Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lacces


Lacces
őstag

Váó! Csak gyengusnak tűnik a videokártya...

(#2) Sanya válasza Lacces (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

nekem picit visszalépésnek tűnik.
ezen gépenknek a gpu az alaplapba integrálva érkezik, akármennnyire is dedikált, szóval a 635-ös szérei végig 635 lesz.
a régi hm55-ös vagy 65-ös szériás n53-as laptopokon 4 so-dimm foglalat volt, maximum 16gb ram fogadására képesen (bár megjegyzem, még én sem használom ki manapság, de ki tudja mit hoz a jövő)

emellett 1366-os felbontás egy multimédiás laptopnak... (ezért cseréltem én is az enyimben.

szó-mi-szó, osztom a véleményed, s még hozzá is teszek, nem csak a gpu a gyenge.

valamint kaphatott volna világítást a billentyűzet.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#3) solfilo


solfilo
veterán

Már egy ideje böki a csőröm: hogy lehet, hogy notiknál szinte mindig vagy AMD+AMD, vagy Intel+Nvidia a cpu+vga páros? AMD+Nvidia illetve Intel+AMD szinte sosincs... Vagy csak én voltam figyelmetlen?

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#4) rudi válasza solfilo (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

Intel + AMD elég sok van, csak figyelni kell, AMD + NV szerintem nem mostanában lesz :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#5) Amacs


Amacs
aktív tag

A régi billentyűzet nekem jobban bejött. Viszont ebbe az összképbe szerintem ez illik jobban.

(#6) solfilo válasza rudi (#4) üzenetére


solfilo
veterán

Köszi! Akkor figyelmetlen voltam! :B :R

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#7) effendi2 válasza Sanya (#2) üzenetére


effendi2
tag

Ezt írtad:

"valamint kaphatott volna világítást a billentyűzet."

Idézet a cikkből:

"A szigetes billentyűzet mindegyik variánsnál rendelkezik háttégvilágítással,"

Ezt írtad:

"emellett 1366-os felbontás egy multimédiás laptopnak... "

Idézet a cikkből:

"A 15,6”-es, LED-es háttrévilágítású kijelző HD (1366x768), HD + (1600x900) és Full HD (1920x1080) felbontásban is rendelhető, így a legkülönfélébb igényeket is kielégíti a vételár felesleges terhelése nélkül."

:DD

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#8) Gadgetfan_


Gadgetfan_
senior tag

Szép noti, ha "14-es méretben is lesz, és az ára sem lesz horror, egy ilyenre benevezek.
Úgyis van pár almás matricám amit az iPhone-hoz adtak ;] (ez vicc volt!)

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#9) Szlovi


Szlovi
aktív tag

"Super Hybrid Engine II " Ez az ASUS saját szoftvere,vagy mi??
Mivel NVIDIA dGPU van benne,akkor miért nem az Optimusra bízzák a iGPU - dGPU közötti váltogatást?

#8: Idézet a cikkből: "Az N46, N56 és N76 értelem szerűen rendre 14, 15,6 és 17,3 hüvelykes képátlóval rendelkezik" ... tehát lesz ;)

[ Szerkesztve ]

(#10) erdoke válasza effendi2 (#7) üzenetére


erdoke
titán

A következő hetekben jelentik be, de Sandy Bridge? Csak nekem furcsa?

A legjobb aláírás a héten

(#11) mariomahmoud


mariomahmoud
tag

Nem lehet annyira rossz.... :K

Üdv. Mario

(#12) effendi2 válasza erdoke (#10) üzenetére


effendi2
tag

Mivel még be sem jelentették, szerintem ez még elég képlékeny...

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#13) darvak válasza Lacces (#1) üzenetére


darvak
senior tag

Jap nekem is ez szúrt szemet, ez a Gt555M szintű kártya nem túl ütős...
Úgy látszik a GTX kártyák továbbra is a G sorozat kiváltságai lesznek. :(

(#14) Lacces válasza darvak (#13) üzenetére


Lacces
őstag

Bár lehet jó lesz a Sim City 5-hez és a World of Tanks-hoz. Nekem ahhoz bőven elég :D Na meg még a Civilization játékok. Több nem kell :D

Én arra a HD kijelzőre kíváncsi vagyok, de tényleg, ez a 1366x7... néha úgy lecsérélnm egy 1440x8... -ra :D

(#15) rudi válasza erdoke (#10) üzenetére


rudi
nagyúr

Elvileg most úgy áll a dolog, hogy a mobil Ivy Bridge-t eltolták június elejére.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) freemanone


freemanone
őstag

Legszivesebben betiltanám a rácsos felületet a notikon..... az isten nem takarítja ki rendesen és 1-2 hónap alatt képes nagyon csúnyán kinézni. Lenovo-nak is csak gratulálni tudok a T420 billzet melletti rácsaihoz. Csodásan néz ki, pedig csupán 6,5hónapos kb.... :(((

[ Szerkesztve ]

(#17) Puma K válasza freemanone (#16) üzenetére


Puma K
veterán

Nekem egy Y570 van és nincs gondom vele minden bekapcsolás előtt letisztítom a gép billentyűzetét és fedlapját.

Amúgy ez az Asus gép nagyon tetszik :Y

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#18) freemanone válasza Puma K (#17) üzenetére


freemanone
őstag

Y570: [link]
T420: [link]
Azért az nem mindegy hogy olyan helyen van a rács, ahol egyáltalán nem vagy csak nagyon ritkán ér hozzá a bőröd, mint az Y570-nél. Illetve a T420-nál az oldalán 2 böszme rács amihez elég ha picit izzad a kezed és pár hónap alatt teli lesz retekkel..... azt aztán törölhgetheted.

[ Szerkesztve ]

(#19) Jorus


Jorus
nagyúr

Nem rossz, de nem értem, miért próbál az MBP-kre hasonlítani.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#20) M3oH


M3oH
addikt

CSinos kis darab,tetszik a kaszni. De hardveresen szerintem is visszafele fejlodott az Nx5hoz kepest.

(#21) Puma K válasza freemanone (#18) üzenetére


Puma K
veterán

Én mindig kezet mosok mikor hazaérek... (láttam már nem egy embernél olyan retekmennyiségeket billentyűzeten és egéren, hogy undorító volt és inkább hozzá sem nyúltam...). Meg van valami spéci tisztító kendő amivel az egész gépet át szoktam törölni havonta - két havonta. A T420-nál lévő rácsokhoz kéne valami nagyon apró és sűrű mintázatú (vagy mi a megfelelő kifejezés...) szivacsot tenni belülről. Onnan amúgy a porszívó vagy sűrített levegő és vagy annak a kettős kombója megoldaná a gondot szerintem.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#22) freemanone válasza Puma K (#21) üzenetére


freemanone
őstag

Próbáltam, de sajna nem. Szét kéne kapni az egészet, mert tuti kivehető a rács, de ez céges gép és nem nyúlhatok bele. Amúgy a kézmosáshoz annyit, hogy elég ha 1 kicsit izzadósabb tipus az ember, máris értelmét veszti, de ezt már sokan mondták nekem, uh nem boncolgatnám tovább. Persze retkes kézzel én se ülök gép elé.
A gépházat, monitort 1-2 hetetne letörlöm, valamint a billentyűzetet is sűrített levegővel. Nem bírom, ha áll benne a retek.
Mindettől függetlenül sajnos bármit csinálhattam a bal oldali elég csúnyán a jobb kevésbé, de mindkettő koszos és csúnya.

(#23) Puma K válasza freemanone (#22) üzenetére


Puma K
veterán

Annál rosszabb nincs mikor látsz valamit ami rossz vagy hibás és te tudod a módját hogyan lehetne megcsinálni, de a környezet vagy egyéb okok miatt nem teheted meg...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#24) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

DDR3 az odavág a dedikált vga-nak :O , pedig nem lenne rossz szerkezet.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#25) Dyingsoul válasza erdoke (#10) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Nem csak neked furcsa, én kiguvadt szemekkel néztem, mikor megláttam, hogy homokhíd proci lesz benne. Ennyire sok maradt raktáron belőle, hogy az intel már nem tud vele mit kezdeni? pedig ehhez az alu borításhoz dukált volna egy csúcs belső... Ennek ellenére nem érzem azt, hogy kellemes árcédulát fogunk rajta látni. Inkább kellemes rablás lesz ez a noti. Gyönyörű külső, korral versenyezni nem tudó belső. Az aluminium kb úgy hat majd rajta mint műmellek egy szilikon macán. De engem nem fog átverni az egyszer biztos.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#26) Puma K válasza Dyingsoul (#25) üzenetére


Puma K
veterán

Szerintem nincs gond vele. Már csak ezért is: [link]

Fogyasztás/teljesítmény mutatóik jók, és mint a tesztben is látható, előbb fogy el a VGA mint sem a CPU. Én is inkább i3-mal vettem a gépem mint i5-tel Nvidia GT555M mellett, hosszabb akku idő, alacsonyabb fogyasztás, több pénz maradt nálam, nem melegszik a gép belseje, ha egy GTX 560M lenne benne akkor már mehetne egy i5, de még akár i7 is.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#27) Puma K válasza Puma K (#26) üzenetére


Puma K
veterán

(Lemaradt...)

Ebben a gépben sincs erősebb dVGA. Tehát nincs értelme erősebbet beletenni szóval ennél a gépnél is elég egy i3, és a fentebb írt előnyök itt is érezhetőek lesznek.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#28) Dyingsoul válasza Puma K (#26) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Tisztában vagy a 22nm előnyeivel? Nem csak a teljesítmény nagyobb, de a fogyasztás is sokkal kisebb! Ezért sem mindegy, hogy sandy bridge vagy ivy bridge.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#29) Puma K válasza Dyingsoul (#28) üzenetére


Puma K
veterán

Nem feltétlen kell rögtön görcsbeállni, ha nem a legújabb hardver van a gépben... a régin is ugyan úgy fogy futni a Windows, kedvenc internetböngésződ, és egyéb programjaid... ha meg nem tetszik a HW ami a gépben van akkor nem kell megvenni. Lehet hogy régebbi CPU van a gépben az árán meg fog látszani, és annyival drágább mintha a legújabb CPU lenne benne.

Még mindig kitartok amellett az álláspontom mellett, hogy ezzel a géppel semmi probléma nincs. De persze majd ha már régebb óta lesznek az embereknél akkor szépen kiderülnek a dolgok a gépről amit esetleg egy tesztoldal rögtön nem tapasztalt.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#30) Dyingsoul válasza Puma K (#29) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Úgy szeretem, amikor más megmondja nekem, hogy én mire használok egy gépet! :DDD Az ilyesmit igazán nem tudom mire vélni. Boltba is bemegyek, megkérdezem, hogy

"-Ez meg ez meg ez kellene nekem. Van nálatok?
-Hát van, de minek nekem ez? 'Úccse használod ki meg mire használod? Mire kell? Na de mondd már meg miért kell neked?"

Szerintem meg ha egy gyártó kiad egy vadonat új terméket, amivel még ráadásul azt akarja sugallni, hogy a termékvonal minőségibb és még jobb lesz, igazából semmi sem változik, csak a külső. Ilyen alapon mindegy, ha N55-öt vesz az ember (az még olcsóbb is lesz, mint ez). Egy új terméktől szerintem elvárható, hogy ne csak dizájnban hozzon újat, hanem belsőben is.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#31) Puma K válasza Dyingsoul (#30) üzenetére


Puma K
veterán

Én nem mondok meg neked semmit, sőt senkinek nem mondok meg semmit ha csak a véleményemet nem kérdezik vagy egy fórumon le nem írom, mert egyszerűen azokat az embereket nem értem aki szájukat harapva, gyomorgörccsel olvassák a legújabb számítógépalkatrészek tesztjét és már rohannak venni a legújabb alkatrészt mert mert nekik csak az előző generáció csúcs alkatrésze van a gépében, és neki a legújabb kell.

Lehet ez egy új laptop mert minden, de csak a külsején változtattak meg a GPU lépett előre. A CPU-t az Asus lehet nem látta értelmét lecserélni vagy mert sokat rendeltek a Sandy Bridge-ből. Szerintem az SB-vel semmi gond nincs.

Valamint tapasztalataim szerint laptopoknál az i3 tökéletesen elég mindenre mert mint írtam és tesztek is bizonyítják, hogy előbb fogy el a GPU teljesítménye mint sem a CPU, és talán, de tényleg csak talán az i5-nek is van létjogosultsága egy laptopban inkább SSD-t tegyen a laptopba mint sem gépet szétmelegítős értelmetlen CPU-t, ami nem hoz annyi sebesség növekedés ellenben annál több a fogyasztás ezáltal a laptop belső hőmérséklete is magasabb, valamint pénzt is takarít az ember ha nem a legdrágább laptopkonfigot válassza leső nekifutásra hanem inkább gondolkodik, hogy mire is fogja használni a laptopját és ahhoz milyen belsővel rendelkező gépre van szüksége... Az i7 maximum az Alienware laptopokba való, mert azok rendelkeznek kellő kialakítással és hűtéssel.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#32) Dyingsoul válasza Puma K (#31) üzenetére


Dyingsoul
veterán

A hozzászólásod első felében már megint nem tudod, hogy mit beszélsz. Azt te honnan tudod, hogy nekem milyen konfigom van? Egyáltalán nincs igazad ezzel a véleménnyel, ugyanis nem arról van szó, hogy a sandy bridge jó-e vagy sem. Arról van szó, hogy új termék, új köntösben, régi belsővel = parasztvakítás.

Ha például azt kérdezed, hogy engem ez miért zavar, akkor ez a válaszom: 4 éves az asztali konfigurációm és szeretnék venni, egy, a magas igényeimet kiszolgáló laptopot (és itt nem csak játékra gondolok). Ezért elvárható az, hogy ha egy gyártó 2012-ben dob piacra egy új notit (amit megjegyzek 2013-ban is fog még forgalmazni), azt azért már ne az előző generációs alapokra helyezze. Megmaradt egy rakás sb proci? Jó, akkor rakja át egy másik kategóriában szereplő gépekbe, ne pedig egy prémium termékvonalat akarjak már kreálni előző generációs hardverekkel... Ilyen alapon nincs értelme fejleszteni a processzorokat, mert "a zájhárom tökéletesen elég mindenre".

Majd ha jönnek a tesztek és az fog lejönni belőle, hogy ib vs sb harcban az iv +15-25% akkuidő, +10% teljesítmény satöbbi akkor majd meglátom, hogy még mindig tartod-e az álláspontodat, miszerint lényegtelen, hogy egy órával-fél órával kevesebb ideig bírja akksival...

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.