Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) pakriksz válasza arnyekxxx (#149) üzenetére


pakriksz
őstag

"Az a szánalmas, hogy nem fogod fel, hogy nem a részvényárfolyamok miatt sirnak, hanem azért mert adott esetben nem tudnak maguknak készüléket venni, ha annak a forgalmazását betiltja valami félelmeháborodott biró."

És mert ezeknek a baromságoknak a költsége bekerül a termék árába is...

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#152) szmissz válasza arnyekxxx (#149) üzenetére


szmissz
senior tag

Jajj, szegények, hát rohadtul sajnálom őket! Nem tudnak iPhone másolatot venni! Brühühühü.

Majd vesznek olyan készüléket, ami nem másolat, mert mostantól olyat fog gyártani a Samsung, ahogy eddig olyat gyártott a többi cég is.

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#153) floatr válasza Bici (#150) üzenetére


floatr
veterán

De nem ez a lényege, hanem az, hogy ott tépi, ahol éri... mindegy

(#154) arnyekxxx válasza szmissz (#110) üzenetére


arnyekxxx
veterán

mert valószínűleg az Applenél nincs olyan 70 oldalas dokumentum, amin tételesen magyarázzák, hogy hogyan kell ellopni a Braun kávéfőző/borotva minden létező tulajdonságát és saját márka alatt legyártani

http://www.almalap.hu/200607/themac.html

"Akkoriban kevés olyan multimilliomos látogatónk volt, aki huszonéves lett volna és cégvezető, a legtöbb látogatónk nem tudott úgy visszamenni a cégéhez, hogy kinyilatkozza: nekem ez kell!" - emlékezett vissza a Jobs vizitre Alan Kay, aki később az Apple munkatársává lett. Amennyire a Xerox nem érzett rá arra, milyen értéket állítottak elő alkalmazottai, Jobs annyira megtette ezt. Amikor meglátta, hogy a Smalltalk fejlesztői környezet egymást kitakaró ablakokat, felpattanó menüt használ, tudta, hogy erre van szüksége, és a Lisa csapatot utasította, hogy ebben az irányban fejlesszen.

(#152) szmissz

Jajj, szegények, hát rohadtul sajnálom őket! Nem tudnak iPhone másolatot venni! Brühühühü.

iphone másolatot bármikor tudnak venni, a samu termékeket akarják betiltatni

[ Szerkesztve ]

(#155) szmissz válasza arnyekxxx (#154) üzenetére


szmissz
senior tag

Bár neked már többet nem terveztem írni, de ha már így belefutottál:

Ugyanabból a cikkből:

""Befektethetnek egy millió dollárt az Applebe, ha megmutatják a Xerox PARC titkait" - üzente meg a Xerox befektetési cégének.

Az Apple ebben az időszakban üstökösszerű gazdagodáson és felfutáson ment át, második részvény-kibocsátására készült, a Xerox kapva kapott az alkalmon, hogy cserébe a PARC látogatásért résztulajdonossá váljon. A felajánlott részvényvásárlás üzletileg azért jó, mert amikor a vállalat újabb részvényeket bocsát ki, általában felugrik az árfolyam, a PARC-béli dolgok pedig nem eladásra készültek, így azokból nem sok bevételre számíthatott a Xerox. A megállapodás létrejött, az Apple részvények öt százalékát, százezer részvényt vásárolt meg a Xerox egy millió dollárért. Emlékezzünk vissza, amikor a harmadik alapító, Wayne, eladta 10 százalékos pakettjét, 800 dollárt kapott érte - 1976-ban. A Xerox egy évvel később, 1980-ban eladta részvényeit - a részvény átcímkézés miatt ez nyolcszázezer részvényt jelentett - 17,6 millió dollárért."

Érzékelsz -e különbséget a történtek között?

Lenyúlták mint a szart! Engedéllyel.

[ Szerkesztve ]

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#156) arnyekxxx válasza szmissz (#128) üzenetére


arnyekxxx
veterán

(#157) girhes válasza szmissz (#155) üzenetére


girhes
csendes tag

...800 dollárt kapott érte - 1976-ban. A Xerox egy évvel később, 1980-ban eladta részvényei...

Az nem négy év akar lenni? :)
(Mindent megelőzve, ez nem kötekedés, lehet én néztem be valamit! )

Beszámítás, csere [OFF] <br /> Ha nem lennének hanyag emberek értékelésnél, +30 pozitívam lenne...

(#158) arnyekxxx válasza szmissz (#155) üzenetére


arnyekxxx
veterán

A Xerox nem adott el semmit az almának, megnézhették az egyébként nem publikus rendszerüket, ezután mondta Steve a rabszolgáinak, hogy ok, akkor srácok nekiállni, ilyet akarok én is, de tegnapra. Nem kapott másolási engedélyt, de mint nagy művész, nem is akart másolni, mert azok inkább lopnak.

[ Szerkesztve ]

(#159) szmissz válasza arnyekxxx (#156) üzenetére


szmissz
senior tag

Utolsó kommentem most már tényleg hozzád, mert ez már tényleg mindent alulmúl.

Mint két tojás! :W

[ Módosította: philoxenia ]

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#160) arnyekxxx válasza szmissz (#159) üzenetére


arnyekxxx
veterán

2004 vs 2008

ugye azért feltünt "patented" ék alaku forma ultravékony kialakitással, meg a szigetes gombsor?

(#161) Armahun


Armahun
addikt

Azon csodálkozom, hogy az egyik autógyártó nem pereli a másikat, hisz az a szemét is 4 kereket rakott az autóra mint ő.
Egy adott funkcióra készített terméknél hasonlónak kell lennie a formának.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#162) #56573440 válasza arnyekxxx (#158) üzenetére


#56573440
törölt tag

jaja. ez egy drága idegenvezetés volt alma mérnököknek, némi egészségügyi séta és kávézás keretében, ezért cserébe zsíros részvényeket kaptak olcsóba. évezred üzlete :U

[ Szerkesztve ]

(#163) HuMarc válasza Armahun (#161) üzenetére


HuMarc
addikt

Nem tudom, ennél a cikknél is volt-e már ilyen, de ez az autós téma már vagy 6-szor volt terítéken, ha nem többször. Olvasd vissza, és akkor kapsz erre magyarázatot!

[ Szerkesztve ]

(#164) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Az emberek egy dolgot elfelejtenek: "a másoltak, illetve azok gazdasága miként jutott olyan szintre, hogy másolhatóak és másolandóak legyenek, és legtöbbször azt is, hogy a másolással megszerzett jövedelem jobb esetben olyan szintre juttathatja el az adott gazdaságot, hogy az maga válik másolandóvá." - Dajkó Pál
:R :DDD

PS4

(#165) proradeon


proradeon
őstag

Most olvasom mashol, hogy ez a per csak jovo nyaron fog elindulni.

"A tervek szerint jövő nyáron kezdődő per az előzőhöz hasonlóan a San Jose-i bíróságon lesz megtartva, ráadásul a bíró is Lucy Koh maradhat."

Azert tok jo elore tudni, hogy meg 1 ev mulva is menni fog ez a tema itt, es mashol forumokon... :F

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#166) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Beperli az Apple-t Bruce Willis :DDD

Apa kezdődik, drágán add az életed Bruce!

(#167) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

hello!Egyvalamit már most tisztázzunk nekem Androidos telefonom van,Apple telefont még nem használtam!Nem tudom hogy müködnek az Iphone telefonok,ezért sem jót sem rosszat nem mondok róluk.Azt elismerem hogy az Apple megváltoztatta az okostelefonok világát,de ha ekkora cég,úgy próbálja meg eladni nekem vagy bárki másnak a termékét hogy a konkurenciát lehetetleniti el,az nemjó feléd halad!Valamennyire eggyet értek azzal hogy megbüntették a Samsungot,legyen mondjuk ez egy tanuló pénz számukra!De ami szerintem undoritó az Apple részéről az a termék kitiltásos dolog.Fejleszteni kell,nem kitiltatni a konkurencia termékeit.Csak egyvalamit nagyon nem szeretnék az pedig az hogy nekem mint döntés képes embernek az Apple mondja meg hogy mit vegyek!Gyözze meg azokat az embereket akik most Androidod használnak hogy váltsanak Ios-re,lehet hogy sikerült rengeteg embert már meggyőnzniük.Azok akik azt mondják hogy helyes volt a Samsung megbüntetése nem itélem el őket,de nem is helyeslem a véleményüket.Ha én lettem volna a biró megbüntettem volna mindkét céget mondjuk 20 mrd dollára amiért ilyen értelmetlen dolgokon vitatkoznak,ahelyett hogy fejlesztenének!

(#168) HuMarc válasza aprokaroka87 (#167) üzenetére


HuMarc
addikt

Óriási +1 :R :R

(#169) hallerlaller válasza aprokaroka87 (#167) üzenetére


hallerlaller
addikt

+1

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#170) szmissz válasza aprokaroka87 (#167) üzenetére


szmissz
senior tag

"Fejleszteni kell,nem kitiltatni a konkurencia termékeit."

Fejleszteni kell, nem lemásolni a konkurencia termékeit. :U

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#171) butyek


butyek
senior tag

Hát még egy ilyen undorító céget...

&ρID with 10^100. Honor 6 H60-L04

(#172) proradeon válasza szmissz (#170) üzenetére


proradeon
őstag

SGS III meg iPhone * mint ket tojas! :U

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#173) aram01 válasza ollie (#90) üzenetére


aram01
nagyúr

az a baj,hogy sok ember ezt nem érti

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#174) Robertoq válasza szmissz (#170) üzenetére


Robertoq
őstag

Szerinted az S3 képernyőfeloldása le lett másolva az iPhone-ról? Szerinted óriás bűn ha más gyártó telefonja is felajánl szójavaslatokat?

(#175) szmissz válasza proradeon (#172) üzenetére


szmissz
senior tag

Az SGS III már nem. Ha ezzel kezdik, nincs baj. Külsőre.

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#176) szmissz válasza Robertoq (#174) üzenetére


szmissz
senior tag

Jóóóóóóóóóóóóólvan, a másik értelmes hozzászólás, nyomjátok gyerekek!

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#177) aram01 válasza szmissz (#176) üzenetére


aram01
nagyúr

[link]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#178) grabber válasza proradeon (#172) üzenetére


grabber
addikt

Lehet,hogy az Iphone 5 uasonlítani fog az SGS III-ra és ezért perelnek a 3 után is

(#179) R2D20208 válasza szmissz (#159) üzenetére


R2D20208
addikt

Miért idegeskedsz Laci ? :F

★ ★ ★ Nexus 4 by LG ★ ★ ★

(#180) domperke válasza aprokaroka87 (#167) üzenetére


domperke
HARDVERAPRÓD

+1 :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#181) #56573440 válasza aprokaroka87 (#167) üzenetére


#56573440
törölt tag

az a baj, hogy ott ragadunk le, hogy másolás e vagy sem. a büntetés meg kétélű dolog. kapott a samu egy büntit, ami nincs egészen két napi bevétele. aprópénz. ez pont olyan mint a politikus, aki milliárdokat lop, majd elkapják és megvágják 800k-ra mert csúnya voltál. tuti üzlet. ezt tolják a kartellező cégek ezer éve, pár év alatt megszedik magukat iszonyat módon, aztán kapnak egy büntit ha buknak esetleg, ami az adott időszak extra profitjának 1%-a. 99 meg a zsebben. akkor miért ne csinálják...

én az egészet onnan indítottam volna a bíróságon, hogy szakértők, nem egy, az összes esküdt az legyen, megvizsgálják, hogy az adott szabadalom valóban érvényes, jogosan kapta, birtokolja, és próbál az adott jogrend szerint élni velük. HA ezen túlvannak és igazat adnak, azaz minden fronton megállja a helyét a kereset, AKKOR megvizsgálni hogy valóban jogosak e a követeléseik. ez a lépés elmaradt, ahogy a hírek is lehozták az egyetlen szakértő, az esküdtek feje, tényként kezelte a szabadalmak érvényességét. ez az egész balhé iszonyat felületes és elkapkodott sajnos. ha ezek után az amerikai szabadalmi rendszer és törvények szerint megállapítható az adott készülékekkel kapcsolatban a probléma, akkor olyan mértékű büntetést szabni ki, ami a jövőben elgondolkodtatja majd az adott céget hasonló lépéseknél. amíg aprót tologatnak meg kavargatják a fekáliát egy biliben és azon versenyeznek fillérekért hogy ki tolja a kavargató kisujját a másik torkára mélyebben, addig ezzel egyik fél se ér el semmit.

(#182) JamesHun válasza aprokaroka87 (#167) üzenetére


JamesHun
addikt

Az Apple csak jókor hozott ki egy darabjaiban már létező, de együtt még nem nagyon látott koncepciót. Az első IOS ről pl nem kéne ódákat zengeni, mert eléggé fapados volt
Még IOS3 is. Igazán okosnak IOS4 től nevezném az IOS-t addig elég gáz volt az OS része és a telefon része sem volt az a hűha nálam.
Ha az Apple hamarabb jön ki a hardver nem lett volna felnőve ahoz amit akarnak.
Ha később jön ki fél évvel évvel bár nagy eséllyel nem lett volna ennyire egyedülálló, mert más cégek is dolgoztak hasonló koncepción. Pl Nokiának is voltak elég szép kutatásai okostelefon téren.
Nem nézem le azt amit az Apple letett az asztalra, csak nem vagyok hanyatesve annyira, hogy azt mondjam a side to unlock egy világméretű szabadalmat megér
Régen miért bírták ki a gyártók, hogy eléggé standard volt a bill zár feloldása?
Mert nem akarták a usereket sokkolni, hogy ahány gyártó annyi feloldás legyen.
Kb a * és egy átlós gomb volt többségben a feloldás
De ha Apple létezett volna akkor butatelóval tuti levédeti a * gombot a feloldáshoz mert az épeszű szabadalom és 100000 munkaórás fejlesztés volt nekik kitalálni, hogy a legjobban ez a gomb szolgál a feloldás első lépcsőjére
Nevetséges
2) az hogy szoftveres dolgot átemelt a Samsung nem azt jelenti, hogy ellopták a Apple forráskódját és 0 azaz nulla fejlesztési költségük volt. Elég szép munkaórájuk volt nekik is benne mire megtették és nem védem őket ezzel, csak jelezném nem a mikulás tojta az asztalra a forráskódot, ami kb max egy marketinges agyszüleménye volt amire a programozók kreáltak x verziót és ráböktek egyre, hogy ez tetszik
És mit nevezünk másolatnak és mitől újnak, fejlesztésnek egy hasonló koncepciót?
Mert maga a side to unlock pl védett dolog
De ha már nem balról jobbra húzom a kezem máris egy új dolgot hoztam létre?
Ez így nevetséges :P
Hol van az a határ amit beletéve egy szoftveres megoldásba az mondod ez tényleg nem másolata a gumi effektnek ami visszahúzza a lapot ha túl lemész?
Ha nem simán húzza hanem kicsit balra jobbra megdobja?
De egy ilyen visszahúzást meg birtokolhat 1 cég a világon?
Ez akkora kincs amire igen is jogosan jár a csak a tied biléta?
Mert akkor csoda, hogy eljutott az emberiség ideáig. Mi lenne ha 1 cég gyárthatna csak kocsit, mert levédette réges régen ezt :)

Lehet anyázni de az, hogy fém kerete van egy készüléknek nálam még nem másolata egy Iphone nak. Mert ez a csoda csóka és társa így döntötte el sok készülékről, hogy másolat-e
Van keret igen, nincs keret nem
Zseniális brigád
SE W595
Iphone előtti és van fémes kerete
Kicsit más de Apple őket másolta le? :D
Nem hinném

SeriesX: JamesSHun

(#183) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!Lenne egy kérdésem az Iphone hivőkhőz,meg egy a Android hivőkhöz is!

1:Androidosok milyen funkciót látnátok szivesen ami az IOS-ben benne van?

2:IOS-ek milyen funkciót látnátok szivesen ami az Androidban benne van?

(#184) pakriksz válasza szmissz (#170) üzenetére


pakriksz
őstag

Akkor a kedvenc céged miért nem így csinálja?

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#185) hallerlaller válasza aprokaroka87 (#183) üzenetére


hallerlaller
addikt

Én leginkább nem funkciót, hanem egy játékot nagyon várok. Tudom még kezdeti stádiumban van, nem kap jó értékeléseket, de szívesen látnám a kis tabomon: Imperium Galactica 2

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#186) Draken válasza aprokaroka87 (#183) üzenetére


Draken
őstag

A 2. kérdést hagyd el, a válasz úgy is az lesz, hogy így ahogy van, tökéletes..

(#187) Malachi válasza aprokaroka87 (#183) üzenetére


Malachi
addikt

a kettesre - FM RÁDIÓ!!! ;]

amúgy nem tudom, soha nem skineztem a telefont, nem akartam új ikonszettet, szóval szerintem nekem tényleg úgy jó az iOS, ahogy van. nincsen már nagy különbség a rendszerek között. talán az iOS-ban jobb az integráció, de csak ennyi.

(#188) szmissz válasza Malachi (#187) üzenetére


szmissz
senior tag

Simább a rendszer működése, gyönyörű animációk és scroll, élvezet nézni, buzerálni évek múltán is. Na, majd a 4.1 Zselébab! Az majd project butterálja azt a 3 féle készüléket amire kiadják hónapok múlva!

Jobban optimalizált, pixelpontosan gyártott, minőségi appok, nem pedig hónapok múlva így-úgy portolt szutykok, ha egyáltalán.

Minden nap kerülök kapcsolatba Android készülékekkel, minden alkalommal az igénytelenség ami megmarad bennem, mint végső benyomás. A funkciókat már belehányták/lopták, de a konzisztens fíling még nincs meg. Még pár év és talán.

Ja, FM rádió az jó lenne.

[ Szerkesztve ]

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#189) Gippo


Gippo
senior tag

Nem mindegy, hogy egyféle okostelefonra írsz programot, vagy egy olyan rendszerre, ami hardveresen minden készüléknél eltér... Hát persze, hogy optimalizáltabb minden. Ez természetesen nagy előnye is az iOS-nek!

(#190) #56573440 válasza szmissz (#188) üzenetére


#56573440
törölt tag

plussz ott az itunes, amire lelkes régiónkban legyintenek egyet, csak elfelejtik hogy nem mi vagyunk a legvidámabb barakk... van ahol már a kezdetek óta elérhető, és emberek évek óta hatalmas lóvét ölnek rajta tartalomfogyasztás címén, még jó hogy pár generációnként ha cserére kerül a sor a bevált márkát választják, nem kell átpakolni a kontaktokat, az sms-eket, a képeket, a zenéket és filmeket. jó persze megoldható a váltás, de egyszerűbb kicsengetni egy jelképes összeget az új iphone-ért és egy mozdulattal mindent felpakolni. mert ahol tényleg őszinte a nevetés a kaszárnyában, ott nem ekkora státusszimbólum egy telefon...

(#191) dezs520 válasza Malachi (#187) üzenetére


dezs520
senior tag

+1,detto...fm rádió...

(#192) Malachi


Malachi
addikt

bocs én viccből mondtam a rádiót ám, kell a francnak. csak múltkor ezzel húztak fel, hogy ez mekkora hiányosság már. jó, elhiszem, hogy van, aki nem tud szarzene nélkül élni, de egy mp3 lejátszós telefonon nem értem, mire kellhet a rádió.

(#193) hallerlaller válasza Malachi (#187) üzenetére


hallerlaller
addikt

nexusban nincs fm rádió :D

#szmissz

5 percen belül tudod szerkeszteni a hozzászólást, pont napokban repült valaki emiatt.

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#194) JamesHun válasza Malachi (#192) üzenetére


JamesHun
addikt

mert kb 500 hufba kerülne, hogy menjen és néha nem rossz dolog ha megy a rádió azért

SeriesX: JamesSHun

(#195) szmissz válasza Malachi (#192) üzenetére


szmissz
senior tag

Nekem is csak párszor jött volna kapóra, de ártani semmiképpen nem ártana. Zenét soha nem hallgatok, a rádióban beszélgetős műsorokat szoktam.

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#196) kiskaktusz válasza Malachi (#192) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Nem csak szar zenét lehet hallgatni rádión, hanem pl beszélgetős műsort is.. Mondjuk engem pont nem érint, mert a gazdasági műsoromat itthon szoktam hallgatni netről..

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#197) szmissz válasza #56573440 (#190) üzenetére


szmissz
senior tag

Igen. Én például a podcastokat szerzem be onnan, olyan kényelmesen, ahogy Androidon egyelőre lehetetlen, node majd ellopják ezt is idővel.

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#198) Malachi válasza JamesHun (#194) üzenetére


Malachi
addikt

igaz, ártani nem ártana. de mondjuk ebben a kategóriában 150k-s árak fölött nem egy 500 forintos csip lesz a vízválasztó.

a másik meg, hogy nyilván azért nincs rádió az ájfonban, hogy fizess a szolgáltatónak a mobilnetért, meg az Apple-nek az albumokért az iTunes-ban. hát, khm. még jó, hogy nem kötelező.

[ Szerkesztve ]

(#199) geezer


geezer
aktív tag

Mindenesetre jó úton halad a drága Alma affelé, hogy amit Jobs összehozott (nem feltalált, csak jól rakta össze, de végül az összkép tényleg jó lett!), és egy etalon lett, az most valami olyan szinonímája legyen, ami minden jóérzésű emberben undort kelt.

"Ja, az Apple? Azok még csinálnak valamit, vagy csak perelnek?" - ilyesmire gondoltam.
Egyszer szerintem az amerikai átlagembernek is leesik ez.
Hányok az egésztől. Remélem legalább picit megfingatja a Samu azzal a bizonyos perrel az i5 ellen. Még ha csak némi időhúzásra is jó....

(#200) atike


atike
nagyúr

Ezt láttátok már? Apple vs Samsung rész. Elég érdekes dolgok vannak.... :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.