Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Bkuetooth (3. oldal)

Érdekes kuriózum az az analóg kar, de ilyen felárért nem kellene. Olvasni azért jó volt róla, köszönöm.

(#2) XZoli


XZoli
aktív tag

Lehet hogy az egér szuper, de a Rog Armoury II driver, megjegyzem megint kifagyott indításkor ehhez hasonló cmd inditok el hogy működésre bírjam
taskkill /F /IM XA02Agent.exe
taskkill /F /IM "ROG Armoury.exe"
taskkill /F /IM "Mutually Exclusive AURA Agent.exe"
taskkill /F /IM ArmouryLiveUpdate.exe
taskkill /F /IM ledcontrolservice3.exe
taskkill /F /IM LiveUpdateSyncCheck.exe
taskkill /F /IM NahimicAPISvc64.exe
taskkill /F /IM NahimicAPISvc32.exe
taskkill /F /IM P508PowerAgent.exe
"C:\Program Files (x86)\ASUS\ROG Armoury\ROG Armoury.exe"
szánalmas :W

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#3) Sanya


Sanya
nagyúr

Kíváncsisággal vetettem bele magam a teszt olvasásába, hogy hogyan fogtok tesztelni. Gratulálok, szép munka.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#4) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

55k egy egerert.. Itt is csak a márkát fizeted meg 75%

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#5) dementor


dementor
senior tag

Hatalmas piros pont a cserélhető Omron kapcsolóért. A megvételhez viszont kell némi fanatizmus.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#6) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Megmondom őszintén a tököm televan a gamer egerekkel és billentyűzetekkel. Csodaszépek, jó a fogásuk és a többi... De már 1 Roccat, 1 Razer és 1 Logitech egerem is megdöglött míg a 3000 Ft-os Gigabyte egerem amit legalább olyan gyakorisággal használok (napi 8-9 órában), mint a nagy gamer egereket már 6 éve semmi baja. Csúnyábban öregszik az biztos de én már nem hiszek sem Omron sem más nagy márkás kapcsolókban.
Itt a mecha billem is amit azért vettem mert a Cherry kapcsolók = örök élet +1 (persze enyhe túlzással) erre 1 év 3 hónap múlva mi döglött meg a billentyűzetben? Az elektronika...
Számomra a konklúzió az, hogy kalap kakát ér az összes gamer cucc. És sajnálom ezt mert sok minden tetszik nekem is a dizájn miatt de a 100 ezres billentyűzetek is mind silány minőségűek belül, amit ugye nem lát a nagyérdemű... Igazság, megoldás az nincs. Lehet venni az ocsmány pár ezer forintos irodai cuccokat, ami biztosan tovább bírja, mint a 10x annyiba kerülő gamer csilli-villi vagy lehet venni a gamer cuccokat amiket viszont gari időn belül kötelező eladni és újat venni helyettük különben beszopja az ember. Egyedül azokat tudom sajnálni akik ezeket a gamer perifériákat használtan megveszik...
Megoldás lehetne az, ha a gyártók 1 és 2 év helyett 5-6 év garival adnák de hát a kakára ők sem akarnak garanciát vállalni...

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#7) Synthwave válasza Dyingsoul (#6) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Rossz modelleket választasz, csak ennyi.


Kivéve, ha egerek esetén a mikrokapcsoló halálát nevezed megdöglésnek (netán a kontakthibát a kábelen), mert az manapság ilyen, viszont kapcsoló/250 forintos áron sokkal jobbakra cserélhető.

Az Omron meg önmagában nem jelent semmit. Ha van mögötte D2F-01F, az igen.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#8) Dyingsoul válasza Synthwave (#7) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Rossz modelleket? Kb mindegyikből az aktuális mainstream modelleket választottam... Roccat Kone, Razer Deathadder és Logitech G703... Ezek rossz modellek mikor ezek a legnépszerűbbek és mindegyik 25-30k körül ment? Akkor áruld el kérlek mi a jó modell...

Ezek közül a legsilányabb egyébként a Roccat volt, azt tényleg bánom, hogy megvettem... Egy hét alatt tönkrement a szenzora... Visszaküldtem gariztatni és kb másfél hónapig odavolt, kiváló élmény volt. Aztán később a középső egérgörgő kattja halt meg és még nem tudom mi baja lett, már régóta a szekrényben van.
A Deathaddernek a középső görgős kattja nem működik, a bal egérgomb néha duplaklikkel és a hangja is kicsit fura, a hüvelykujjas gombja pedig recseg, kattan, nehéz benyomni néha de az legalább működik.
G703 most tért vissza gariból... Most a bal klikkje ellenállóbbnak tűnik. De mikor vezetéknélküli módban használom akkor alacsony akksinál ismét tud dupla bal klikkelni néha.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#9) Synthwave válasza Dyingsoul (#8) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A mainstream mióta rokonértelmű a jóval/megbízhatóval? Gyakran inkább pont az ellenkezőjére utal a jelző.

Hát nézd, a Logitech már nem az a Logitech, ami 10-15-20 évvel ezelőtt volt (nagyon nem, bár talán most megint egy kicsit felfelé ívelő ágban vannak), a Razereknek is jellemzően a 2010 előtti modelljei voltak übertartósak, a Roccatot meg csak rokkantnak becézem, holott puszta specifikációk szempontjából már bőven vannak adekvát termékei.

Az a DA csak kapcsolócserés. Filléres tétel a sokkal jobbakra történő váltás, és manapság az egérbiznisz ilyen; újfent nem az a tartóssági sztenderd a prémium kategóriában, mint egy-két évtizeddel ezelőtt.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#10) nexplo


nexplo
őstag

Szokásos Asus minőség de Asus árcédulával. Nem tudnék belekötni, mert tetszik. Visszafogott profi jó cuccnak néz ki. Az én sajátom G903 kb ugyanez a liga mind árban mind tudásban de simán elcserélném egy próba elejéig :)
Azt hogy mennyit fog bírni és hogy kinek mennyire kényelmes azt az idő és mi magunk döntjük el. Jó kis cikk lett. :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#11) Dyingsoul válasza Synthwave (#9) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Nem tudom hogy miért akarsz engem hülyének beállítani mikor szerintem az reális elvárás lenne, hogy 2-3 évnél többet bírjanak a 25-30 ezer forintos egerek... Nincs már kedvem sem időm forrasztgatni ezeket. Ennek ellenére lehet, hogy valamikor megcsinálom de akkor sem tetszik ez a stílus. Mikor a milyen egeret vegyek topikban megkérdeztem nem tudott mondani senki egy tartós perifériát sem, árcímkét nem nézve sem. Szerintem ez a gáz és nem én vagyok hülye azért, mert ebben az árkategóriában elvárnám, hogy legalább 4-5 évet bírjanak ki ha a 3000 forintos irodai perifériák kibírják.

Majd ha valami fillérb***ó párezer forintos perifériáról van szó, majd akkor védd meg azzal, hogy "de hát csak egy kapcsolócsere"... Nincs már türelmem a kapcsolóknak utánaolvasni, átnézni alin az eladókat, értékeléseket, berendelni, várni jobb esetben egy hónapot a kapcsolóra, majd nekiállni forrasztgatni aztán jó lesz vagy nem mert lehet pont selejtes kapcsolót küldenek akkor vehetek megint párat aliról és kezdődik elölről az egész...

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#12) Kolbi_30 válasza Dyingsoul (#11) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Nekem volt egy A4 bloody egerem az egeres topikba elhordtak minden szar szemétnek mert a szenzor nem jó.. Mai napig működik mostanában lesz 7 vagy 8 éves. 5 éve vettem a nagyobb testvérét szintén A4 bloody xy. Semmi baja pedig alátét nélkül használom igaz mostanában kevesebbet, de míg volt időm napi 10-12 órát öltem. Volt rádiós egerem 1 év után meghalt, meg érzékeny voltam rá mert amid ki nem basztam a jobb tenyerem és kezfejem hamlott.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#13) Synthwave válasza Dyingsoul (#11) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Rólad egyetlen betű sem volt a posztban. Azt hittem, hogy a mostani és a régebbi perifériák viszonyáról volt szó.


Ha nincs türelmed ilyesmihez, akkor ez van, el kell fogadni (bár nem tudom, hogy lehet erre hónapokat elpazarolni, nekem még sosem sikerült - mindenesetre egyszer veszel mondjuk 20 kapcsolót, aztán jópár évre le van tudva a dolog). Mást úgysem nagyon tehetsz, mert attól, hogy kiborulsz, még nem fognak megtérni a gyártók, és az a magányos, nem eladott példány sem fog nekik fájni, mert úgyis lesz rá másik vevő.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14) Synthwave válasza Kolbi_30 (#12) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Attól, mert valami csak tartós, még nem lesz jó (van lassan 30 éves egerem is, teljesen patika, mégsem erőltetem). Nem csodálom, hogy nem ajánlották a szériát, de ettől te még használhatod megelégedéssel.

Viszont egy dolgot elfelejtesz, pedig te magad is leírtad: "mostanában lesz 7 vagy 8 éves". Akkoriban azért nem volt még ennyire keserves a tervezett élettartam. Vagy csak nekem tűnik úgy, hogy visszafelé haladva az időben alapvetően szinte mindent hosszabb távra terveztek?

De ez már a boomer-része a dolognak, még ha igaz is. A jelenből kell kihozni a legtöbbet, és ez sajna némi mókolással is jár, ha bizonyos feltételekből nem vagy hajlandó engedni.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#15) Dyingsoul válasza Synthwave (#13) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Azt hittem, hogy a mostani és a régebbi perifériák viszonyáról volt szó.

Ez az, hogy nem erről van szó, de már 2x leírtam, leírom harmadjára: a low cost irodai eszközök jobban bírják, mint a tízszeres árú gaming termékek. Nekem ezzel van bajom no meg azzal, hogy ez számodra tök okés - számomra nem és itt a fórumon én csak leírtam a véleményem, nem a gyártókkal vitatkozom hanem veled, mert ebben nem értünk egyet: szerintem ez az állapot elfogadhatatlan. Több megoldást én is leírtam rögtön az első posztomban amit te felül szeretnél bírálni a saját véleményeddel ami számomra elfogadhatatlan ebben az árkategóriában - szerintem nem ennek kellene lennie a természetesnek és ebben nem értünk egyet, nem abban, hogy mit lehetne tenni hogy ez változzon mert abban egyetértünk: semmit, mert úgyis lesz aki megveszi a szemetet. (Én is ezt teszem mivel nincs más választás.)

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#16) Kolbi_30 válasza Synthwave (#14) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Ha kiadok 55k forintot valami elvileg fejlett perifwriaert. Akkor elvarhato hogy ne 1 másfél évig használjam. Valamint tudjon többet mint a 8 évvel ezelőtti ami akkor kB 6-7k között volt. Gombok száma ua,makrozhato szintén. Az egérben minimum 40k a márka.A minősége meg semmi.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#17) nexplo válasza Dyingsoul (#15) üzenetére


nexplo
őstag

Egy érdekes dolog jutott eszembe arról amit írtál. Otthon a Logi G900-asom gari lejárta után szépen elhalálozott. Munka mellett napi kb 1 órát ha ment hétköznap, hétvégén pedig max 3-4-et ment naponta (nyáron ennyit sem kb). Lássuk be ez nem sok. Annyira vigyáztam rá, hogy külsőleg tényleg 100%-os patika állapotban volt még az elromlásakor is. Szerintem nem túlzás azt mondani, hogy ez az egér még pár éve top kategória volt. De elromlott minimális használat mellett. A dolog ott kezd érdekes lenni, hogy közben azon gondolkoztam, benn a melóhelyen hány egeret fogyasztottam eközben. Visszanézve a leltári listát meglepődve látom, hogy a 10Ft-os Microsoft Basic optikai egerem már 5-ik évébe lépett és akkor cseréltem.... Napi 8-10 órát megy, eszem-iszom (alszok) rajta és sokszor hétvégére is bekapcsolva felejtem sajnos a gépemet (az én butaságom). Esett már le asztalról , a takarító nőről már nem is beszélek, egy szó mint száz, ez bírja. Tudom, hogy ez kiragadott példa de csatlakozom ahhoz, hogy ezek a normál dolgok, valahogy többet bírnak. Biztos van ellen példa, de magam körül ezt látom. Ami profi gamer, az valahogy mindig csúcs cucc, de sok esetben ez az élettartamban nem mutatkozik meg sajnos. A mechanikus otthoni gamer csili vili RGB 100millió kattintást bíró billentyűzetemről pedig pereg le a festék fél év alatt a fent említett hatalmas használat mellett. Árban 20K alatt volt kicsivel és nem is merem mondani szinte érintetlen. Tényleg alig van használva... Egy szó mint száz igenis illene több pénzért jobb minőséget kapni, nem csak röpke időre. És ebben van felelősségük a gyártóknak jócskán. Kicsit hosszúra sikeredett sorry :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#18) MeszesKPT válasza Synthwave (#14) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Szóval a mainstream nem jó/megbízható, ami tartós meg nem feltétlen jó, akkor mégis mit kellene venni, ha az ember nem akar semmit mókolni és szeretné az 1-2 éves garancia időn túl is használni?

Én meg tovább reménykedem, hogy az MX518-am ne haljon meg.

(#19) Synthwave válasza Dyingsoul (#15) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Attól, hogy toporzékolni kezdek, megint MX300 színvonalú lesz a tartóssága a cuccoknak? Nyilván nem. Úgy vagyok vele, hogy szimplán nem idegesítem magam olyan triviális dolgokon, amikre nincs befolyásom; van elég bajom így is, minek azt fokozni.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#20) Synthwave válasza MeszesKPT (#18) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Keres más embert, aki minimális juttatás fejében mókol vele. Esetleg egzotikusabb irányokba is elmehet (Ninox Auroráimnak 5 év után kellett egy kapcsoló) vagy másodkézből összevadászik régi modelleket.

Új termékekre meg nem lehet mit mondani, mert egyszerűen túl kevés idő telt el a megjelenés óta, de akár még ezek is okozhatnak meglepetéseket.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#21) nexplo válasza MeszesKPT (#18) üzenetére


nexplo
őstag

Ez a jövő sajnos, a tömeggyártás vackai, olcsó és drága (gamer) kivitelben. A végeredmény ugyanaz. Maximálisan megértelek :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#22) DamianB


DamianB
őstag

Nekem 7 évig volt asus gamer egerem nagyon szerettem ütöttem vertem és még ma is jó tartalékként el van egyszer kétszer nem kattant a jobbb gomb azért cseréltem le akinek kölcsön adtam néha észre se vették .

Benéztem az egér toppikba pár óra alatt ajánlották a Logitech g102 6-7 k gamer egér csili vili gyors kényelmes és egy éve faszán használom semmi baja . Dyingsoul ezzel csak azt akarom mondani pár percembe került tanácsot kérni és jót kaptam Synthwave csak segíteni akart . Értem hogy mérges vagy én is az lennék a helyedbe én is de szerintem ezért van ez a fórum hogy segitsük egymást.

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#23) moleculez


moleculez
veterán

Egyrészt, ha veszek egy egeret, azt nem forrasztgatni akarom, hanem használni. Mint anno 2.x Android idejében: OOo csak egy főzött ROM /hack/crack/su/root neki azt kész. Míg az iPhone bekapcsolják, azt kész.

Másrészt egy F1 autó euró milliókért épül, mégis minden egyes verseny után az utolsó csavarig le kell bontani majd összerakni. Nekem is évek óta megy a kis ASUS egerem, de játszani nem lenne jó az biztos.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#24) Dyingsoul válasza moleculez (#23) üzenetére


Dyingsoul
veterán

F1 autó példa nagyon nem idevaló mivel azt csúcson járatják, szélsőséges esetre épül, határokat feszeget.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#25) nexplo válasza moleculez (#23) üzenetére


nexplo
őstag

Egy igazán buta dolog jutott eszembe. Mitől dölik be egy 30e Ft-os egér játék alatt hamarabb mint pl egy 6000Ft-os? Máshogy játszunk rajta? Nem hiszem. Az F1 példáról jutott eszembe ez. Ott valóban az autók csúcsot mennek. Egy átlag felhasználónak (pl én is) nem fog jobban menni a játék a drága egértől sem... Egyszóval egy olcsóbb egérrel az átlag jobban járhat.. Nyilván ez csak egy utópikus elképzelés de értitek mire gondolok :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#26) Synthwave válasza nexplo (#25) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Saját magának direkt gátló tényező beiktatása (gagyi szenzor, rossz forma/tömeg) a legfakezűbbnek sem segít, az bizonyos.

A jó cucc legalább technikai korlátokat nem szab, így könnyebb/gyorsabb a fejlődés és nem lehet a hardverre se fogni a failt; igen utálatos dolog valamit a fos vas miatt benézni, legyen az monitor, egér, kevés KRO-s billentyűzet, CPU+RAM+VGA vagy hálózati jellegű akármi.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27) moleculez válasza nexplo (#25) üzenetére


moleculez
veterán

Az f1 példa onnan jött,hogy a gamer cuccok a gamereknek van kitalálva, nem nekünk. Se Te, sem én nem játszunk majd jobban ezek használatával. Akik viszont igen,nekik nagyon is számít, széthajtják, minden gramm, taktilis feedback, hang, nyomáspont, meg mittomén még mi minden. Olvass bele egy egér tesztbe. Szóval van az ő ígényikre cucc, de az élettartam ott nem tényező. Ez persze nem jelenti azt, hogy ez így jól van, de most ez van. Neked, meg nekem kell egy egér, azt kész, ami évekig elvan. Van ilyen a piacon? Igen. Örüljünk.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#28) nexplo válasza moleculez (#27) üzenetére


nexplo
őstag

Jogos, a kulcs momentum, hogy nekik nincs gari idő, kapják, használják, majd csere. Így könnyű :) Ez a marketing alapú társadalom, olyan kell mindenkinek mint a "nagyoknak".

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#29) kymera válasza Dyingsoul (#6) üzenetére


kymera
senior tag

Maximálisan egyetértek veled ! Egyszerűen felfoghatatlan hogy egy 50k-s egér feleannyit sem bír mint egy 2-3k-s :W

Synthwave
Ha már kifizetek 50k-t , akkor hadd ne én cseréljem ki a kapcsolót ..... (és illene legalább 4-5 évet kibírniuk)

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#30) Synthwave válasza kymera (#29) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát ez nem a spanyolviasz, de láthatóan nem így működik.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#31) nexplo válasza Synthwave (#30) üzenetére


nexplo
őstag

Kicsit olyan az érzésem mint amikor led izzót veszek és rá van írva hogy 10000 üzemóra és 6000db kapcsolást bír.... Valahogy ezek a számok sosem tükrözik a valóságot :)
Megértem amit írsz és én is csináltam már ilyet hogy javítgatok , főleg hogy nem vet szét sajnos a pénz engem sem, csak tényleg prémium pénzért többet várnánk. Ez persze nem neked hanem a gyártóknak szól igazából. :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#32) Synthwave válasza nexplo (#31) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem csak javítgatásról van szó, hanem konkrétan upgrade-ről.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#33) keIdor válasza Dyingsoul (#6) üzenetére


keIdor
titán

Nálam a 2015-ben vett Razer Blackwidow tökéletesen működik a mai napig, a Mamba TE egér is 2-3 éves lehet, azt hiszem 2017-ben vettem, de 2016 vége is lehetséges.

Vannak jól sikerült szériák, meg vannak a nem jól sikerültek, Te kifogtad.
De az én példám meg azt mutatja, hogy igenis van kivétel.

Más: Egyáltalán nem sok az 55k érte. Ez kb. 160€. Régen is ennyit kértek ezekért.
Szar a forint, ezért ennyi.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#34) nexplo válasza Synthwave (#32) üzenetére


nexplo
őstag

Értem én persze. Bár ennyi erővel lehetne alap egeret is venni és azt tuningolni ;)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#35) J.J. András válasza Synthwave (#19) üzenetére


J.J. András
őstag

arra próbálja a kolléga (és lássuk be, nem mindenki használ 25÷55ezer Ft-os egeret otthon, főleg az átlag felhasználó nem), hogy Ti mint "szaklap", fel kellene hívnotok az olvasók figyelmét, hogy bizony-bizony az AVULÁS-TERVEZÉS és az IDŐZÍTETT AVULÁS bele van építve a mai legtöbb eszközbe....
és erre hozta fel Dyingsoul és nexplo kolléga a figyelmeteket....
a 17-es hozzászólás számomra egyértelmű :) , és nem tudom, miért nem lehet az ő tapasztalatukra alapozott véleményüket elfogadnod ?? :U
az ASUS most gondolt a mikrokapcsolókra, csak hogy a mikrokapcsoló az egy része az egérnek, ott az alaplapi áramkör, mennyi helyen megadhatja magát, amit egy átlag user soha nem fog megkeresni és maga kijavítani ?
aztán hol köt ki az 55ezer Ft-os cucc ??? ;] megy a 3-dik világba, fekete-Afrikába egy szemétdombra, hol majd a fémgőzöket néger kisgyerekek beszívva újra kinyerik belőle az értékes nemesfémeket....
a műanyag meg had rágja szét a fekete-kontinenst.... grat. ! :C :B

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#36) Synthwave válasza nexplo (#34) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Alap egérben nincs high-end szenzor, Lightspeed, plusz 5 grammos, nagyon korrekt üzemidővel rendelkező akksi. Szerintem leginkább az utóbbi (és en bloc a 80 grammos tömeg) az, ami jelentősen megdrágítja a GPW-t. ;)

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#37) Synthwave válasza J.J. András (#35) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nekem is volt számtalan egerem az elmúlt tizenévben (most a nem gaming-grade-es, azt megelőző tizenévet ne nézzük)? Csak kb. két tucat (jóféle) modell privát használatra, meg még ki tudja mennyi egy-két hétre, tesztre. Azért van némi viszonyítási alap itt is.

Teljesen egyértelmű, hogy az átlagos tartósság az eltelt idő alatt redukálódott, de ez szinte mindennel így van, nem hiszem, hogy ezt folyamatosan szajkózni kellene, hacsak valaki nem egy kő alatt tengette a létét az elmúlt két évtizedben (a tervezett avulás meg sokkal régebbi történet, mint a gayming egerek). Ezért nem kell "elfogadnom" a véleményt. Nincs rá szükség, mert nem mond újat. Akkor kellene elfogadnom, ha vitatnám. De nem vitattam, hanem jó realistaként megkerültem – maximum az enyémet lehetne elfogadni.

Egértesztekre visszatérve; mi szokott lenni a záró gondolatok egyike? Hogy a tartósságról nyilatkozni érdemben nem lehet, majd az idő választ ad a kérdésre. Csalódtunk már kellemesen, bár többször nem, mint igen.

Hol köt ki az 55 ezres cucc? Jobb esetben aprón, ahol töredék áron elmegy és valaki párszáz forintból fullos egeret csinál belőle megint. 10-esért átveszek kapcsolóhibás GPW-ket bármikor. )) A fekete kontinens freont és azbesztet tüdőző csecsemőire majd akkor is térjünk vissza, amikor autóba vagy tömegközelekedésre ülsz, netán bármiféle, természetes lebomlásra képtelen hulladékot gyártasz szimplán azzal, hogy fogyasztói társadalomban élsz. ;]

:))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#38) Menthirist


Menthirist
veterán

Kezdjük a gamer billentyűzetekkel. Anno 2-3 havonta "ettem meg" egy membrános billentyűzetet, aztán váltottam egy Tesoro Durandal-ra, ami évekig problémamentesen végezte a dolgát, és évekkel később is ugyanolyan érzés volt lenyomni egy gombot, mint újkorában. Aztán nem annyira rég (1-2 éve) váltottam egy Cooler Master CK550-re, mert a Durandal nem volt háttérvilágítású, és a gombok azon egy-egy árokban voltak, nem pedig a felületen, úgy mint a CM-nél (takarítani könnyebb). Ez is hibátlan, de tartaléknak ott van még a durandal, ha ezzel bármi történne.

Egerek terén már vegyesebb a kép, volt régen egy MX510-em, amit imádtam, és jó is volt hosszú évekig (~5-6), mire meghalt. Aztán az őt váltó G400 kábelhibával elhalt (nagyon merev volt a kábele, és kontaktos lett), próbáltam rendeltre cserélni, de azok sem voltak túl jók. Aztán jött egy Roccat Kone Pure Military, arról úgy 2 év használat után egy erőteljesebb kattintásra letört az a műanyag pöcök, ami a kapcsolót nyomta, és megragasztás után sem maradt masszív. Úgyhogy most egy DeathAdder Elite-et nyúzok, hibátlanul. Szóval a kapcsolók és belső elektronika nekem ezekben mind kibírta, és jellemzően külső hatások miatt haláloztak el (vagy csak simán annyira régi volt már, hogy a kezem szinte teljesen lebontotta a műanyagot). A cégnél olcsó egereket nyúztam, de azokkal több bajom is volt. Most egy M720 triathlon-t használok (mert bluetooth-os egér kellett), az most beválik, jó. Szóval nekem ha realistán nézem, a drágább eszközök tovább bírták. Különösen igaz ez billentyűzetekre, mechás billentyűzetem nem halt meg.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#39) GreatL


GreatL
őstag

A kis joy már leesett, most feltettem rá a nagyobbikat. A szoftvere egy régi vacak, vagy egy bugos appot lehet telepíteni ami kínai-angol keveréssel próbálkozik megértetni magát. Egyébként az app napokig nem látta az egeret majd frissült.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.