Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33) EQ


EQ
tag

Sziasztok!

Jó összefoglalása a noti gyerekbetegségeinek. Én azt is nagyon gyűlölöm, hogy az előre telepített windows 7 tele van mindenféle haszontalan alkalmazásokkal amik teljesen feleslegesek a gépre. Ezért szinte kötelező a "clear" windows a rendes használat előtt.
Én is rendszeres NBR olvasó vagyok és szerencsésnek érzem magam GSOD szempontjából mivel mióta 800/1100-on megy a gépem azóta 0 szürke halálom volt. Vagyis volt egy nagyon mókás, windows betöltésénél kaptam azalatt a kis idő alatt mikor ugyan már be voltam jelentkezve, de AMDGPUClockTool még nem futott a háttérben. a bootitemek sorrendjének módosítása segített a dolgon. :)
Jókat szoktam nevetni azokon az embereken akik képesek órákat futtatni a furmarkot a gépen, hogy kiderítsék, hogy 1-2 fok különbség van e bizonyos beállítások ill. driverek között. Én ezt feleslegesnek tartom és szerintem ez csak gyilkolja a gépet. Nekem van a gép alatt egy NC2000-es és így is 106 fok szokott lenni egy Xtreme burning test. Ez nem néz ki jól és az újrapasztázás mindenképpen segítene, De monitoroztam kicsit a gépet és még a legdurvább játékok közben is (metro2033, BF:BC2) sem ment fel az átlag értéke a GPU-nak 90 fok fölé. Előfordulhat, hogy bizonyos esetekben felszalad a höm. 100 fok fölé is, de egy csak pár pillanatig tart. Felesleges parázni tőle szerintem.
Többször gondolkodtam azon, hogy én is újrapasztázom a gépem, de nem sok tapasztalatom van nootebookok szétszedése terén, habár rengeteg asztali gépet raktam már össze, de ez mégis más és a bosszantó az, hogy pont a GPU és a CPU mellett van a garancia matrica, amit nem szeretnék semmiképpen megsérteni. A cikkben feltűnt egy érdekes dolog.: "javasolt bevinni Asus partnerhez, hogy ők csinálják".
Valaki lenne olyan szíves és adna nekem olyan elérhetőséget ahol találok ilyen boltot/szervizt?

Minden G73 tulajnak kitartást kívánok, remélem a problémák majd megoldódnak. :)

Üdv.: Marci/EQ

A számítógép jobb, mint a szex.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.