Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Furcsa, hogy egy ehhez hasonló csúcs laptopnál ilyen bagatel hibákat vétenek...

Pl a paszta: Ha az ember otthagy majd 500 ezer magyar Ft-ot, nehogymár a pasztán spóroljanak...

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#2) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Mi az a GSOD?

Nem minden vándorút céltalan...

(#3) Darth_Revan válasza 3.Aragorn (#2) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Mint a képből is láthatod:
"Gray Screen Of Death"

[ Szerkesztve ]

(#4) 3.Aragorn válasza Darth_Revan (#3) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Hm, erről még nem hallottam :)
Kék halálról már igen, Fekete Halálról is, de szürkéről még nem...

Nem minden vándorút céltalan...

(#5) JanR válasza 3.Aragorn (#4) üzenetére


JanR
addikt

A szurke halal kifejezest, szerintem a HD5xxx szeria hozta magaval. Legalabb is en akkor halottam rola eloszor, mikor megjelentek az uj fecskek :U

(#6) EkSYS


EkSYS
senior tag

korrekt!

Alig 2 hónapja majdnem vettem egy ilyet. Kész voltam érte leszurkolni 470-480k HUF-ot. Aztán úgy döntöttem maradok a desktopnál ahol ennyiért teljesítményben fényévekkel többet kapok.
El sem merem gondolni mit szívtam volna vele és valószínű hogy a tel.számlám nagy részét az asus ügyfélszolgálattal folytatott beszélgetések emésztették volna fel!

Hát, még sok ilyen jó leleplező felfedő cikket!
Alienware, MSI notikat is kinpadra lehetne kicsit dobni!
Szép munka!
üdv
b

Eki - az eredeti

(#7) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hm, ez érdekes.
Mondjuk azt borítékoltam már a cumó megjelenésekor, hogy lesz baja a hűtésnek elég, egy ilyen durva gépben.

Mondjuk elég sok olyan dolgot írtál, amik SW megoldással javulnak, ez nem olyan nagy valami, új terméknél, a mai tempó mellett, ez előfordul.
De a hűtési gondok, komoly tervezési és gyártási hiányosságra utalnak.
Mondjuk eddig sem szerettem az ASUS-t, bár nem tartom őket rossznak, de ez újabb fekete pont.

(És azért az gáz, hogy pont a Clevo -nál sincsenek gondok ezekkel a VGA-kkal, ott annyira nem lenne meglepő.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#8) Darth_Revan válasza hcl (#7) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Szóval azt mondod, normális, hogy hónapokig tart kijavítani ilyen súlyos hibákat amiket már tesztelésnél észre kellett volna venniük/pár héttel a megjelenés után már elő is jöttek? :U

"(És azért az gáz, hogy pont a Clevo -nál sincsenek gondok ezekkel a VGA-kkal, ott annyira nem lenne meglepő.)"

Clevo a gamer notebookok terén a legjobb minőségűeket gyártja évek óta. Max csak az Alienware/Dell tud hasonló minőséget.

[ Szerkesztve ]

(#9) Boxi88


Boxi88
őstag

Szégyen ez az ASUS! Nekem még annak idején egy ASUS P4C800E-Deluxe lapom volt, (jó drágán vettem én marha, mert akkor még a felső-kategóriás lapok között is király volt) és kis használat után megadta magát... garanciáztattam... majd ismét megadta magát... miután ismét akartam garanciáztatni azt mondták hogy széthúztam (hozzátenném hogy akkor még a húzás fogalmáról sem hallottam, szóval tök alapon használtam... volna ha nem adta volna meg magát), ezek után kénytelen voltam venni egy ASRock-ot, (így az asus ára ment a levesbe) és már akkor sokkal jobb volt mint az ASUS!!! (és ezzel kapcsolatban nekem hiába mond bárki bármit, mert akár hány asus dolgom volt, minddel megjártam!)

Visszatérve a notebookra... úgy látom még tovább csökkent a színvonal asuséknál! :((

[ Szerkesztve ]

(#10) LW válasza JanR (#5) üzenetére


LW
őstag

Ez borzalmas. És még azthittem az Asus VGAkon ((referencia)) Szilárdelektrolitos kondik lecseréséle elkókondikra után nem jöhet rosszabb. Asus lapokat dícsérik a Gigabyte-tal szemben, hogy kevesebb a meghibásodás aránya, de személyes tapasztalatom (így már vallásom :P ) alapján elutasítom az Asus lapokat. DVDíróban eddig bevált. :DDD

(#11) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Ez így egy nagy rakás fos! :U Nem tudom ti, hogy vagytok ezzel, de nekem nagyban rontaná a komfortérzetem, hogy egy 480K-s gép akármelyik nap elromolhat... :(

when the sun shines, we'll shine together

(#12) Gude


Gude
senior tag

480k egy laptopért :F :Y :(

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#13) Paca2


Paca2
senior tag

nekem semmi bajom az 5870-esemmel, igaz MSI GX740 nem ASUS

megvan már pár hónapja, és van hozzá driver frissítés is, illetve vBios frissítés is, bár ez utóbbit nem használtam még

ja és csak 330,000 nem pedig 500,000+

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#14) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

hát jó sz@r :DDD :DD

PS4

(#15) sanzi89


sanzi89
addikt

A legszomorúbb, hogy bármely laptopgyártó, vagy bármely szórakoztató elektronikát gyártó cégnél lehetne bagatel hiányosságokat találni. Annyira az emberek pénzének a kisajtolása a lényeg, hogy a termék minősége nem fontos...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#16) Darth_Revan válasza Paca2 (#13) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Hát azért az MSI is nemsemmi, a weblapjukon fent levő legfrissebb driver a GX740-hez egy átcimkézett 2009. decemberi driver :D (amivel nincs GSOD természetesen) De legalább ők már adtak ki 2 új vBIOS-t is az 5870-hez :(

[ Szerkesztve ]

(#17) 3.Aragorn válasza JanR (#5) üzenetére


3.Aragorn
addikt

(Hol vagyok én még az 5xxx szériától? Nem rég vettem egy 4770-et használtba, annak is örültem, mint majom a farkának...)

Szóval ezért nem hallhattam róla.

Nem minden vándorút céltalan...

(#18) 3.Aragorn válasza sanzi89 (#15) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ez sajnos így van.

Nem minden vándorút céltalan...

(#19) Paca2 válasza Darth_Revan (#16) üzenetére


Paca2
senior tag

8.732.0.0000 elvileg 10,5

honnan lehet tudni, h ez nem friss?

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#20) Paca2 válasza Paca2 (#19) üzenetére


Paca2
senior tag

kiléptem a szerkesztési időből

tudsz (vagy vki más) vmi leírást a Vbios frissítésről? köszönöm

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#21) Darth_Revan válasza Paca2 (#19) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Az csak a CCC, a driver maga 8.683.0.0-> Catalyst 9.12 :U
Vagyis most újramegnézve, a CCC is Catalyst 9.12 csomagból van, egyedül csak a HDMI driver friss benne :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22) zazahoho


zazahoho
őstag

szégyen ez a trehányság ,ill spórolás ennyi pénzbe nem fér bele még 500 ft értékű paszta ,mert tonna számra rendeli a gyártótól. :W nem tudom amerikában ez nem nyerő dolog rögtön viszi vissza ,hogy adjon helyette neki normális gépet,mert bepereli. ;]

[ Szerkesztve ]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#23) Lars


Lars
őstag

Nos, csak hogy legyen ellenpélda is.
Eddig 3 asus laptopom volt, az előző két gépet mindkettőt 3 évig használtam, soha semmi problémám nem volt egyikkel sem. A cikkben leírtak tényleg súlyos hibák, és tényleg gáz, hogy nem javították ki eddig őket. Főleg a termék ára miatt óriási gáz ...
Viszont nem biztos hogy ezek alapján kell megítélni a gyártó összes termékét, mert van sok ellenpélda is.

(#24) Narxis válasza EkSYS (#6) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nyilván akinek nem fontos a mobilitás annak felesleges gamer notit venni. Én azért még nem mondtam le ezekről, bár ennyi pénzt nem adnék én se, főleg ilyen hibák után. Meglepő ez az Asus-tól, a szoftveres hibák is számomra megengedhetetlenek, most ha megvenném akkor várjak hónapokat egy rendes driverre? Sajnos a mai top játékok úgy jönnek ki, hogy hozzájuk kell igazítani a drivert, pl. pont az ATi-nál volt, hogy BF BC2-ben jó hosszú volt a töltési idő, kellett 1-2 hónapot várni mire kijött az új driver amivel már sokkal jobb és gyorsabb lett.

Szomorú dolgok ezek, úgy látszik még mindig vannak technikai akadályok a notebookoknál a méret miatt...

Thanos was right.

(#25) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Ami igazán érdekes, hogy, ha az Asus ezt a gépet ilyen magasról leszarja, akkor vajon a kisebb, kevésbé érdekes gépekkel mit csinál?

(#26) XuChi


XuChi
addikt

Atyám áldom magamat amikor nem vettem meg magamnak ezt a selejt gépet. Pedig már meg is rendeltem anno, de visszamondtam.

Köszönöm a cikket. Ezek után sem fogok drága notit venni magamnak. Maradok asztali fronton :R

(#27) F34R


F34R
nagyúr

Hát érdekes cikk én ezelőtt az ASUS-t tartottam valamire való nootebook-nak , de most ahogy látom 400 K-ért is lehet elég rossz befektetést kötni , manapság már azt se lehet eldönteni mit is vegyen az ember

(#28) szombatitomi


szombatitomi
aktív tag

Köszi az írást. Nem gondoltam volna, hogy ennyi baja lehet egy ASUS laptopnak...

(#29) Foo


Foo
tag

nagyon jó írás! szeressem az ilyen fincsi savakat... ;]

(#30) F34R válasza Foo (#29) üzenetére


F34R
nagyúr

kicsit off de ez a helyzet az alaplappokkal és a Gpu -kal is mert akkor tényleg kezd f*scsi kategória lenni :S???

Szerk:nem neked ment újat akartam

[ Szerkesztve ]

(#31) hakos1987


hakos1987
őstag

Én személy szerint az ASUS-t egy életre megutáltam! Először a VGA-ik sorra döglöttek, aztán a legutóbb vett 28 ezres routerem is egy kalap x@r:F Legutóbbi firmware hozzá meg 2009 decemberi, és az is béta... röhej az ilyen termék-támogatás... a gyártó régi nívós színvonala mára a bányászbéka ..... alá süllyedt sajnos. erősen felejtős... Egy ilyen túlon-túl drága laptoppal meg ennyit szívni szintén szégyen!

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#32) Foo válasza F34R (#30) üzenetére


Foo
tag

nekem is volt/van problémám asus alkatrészekkel. pl. tíz perce üzemelő zsírúj 6600gt bemondta az unalmast, de azért adot egy pofont a deszkának is, ami szintén asus volt. a mostani p6tdeluxe_v2 lapomon ha túl szorosan rögzítem a cpu coolert, hirtelen stabilitási problémák jelentkeznek. fagyi, nem lát minden RAM-ot stb stb. a driverek és a biosok naprakészségéről ne is beszéljünk... és mire kiderült, hogy mi a probléma, már majdnem visszavittem a mobot. minden esetre a technikai supportjuk legalább korrekt, ha írsz nekik válaszolnak és megpróbálnak segíteni.
igazából nem is értem miért :D, de kitartok a márka mellett.... még.

(#33) EQ


EQ
tag

Sziasztok!

Jó összefoglalása a noti gyerekbetegségeinek. Én azt is nagyon gyűlölöm, hogy az előre telepített windows 7 tele van mindenféle haszontalan alkalmazásokkal amik teljesen feleslegesek a gépre. Ezért szinte kötelező a "clear" windows a rendes használat előtt.
Én is rendszeres NBR olvasó vagyok és szerencsésnek érzem magam GSOD szempontjából mivel mióta 800/1100-on megy a gépem azóta 0 szürke halálom volt. Vagyis volt egy nagyon mókás, windows betöltésénél kaptam azalatt a kis idő alatt mikor ugyan már be voltam jelentkezve, de AMDGPUClockTool még nem futott a háttérben. a bootitemek sorrendjének módosítása segített a dolgon. :)
Jókat szoktam nevetni azokon az embereken akik képesek órákat futtatni a furmarkot a gépen, hogy kiderítsék, hogy 1-2 fok különbség van e bizonyos beállítások ill. driverek között. Én ezt feleslegesnek tartom és szerintem ez csak gyilkolja a gépet. Nekem van a gép alatt egy NC2000-es és így is 106 fok szokott lenni egy Xtreme burning test. Ez nem néz ki jól és az újrapasztázás mindenképpen segítene, De monitoroztam kicsit a gépet és még a legdurvább játékok közben is (metro2033, BF:BC2) sem ment fel az átlag értéke a GPU-nak 90 fok fölé. Előfordulhat, hogy bizonyos esetekben felszalad a höm. 100 fok fölé is, de egy csak pár pillanatig tart. Felesleges parázni tőle szerintem.
Többször gondolkodtam azon, hogy én is újrapasztázom a gépem, de nem sok tapasztalatom van nootebookok szétszedése terén, habár rengeteg asztali gépet raktam már össze, de ez mégis más és a bosszantó az, hogy pont a GPU és a CPU mellett van a garancia matrica, amit nem szeretnék semmiképpen megsérteni. A cikkben feltűnt egy érdekes dolog.: "javasolt bevinni Asus partnerhez, hogy ők csinálják".
Valaki lenne olyan szíves és adna nekem olyan elérhetőséget ahol találok ilyen boltot/szervizt?

Minden G73 tulajnak kitartást kívánok, remélem a problémák majd megoldódnak. :)

Üdv.: Marci/EQ

A számítógép jobb, mint a szex.

(#34) Darth_Revan válasza EQ (#33) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Magyar Asus partner: HRP
Kicsit magas a hőmérsékleted, főképp úgy hogy még hűtőpad is van alatta, tényleg ráférne újrapasztázás. GPU mellett nincs, csak a CPU mellett van garancia matrica, de ha nincs tapasztalatod nem javaslom, hogy belekezdj, a G73-at még notebookok között is elég trükkös szétszedni.
Amúgy miért húztad fel 800-ra a magot? Elég lenne 705-re és kevésbé melegedne.

[ Szerkesztve ]

(#35) mickemoto


mickemoto
őstag

Az asus-nak és az összes többi gyártónak is vannak gyengén illetve rosszul sikerült szériáik, viszont egyikről sem lehet elmondani hogy csak selejtet gyárt.
Nekem eddig hála az égnek semmi bajom nem volt az asus termékekkel.A mai napig üzemel egy A7N8X-E Delux lapom hibátlanul, bár lehet csak szerencsém volt eddig.
Szerintem inkább az a helyzet hogy az összes gyártó, beleértve a nívósabbakat is, nagy ívbe tesz a minőségre és csak a mennyiségre illetve a profitra koncentrál.Ez egyébként mindenre igaz, nem csak a számítástechnikára.

(#36) L3zl13


L3zl13
nagyúr

"Az IDC felméréséből láthatjuk, hogy az Asus 2010 2.felében elég szép növekedést ért el a kiszállított gépek terén, amihez nagyban hozzájárult (és még mindig bőven hozzájárul) az azóta is elhanyagolt G73JH."

Nem hinném, hogy a konkrét típus jelentősen befolyásolná az eladott darab statisztikákat. Soha nem a felső/játékosoknak szánt kategória az ami az ilyenekben meghatározó szerepet játszi.

Aki hülye, haljon meg!

(#37) EQ válasza Darth_Revan (#34) üzenetére


EQ
tag

Jól jön az a +fps mindenhol. Általában WoW-ozok és ott a 25ös raidekben még kakibb grafikával is leesik az fps rendesen. 800/1100-al kb 4-5 fok a különbség és ezt nem tartom soknak. Raid közbe egyébként 70fok körül van az átlaga a GPU-nak.
Egyébként előtte egy MSI GX701-et használtam több mint 2 évig és ott 110 fok volt a GPU höm. minden játék közben és még minden rendben van vele mindig. Ezek a noti alkatrészek úgy vannak csinálva, hogy bírják a meleget.

HRP akkor is foglalkozik vele, ha nem náluk vettem a notit? Esetleg valami ötlet az árról amit elkérnek egy újrapasztázásért? Újra is matricázzák?

[ Szerkesztve ]

A számítógép jobb, mint a szex.

(#38) dobi


dobi
aktív tag

Hát a kijelző hiba elég érdekes valóban! Ennyire gagyi lenne? A többi probléma (a BIOS-t leszámítva) egy kicsit sarkított szerintem - hiszen nagyon sok gyártó felső kategóriás nagy teljesítményű VGA-val szerelt laptopjainál többé kevésbé (HP Pavilion sorozatnál inkább többé) előjönnek ezek a melegedéses hibák meg egyebek! Ami meg a driverek-et illeti szerintem nem sokan használják a forgalmazó - mint inkább a gyártó (pl. VGA-nál az ATi, nVIDIA, VIA, Intel) oldalairól letölthetőket (beleértve pl. a synaptics touchpad-ét is a www.synaptics.com oldaláról)!

(#39) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

szart se ér az asus. többszörösen leszerepelt.

én is nem rég vettem egy gyári hibás K51A-t, de volt már gondom más termékükkel is.

köszi a cikket, tanulságos.

Aurea mediocritas

(#40) L3zl13 válasza dobi (#38) üzenetére


L3zl13
nagyúr

VGA drivereknél a noti gyártók gyakran letiltják a chipgyártóknál a saját termékeik támogatását, hogy csak a saját maguk által kiadott (és esetleg finomhangolt) driverek legyenek használhatók.
Olvasva a catalyst problémákról ez esetben nyilván nem ez a helyzet, holott itt tényleg szükség lenne rá.

Aki hülye, haljon meg!

(#41) dastier


dastier
tag

ASUS alaplapot vettem 3-4 éve, utoljára az biztos. Oké nem döglött még le, de minden installnál szívok a hangkártya driverrel, driver update nuku, bios frissítés sem volt sima ügy, a proci venti csatlakozó feszültsége egyszer csak beállt egy fix értékre és ugy maradt, ...stb Legközelebb valami mást próbálok

(#42) Darth_Revan válasza EQ (#37) üzenetére


Darth_Revan
veterán

HRP maga a szerviz is, tehát muszáj foglalkoznia vele :K

(#43) siriq válasza JanR (#5) üzenetére


siriq
őstag

Inkabb az ATI driverek hoztak magukkal. A 4000-s szerianal is elofordult ugyan ugy mint az 5000-s nel.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#44) Atos23


Atos23
senior tag

Ez elég siralomra méltó hibasor. Főleg a pasztázás, és a csavarmeghúzás, eléggé szándékosnak tűnik a garancia utáni meghalást illetően.

(#45) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Elég sz@r cucc ez. Én nem örülnék, ha mondjuk kiadok egy csúcs gépért 470-480k-t és vihetem utána szervizeltetni, mert ez a baja meg az. :F

(#46) orbano


orbano
félisten

"83 vásárlóból, 54-nél jelen van ez a gond, 53% kicsit magas drága"

Ez hogy a francba jött ki? 83-nak az 54 barátok közt is a 65 százaléka :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#47) Paca2


Paca2
senior tag

nekem minden asus termékem jó volt

laptop, alaplap, vga, (ezek felső szegmensben voltak)

nem azért váltam meg tőlük, mert baj volt felük

NINCS olyan gyártó, akivel MINDENKI elégedett ( felesleges ezen hisztizni, h de szar az asus)

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#48) csizs


csizs
aktív tag

Dícséretes írás és végre legalább hasznos is. Mostanában lehet figyelmen kívül hagytam, hogy igen nagy szükség van hasonlóra, mely a megtévesztett felhasználókat felvilágosítja. Sajnos néha komoly hibák vannak és az újságírok csak azt tudják mondani atomkirály, de a hibáit elfelejtik említeni, de nemcsak at IT iparban van ez így. ENNYIÉRT TESSÉK MEGCSINÁLNI? VAGY NEM FIZETEK ÉRTE!

Van nekem is sok asus termékem, de eddig sok gondom nem volt velük, de ez teljesen mindegy!

1x éve a prohardveren!

(#49) Napfénysüti

A típusból gondoltam hogy nem 100k-s notebook, ezek a hibák még ott is elég duvák lennének na de egy 500k-s gépnél. :Y
Asus notebookot eddig se vettem volna de azt hiszem ezután még messzebről kerülni fogom őket. :(

Més que un club!

(#50) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Hát, kb. ezért nem kell nekem semmi, amihez az ATi/AMD-nek köze van :) Mert azt ne mondja nekem senki, hogy csak az Asus sara, mikor a gyártósorrol legurult GPU-k fele eleve szar és csak gyengébb kártyákhoz lehet felhasználni.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.