Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) L3zl13 válasza Dark Archon (#50) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Na, ismét egy "szagértő".
Légyszíves mondj egy gyártót, ahol jobb a kihozatal.

Aki hülye, haljon meg!

(#52) ^Clown válasza Atos23 (#44) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nekem is dettó ez jutott eszembe. Lásd még bacsis írását a Dell notijáról, 2 db pénzérmével nyert több mint 20 fokot... Meg lehetne csinálni rendesen a hűtést, de nem ez az érdekük. Hanem hogy gari után beszarjon, és vegyél egy újat...

(#53) V8David


V8David
tag

Sajnos az Asus már egy jó ideje csak egyre lejjebb adja a színvonalat. A FuSi szétválásával még a Fujitsu gépek is sokkal színvonalasabbak és minőségibbek. Sőt, még úgy gondolom az Acer is. Az én szememben az Asus lett az egykori Fujitsu-Siemens.

E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

(#54) Napfénysüti válasza ^Clown (#52) üzenetére

Ebben azért el kell ismerni jobbak a business cuccok. Ott komolyabban megtervezik a hűtést (az mondjuk tény hogy gyengébb VGA-k vannak ezen a vonalon).

Més que un club!

(#55) katt777


katt777
félisten

Ahhoz képest, hogy a "népi" kategóriában mennyivel jobb az ASUS a többi gyártónál (főleg a tűrését illetően), szégyen, amit most olvasok a csúcsgépről. A jelek szerint viszont 1Xű a megoldás: nV GPU-s gépet kell venni. Az AMD-től nem szabad elvárni, hogy a meghajtójuk rendben működjön, mert az garantált csalódás. Akinek meg teljesítmény kell, vegyen 1/3 áron pöpec asztali gépet, a maradék 2/3 feléért vehet egy jó hordozhatót, és még spórolt is 1/3-ot. ;)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#56) AXisBOLD válasza katt777 (#55) üzenetére


AXisBOLD
addikt

"az AMD-től nem szabad elvárni, hogy a meghajtójuk rendben működjön" :F

miért mi baj van velük?

Aurea mediocritas

(#57) V8David válasza katt777 (#55) üzenetére


V8David
tag

ATI gpu-val szererlt Thinkpad-ekkel sincs gond... Legalábbis én nem tapasztaltam sohasem bármi nemű problémát. (T400)

E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

(#58) Zeratul válasza katt777 (#55) üzenetére


Zeratul
addikt

Na, mert az nV meghajtói makulátlanok. Ez te se gondolhattad komolyan. Hogy is volt a megsülős, panelről felvállós GPUk és IGPk nV vonalon az alul tervezett hűtés miatt. Meg a textúrahibák tömkelege?

Vélemény: Az Ánus tartalommal töltötte meg a NoteBUG kifejezést.

[ Szerkesztve ]

(#59) Napfénysüti válasza V8David (#57) üzenetére

Nekem is dupla VGA-s T400 van (ATI 3470-el) és itt sincs gond, de azért ezekben elég korrekt hűtés van.

Més que un club!

(#60) katt777 válasza AXisBOLD (#56) üzenetére


katt777
félisten

Catalyst topic. ;) (Vagy alább.)

V8David: Haver KA50-esével sincs. De csak ASUS meghajtó van rajta, régi, eszembe sem jutott újabb, ref. meghajtóval próbálkozni. Már ASUS VGA-s koromban is csak ASUS meghajtóval volt 100%-ban jó a kártyám, ref-kkal mindig volt valami gebasz. Ezért nem is az ASUS meghajtó hibájára hivatkoztam.

Zeratul: Az nV-nál lehet tudni a hibákról, nem kell feltenni a hibás meghajtót. AMD-nél konfigtól függően jönnek elő hibák; egyik gépen semmi, a másikon bug-hegyek; még azonos hardveren is változhat (szándékosan nem VGA-t írok, mert más is befolyásolja), ha más felbontást/összetettséget használ az ember. És ami a legpofátlanabb: újabb meghajtókkal sok régi program bugzik, vagy el sem indul, régebbi hardverek detto. nV-nál még nem láttam olyat, hogy felteszek egy új meghajtót, és hirtelen nem tudok játszani vmi régebbi játékkal.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#61) adamssss


adamssss
veterán

Ezt azért rohadtul nem gondoltam volna... Az asus-nak ez nem valami jó reklám.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#62) AXisBOLD válasza katt777 (#60) üzenetére


AXisBOLD
addikt

nem tapasztaltam még ilyen hibákat.

köszi, a topikot megtaláltam volna egyedül is ;).

Aurea mediocritas

(#63) katt777 válasza AXisBOLD (#62) üzenetére


katt777
félisten

Mázlista! :D Szerencsére én is jó ideje csak a 10.7-tel, de azzal is csak akkor, ha használtam a telepítőjét és a CCC-t. Nem javított egy állítólag CCC-ben lekezelt bugot, és utána bármi drivert próbáltam telepíteni, nem volt VGA a gépemben, pedig mindent szabályosan csináltam. Részemről maradok amellett, hogy csak driver-t telepítek (és AVIVO-t), aztán ott az ATT.
Én itt azért inkább arra gyanaxom, hogy a ref. meghajtó nem 100% jó az ASUS hardverére.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#64) Zeratul válasza katt777 (#60) üzenetére


Zeratul
addikt

Ne akarj olyanról meggyőzni amiről tapasztalatból tudom az ellenkezőjét. Rendelkezem mind nV mind ATI gpuval és biza mindkettőben találni hibát ha nagyon akar az ember, mint pl az agyon ajnározott intelben is, főleg az alaplapi chipsetei esetében.

(#65) Zeratul válasza katt777 (#63) üzenetére


Zeratul
addikt

Ja kérem aki CCC .NET-es baromságot használ az ne csodálkozzon. :D

Asus előszeretettel lépi át a referencia határokat, volt hogy asus kártyának úgy meg volt gyárilag turkálva a briósa hogy a szabvány catalyst nem ment fel rá, csak az ánusz sajátja, abból meg vagy 2 éves volt a legfrissebb.

[ Szerkesztve ]

(#66) Dark Archon válasza L3zl13 (#51) üzenetére


Dark Archon
addikt

Nem mondok én semmit, mindenki vegyen, amit akar, aztán szívjon :) Mondom ezt úgy, hogy az Asus alaplapom nemrég döglött meg 3 év után, kicserélték, azt annyi. Eleve luxuskategória fél misit kiadni egy laptopért, de ennek a hibája legalább nem veszélyeztet emberéletet, nem úgy, mint az öngyulladó Ferrari.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#67) katt777 válasza Zeratul (#64) üzenetére


katt777
félisten

Persze, hogy mindegyikben van hiba, ez a lényeg. :D

Az Intel chipsetjei tekintetében elég nekem annyi, hogy az AMD-ivel szemben semmi probléma velük, ráadásul messze jobbak az AMD-inél, elég PH-n megnézni a 890X tesztet.

Hát, én nem használom. C topicban most akarták megmagyarázni nekem, hogy az ASUS cucca = a referencia meghajtóval. :)

Ha régebbi is, gyakran jobb; az, hogy valami új, nem feltétlenül jelenti, hogy jobb is, ezt 1950XT-s koromban megtapasztaltam.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#68) Zeratul válasza katt777 (#67) üzenetére


Zeratul
addikt

Intel chipsetjei jobbak? Na ne röhögtess. Olyan fos vinyókezelést eddig csak nVnél láttam amit utóbbi időben az Intel művel. Az hogy melegszik és ezzel párhuzamosan döglik mint a kemotoxos őszi légy csak hab a tortán.

(#69) L3zl13 válasza Dark Archon (#66) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Lehet vitatkozni azon, hogy ki melyik gyártót favorizálja, de az az érvelés, hogy azért sz@r az AMD mert csak a lapkák 50%-s hibátlan (nem tudom valós adat-e illetve, hogy mikori, tekintve a kihozatal folyamatosan javul a gyártási eljárás tökéletesítése során) csak a hozzá nem értésedet mutatja.

Lásd az egyetlen számba vehető konkurencia az nVidia Fermi 20-30%-os kihozatalt produkált az év első felében.:U

Aki hülye, haljon meg!

(#70) M. Andris


M. Andris
csendes tag

szerintem a legnagyobb hiányossága és hibája a laptopnak még mindig a fogyasztásához mérten gyenge akku a gond, többi orvosolható

[ Szerkesztve ]

(#71) katt777 válasza Zeratul (#68) üzenetére


katt777
félisten

Ezeket a hibákat mégis milyen Intel lapoknál láttad? Mért én nem találkoztam velük sem Wolfdale, sem Core i7 topicokban. Esetleg rossz lapgyártót választottál.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#72) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Cikk végére beszúrtam egy kis UPDATE-t.

(#73) Zeratul válasza katt777 (#71) üzenetére


Zeratul
addikt

Alaplaptól függően többé kevésbé érezni hogy lagolnak, főleg AHCI üzemmódban.

(#74) Zeratul válasza Dark Archon (#50) üzenetére


Zeratul
addikt

Hát, kb. ezért nem kell nekem semmi, amihez az ATi/AMD-nek köze van Mert azt ne mondja nekem senki, hogy csak az Asus sara, mikor a gyártósorrol legurult GPU-k fele eleve szar és csak gyengébb kártyákhoz lehet felhasználni.

Nem a Global Foundry, hanem a TMSC gyártja a GPUt , így semmi köze nincs a selejt arányhoz az AMDnek. TMSC miatt késett az AMD és igen csak benne volt a Fermi buktájában is a tajvani bérgyártó.

(#75) katt777 válasza Zeratul (#73) üzenetére


katt777
félisten

Hát, én ASUS-t és ASRockot használtam/ok, egyikkel sem volt gond. MSI-nél nem csodálkoznék, de az nem az Intel sara. Legfőképpen egyébként a laphoz mindig az Intel driver-csomagját telepítem, nem az alaplapét (bár az ASRock bölcsen az Intelét adja).

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#76) Dark Archon válasza Zeratul (#74) üzenetére


Dark Archon
addikt

Tudom, annyi értelme van leszarozni az ATi-t ez miatt, mint az Asus-t. De szvsz az TSMC.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#77) Duree


Duree
veterán

Hát remek kis cikk lett,sajnos a noti küzd rengeteg gyerekbetegséggel,ami ebben az árkategóriában felháborító,igaz ebben ludas az ATI is

[ Szerkesztve ]

duree54

(#78) hcl válasza Darth_Revan (#8) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem, ez nem normális, csak hogy ilyen sw hibák azok nem egy nagy ügyek - kellenének hogy legyenek. Ha meg bénák,és emiatt elhal a gép, hát magukra vessenek a garis cuccok tömege miatt.

A Clevo meg valahogy nekem az óccó gépek gyártójának van meg, pl. az Albacomp is ennek a gyárnak a cuccait rebrandeli.

Mutogatni való hater díszpinty

(#79) Darth_Revan válasza hcl (#78) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Az nem a Clevo hibája, ha az Albacomp csak az olcsó, gyenge minőségű gépeit hozatja be :U

(#80) mad1


mad1
veterán

Tesom ilyet arul itt phn zsiir ujjan!Barmennyi van,akinek kell csak irjon neki 1 püt!

Ne szemetelj ! = Steam

(#81) hcl válasza Darth_Revan (#79) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Aham! Érteni.
Bár ugyanilyen gyártó volt valamikor az Alienware is, bár az meg ugye már Dell márka.

Mutogatni való hater díszpinty

(#82) Napfénysüti válasza mad1 (#80) üzenetére

Ezután a cikk után kötve hiszem hogy tolongani fognak érte. :U

Més que un club!

(#83) Boxi88 válasza mad1 (#80) üzenetére


Boxi88
őstag

Olvastad az írást vagy a hozzászólásokat? Szerintem nem a legjobb helyen reklámozod, mert segítek egy picit... itt épp arról van szó, hogy milyen hibái vannak>>>ezáltal mennyire használhatatlanná válik!

Nem kötözködés képen írtam, csak tájékoztatás...

[ Szerkesztve ]

(#84) wikings2


wikings2
őstag

Ebben az egészben csak az a szörnyű hogy 130 ért vettem magamnak MSI notit, ismétlem 130 ért, és játszok rajta HD ben szinte bármit (jó GTA 4 hezmár lekell vennem Medre a grafikát HÜHA belehalok...) és semmi ilyesmi problémám sincs... 500 ért meg ilyet lehet kapni? szerintem ilyet akkor már 50 ért veszek a TECSÓ ban ha annyira GSOD od akarok nézegetni :P

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#85) mad1 válasza Boxi88 (#83) üzenetére


mad1
veterán

Persze olvastam,csakhogy az asus mar a visszajelzesek alapjan nagyreszt kikuszobolte ezeket az uj gepeknel.Ha jol tudom ,a paszta,kilyelzo,bios stb... ;) Es nem raktarrol hanem elorendeles eseten szalitja gyarbol azaz nem benntragadt tipusokrol beszeltem. :R

Ne szemetelj ! = Steam

(#86) AXisBOLD válasza katt777 (#63) üzenetére


AXisBOLD
addikt

jahh, én is driver only-t használok :). Az AMD oldaláról szedem mindig. +Riva :).

a CCC méreg a gépnek :D. most van egy kis kivétel: kizárólag azért tettem fel kb 2 hónapja, mert nem tudtam rendesen összehangolni a monitort és a tv-t(hogy külön felbontáson menjenek).

Aurea mediocritas

(#87) Boxi88 válasza mad1 (#85) üzenetére


Boxi88
őstag

ha valóban javított példányokat tud szerezni akkor érdemes lenne a hirdetésbe is beleírni, nehogy valaki tévesen informált legyen és ezért ne vegye meg...

amúgy ha már a javított példányban nincsenek benne a hibák -> tehát sikerült kiküszöbölni (ha tényleg vannak ilyen példányok) legalább annyi lehetne az ASUS-ba hogy visszahívja ezeket az 500.000ft-os ócskavasakat, és ingyen kijavítja a vásárlónak, mert ez jelen pillanatban kicsit felháborító, hogy nem tudnak rendes pasztát alátenni, vagy nem képesek meghúzni pár csavart ennyi pénzért!!!

(#88) mad1 válasza Boxi88 (#87) üzenetére


mad1
veterán

Jogos,de nem 100%os meghibasodasrol beszelunk hogy visszahivja mindet...valamelyest a 2ev asus gar sem gaz ha,2heten belul visszakerul a kicserelt gepezet.

Ne szemetelj ! = Steam

(#89) ako001


ako001
aktív tag

Hát ez szép kis hibalista.Pont mostanában akartam lecserélni a C90S-m egy ilyenre de akkor még várok.Annak idején ezt is 440k-ért árulták otthon,de a feléért vettem kint.Attól függetlenül,hogy már több mint 2.5éves gép,amiben a GPU gyárilag 13% túl van húzva amire én még néha ráteszek 5%-ot,semmi bajom nem volt még vele.Az asztali gépem is asus volt annak sem volt soha semmi baja,csak miután elajándékoztam egy havernak.(OFF)

"A pénz nem boldogit,de jobb egy limuzinban bőgni,mint a villamoson"

(#90) Atos23 válasza ^Clown (#52) üzenetére


Atos23
senior tag

Így igaz, a BGA tokozás és a hőcsöves hűtés két olyan dolog, ami direkt időzítetten tönkreteszi az eszközöket. Nem érdekük lecserélni, pedig a BGA tokot egyenesen be kellene tiltani, az összes noti meghalás 95%-a ebből ered.

Ugyan a régi technika nem termelt ennyi hőt, de a normál forrasztott négyoldalas ezer lábú chipek, és a közvetlen alkatrész felett elhelyezett hűtőkkel készült cumók a mai napig működnek.

(#91) zOMG


zOMG
csendes tag

Hát nem tudom nekem eddig az összes nvidia karim behalt 3 év után..Asus notiba az egyik :) a 8800gtx em az is meghalt az asztaliba anno. Két emberről tudok akik fejenként ugyanígy elfogyasztottak két 8800 ultrát és az egyik egy másik gtx et meghúzva sose voltak mind más gyártótól, szóval az se egyedi eset. Azóta Ati van :P

Az én Asus notebookomnak szériahibás széttörő háza volt stb több embernek láttam már széttöredezni az asus noti házát:) pedig más tipusu volt, ezért jók a tartóstesztek.
És hogy szar e az Asus? hát haveroknak van Msi, Hp, Fujitsu ami így hirtelen eszembe jut mindenkinek volt már vele gondja, mindegyik vas meglátogatta a sz@rvizet.
Tehát feleseleges 1 gyártót szidni mert szerencsejáték ki milyen minőséget kap és mint a példa mutatja nem csak az alsó árfekvésű cuccokra vonatkozik ez a mai világ erről szól egyiknek se az érdeke hogy Te sokáig használd a laptopod ártól függetlenül. Mindegyiktől ugyanazt kapod kb. A gari után a legtöbb úgy is kileheli a lelkét ha nem és birja akkor szerencsésnek mondhatod magad. Ez az én véleményem

[ Szerkesztve ]

(#92) killipoly


killipoly
aktív tag

Ez nem az elso eset az Asus G szeriaban hogy ilyen bugosan kerul piacra..
Nekem volt egy ideig egy Asus G71GX-em, USAbol hozta az egyik ismerosom jo aron es az pl ugy volt piacon tobb honapig, hogy gyakorlatilag hasznalhatatlan volt jatekra az erdetileg gamer noti, mert ha jol emlekszem ahogy 85 fok fole melegedett a GPU(kb 5 perc utan), leesett az FPS olyan 1-5 koze..
Ezert az amerikai piacot elarsztottak ezek a notik, semmi penzert arultak, en 180ert vettem, kb 4 hoanpja, de mar megvaltam tole..

(#93) sanci777 válasza Darth_Revan (#8) üzenetére


sanci777
tag

"Clevo a gamer notebookok terén a legjobb minőségűeket gyártja évek óta. Max csak az Alienware/Dell tud hasonló minőséget."

Lehet, hogy a Clevo összeszedte magát, mert még néhány évvel ezelőtt is elég f0stalicska gépeket gyártott, leszámítva egy-két eltalált modellt, amiből ne általánosítsunk.
A Clevot mindig is a 2 forintos megoldások jellemezték, és a gagyi konstrukció. A burkolat meg egyszerüen katasztrófa a szétrepedezős tejfölöspohár-hulladék müanyagból, garantáltan rövid használatra tervezve.
Rengeteg megfordult a kezeim közt, tapasztalatból írom ezeket.
Aztán, hogy az Asus is már intenzíven alkalmazza az élettartam tervezett minél olcsóbb, gyorsan használódj el és vegyél másikat technológiákat, azon sincs mit csodálkozni.
Mi tovább, hogy túl "jól sikerül"? Ennyi már belefér a túl sikeres image-ükbe, hát bocs ez most nem jött össze.
Manapság nem gazdaságos túl jót gyártani, egyre kevesebben fognak a minőség mellett kitartani, vagy mondhatni átértékelődik a fogalma.
A gyors technológiai fejlődés sem igényel "örök" életü termékeket, Egyre inkább csökken az új termékek életciklusa.

(#94) Paul119


Paul119
addikt

úgy érzem helyesen döntöttem hogy anno nem as asus g71 es szériáját válaszottam ,hanem inkább a toshiba laptopok mellett tettem le a voksomat :R

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#95) Himym


Himym
senior tag

Szia.

Jó cikk, de jó, hogy nem ezt a notit választottam ennyiért hanem egy IBM Lenovo w510et. :R

Asus ide vagy oda: ez gané. :(

(#96) Napfénysüti válasza Himym (#95) üzenetére

Ez a két gép igencsak más kategória. De nagyon is jól döntöttél szerintem. :K

Més que un club!

(#97) Zeratul válasza Atos23 (#90) üzenetére


Zeratul
addikt

Nem a BGA tokozással vagy a heatpipe hűtéssel van a gond, hanem az ROHS forraszanyaggal. Rendkívül rideg és elpattan idővel a hőingások miatt. Az Xbox360 circle of death is az ROHSre vezethető vissza, mert normál ólom-ón forraszanyaggal jóval nagyobb hőingásokat kibír.

(#98) katt777 válasza AXisBOLD (#86) üzenetére


katt777
félisten

Riva nem kezeli a feszeket, és nem lehet vele finomhangolni a grafikát.
Engem már kiutáltak Catalyst topicból, mert feszegettem a hibáit. ;]

mad1: Csak ki sem kellett volna adnia idő előtt a cuccot.

zOMG: Haveromnak kb. másfél éve van ASUS notija (KA50), esett már le, érte víz, meg amit csak el lehet képzelni, és a mai napig hiba nélkül működik (és játszani is lehet rajta). Viszont, ha ismereteim nem csalnak, a kimondottan gamer notikkal rendszeresen vannak hibák, gyártótól függetlenül. Talán túl sokat akarnak 1Xre.
Az elmaradó driverek, szoftverek asztali alkatrészeknél is mindennaposak, egy notitól sem meglepő az ilyen hiányosság.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#99) hcl válasza Zeratul (#97) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez tiszta sor, de hol gyártanak még bármit, ami nem ROHS?

Mutogatni való hater díszpinty

(#100) Himym válasza Napfénysüti (#96) üzenetére


Himym
senior tag

Természetesen tisztába vagyok vele, hogy nem egy kategória de ár alapján majdnem. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.