dolgok már kifejezetten viccesek a számomra és az ASVA intézkedései már elérik azt a szintet, hogy köznevetség tárgyává válnak.

(#61) sbazsi válasza origamihl (#60) üzenetére


sbazsi
veterán

és csak úgy hagytad magad?
feltettem volna az extrára...
nyilván kis szöveggel,hogy eddig ott volt, és most miért nincs ott...

(#62) remington2 válasza kymco (#53) üzenetére


remington2
senior tag

Ez jó ötlet! Modemek, UTP kábelek, RJ45 csatlakozók (szigorúan külön!) 100-100 HUF / darab vagy méter. Wi-fi hasonlóan, elektromos áram úgyszintén (azzal megy a gép!).

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#63) kymco válasza remington2 (#62) üzenetére


kymco
veterán

:)

www.refujvaros.hu

(#64) Penge_4 válasza sbazsi (#61) üzenetére


Penge_4
veterán

Az extra sem a legjobb. Vannak jobb tárhelyek is. Olyan is, ahol még kezdőlap sem kell, távolról direktlinkelhető a jó, gyors oldalon pedig csak az oldal szöveges HTML tartalma van, abba meg nem köthetnek bele, mert egy távoli linkelés, még csak nem is közvetlenül a kérdéses tartalomra.

(#65) bozont


bozont
veterán

Ez igen, most nem tudom hogy sírjak vagy nevessek azon mait az asva mostanság művel. :(

Ahelyett hogy az egyetemen küszködök, inkább létrehozok én is egy ilyen szervezetet és minden újszülött után jogdíjat követelek, hiszen majd potenciális letöltőkké válnak úgyis. Akin meg nem lesz rajta a matrica vagy tetkó mondjuk a nyilvántartási számmal azt meg jól beperelem, de csak 20 év múlva mert akkor rájön a kamat is... :W

(#66) DeltaPower


DeltaPower
őstag

az asva az artisjussal egyetemben elmehet oda ahonnan jött. haszontalan pénznyelő/mosó légvárak.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#67) Geller72 válasza Depression (#55) üzenetére


Geller72
veterán

Ez most is így van...úgy értem, már rég monitorozzák, mire kerestünk rá, ranking van, ez alapján meg jönnek a célzott spamek..Elég, ha itt most a PH-n a mail link alatt a bot lelopja a mail címed, mert a PH nyilvánosan link alá teszi, és te meg csak csodálkozol, hogy jön a fiókodba a sok szar. És aki nekem itt most majd azzal jön, hogy "persze, persze, gyártom is a jó kis összeesküvés elméletemet", annak üzenem, hogy ébresztő!! Tudom, hogy nem szabad politizálni, nem is akarok, csak nézzetek vissza az elmúlt hetek eseményeire...már a gondolatától is a dolgoknak bevarrtak ..pontosabban elég, ha rád fogják, hogy akartál valamit. Ide jutottunk. Hugyozhatnék én széllel szemben, hogy pl a matricázás is mi? Az elmult 200 dvd-m adatmentés volt zsinórban. Akkor én minek fizetek 40(!!!) forinttal többet egy lemezért? Megmondom, hisz tudjuk: tömjük azoknak a zsebét, akiknek eddig is szarásig tele volt. Az ASVA vezérének sem lennék a helyébe, mert biztos van egy lista, amin rajta van. Amikor majd eldurrannak az agyak..lesz itt nemulass...

Geller

(#68) Penge_4 válasza Geller72 (#67) üzenetére


Penge_4
veterán

Ez most is így van...úgy értem, már rég monitorozzák, mire kerestünk rá, ranking van, ez alapján meg jönnek a célzott spamek.

Csak az nem mindegy, hogy mindezt névtelenül teszik, pusztán reklámcélból és cserébe kapsz valamit ingyen, vagy létező személyhez kötötten és semmit nem kapsz ingyen. Innen már csak egy lépés a gondolatrendőrség.

Elég, ha itt most a PH-n a mail link alatt a bot lelopja a mail címed, mert a PH nyilvánosan link alá teszi, és te meg csak csodálkozol, hogy jön a fiókodba a sok szar.

Vajon miért is nem a használós mailcímemet adtam meg... Ez amúgy tényleg nagy hülyeség, hogy így kirakja a mailcímet. :(

Az ASVA vezérének sem lennék a helyébe, mert biztos van egy lista, amin rajta van. Amikor majd eldurrannak az agyak..lesz itt nemulass...

Ezt én a helyedben nem jelentettem volna ki még ilyen formában sem, mert ha tényleg valaki kinyírja, akkor téged is elővehetnek. Pont nemrég volt ilyenből balhé egy iskolai lövöldözés kapcsán, amikor a gyerek előre megírta, hogy el fogja követni.
Bár erre gondolom kicsi az esély, szerintem ideje nagyrészét Dubaiban tölti valamelyik szigeten vagy a luxusyacht-ján, hogy legyen mire leírni az adóból, mert van egy olyan érzésem, hogy neki az APEH legalább olyan nagy ellensége, mint nekünk az ASVA. ;]

(#69) Erasmus válasza Penge_4 (#68) üzenetére


Erasmus
őstag

Elég, ha itt most a PH-n a mail link alatt a bot lelopja a mail címed, mert a PH nyilvánosan link alá teszi, és te meg csak csodálkozol, hogy jön a fiókodba a sok szar.

mielőtt ilyet írtok, nézzetek bele az oldal forrásába. ott van a mélcímetek? :F

(#70) VladimirR válasza Erasmus (#69) üzenetére


VladimirR
nagyúr

igen, ott, egyszeru base64 kodolas moge rejtve
nekem pl valahol van olyan crawler-em, ami kinyeri a ph-rol az email cimeket (tobbek kozott)

(#71) Cathfaern válasza VladimirR (#70) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha valaki direkt egy oldalra akar írni botot, hogy lelopja az e-mail címeket, akkor hiába csinálsz bármit, akkor is le fogja tudni lopni (esetleg ha valami chapta szerű dologgal próbálkozol... de azokat is fel lehet ismertetni ha akarod). Innentől kezdve ha már csak simán nem forráskódban van, akkor az általános botok ellen védve van, ha meg valaki direkt a PH!-s e-mail címekre akar rámenni, akkor úgyse tudod megvédeni.

(#72) VladimirR válasza Cathfaern (#71) üzenetére


VladimirR
nagyúr

sajnos nem ismerem az atlagos botokat, de ha futtatnak js-t, akkor ugyanugy nem er semmit a base64 kodolas

amugy meglehet vedeni (pl kepet general a rios, amin latszik az email cim), csak lenyegesen kenyelmetlenebb a felhasznalonak, mert nem tud kattintassal levelet kuldeni

(#73) Cathfaern válasza VladimirR (#72) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Képgenerálás nem sokat ér, fogok egy OCR-t, és meg is van oldva :) Persze ha mondjuk chapta-szerű képeket generálna, az már jobb lenne, csak az meg már felhasználó szemszögből kezdene tényleg nevetséges lenni.

(#74) VladimirR válasza Cathfaern (#73) üzenetére


VladimirR
nagyúr

akkor nem kepet generalok, hanem hangfile-t
felolvastatom microsoft sam-mel es a user adatlapjara belinkelem a wav-ot ;p

(#75) Geller72 válasza Penge_4 (#68) üzenetére


Geller72
veterán

..nem látom sehol, hogy azt írtam volna, miszerint nekem lenne egy listám és azon lenne rajta..:D. Én magasról leszarom, Őt is, meg azokat is akik ilyen állást töltenek be. Nekem az elvekkel van problémám. A szabadságommal, pontosabban annak korlátaival. Nem szeretem a mesterségesen, egyesek érdekeit védő, kreált szabályokat, törvényeket. Az általános törvények, amiket ha megvizsgálunk azt tükrözik, hogy a társadalmat védjék, az emberi értékeket. De egyre több olyan törvény van, ami a pénzt védi és nem az embert, na ez bosszant. Azért érdekes, hogy annak ellenére nem csökkentek azok a törvénysértésnek minősülő cselekmények, (a pénzt védő törvények hatására sem) hogy szigorították a mozgásteret. Nem csökkentek azoknak a termékeknek az árai, amiket ezek az "érdekvédelmi szervezetek" a szárnyaik alá vettek.

Technikailag csak annyit szeretnék hozzáfűzni a mail címek nyilvánosságához, hogy személy szerint nekem az sem elfogadható, hogy link formájában látható. Meg lehet ezt valósítani máshogy is. Jó lenne, ha be lehetne állítani a profil rejtési szintet is. Nekem nincs takargatnivalóm, elbújni sem fogok senki elől, a telszámom is kint van, de van, akinek ez problémát okoz.

Üdv. és peace.
Geller

[ Szerkesztve ]

(#76) sbazsi


sbazsi
veterán

az email cím témához kapcsolódóan megjegyezném, hogy nem bánnám, ha le lehetne tiltani a láthatóságát...
Egyre több privát megkeresést kapok emailben, ilyen olyan ügyben. Főleg olyan kérdésekben, amik leginkább a fórumra valók, tehát pl hardware-rel kapcsolatos kérdés. :((( :W

(#77) Wolverine válasza Cathfaern (#71) üzenetére


Wolverine
félisten

Na ja. Két hete kaptam rossz magyarságú spamot, amiben az szerepelt, hogy innen szedték a címet :U

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#78) Stormbird


Stormbird
tag

SÜN SÜN

[ Szerkesztve ]

(#79) S W A T válasza Depression (#55) üzenetére


S W A T
senior tag

B@sszus! Az új törvény alapján (melyik országban is, most volt cikk itt róla?) bírósági végzéssel kikérhetik az adataidat a szolgáltatóktól.

Szerintem magyarországon is kiékérheti a bíroság az emberek adatait. Azt hiszem ez EU-s törvény hogy büncselekmény elkövetésének a gyanúja esetén bírósági felszólításra ki kell adni az adatokat a hatóságoknak hogy intézkedhessenek. Ezzel semmi baj nincs képzeld el ha nem kérhetnék ki gyakorlatilag legális lenne a neten a bűnözés. Szóval ebbe nem tudom neked mi a kivetni való., A bíróság is csak megalapozott gyanú esetén kérheti ki az adatokat valószínűleg. Azért az EU ügyel erre...

Ha eggyel tovább lépnek, akkor a googletól kikérhetik majd a kereséseidet, és ha egyszer is véletlenül olyat kerestél, vagy olyanra kattintottál, ami illegális, akkor mehetsz is a sittre. Szép kis jövő!

Felesleges a pánikot keltened az EU-ba eléggé szigorúak az adatvédelmi törvények nem gondolom hogy csak úgy kiadhatja a Google bárkinek az adatát. (ezt szerintem nem is tudják max a gép adatait. a user adatai a szolgáltatónál vannak ezt meg ugye csak bírósági felszólításra adhatják ki )

[ Szerkesztve ]

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#80) anulu válasza sbazsi (#76) üzenetére


anulu
félisten

ezért van nekem fake mailcím megadva :) aki akar valamit, ott a pü.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#81) anulu


anulu
félisten

jó lenne, ha valaki nagyon határozottan kézbevenné mind az asva mind a proart ámokfutását. végigolvastam a szerzői jogi törvényt, van némi képzettségem benne amúgyis, és az, amit az index csinált NEM jogsértő.

le a kiadókkal, le a jogvédőkkel!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#82) Timyyy


Timyyy
őstag

1 szóval tudom jellemezni az ilyen és ehhez hasonló cégek működését: NEVETSÉGES.

(#83) Penge_4 válasza S W A T (#79) üzenetére


Penge_4
veterán

Ezzel semmi baj nincs képzeld el ha nem kérhetnék ki gyakorlatilag legális lenne a neten a bűnözés. Szóval ebbe nem tudom neked mi a kivetni való.

Az, hogy a másolás és a jogvédett tartalmak online megtekintése nem bűn. Bűn a spamelés, bűn a phishing, bűn a banki és nemzetbiztonsági rendszerek gonosz célú feltörése!
Azért érzékeled a különbséget.

(#84) S W A T válasza Penge_4 (#83) üzenetére


S W A T
senior tag

ott van hogy JOGVÉDETT

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#85) bambano válasza Depression (#55) üzenetére


bambano
titán

Ha tudnád, hogy milyen régen van olyan törvény nálunk, ami bírósági határozat alapján személyes adatok kiadására kötelezi a szolgáltatót...
Ilyen szempontból semmi új nincs ebben a törvényben.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#86) S W A T válasza bambano (#85) üzenetére


S W A T
senior tag

és mégis ezzel mi a gond ?

ha nem így lenne simán meglehetne tenni akármit a neten.

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#87) bambano válasza Cathfaern (#73) üzenetére


bambano
titán

a captcha semmit nem ér, kiváló módszerek vannak a feltörésére, megkerülésére.

#72: nekem semmi, a gond az, ha valaki nem tudta, hogy régen ez van

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#88) Major Major válasza Geller72 (#75) üzenetére


Major Major
őstag

Azért érdekes, hogy annak ellenére nem csökkentek azok a törvénysértésnek minősülő cselekmények, (a pénzt védő törvények hatására sem) hogy szigorították a mozgásteret.

Örökérvényű:
"Minél szorosabban szorítja össze az öklét Sztarkin kormányzó, annál többen csúsznak ki belőle"

(#89) Major Major válasza bambano (#87) üzenetére


Major Major
őstag

Az egy dolog, hogy a rendőrség hozzáfér az adataimhoz, majd ők szépen lefolytatják a nyomozást, ha történt feljelentés ismeretlen tettes ellen. De a jogvédők csak ne kéregessék ki senkitől a felhasználói adatokat, semmilyen alapon.

"megengedi a szerzői jogok tulajdonosainak, hogy bírósági határozat birtokában az internetszolgáltatókat rákényszerítsék arra, hogy a gyanúsnak ítélt felhasználók adatait kiadják."

(#90) S W A T válasza Major Major (#89) üzenetére


S W A T
senior tag

Én úgy tudom hogy csak a rendőrségnek adhatják ki.

Szóval ez érdekes.

[ Szerkesztve ]

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#91) S W A T válasza Major Major (#89) üzenetére


S W A T
senior tag

Zuhanást hozott a svéd kalóztörvény

Biztos nem warezolásra volt használva svédország netkapacitása. :DDD

Bár szerintem édesmindegy hogy a rendőrség vagy jogvédő szervezet kéri ki az adatokat. Mind2-nek bizonyítékokat kell sorakoztatni.

[ Szerkesztve ]

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#92) Penge_4 válasza S W A T (#90) üzenetére


Penge_4
veterán

Idézet egy hasonló témájú cikkből: Az online tevékenységek monitorozását egy ügynökség végezné majd.

Hát bocsi, hogyha nekem az "ügynökség" szó hallatán előbb jut eszembe a marketing, mint az igazságszolgáltatás.

Meg nekem egy "közhasznú(?) alapítvány" se nézegesse az adataimat. Maximum a végbélnyílásomat nézegetheti, ha szépen megkér. :DDD

(#93) S W A T válasza Penge_4 (#92) üzenetére


S W A T
senior tag

Mivel jogvédő alapítvány és ugye elvileg törvénysértést derít fel....

joga van.

Intézkedni meg csak a rendőrségnek.

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#94) Penge_4 válasza S W A T (#91) üzenetére


Penge_4
veterán

Biztos nem warezolásra volt használva svédország netkapacitása.

Kár volt befektetni a nagykapacitású internetes hálózatok kiépítésébe, ha csak arra a célra szánják, hogy híroldalakat nézegess rajta. Az online rendelés és az ingyenes házhozszállítások korában pedig még nagyobb méretű adatot le se kell töltenie egy homeusernek. Felesleges az egész. Építsék ki a Rózsadombon, meg Dubaiban, ahol nem csak igény, de pénz is van rá, hogy jogvédett tartalmakért törvényesen fizess azon túl, hogy még a netet is fizeted.
Egyáltalán enélkül minek a HD tartalom is? Mi értelme? Nem mindegy, hogy Pistike a házivideóit hány pixel felbontásban tölti fel és mekkora bitrátával rendelkezik a hangja? A felbontás a filmeknél lényeges, a bitráta meg a zenéknél, ami meg már megint jogvédett.

(#95) S W A T válasza Penge_4 (#94) üzenetére


S W A T
senior tag

Igen ezt már sokan megkérdőjelezték hogy akkor minek adnak a szolgáltatók x gb-os gyorsnetet.,,,, cseteléshez, msn. net olvasása stb gondolom bőven elég a nem szélessáv is. Szélessáv ha innen nézzük sztem max annak kell aki webkamerázik msn-en vagy cseten.

[ Szerkesztve ]

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#96) Geller72 válasza S W A T (#95) üzenetére


Geller72
veterán

..nem fogod elhinni, de a videochat már simán meg az egy megabiten is..nem kell hozzá baromi szélessáv..

(#97) pigsty


pigsty
aktív tag

Az megvan, mikor az Index egyik jogásza perelte be Ajnászt az Adblock-ért?
Most visszakapják, ettől függetlenül fuck the asva.

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#98) Jim Tonic válasza Geller72 (#96) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Streaming médiák nézegetésénél nem árt, ha van "Kraft a vonalban".

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#99) Geller72 válasza Jim Tonic (#98) üzenetére


Geller72
veterán

Tudom, de itt most konkrétan a #95-ös hsz-re válaszoltam, ott meg az msn és a videochat volt az alapja.

(#100) Geller72


Geller72
veterán

..egyébként nem tudtam, hogy a PH index partner....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.