Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Fkris


Fkris
őstag

Nekem iOS es masinám volt, NEM a warez miatt törtem fel.Tweakek és témák megszerzése volt a célom.egyetlen egy warez app nem volt fent, mitöbb, nem is 1et megvettem, JB mellé.
Szóval ez azért merész általánosítás volt:D

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#102) Misi1979


Misi1979
őstag

Érdekes dolog amúgy, nálunk a cégnél az informatikusok többsége androidos mobilokkal nyomul, általában a legújabbakkal. Tipikus kép az, hogy xy megveszi a legújabb/legjobb készüléket aztán odabent meg mutogatja, mit tud.. Persze 3-4 oldal fullos 3D játék vsn feltelepítve neki az alig fél napos telóra.. Aztán megy az apk-cserebere, plusz hogy ki honnan töltötte le az adott játékot, navit.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#103) locall


locall
tag

Aki kalózkodni akar, az minden rendszeren meg fogja találni a módját...

Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír.

(#104) ilyen_85


ilyen_85
senior tag

nem igazán értek egyet a cikkel, symbianon elég sokat garázdálkodtam, de mikor meglett az első androidos gépem, volt normálisan könnyen elérhető fizetős market inkább megvettem, mint hogy szórakozzak a törésekkel meg a jól futó verziók keresésével.

Persze lehet csak megöregedtem, de mióta androidom van nagyon kevés appot szereztem be egyéb forrásból

Kivétel ez alól a mostani telefonomon a Real Racing 2 ami nem hajlandó kompatibilis lenni a telómmal... ha az lenne megvenném ezt is.

(#105) Einstvan válasza erdoke (#24) üzenetére


Einstvan
aktív tag

Ezzel nem mostad tisztára magad! :)
Ha nyalbrékelsz már warezolsz teljesen mindegy hogy illegális programot teszel rá, vagy hackeléssel illegálisan használsz valamit, amit a gyártó nem enged.

(#101) Fkris
Ja, hát igen itt jön képbe a szifon testreszabhatatlansága gyárilag. Azé csak kibujik a szög a zsákból :)

[ Szerkesztve ]

(#106) erdoke válasza Einstvan (#105) üzenetére


erdoke
titán

Számomra nem teljesen mindegy. Egyébként a 3 iPadünk egyikén sincs JB, és a telefonról is le fog kerülni, amikor kijön az iOS6. Több gond van vele, mint amennyi előnyt jelent.

A legjobb aláírás a héten

(#107) ollie válasza ilyen_85 (#104) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az mindegy, hogy egyetértesz-e, a számok azt mutatják, amit a cikk leírt.

***

(#108) Misi1979


Misi1979
őstag

'Dead Trigger' now free on Android due to 'unbelievably high' piracy rate

Még 1 dollárért is inkább lewarezolták..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#109) Cyberpunk válasza Misi1979 (#108) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az a játék egy vicc, a mikrotranzakciós rendszetével, s az összes ilyen én egy vasat nem adnák ki ilyenért.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#110) r3dsnake válasza Einstvan (#105) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

semmi koze a wareznak a jailbreakhez, nagyon nem egyenlo a ketto

(#111) joey04


joey04
titán

Ez eddig is világos volt szerintem mindenki számára. El kell menni ebből a szempontból is iOS/WP irányba, különben az alkalmazások tovább fognak silányulni.

105: a jb nem warez, olvass utána. PH-n is megengedett téma. kb a root szintjén van.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#112) Youri válasza Misi1979 (#108) üzenetére


Youri
veterán

Persze, fizess, hogy kapj egy mikrotranzakciós vackot...

RTX ON

(#113) makszimovics


makszimovics
csendes tag

na ja de talán ha egyszerűbb lenne fizetni a programokért az sokat segítene:

én sokat bújom a netet, csinosítom a telefonom root, főzött ICS, stb.
DE
arra még nem sikerült rájönnöm hogyan fizethetnék a play-ben.

sok sok cikk és a play súgó elolvasása után megértettem hogy mit kell csinálni: lecseréltem a bankszámlámhoz tartozó bankkártyákat olyanra amivel neten is lehet fizetni.

Aztán kiderült, hogy a több ezer forintért kicserélt maestro kártyával sok helyen lehet fizetni a neten, de google nem fogadja el. nekik csak a Visa és a Mastercard jó...

Szóval én szeretnék fizetni, de nem vagyok hajlandó még egyszer ezért kicserélni a család bankkártyáit.

Csodálkoznak, hogy virágzik az .apk fájlok letöltögetése a netről????

[ Szerkesztve ]

(#114) tzl válasza Mogcaa (#67) üzenetére


tzl
senior tag

Nem vagyok gazdag, suta sem, rootolt a telóm, custom rom fut rajta, mégsincs rajta warez (egy app kivételével, ami csak és kizárólag így szerezhető be, nem megvehető, három betűs, nyilvánvaló), van viszont sok fizetős alkalmazás rajta, többek közt sok gameloft játék, amiket darabonként 1 € áron vettem (gameloft akció, egy hónapig kb. Minden nap más játék volt 1 ojró), meg rengeteg app a google milliárd letöltéses akciójából, amikor 22-23 forintért adtak appokat. Ezen kívül még sok app eredeti áron, jellemzően 1-2 euróba kerülnek az appok, de időnként getjaron is lehet találni akcióban ingyen kínált appokat, a többezer forintos Smart Office-t pl onnan szereztem be anno ingyen és legálisan. Az a suta, aki az ilyeneket nem követi és inkább ostoba ideológiát gyárt arra, hogy a minimum 20-30 ezres telefonjára nem hajlandó rákölteni a vételár 10%-át pluszb an. A drágább telókról nem is beszélve...

(#115) Youri válasza tzl (#114) üzenetére


Youri
veterán

hint: A 3 betűsnél jobbakat kapsz Androidra :K

RTX ON

(#116) crey válasza makszimovics (#113) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Nem azért, de ha elolvastad a play súgót, akkor erre hogy nem találtál rá?

Tapasztalatból mondom, hogy a Google Play fizetési rendszerével van a legkevesebb probléma, nézzétek meg a WP7 és MS kínlódást, külön topikja van annak, hogy nem tudnak a userek pénzt költeni....

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#117) Einstvan válasza r3dsnake (#110) üzenetére


Einstvan
aktív tag

Rendben. Nevezzük akkor Rendszer feltörésnek.
Igy jobb? :D

(#118) tzsolesz válasza crey (#116) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Na igen, öcsém mennyit szívott vele pár hónapja. Nem tudom azóta sikerült-e neki megcsinálni.
:(

(#119) ZooLee válasza darvinya (#95) üzenetére


ZooLee
őstag

Azt mindenki elfelejti, hogy a bankba rakot pénz a banknak fial még ha csak folyószámláról van szó.
És még ezek után fizesek. Áááá nem vagyok palimadár.
És pont itt van a kutya elásva.

vs.

Ezt ki felejtetted
0 Ft-os bankszámla feltétele TOP díjcsomagban: havi legalább 150 ezer forint gyösszegű, bankon kívülről érkező jóváírás.

Ez mitől ingyenes?

Hát, ez a két mondatod igencsak üti egymást. Tehát már 150e forintot is soknak tartasz, hogy a bank ingyen vezesse neked a számlát? (Ja, és ez nem állandó számlán tartott összeg vagy havi átlag ekkora összeg, csak egyszeri beérkező pénz!) Mégis, mekkora összeget tartanál a bankban, hogy ingyen vezesse neked a számlát? Vagy csak vezesse ingyen, adjon dombornyomott kártyát szintén ingyen, aztán majd néhány ezer forintot beteszel rá néha? Azért gondolkodjál már egy kicsit, hogy mit vársz el ingyen...

azopi74: Mert azt még megértem, hogy valaki 50-80 dolláros HD-filmeket, PC-s vagy konzolos játékokat letorrentez a piratebay-ről

Miért? Ez miért elfogadható?

bagkri01: Ebben egyet értek veled, egy időben nekem is 7-8 fizetős game volt fent, ha azt minden megvettem volna igencsak rosszul jártam volna. Általában minden játékot megunok vagy 2 nap alatt. Na meg pc-re is sokan megveszik a jogtiszta játékokat és azok nem 1-2 ezer forintba kerülnek.

És ez feljogosít arra, hogy egyszerűen ne fizessél a más munkájáért? Azért mert "igencsak rosszul jártál volna"?

Általában minden játékot megunok vagy 2 nap alatt

Hát, gratulálok, remélem a fejlesztők nem olvassák ezt, mert ez igen elkeserítő, az ilyennek mi a f@sznak fejleszteni hónapokat, éveket?

Bici: Ez a jelenség szerintem azoknál jelentős, akik az iPhone-nál jóval olcsóbb készülékeket vesznek. De ez nem új dolog.

Ez igaz, viszont az Androidos készülékek legnagyobb része pont nem a felsőkategóriás készülék...

Z.

(#120) Aucor


Aucor
senior tag

És nagyon nehéz, egy free appet készíteni néhány reklámot elhelyezve? Lehetséges, hogy több pénz jön a reklámból, mint a rendes fizetős koncepcióból...

Egyébként: Ha lezárják, akkor onnantól engem nem érdekel a droid, megyek iOS-re... Pedig elég nagy droidos vagyok...

(#121) Menthirist


Menthirist
veterán

Nem tudom, egyáltalán nem volt semmi problémám a fizetéssel, egyből elsőre, logikusan úgy működött, ahogy kellett...

Lehet hogy én is öregszem (vagy csak hatással van rám, hogy most már nem iskolás "párezerből élő kolis" vagyok), de most már szívesen fizetek jó programokért. Persze nem azt mondom, hogy bármit megveszek, de tipikusan 2-300 Ft-ot nem sajnálok arra, hogy egy-egy jó progit beszerezzek. A két legdrágább program, amit vettem, az a Cerberus (háttérbe beépülő biztonságtechnikai app, amivel gps-től kezdve törléseken át fotókig sok dolgot lehet csinálni, ha ellopnák a telefont, és hirtelen nem tudja, hova nyúljon a tolvaj(értsd, formázás ellen nem véd)), ez egy ezres volt talán, meg a Nova launcher, ez is olyan 1000-1200 körül volt... A többi mind jellemzően 3-400 Ft alatti program, de van belőlük pár...
No meg rengeteg dologra van ingyenes alternatíva is Androidon, csak keresni kell...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#122) darvinya válasza ZooLee (#119) üzenetére


darvinya
titán

Kösz.

És az én mondatomon lovagolsz, akkor olvasnál a banki Áfsz -t is.
Nem tudom miért kell szabályozni azaz korláthoz kötni az „ingyeneséget”.

És ekkora összegre igen kérek pénzt, ha 1 hétig használja minimumként.

Azt 150e Ft nem egy átlag minimálbér.
És az, hogy mások ezt az összeget kirázza a kisujjából az nem vonatkozik a nagy átlagra.

Nem ragozom mi van velem.
Nekem elég, lehetne több is csak a sors így akarta.

És emiatt az a kicsi kopasztás a bankok részéről már érezhető.

Szerettem volna vásárólni, már 1 ismerős felajánlotta a számláját.
Csak az Office Suite app fejlesztői tojnak a fejemre, hogy javítsanak.
Ezek után még elvárják a fizezést?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#123) Menthirist válasza darvinya (#122) üzenetére


Menthirist
veterán

"Nem tudom miért kell szabályozni azaz korláthoz kötni az „ingyeneséget”."

Mert ez neki nem ingyenes, neki költségei vannak ezzel, csak egy összeg fölött ezt átvállalja tőled, mert pótolni tudja a pénzed forgatásából származó bevételekből (még azzal a kockázattal is, hogy lehet hogy te első nap kiveszed az egészet, és ugye akkor nem tud játszani vele)...

nem is minimálbérre tervezték...

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#124) darvinya válasza Menthirist (#123) üzenetére


darvinya
titán

A bank nem adja ki a pénzed, csak 2 óra múlva.
Igaz ezt te nem is látod.
Az alatt a bank jegyzet tőkéjét emeli és máris sokat fial.
Csak ezt megint benyeli.

És pont emiatt találta ki a kormány a kedves tranzakciós díjat, nem csak az utalgatásra.
De már megint kibulizták, hogy csak a kis ember fizesen, ők meg nem.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#125) VD válasza darvinya (#124) üzenetére


VD
őstag

Szörnyű milyen gonosz ez a világ... :(
Megyek is vissza WOW-ozni, ott legalább ha tarkón baszok egy trollt, az összes aranya az enyém lesz! ;]

(#126) darvinya válasza VD (#125) üzenetére


darvinya
titán

:DD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#127) Menthirist válasza darvinya (#124) üzenetére


Menthirist
veterán

és a munkáltatód is ki tudja, mi mindent csinált előtte a pénzeddel... csúúúnya rossz kisfiúk...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#128) darvinya válasza Menthirist (#127) üzenetére


darvinya
titán

Biztos, mert pénzzel foglalkozik.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#129) r3dsnake válasza Einstvan (#117) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Legalis eljaras. Kicsit jarj utana a dolgoknak...

(#130) Einstvan válasza r3dsnake (#129) üzenetére


Einstvan
aktív tag

Utánna jártam!
És most Te is nézz utánna:
[link]

[link]

[link]

...

(#131) Youri válasza Einstvan (#130) üzenetére


Youri
veterán

[link]

RTX ON

(#132) cipofuzo87


cipofuzo87
tag

Elég sokan emiatt nem fejlesztenek Androidra, és az elsődleges célplatform az iOS, azok után is, hogy az Android részesedése jóval magasabb.

Játékokat általában könnyű portolni Android és iOS között, mert a nagyobb neveket eleve olyan keretrendszerben írják, amiket mindkét platformra megírtak, portoltak (madewithmarmalade, unity3d, stb). Tehát elég egyszer megírni a játékot, és kapásból megy mindkét platformon némi platformfüggő szöszmötölés után. A játékok megjelenését inkább az akadályozza, hogy túl sok féle Androidos telefon van a piacon, különböző bugokkal, kijelző mérettel, túl sok félére kell optimalizálni (induljon el 600MHz-es egymagoson, de használja a ki a 4 magos procit, erőssebb GPU-t is), ezért esélyes, hogy a te telefonodon pont akadni fog, míg arra a pár eddig megjelent iPhone-ra biztos fordítottak figyelmet.

A nagyobb baj azokkal a nem játék alkalmazásokkal van, amelyek több fejlesztési időt igényelnek. Ezek tuti biztos, hogy iOS-re fognak elsőként megjelenni, és csak akkor írják át Androidra, ha nagy siker lett. Tehát 100-ból 1-szer fordulhat elő, hogy egy nagyobb lélegzetvételű app-ot Androidra fejlesztettek elsőként, és csak utána portolták iOS-re. Inkább párhuzamosan mindkettőre, vagy csak iOS-re. Csak Android akkor jön szóba, ha valamit nem lehet megoldani iOS-en, vagy a Store-ba nem lehet feltölteni.

(#133) Einstvan válasza Youri (#131) üzenetére


Einstvan
aktív tag

Ez nagy humbukk. Talán ha megkérdeznéd az Apple képviseletet hogy szabályos e a jailbreak és hogy garanciás e úgy a készülék! Szerinted mit válaszolnak? :(
Ezt kár eröltetni.

Amugy tudsz még linket amiben szabályosnak legálisnak irják a JB-t? Mert én még többet is tudok amiben "feltörésnek" "hackelésnek" irják és ezek nem éppen legális cselekedetek. De ilyen alapvetö dolgokat ne kelljen má elmagyarázni.

[ Szerkesztve ]

(#134) lmisi válasza cipofuzo87 (#132) üzenetére


lmisi
senior tag

Az androidos bugok többsége applikációknál álltalában belső software hiba, azaz nem készülék miatti bug, csak bizonyos készülékek/soc -ok esetén észrevehető kritikus problémát okoz.
Azért az Astrid nevű delehet a jorte is androidon jelent meg először. A free, vagy reklám támogatott alkalmazások androidon jelennek meg először.
A gugli appjai is ;]
Azért most már szifonnál is van vagy 4-6 féle platform ha nem több hiszen Ipad is 3 van már a piacon, telefonból is 3 és pár hónap múlva jöhet 4 magos is. Tehát itt is sokféle magszám és felbontás van. a kifutó és bejövő generációk között cirka 3x4 szeres teljesítménykülönbség van.
Amúgy a megjelenesi időben lehet igazad van tekintve hogy mostmár a piacterek fizetnek hogy náluk jelenjen meg először a játék. Igen megrázó amikor IOS re 1 héttel hamarabb jelenik meg egy húzócím, néha lehet 1 hónap is :U

(#135) K0vasz


K0vasz
aktív tag

Aki nem képes 100-200 forintokat kifizetni egy-egy appért, hanem inkább lekalózkodja, az más platformon is meg fogja találni a módját, h ingyér hozzájusson az appokhoz (vagy egyszerűen csak szarik bele, de fizetni akkor se fog)

(#136) r3dsnake válasza Einstvan (#133) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

roottal is veszik a gari androidob, megis legalis

ugyanez van jailbreaknel is. egyebkent meg itunesban 1 kattintas, es nincs jailbreak

(#137) Youri válasza Einstvan (#133) üzenetére


Youri
veterán

az apple már törvényhozó? :U

RTX ON

(#138) cipofuzo87 válasza lmisi (#134) üzenetére


cipofuzo87
tag

törölve

[ Szerkesztve ]

(#139) tzl válasza Youri (#115) üzenetére


tzl
senior tag

Programban lehet, térképben sajnos a topmap Mo.-n verhetetlen. Próbáltam többet is, de egyik sem olyan jó, legalábbis számomra, mint a hárombetűs. Navigon appja szerintem fos (meg őket egyébként sem szeretem, még pna-zós korszakomban egyszer vettem navigont, soha többet), sygic sem jön be, route66 meg még a jóég tudja, hányat próbáltam. Hárombetűs a legjobb az én preferenciáimnak és meg is venném, ha a nagyságos nng hajlandó lenne eladni nekem, de nem.

(#140) ollie válasza tzl (#139) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Elvileg hamarosan lesz Androidra is.

***

(#141) obZen


obZen
tag

Na meg épp egy ilyen hetvenhetedik senkiházi fogja megmondani a Google-nak, hogy mit hogyan csináljon, nem?!

"Nice car, must be fast but I don't give a fvck, and will laugh if you get stuck under a truck!" *http://www.dongatto.com* *http://www.facebook.com/itoldu.hu*

(#142) nistv4n


nistv4n
tag

Fejlesztői szemszögből jó megoldás az alkalmazáson belüli fizetés, viszont felhasználó oldaláról nézve már kevésbé.

Én speciel utálom az "ingyenesnek" hirdetett - főként - játékokat, a leírás egy _szót sem_ ejt arról, hogy csak 1 pálya érhető ám el, aztán vegyél aranyat meg minden szart. És végül a játékért ki kellene csengetni több ezer forintot. Ha pedig 1-2 eurós áron rakták volna ki a play-be, máris olcsóbban megúsztam volna. Mintha részletfizetéssel vennék játékot, bár inkább tekinthető ez hitelnek, mert többet bukok rajt..

(#143) tzl válasza ollie (#140) üzenetére


tzl
senior tag

Ennek örülök kifejezetten.

(#144) erdoke válasza tzl (#143) üzenetére


erdoke
titán

Hát ja, az SGS3-ra készült verziót már warezolják ezerrel. :DDD

A legjobb aláírás a héten

(#145) hallerlaller


hallerlaller
addikt

[link]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#146) erdoke válasza hallerlaller (#145) üzenetére


erdoke
titán

"We're already free" :F Ki mit kalózkodik ott? Valami horror játék guru, ha jól látom.

A legjobb aláírás a héten

(#147) hallerlaller válasza erdoke (#146) üzenetére


hallerlaller
addikt

When Wind-up Knight for iOS was a paid app, the piracy rate was more like 80%.

Hát igen, már ingyenes ios-re is a sok warez miatt.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#148) erdoke válasza hallerlaller (#147) üzenetére


erdoke
titán

Furcsa adatok. Nyilván nincs közvetlen bizonyítékom, hogy megkérdőjelezzem, de minden más adat a témában sokkal erősebb Android eltolódást mutat. A saját tapasztalatom is, de ez meg nem statisztikailag értékelhető mintavétel.

A legjobb aláírás a héten

(#149) Misi1979 válasza hallerlaller (#147) üzenetére


Misi1979
őstag

Az iOS eszközök 5-8 százaléka jailbreakelt.

A jailbreak szükséges a warezhez.

A JB-zők egy része nem a warez miatt töri fel a készülékét, tehát számoljunk mondjuk 4% warezolóval.

Tehát ha egy fejlesztő azt állítja, hogy a kalózkodási rátájuk 80%, akkor az azt jelenti, hogy abból a 4%-nyi feltört IOS eszközből jön neki össze a 80%-nyi letöltés..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#150) hallerlaller válasza Misi1979 (#149) üzenetére


hallerlaller
addikt

Még ezt is írja, ez azért sok dolgot megmagyaráz:

For both Android and iOS, close to 100% of our pirate users are in China . Those users can't buy things on Android anyway.

"A JB-zők egy része nem a warez miatt töri fel a készülékét, tehát számoljunk mondjuk 4% warezolóval."

Hát azért de, nagy részük pont ezért nyitja ki sajnos.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.